Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Čisti dokaz, da je nad epidemijo/ pandemijo corone južno od Donave nadzor iz rok stroke prevzela politika in pri Hrvatovičih tudi ekonomija.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

kaj našim "odgovornim " politikom ni jasno glede hrvaške?

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

varna država .. ja seveda..

Samo gledanje številk je vedno problem. V dalmaciji pa sonček... :P jadranka polna Slovencev, Nemcev, nekaj Čehov in Italijanov.

Prosim da cifram dodaš še vsaj 20% tujcev, ki so "virus free" :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj pozabil:

poglej sliko Italije..ma še vedno "slabo sliko" in ogromno okuženih, pa folk veselo skače po dolomitih, toskani itd..in Italijani okrog po EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

pa še nekaj pozabil:

poglej sliko Italije..ma še vedno "slabo sliko" in ogromno okuženih, pa folk veselo skače po dolomitih, toskani itd..in Italijani okrog po EU.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

a midva gledava iste grafe? 

hrvaška je imela sedaj po 01.04. ko jih je imela 96  in tridnevno povprečje 250 - najvišje število novih primerov 95-kar je drugi najvišji rezultat - ter 3 dnevno povprečje 236 primerov - kar je drugo največje 3 dnevno povprečje v času epidemije.. 

za moje pojme dovolj jasen razlog za uvedbo prepovedi vstopa hrvaških državljanov v slovenijo in obvezna 14-dnevna samoizolacija , obvezno testiranje in karantena za pozitivne. 

v nasprotnem primeru nam spet sledi v zelo kratkem času splošna karantena in občine - ker se bo politika ob uvedbi teh ukrepov sklicevala na uspešnost ukrepov pred sprostitvijo..

jaz osebno bi izoliral državo od zunaj in pustil svobodo znotraj obenem pa povečal kontrolo upoštevanja higienskih navodil..

ampak kdo sem jaz... edino kar sem lahko ukrenil po svoje je to , da sem že 18.06. napisal na vrata delavnice "obvezna uporaba zaščitne maske".. in par strank brez maske odklonil dokler si jo niso namestili.. 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, thumper pravi:

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

a midva gledava iste grafe? 

hrvaška je imela sedaj po 01.04. ko jih je imela 96  in tridnevno povprečje 250 - najvišje število novih primerov 95-kar je drugi najvišji rezultat - ter 3 dnevno povprečje 236 primerov - kar je drugo največje 3 dnevno povprečje v času epidemije.. 

za moje pojme dovolj jasen razlog za uvedbo prepovedi vstopa hrvaških državljanov v slovenijo in obvezna 14-dnevna samoizolacija , obvezno testiranje in karantena za pozitivne. 

v nasprotnem primeru nam spet sledi v zelo kratkem času splošna karantena in občine - ker se bo politika ob uvedbi teh ukrepov sklicevala na uspešnost ukrepov pred sprostitvijo..

jaz osebno bi izoliral državo od zunaj in pustil svobodo znotraj obenem pa povečal kontrolo upoštevanja higienskih navodil..

ampak kdo sem jaz... edino kar sem lahko ukrenil po svoje je to , da sem že 18.06. napisal na vrata delavnice "obvezna uporaba zaščitne maske".. in par strank brez maske odklonil dokler si jo niso namestili.. 

lokacija je bistvena. Če maš ti 40komadov v samostanu, ni isto kot 40 komadov na tekmi...itd. Ne bom rekel, da se zadeva ne more razširiti, tako kot ne drugje, ampak v času korone smo nekateri delali/so morali delati, pa smo prežvel. Z distanco, razkuževanjem rok itd gre. Lej Friuli Venezia Giulia (obmejni pas Italije) ni mel nič slabši rezultat kot Slovenija.

Ampak, kar pa se tiče politike, smatram, da bodo moral met hudo hudo slabe rezultate, da se bo kaj blokiralo, sicer ne vem zakaj se sploh bi, zakaj uničiti gospodarsvo, mar ga nismo dovolj?.

