Skoči na vsebino

Yamaha XJ6 / N / S / F Diversion


Atron

Priporočene objave

sej ne solim pamet nobenemu kvečjemu kaj izvem na MS pa tudi verjetno jih kar nekaj od tle naredi mojo sezonsko kilometrino v 2 mesecih. imam pa sam ta motor xj6 diversion 2009 pa je za moj okus precej boljši prejšnja cbr600f. če mi uspeprodatbo nasledjno sezono stet honda. vsake oči imajo svojega malarja.

saj jaz tudi ne, vse kar sem napisal je dobronamerni nasvet....zakaj met kufre, na katere ne moreš nič navezati (oziroma jih poškoduješ) če lahko kupiš torbe dveh različnih volumnov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi ful natovorjen tvoj motor Dami.....a problemov z nosilci nisi mel nikol? Da bi pocl al pa kej?

Ne, volumen ni teža, vedno je šla teža v stranske torbe, ki se nosijo na sedežu,na torbah samonapihljive blazine, ki so lahke, kufr je bil relativno prazen, v njemu 4kg šotor 2 ležalnika in nekaj drobnarije, medtem ko dežjaki, osebna higiena(razne flaškice, piksne itd teža), sprej v tank torbi. V louis torbi pa dva vzglavnika, majmunski krevet, in dve odejice. Če sem pravilno izračunal sva bila še vedno 2 kg pod dovoljeno skupno težo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Evo moj gre od hiše, če je kdo zaintersiran ga najde v BS centru. FA model, moder s polnim oklepom in ABS-om. Dodatno ma še 12V utičnico, gretje ročk in pa homologiran Mass izpuh. Na števcu neki čez 27k, vsi servisi pri Primcu. Gume Roadsmart 2 majo za sabo cca 6km, veriga in zobniki že menjani pri servisu na 20k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga že kakšen teden gledam na avtonetu :)) Kakšna je razlika med tem in recimo tistim ki je za 4500 na avtonetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Po dolgem šparanju in zimi za tehtni premislek, sem tudi sam nabavil novega Diversion S.

Kake mate kaj izkušnje z ščitniki motorja? Kupit zaščito iz cevi ali samo tiste bunke? Upam, da tega ne bom nikol rabil "testirat". Če pa se že zgodi, da pade, pa je fajn nekaj met.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem šparanju in zimi za tehtni premislek, sem tudi sam nabavil novega Diversion S.

Kake mate kaj izkušnje z ščitniki motorja? Kupit zaščito iz cevi ali samo tiste bunke? Upam, da tega ne bom nikol rabil "testirat". Če pa se že zgodi, da pade, pa je fajn nekaj met.

Bunke od puiga so grde a delo opravljajo dobro-celo zelo dobro. preverjeno :D Cevna zaščita je pa po mojem grda.

 

155048_110866825649545_4917590_n.jpg151078_110867212316173_808674_n.jpg?oh=076984_110867295649498_4726912_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem šparanju in zimi za tehtni premislek, sem tudi sam nabavil novega Diversion S.

Kake mate kaj izkušnje z ščitniki motorja? Kupit zaščito iz cevi ali samo tiste bunke? Upam, da tega ne bom nikol rabil "testirat". Če pa se že zgodi, da pade, pa je fajn nekaj met.

 

Vsaj Givi za Yamaha XJ6 ne dela cevne zaščite motorja pa tudi, ko sem pogledal na hitro drugam, nisem našel, da bi se jo dalo dobit. Cevno zaščito sem imel na Hondi CBF in se je super obnesla v kombinaciji z zadnjimi nosilci kovčkov. Motor zvrnjen na mestu na obe strani in se mi zdi, da nobenih drugih poškodb razen majhne odrgnjine na ročicah in ogledalcih. Na Yamahi imam zdej samo bunke in upam, da mi ne bo treba izvedet ali so vredu al ne :D.

