Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

dober fotošop, a ne :P

118651188_10221763215326050_1867782998851716185_o.thumb.jpg.dcc6987dc1721630d1fcb56362b19457.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 3. 2020 ob 19:19, Dr_Jakob pravi:

Ja, Dami. Obstaja ZELO tehten razlog zakaj naj se nebi vozil z motorjem naokrog. Prav tako, kot skakanje s padalom in ostale zadeve, ki so potencialno nevarne.

KER TI POT LAHKO PREKRIŽA ENA XSARA, IN OBLEŽIŠ NA CESTI!

In namesto da bi se reševalne in bolnišnične ekipe zajebalave s Korona obolelimi, se zajebavajo s tabo k si bil butl in si se šel vozit.

Ti črkujem? Lahko tudi to. O S T A N I   D O M A !!

ta str, a ti si že pršu vn iz kleti? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, BIF pravi:

 

07B5677D-86C0-498B-9256-DC1E207AA9D5.jpeg

Če že kopiraš s FBja, ti bom tudi jaz skopiral moj komentar..tako med nama epidemiolog epidemiologu ?

to bi veljalo, če bi Corona bila baw baw. katera je sposobna parirat osnovnošolski fiziki. Zaenkrat ni tako, z mal pameti in znanja, držanja distance, razkuževanjem rok, nedotikanjem sluznic, se ji komot ognem. Seveda človeška neumnost ne pozna meja..ampak to je že druga muzika., ko okuženi zapiše, da je komaj zdržal 2 uri v prenatrpanem diskaču, kjer je bil slab zrak. Ja taki rabijo "strokovnjke stroke" v glavnem pa psihiatra. Sem delal celo krizo marca in aprila, sem se potepal po velikem delu EU pa se nisem okužil. Zgolj slučaj? Zapiranje meja, dramatiziranje okrog številk, je sam napihovanje in povzročanje panike. Medtem ljudje umirajo brez covida zarad covida, medtem zjebamo celo gospodartvo in se zadolžujemo preko vse meje...boga mati, kam smo prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

Če že kopiraš s FBja, ti bom tudi jaz skopiral moj komentar..tako med nama epidemiolog epidemiologu ?

to bi veljalo, če bi Corona bila baw baw. katera je sposobna parirat osnovnošolski fiziki. Zaenkrat ni tako, z mal pameti in znanja, držanja distance, razkuževanjem rok, nedotikanjem sluznic, se ji komot ognem. Seveda človeška neumnost ne pozna meja..ampak to je že druga muzika., ko okuženi zapiše, da je komaj zdržal 2 uri v prenatrpanem diskaču, kjer je bil slab zrak. Ja taki rabijo "strokovnjke stroke" v glavnem pa psihiatra. Sem delal celo krizo marca in aprila, sem se potepal po velikem delu EU pa se nisem okužil. Zgolj slučaj? Zapiranje meja, dramatiziranje okrog številk, je sam napihovanje in povzročanje panike. Medtem ljudje umirajo brez covida zarad covida, medtem zjebamo celo gospodartvo in se zadolžujemo preko vse meje...boga mati, kam smo prišli.

-kopiranje iz fb-ja je prepovedano? 
-jaz se nimam za epideiologa....res je za menoj dobrih 10 let dela na dveh kliničnih oddelkih ukc-ja (anestezija in reanimacija ter oddelek internistične intenzivne medicine), kjer sem daleč pred covid-om spoznal pomen aseptičnega obnašanja.  
Če se pa ti sam nazivaš z epidemiologom...pa bodi tako...v zadnjem času vas je vse več.