Baje jih tudi vedno manj umre (zarad korone) pa vedno več jih je z blažjimi simptomi. 

kontrola nad okuženimi je pa hudo bistvena, to se pa 100% strinjam.

po podatkih okuženi na 1miljon ma SLO slabšo sliko kot CRO in ITA 5x slabšo...ni vse v cifrah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da vidimo ukrepe našega vladnega krožka, ko bo danes jasno, da imajo Hrvati 400+ okuženih v zadnjih 14 dneh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste vsi na luno padl? Ker je 100 primerov, okuzbe ne na smrtni postelji, 500km stran bi vi zapiral celo drzavo? 
 

Mislm smesn.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

lokacija je bistvena. Če maš ti 40komadov v samostanu, ni isto kot 40 komadov na tekmi...itd. Ne bom rekel, da se zadeva ne more razširiti, tako kot ne drugje, ampak v času korone smo nekateri delali/so morali delati, pa smo prežvel. Z distanco, razkuževanjem rok itd gre. Lej Friuli Venezia Giulia (obmejni pas Italije) ni mel nič slabši rezultat kot Slovenija.

Ampak, kar pa se tiče politike, smatram, da bodo moral met hudo hudo slabe rezultate, da se bo kaj blokiralo, sicer ne vem zakaj se sploh bi, zakaj uničiti gospodarsvo, mar ga nismo dovolj?.

po podatkih okuženi na 1miljon ma SLO slabšo sliko kot CRO in ITA 5x slabšo...ni vse v cifrah.

v samostanu, kamor so ga prinesle nune od drugod in nove okužbe v vrtcu tega samostana.. koliko družin , ki imajo otroke v tem vrtcu je šlo na dopust v paklenico......... dovolj samo ena pa se potem froci skupaj igrajo na plaži.. 

čeprav ne vem zakaj bi se slovenski otrok igral s hrvati na plaži.. skregano z logiko.. torej smo varni pred vnosom virusa s strani naših ljudi , ko se vračako s hrvaške..

 

pred 4 urami, ukica pravi:

Pa kaj ste vsi na luno padl? Ker je 100 primerov, okuzbe ne na smrtni postelji, 500km stran bi vi zapiral celo drzavo? 
 

Mislm smesn.

zapreti je treba državo / meje in jo obraniti pred novimi vnosi virusa.. ne zapreti državo v notranjosti .. če smo varni bi morali taki tudi ostati .. a to gre le z drastičnimi ukrepi na mejah.. 

500km je 5 ur vožnje.. z avtom lahko to opraviš v enem kosu.. glede na čas tvoje objave je lahko čez eno uro familija od tam na večerji v brežicah .. po možnosti pri sorodnikih .. kjer teta dela v domu za ostarele.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jest bi tut občine zaprl, ma kaki občine, ulice. Pa vsem bone za 20.000€ :P

The end is near!!

Pokesajte se :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, thumper said:

v samostanu, kamor so ga prinesle nune od drugod in nove okužbe v vrtcu tega samostana.. koliko družin , ki imajo otroke v tem vrtcu je šlo na dopust v paklenico......... dovolj samo ena pa se potem froci skupaj igrajo na plaži.. 

čeprav ne vem zakaj bi se slovenski otrok igral s hrvati na plaži.. skregano z logiko.. torej smo varni pred vnosom virusa s strani naših ljudi , ko se vračako s hrvaške..

 

zapreti je treba državo / meje in jo obraniti pred novimi vnosi virusa.. ne zapreti državo v notranjosti .. če smo varni bi morali taki tudi ostati .. a to gre le z drastičnimi ukrepi na mejah.. 

500km je 5 ur vožnje.. z avtom lahko to opraviš v enem kosu.. glede na čas tvoje objave je lahko čez eno uro familija od tam na večerji v brežicah .. po možnosti pri sorodnikih .. kjer teta dela v domu za ostarele.. 

Ne stekas. Paniko delamo zato ker ima nekdo “virozo”, bolnice so pa prazne.

Imeli bomo se 4,5,6 val.. ali je to ze drug val? Ali je to se zmeraj prvi?