 

http://www.givi.it/per-la-tua-moto#YAMAHA,XJ6_(09/12)_/__XJ6_Diversion_/_XJ6_Diversion_F_600_(09_>_13)

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem šparanju in zimi za tehtni premislek, sem tudi sam nabavil novega Diversion S.

Kake mate kaj izkušnje z ščitniki motorja? Kupit zaščito iz cevi ali samo tiste bunke? Upam, da tega ne bom nikol rabil "testirat". Če pa se že zgodi, da pade, pa je fajn nekaj met.

Cevno zaščito daj gor in neglej preveč na lepoto, kajti original bunke so kar drage in dokaj majhne, ko nekateri dajo gor večje bunke in neoriginalni vijak,tem hobi mehanikom v slučaju padca kar kos mašine odtrga ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti preveri, če se jih sploh dobi ...

mislim, da ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mi znal kdo povedati kateri tip prikazovalnika prestav gre na Diversion ABS?

Gledam HealTech GI Pro X-Type, lahko pa tudi kaj drugega...

Vem, da tema o prikazovalnikih že obstaja, a je bolj debata o tem da ali ne...ki je pa tu nebi želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo bolj podrobno pogledal nov motor in ugotovil, da na levi strani oklep bolj odstopa od okvirja, kot na desni. Lahko še kdo drug slika levo stran za primerjavo?

post-3293-0-65018200-1393270925_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem malo bolj podrobno pogledal nov motor in ugotovil, da na levi strani oklep bolj odstopa od okvirja, kot na desni. Lahko še kdo drug slika levo stran za primerjavo?

to je samo optična prevara, v resnici je vse tipi topi narejeno, sej gre za japonski motor! tam ni šlamparije, to je samo pr evropskih jajcih :P tako da takih bogokltstev ne smeš več v to temo limat :D :D :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mi znal kdo povedati kateri tip prikazovalnika prestav gre na Diversion ABS?

Gledam HealTech GI Pro X-Type, lahko pa tudi kaj drugega...

Vem, da tema o prikazovalnikih že obstaja, a je bolj debata o tem da ali ne...ki je pa tu nebi želel.

 

Ker ma ABS moraš met še nek dodatni senzor.

http://bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=6180&detailID=16441

 

Sem hotel dat gor samo se mi je zdel preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo optična prevara, v resnici je vse tipi topi narejeno, sej gre za japonski motor! tam ni šlamparije, to je samo pr evropskih jajcih :P tako da takih bogokltstev ne smeš več v to temo limat :D :D :D

 

Če ne štima, se bo pa v garanciji popravljalo. Tudi zadnjo Yamaho kaj sem kupil so 2 stvari morali v garanciji rešit, potem pa ni bilo težav.

Še vedno pa čakam, da bo nekdo dal sliko za primerjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sliki izgleda sicer ogromna luknja, a ni. Vprašanje je tudi s katerega kota jo slikaš...

Tako levo, kot desno je enaka špranja - cca 5mm široka.

post-17537-0-31158200-1393433910_thumb.jpg

post-17537-0-26505500-1393433914_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil stojko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za slike. Zgleda res, kot da je na mojem za kak mm bolj ven. Mogoče je tudi tista siva plastika, kaj pride za tem, malo bolj not. Bom na prvem servisu reko, naj še to pogledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za slike. Zgleda res, kot da je na mojem za kak mm bolj ven. Mogoče je tudi tista siva plastika, kaj pride za tem, malo bolj not. Bom na prvem servisu reko, naj še to pogledajo.

Vse te plastike se da zelo enostavno odstranit, kolikor vem je narisano v navodilih. Jaz bi vzel dol, pogledal, če so vse gumice in nato vse pritrdil nazaj. Je čisto možno da samo kje ni točno na svojem mestu. Drugače pa iz iskušenj trdim, da ima XJ6 bolj kvalitetne plastike, kot jih imajo 2x dražje mašine. (da vključno z mojim in nekaterimi italijani)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!