-kar pa se tiče tvojega "mal pameti in znanja, držanja distance, razkuževanjem rok, nedotikanjem sluznic, se ji komot ognem."... Dobro zate in vseh ki to upoštevajo(mo). 
Problem je v tistih, ki tega ne upoštevajo in še večji problem so tisti, ki k neupoštevanju tega javno pozivajo in za to ne odgovarjajo. 
Problem Covid-a je v njegovi visoki kužnosti, ki v kombinaciji z nepredvidljivimi posledicami ogroža način življenja in nestabilnost sistema v katerem deluje vsa družba. Tudi tetanus je nevaren (še bolj) pa nihče ne dela panike....ker je verjetnost okužbe zanemarljivo majhna, enako velja za bakterijske pljučnice, ker so na voljo zdravila in nenazadnje tudi za aids, kjer so ritopiki ugotovili, da brez mantla ni ok in celo narkomanom je potegnilo, da ni dobro, če ena igla potuje iz ene žile še v 10 drugih. 
In pri Covid-u ni nič drugače....dokler veliki večini ne bo jasno, da so za umiritev, do prihoda cepiva ali zdravila, nujni zaščitni ukrepi za omejitev širitve okuženosti, se bomo vrteli v krogu in družba kot celota bo "umirala" na obroke.  In problem "razvite" družbe v kateri živimo je prav možnost, da o teh zadevah svobodno razpravlja in dovoljuje "iztrčavanje" posameznikov, ki se nenadoma "spoznajo" na strokovne zadeve celo "bolje" kot sami strokovnjaki.

Ne odobravam Kitajskega sistema...ampak njihov uspeh v borbi z Covid-om tiči ravno v tem, da so takšnim samooklicanim "strokovnjakom" zaprli goflje(četudi s silo), odredili strikne ukrepe in jih dosledno izvajali.

Pri nas pa je vsem in vsakemu dovoljeno vse...zato smo tam kjer smo in nič ne kaže na bolje. Čakanje na to, da bo družbi kot celoti potegnilo to, kar je celo homičem in narkomanom v primeru aidsa je hcanje v morje v pričakovanju plime.

Odredit stroge ukrepe, jih striktno izvajat in kršitelje rigorozno kaznovat je žal trenutno edina efektivna pot....ali pa crkovanje do morebitne rešitve v obliki cepiva ali zdravila....ki morda bo ali pa ne bo. Vprašanje je samo kako dolgo bomo kot "svobodna" družba to vzdržali. 
Problem demokracije v takšnih situacijah je ta, da zaradi "samooklicanih epidemiološko izobraženih" posameznikov trpi celotna družba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo še poglejmo reklame.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/zdravnik-lukanovic-zacelo-se-je-kot-prehlad-koncal-sem-v-komi-346085

Citiraj

Na vztrajanje sina in zdravnice je sprejel predlog, da ga hospitalizirajo. »V ponedeljek sem tako ostal pri njih in stanje, kar se tiče dihalne funkcije, se je hitro poslabšalo do te mere, da so me v četrtek morali priključiti na mehansko predihavanje, torej ventilator. Sledila sta skoraj dva meseca, ko sem bil v umetni komi, iz tega časa pa se ne spominjam popolnoma ničesar,« opisuje dogodke in dodaja, da se je o svoji izkušnji odločil spregovoriti, da bi za njegovo zgodbo izvedeli tudi tisti, ki »ne razumejo in ne sprejemajo epidemije. Očitno stotisoči mrtvih po svetu niso dovolj, da bi jo vzeli resno.«

Ker je polno fake news, žal moram vedno preveriti, če oseba sploh obstaja in če je to, za kar se izdaja.

Citiraj

Zemljaričev prijatelj rekorder po nadurah iz UKC Ljubljana? V letu 2017 za kar 89 polnih delovnih dni nadur!

Izgaran človek, sigurno slab imunski sistem, ni čudno, da ga je tako udarilo.

Ta pa se je p... nagledal :) 

https://reporter.si/clanek/slovenija/rekorder-po-nadurah-iz-ukc-ljubljana-713-nadur-v-letu-2017-to-pomeni-za-kar-89-polnih-delovnih-dni-nadur-735534

Zemljaričev prijatelj rekorder po nadurah iz UKC Ljubljana? V letu 2017 za kar 89 polnih delovnih dni nadur!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BIF pravi:

 