Korona bo del nasega zivljenja, in zaradi vsakih 10 okuzenih delat paniko je brezveze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ukica pravi:

Ne stekas. Paniko delamo zato ker ima nekdo “virozo”, bolnice so pa prazne.

Imeli bomo se 4,5,6 val.. ali je to ze drug val? Ali je to se zmeraj prvi?

Korona bo del nasega zivljenja, in zaradi vsakih 10 okuzenih delat paniko je brezveze..

no ja - mal že štekam.. vse države , ki se jim je število okuženih zmanjšalo na minimum so dobile nove od zunaj. dejstvo - tudi pri nas.

virus baje - ne me držat za besedo - slabi .. torej je nevarnost za starejše in tiste s "pridruženimi" boleznimi/težavami manjša ..a jih je vseeno treba vsaj malo pazit in obvarovat..

korona je že desetletja del našega življenja.. odvisno je samo v kako močni obliki se pojavi.. 

10 okuženih? si prebral moj post s tridnevnim izkupičkom hrvaške ?

še enkrat

hrvaška je imela sedaj po 01.04. ko jih je imela 96  in tridnevno povprečje 250 - najvišje število novih primerov 95-kar je drugi najvišji rezultat - ter 3 dnevno povprečje 236 primerov - kar je drugo največje 3 dnevno povprečje v času epidemije.. 

doma imam mamo - zlom desnega zapestja in počena medenica..76 let ima .. sladkorna bolnica.. in men uleti en klinac brez maske v malo delavnico in mi diha za vrat .. v ponedeljek.. dan zatem ko se je vrnil iz vile na hrvaškem morju.. bolje da se premisli..

upam da si zaštekal o čem govorim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, thumper said:

no ja - mal že štekam.. vse države , ki se jim je število okuženih zmanjšalo na minimum so dobile nove od zunaj. dejstvo - tudi pri nas.

virus baje - ne me držat za besedo - slabi .. torej je nevarnost za starejše in tiste s "pridruženimi" boleznimi/težavami manjša ..a jih je vseeno treba vsaj malo pazit in obvarovat..

korona je že desetletja del našega življenja.. odvisno je samo v kako močni obliki se pojavi.. 

10 okuženih? si prebral moj post s tridnevnim izkupičkom hrvaške ?

še enkrat

hrvaška je imela sedaj po 01.04. ko jih je imela 96  in tridnevno povprečje 250 - najvišje število novih primerov 95-kar je drugi najvišji rezultat - ter 3 dnevno povprečje 236 primerov - kar je drugo največje 3 dnevno povprečje v času epidemije.. 

doma imam mamo - zlom desnega zapestja in počena medenica..76 let ima .. sladkorna bolnica.. in men uleti en klinac brez maske v malo delavnico in mi diha za vrat .. v ponedeljek.. dan zatem ko se je vrnil iz vile na hrvaškem morju.. bolje da se premisli..

upam da si zaštekal o čem govorim..

Seveda da razumem, zaradi mene tudi ce jih je 1000 novo okuzenih, dokler so bolnice prazne, oziroma ni smrtnih primerov je to en navaden lari fari. 
Virus slabi? Mah se sami nevejo..

Uvozeni primeri gol/dol. isto si avstrijci/nemci mislijo ko pridejo “uvozenci” iz Slovenije.


Zakaj bi zaprli meje? Tega res ne razumem. Nismo si samozadostni, ti bi pa zapiral meje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, ukica pravi:

Seveda da razumem, zaradi mene tudi ce jih je 1000 novo okuzenih, dokler so bolnice prazne, oziroma ni smrtnih primerov je to en navaden lari fari. 
Virus slabi? Mah se sami nevejo..

Uvozeni primeri gol/dol. isto si avstrijci/nemci mislijo ko pridejo “uvozenci” iz Slovenije.


Zakaj bi zaprli meje? Tega res ne razumem. Nismo si samozadostni, ti bi pa zapiral meje.

počakaj 7-10 dni..

točno o tem govorim .. če greš ven iz države karantena 14 dni..

zapret meje za pretok ljudi ali vsaj obvezna karantena/samoizolacija ..ne za pretok blaga.. kontrolirat voznike kamionov je mala malca pripelje pa 20 ton robe..

pred 9 minutami, ukica pravi:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/plaze.html
 

ne no, uvozeni so problem :) 

oziroma so.. slovenci , ki smo bili izolirani naj bi lahko šli kamorkoli po sloveniji in ker nismo okuženi se ne moremo ne nalesti in ne nikogar okužiti.. 

prišleki od zunaj pa so problem.. če med 2497 neokuženih slovenskih gostov spustiš 3 komade okuženih - to je pa neumnost odgovornih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

no ja - mal že štekam.. vse države , ki se jim je število okuženih zmanjšalo na minimum so dobile nove od zunaj. dejstvo - tudi pri nas.

virus baje - ne me držat za besedo - slabi .. torej je nevarnost za starejše in tiste s "pridruženimi" boleznimi/težavami manjša ..a jih je vseeno treba vsaj malo pazit in obvarovat..

korona je že desetletja del našega življenja.. odvisno je samo v kako močni obliki se pojavi.. 

10 okuženih? si prebral moj post s tridnevnim izkupičkom hrvaške ?

še enkrat

hrvaška je imela sedaj po 01.04. ko jih je imela 96  in tridnevno povprečje 250 - najvišje število novih primerov 95-kar je drugi najvišji rezultat - ter 3 dnevno povprečje 236 primerov - kar je drugo največje 3 dnevno povprečje v času epidemije.. 

doma imam mamo - zlom desnega zapestja in počena medenica..76 let ima .. sladkorna bolnica.. in men uleti en klinac brez maske v malo delavnico in mi diha za vrat .. v ponedeljek.. dan zatem ko se je vrnil iz vile na hrvaškem morju.. bolje da se premisli..

upam da si zaštekal o čem govorim..

Lani je za gripo umrlo 160 oseb. Pol leta je že preč, :hmm:pa nisem zasledil, da bi bil kakšen umrli za gripo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že napisal, ja uvesti karanteno za tiste, ki prihajajo s hrvaške. Tako mi sledi še 14 dni počitka ko se vrnem z dopusta, še nikoli v svoji delovni dobi nisem bil toliko časa skupaj fraj :010. Imam še ogromno ur in starega dopusta, saj ga letos nisem uspel niti par dni izkoristit, ker sem moral DELAT cel čas epidemije, saj je bil nasvet tudi s strani države, da je nesmiselno zapirat gradbišča zaradi prevelikih stroškov začasne zaustavitve in s tem posredno zagotovitve varnosti v času zaprtja.

In zdaj naj se tresem...pred čim že ?

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Lani je za gripo umrlo 160 oseb. Pol leta je že preč, :hmm:pa nisem zasledil, da bi bil kakšen umrli za gripo?

so jih pisal pod rubriko korona :P

 

  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, franc pravi:

Moral bi ga videti v živo. "John Wajn" točno opoldne je vajenec za njega (vsi pavi se skrijejo) .

lp

na trenirke gor opasač :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

image-12-1.png.2e58096a93bede5e52dfcd30069ae621.png

kam pa kam, veseli popotnik?

"kaj te briga" :P

 

Hrvatje so že rumeni...volk sit, koza cela. Ampak rezervni plan sem vseeno naredil, če bo kriza. AU+Češka....prosto po Prešernu, moja sicer bolj navija za Paklo (no pa sej jaz tudi, ni gneče, majkemi, 10-20m placa na plaži ob najhujši gneči)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

na trenirke gor opasač :)

Ma ko sem ga jaz videl, je imel nekake "cargo hlače" . Mislim, da se je trudil biti podoben specialcem (policajem) , ki so bili takrat v črnem. Bil pa ja tako "napihnjen" in pomemben da se ti :SS

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Ma ko sem ga jaz videl, je imel nekake "cargo hlače" . Mislim, da se je trudil biti podoben specialcem (policajem) , ki so bili takrat v črnem. Bil pa ja tako "napihnjen" in pomemben da se ti :SS

lp

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!