07B5677D-86C0-498B-9256-DC1E207AA9D5.jpeg

res ne verjamem, da bodo vsevedneži začeli operirat in odstranjevat tumorje na možganih ... no ja .. jaz si ne bi želel, da me kakšen FB - kirurg operira :huh:

to nakladanje vsevedov me spominja na šankarsko polaganje ovinkov ljudi, ki imajo vse znanje o motorizmu s tem, da so motor videli pred lokalom ;)  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ze neki casa sprasujem.. a ni zalostno da je na moto forumu najbolj aktivna tema o nekem virusu, za katero sploh nimamo znanja da bi debatirali? :) 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ukica pravi:

Se ze neki casa sprasujem.. a ni zalostno da je na moto forumu najbolj aktivna tema o nekem virusu, za katero sploh nimamo znanja da bi debatirali? :) 

še bolj žalostno je pa, da na moto forumu v temah, ki so izključno motoristične, debatirajo ljudje, ki mi ne znajo pokazat, kako se pelje v ovinek :dry:

mal heca ;)  je pa tudi po drugih temah bolj šankarska debata ... večinoma .. edino nas nekaj, podaja "pametne" razlage :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ukica pravi:

Se ze neki casa sprasujem.. a ni zalostno da je na moto forumu najbolj aktivna tema o nekem virusu, za katero sploh nimamo znanja da bi debatirali? :) 

V bistvu je korona kriva, da je tak :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, maus said:

še bolj žalostno je pa, da na moto forumu v temah, ki so izključno motoristične, debatirajo ljudje, ki mi ne znajo pokazat, kako se pelje v ovinek :dry:

mal heca ;)  je pa tudi po drugih temah bolj šankarska debata ... večinoma .. edino nas nekaj, podaja "pametne" razlage :P 

Pri voznji v ovink je sam eno pravilo. Ne it v maline :P vse tehnike v katerih falis maline so pravilne :D 

40 minutes ago, Snečer said:

V bistvu je korona kriva, da je tak :) 

Js sm pa misli da je gripa :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že začelo

Citiraj
Citiraj

Sicer vrtec danes dela povsem normalno, čez dan bodo razkužili prostore, v katerih se je zadrževala okužena delavka, v petek pa bodo razkužili celoten vrtec, je še dejala Kobalova. Okužbo pa so v torek potrdili tudi pri zaposlenem v vrtcu Rače, zato je tam v karanteni pet zaposlenih. Zaposleni ni imel stikov z otroki, še poroča Večer. 

to je samo vprašanje časa, kdaj bo eksplodiralo po šolah in vrtcih

sicer pa spet isti vzorec, sedaj pač vzgojitelji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, jesen je tu, kmalu bo zima....

Spet prihaja obdobje, ko bo v javnosti bolj varno prdnit, kot pa kihnit al pa zakašljat....

spet prihaja obdobje, ko bo vsak nahoden deležen obtožujočih pogledov, šikaniranja, groženj ali celo nasilja....

Spet prihaja obdobje, ko bo ZKP v manjšini.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav da tukaj najbolj neumno primerjavo, Titanik.

Rešilni jopiči so jim en drek pomagali, ker je voda imela ene 4 stopinje in so zmrznili.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Jp, jesen je tu, kmalu bo zima....

Spet prihaja obdobje, ko bo v javnosti bolj varno prdnit, kot pa kihnit al pa zakašljat....

spet prihaja obdobje, ko bo vsak nahoden deležen obtožujočih pogledov, šikaniranja, groženj ali celo nasilja....

Spet prihaja obdobje, ko bo ZKP v manjšini.....

Če si bolan, ostaneš doma.

Kdor še ima spomin, kako zgleda, ko otroka voziš v vrtec in kakšne vse glasove tam slišiš zjutraj, pomisliš da si na Golniku.

"eh, naš je mel včeraj vročino in kašljal, danes samo še pokašljuje... ok je... se ob že izkašljaš po sošolcih" :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profesor Potrč se pa ne da

Citiraj
Citiraj

Mnoge zmoti moja fizična pripravljenost. Jaz se sicer s tem ne obremenjujem. A če želim postaviti ogledalo, bi vprašal sledeče: Če se lahko posmehljivo lotimo nekoga, ki skrbi za svoje telo, se potem smemo na podlagi izgleda norčevati tudi iz ljudi s prekomerno težo? Ali pa iz tistih s plešo? Ali pa iz žensk z majhnimi ali velikimi prsmi? Vi, žaljivi »strokovnjaki« izberite, katere osebe so po vaše »zrele« za posmehljivo zaničevalen napad... Jaz v takšnem svetu ne bi rad živel. Veste, ni branje knjig tisto, kar vas naredi velikega, pomembnega, ali celo večvrednega. Medčloveški odnos, čustvena inteligenca ter ustrezen ton komunikacije je osnova. Da vas moram jaz, »nabildanec«, o tem učiti, pa samo potrjuje, da ni izgled tisti, ki pove, kaj se skriva v človeku. 
 

očitno le ni tako dobro pripravljen, ponavadi tudi je tako pri teh "napihnjenih", le izgled, brez funkcije

Citiraj

Novi voditelj šova Moj dragi zmore Marko Potrč je imel pred nekaj leti veliko srečo. Med pripravami na rekordno neprekinjeno vodenje radijske oddaje, s čimer se zapisal tudi v  Guinnessovo knjigo rekordov (radijski program je vodil neprekinjeno več kot 122 ur), je namreč doživel srčni napad. To zgodbo iz svojega življenja je Marko z občinstvom delil na snemanju omenjene oddaje. "Med pripravami so me odpeljali v bolnišnico zaradi srca, ampak so me pokrpali," je povedal in dodal, da je dva tedna za tem že skakal v ledeno vodo. Ninin komentar na njegovo izpoved je bil precej hudomušen, saj je izjavila, da so "točno takšnega norca potrebovali za četrto sezono".

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, BIF pravi:

-kopiranje iz fb-ja je prepovedano? 
-jaz se nimam za epideiologa....res je za menoj dobrih 10 let dela na dveh kliničnih oddelkih ukc-ja (anestezija in reanimacija ter oddelek internistične intenzivne medicine), kjer sem daleč pred covid-om spoznal pomen aseptičnega obnašanja.  
Če se pa ti sam nazivaš z epidemiologom...pa bodi tako...v zadnjem času vas je vse več.

-kar pa se tiče tvojega "mal pameti in znanja, držanja distance, razkuževanjem rok, nedotikanjem sluznic, se ji komot ognem."... Dobro zate in vseh ki to upoštevajo(mo). 
Problem je v tistih, ki tega ne upoštevajo in še večji problem so tisti, ki k neupoštevanju tega javno pozivajo in za to ne odgovarjajo. 
Problem Covid-a je v njegovi visoki kužnosti, ki v kombinaciji z nepredvidljivimi posledicami ogroža način življenja in nestabilnost sistema v katerem deluje vsa družba. Tudi tetanus je nevaren (še bolj) pa nihče ne dela panike....ker je verjetnost okužbe zanemarljivo majhna, enako velja za bakterijske pljučnice, ker so na voljo zdravila in nenazadnje tudi za aids, kjer so ritopiki ugotovili, da brez mantla ni ok in celo narkomanom je potegnilo, da ni dobro, če ena igla potuje iz ene žile še v 10 drugih. 
In pri Covid-u ni nič drugače....dokler veliki večini ne bo jasno, da so za umiritev, do prihoda cepiva ali zdravila, nujni zaščitni ukrepi za omejitev širitve okuženosti, se bomo vrteli v krogu in družba kot celota bo "umirala" na obroke.  In problem "razvite" družbe v kateri živimo je prav možnost, da o teh zadevah svobodno razpravlja in dovoljuje "iztrčavanje" posameznikov, ki se nenadoma "spoznajo" na strokovne zadeve celo "bolje" kot sami strokovnjaki.

Ne odobravam Kitajskega sistema...ampak njihov uspeh v borbi z Covid-om tiči ravno v tem, da so takšnim samooklicanim "strokovnjakom" zaprli goflje(četudi s silo), odredili strikne ukrepe in jih dosledno izvajali.

Pri nas pa je vsem in vsakemu dovoljeno vse...zato smo tam kjer smo in nič ne kaže na bolje. Čakanje na to, da bo družbi kot celoti potegnilo to, kar je celo homičem in narkomanom v primeru aidsa je hcanje v morje v pričakovanju plime.

Odredit stroge ukrepe, jih striktno izvajat in kršitelje rigorozno kaznovat je žal trenutno edina efektivna pot....ali pa crkovanje do morebitne rešitve v obliki cepiva ali zdravila....ki morda bo ali pa ne bo. Vprašanje je samo kako dolgo bomo kot "svobodna" družba to vzdržali. 
Problem demokracije v takšnih situacijah je ta, da zaradi "samooklicanih epidemiološko izobraženih" posameznikov trpi celotna družba.

1. kopiranje ni prepovedano, če prebereš še 1x sem ti napisal, če ti kopiraš, potem jaz kopiram...pusti zakonodajalcu da se ubada s prepovedanim

2. za epidemiologa si meni nalepil izjavo/objavo..torej kot kaže vsak ki mal več piše je epidemiolog (torej sva oba), sploh če se ne stinja z ustvarjanjem drame in paranoje

3. kot kaže je tebi najbolj všeč prejšnji režim, palca pa udri kdor se ne strinja.

4. moje mišljenje je, da pa samo vzgoja drill, stalno ponavljanje, kaj je prav lahko naredi dobro pri sami zadevi

5. če mal resno zapišem:

-način prenosa in način okužbe je znan

-inkubacijska doba je znana

-varovalni ukrepi tudi

Torej mi ni potrebno biti raketni znanstvenik, niti niso epidemiologi nadljudje, kjer bi samo oni to razumeli. Mislim, da majo dovolj drugega bolj pametnega dela.

Nadalje če se dotakneva še mask in "samooklicanih" epidemiologov (tudi to ni raketna znanost) vsi vemo približno kaj maska zmore s predpostavko, da jo vsaj pravilno uporabiš. Dokler maš nos zunaj, dokler, telefoniraš z masko pod brado in podobno je jasno da je brez haska. in 90% kar vidim je tako. 

Namreč zaradi zgornjih napak, se folk počuti varno, pa čeprav mu visi maska z ušesa, čeprav si pozabi umiti roke in nato menca po očeh, pozabljajo na distanco in to so ukrepi mnogo boljši od maske, ki je zadnja v vrsti.

Sicer to je sam moje mnenje in nisem študiran epidemilog, kot nihče tule na MSju kar vem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

Se ze neki casa sprasujem.. a ni zalostno da je na moto forumu najbolj aktivna tema o nekem virusu, za katero sploh nimamo znanja da bi debatirali? :) 

zakaj ne? Se gre za jedrsko znanost? Za nekaj kar zahteva nadljudi?

Žal je najbolj aktivna tema, ker je zjebala en kup motorističnih izletov, pa še kaj drugega

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snečer pravi:

Če si bolan, ostaneš doma.

Kdor še ima spomin, kako zgleda, ko otroka voziš v vrtec in kakšne vse glasove tam slišiš zjutraj, pomisliš da si na Golniku.

"eh, naš je mel včeraj vročino in kašljal, danes samo še pokašljuje... ok je... se ob že izkašljaš po sošolcih" :) 

Sorry, ampak če bi bila na bolniški vedno, ko mi mal curlja iz nosa in mal kiham, potem lahko grem najkasneje novembra na bolniško in tam ostanem vsaj do sredine marca.

 

Dnevno poročilo NIJZ-ja...

 

118784864_3248279535256970_3961686146071735697_n.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

Sorry, ampak če bi bila na bolniški vedno, ko mi mal curlja iz nosa in mal kiham, potem lahko grem najkasneje novembra na bolniško in tam ostanem vsaj do sredine marca.

+ še dva vrtčevska otroka, en zdrav pa drugi ni in obratno, potem še midva z ženo nabaševa vsake tolko pa smo na marcu ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dva korona vala, pa bo spet poletje :P

 

  • Haha 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!