Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, Snečer pravi:

Ne grejo skupaj te zadeve :)

Po moje fake.

Al pa težave tipičnih jez seterov, navajenih kaviarja, potrošništva, eko, bio shita itd.

In ko se je treba prilagodit, omejit, pa cela štala, ker so poslinjena igrala za 5 letno sončico zaprta...

A bejž no bejž.

 

zgleda, da nisi prebral vsega..lahko pa dam info iz našega podjetja. Že v prvi "krizi" so 2 osebi odpustili, v drugi razmišljajo o zaprtju firme. 

Stranke, povezane z gostinstvom enostavno čakajo, zaprte, delavci na čakanju, od gostiln do zdravilišč. Slaščičarne in lokali...spet čakajo. Ne delajo. Delavcem morajo dati plačo al pa jih dat na zavod...aja, tut pri nas se razmišlja o zaprtju podjetja, če vsaj mal pmisliš, bo ta šit s korono vsako leto 2x tudi vnaprej. Tako pač ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, saj ne moreš vsega prebrat. Po par stavkih te mine to jamranje.

Saj tudi pri nas ni rožnato, s tem da sedaj v drugem valu pač ni vse zaprto, spomladi smo se pa gledali.

Brez madeža jo bo odnesla samo državna uprava, tam bodo še fasali dodatke :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/mlada-zdravnica-ni-zmogla-vec-zlomila-se-je-364860

Citiraj

V celoti objavljamo zapis dr. Vesne Homar, vodje NMP ZD Vrhnika:

»Sobota je. Danes se mi je zaključila karantena, za katero nisem dobila odločbe. In danes sem vskočila v službi, ker... so se zadeve preveč zapletle.

V petek sem se trudila pripraviti vse za vikend, govorila z vodjo urgentnega centra glede sprejemov v bolnišnico, naštudirala vse odloke, obvestila vse zaposlene v NMP o kliničnih poteh... Vse, da bi speljali vikend.

Pa se ni izšlo. Naša mlada zdravnica se je zelo trudila. En Covid pacient za drugim... Gospa, ki rabi bolniško posteljo pač nekje v Sloveniji, pa je ne sprejmejo ne na Infekcijski kliniki, ne na IPP...Vse je polno. Gospo pusti doma, pove, da jih bo še klicala. Nato pacientka s saturacijo 75%. Se duši pred ekipo. Tudi za to pacientko ni postelje. Morda v Novi Gorici... Kdo jo bo tja peljal? Kdo jo bo spremljal? Zakaj je drugače, kot smo se zmenili včeraj?

pa kaj jih zato ne preplačujemo? ...

za to se je šolala in sedaj, ko jih rabimo, naj delajo in se izkažejo...

al bo podobno tudi z vojaki, ko jih bomo rabili ... se bodo zlomili, ker bo svinec švigal po zraku in bodo podplati odpadali :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, BIF pravi:

Potrč naj jim pomaga...pa ti tudi lahko....

ko boš Potrču samo na eno njegovo točko znal odgovoriti, pa kar soli pamet...

https://www.facebook.com/PotrcMarko/photos/a.110105685749116/3437264846366500/

Ps. Potrč in ostali ki se ne strinjajo s sranjem, niso ustvarili sranja, samo to je že preveč zate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Snečer pravi:

Ne, saj ne moreš vsega prebrat. Po par stavkih te mine to jamranje.

Saj tudi pri nas ni rožnato, s tem da sedaj v drugem valu pač ni vse zaprto, spomladi smo se pa gledali.

Brez madeža jo bo odnesla samo državna uprava, tam bodo še fasali dodatke :)

 

ja, ni vse, manikura še dela :D

pa greva po vrsti:

-turizem in vse povezano s turizmom, zaprto ali na pol zaprto, tudi v vmesnem času nič kaj prida, strah naredi svoje (od odpovedi, do slabega povpraševanja)

-gostinstvo..delamo, nekaj časa delamo, potem v krizi delamo samo kar je rezervacij, čez noč še vavčarji odpadejo...ok..se zapira vse. Hoteli, restavracije in podobno, folk ruknemo spet na cesto

-slaščičarstvo..v soboto je birma, klapa nabavi blago 1 teden prej, ups..birma odpade, zapirajo delavnice in lokale, roba ostaja. Odpoved birme v petek :(

itd, itd..

Se pa strinjam, državne firmice( uprava in ostali pit, ki ga itak boli za obstoj)  bodo še prosperirale

 

 

pred 9 minutami, Snečer pravi:

brez nervoze, včeraj imeli 2600+

ušlo je nadzoru, ukrepi ne delujejo, razen da se zapremo v bunkerje

tak je

mogoče pa testi ne delujejo. Glej pozitivno..gripa sploh ne obstaja več :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

dragi moji, kljib vsem zapovedim države in nijz ni nobene potrebe, da niste lepi...predlagam vam, originalne, modno "in" maske. Prava Idrijska čipka :D

123055637_4115589231801325_4632672383323974781_n.jpg.3df408aa8b654335df9d8aae83837f7d.jpg

Če že mora biti maska naj bo na pravem mestu. :)

capture2-4729.jpg.f06a4d5a4742634eb87e0a5124721f04.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Če že mora biti maska naj bo na pravem mestu. :)

capture2-4729.jpg.f06a4d5a4742634eb87e0a5124721f04.jpg

2.jpg.f8771d24a933db0015b3aa98452ffdaf.jpg

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, BIF pravi:

Potrč naj jim pomaga...pa ti tudi lahko....

Nizka. Lahko tebi, ko imaš verjetno dovolj. Empatije pa nimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Snečer pravi:

Ne, saj ne moreš vsega prebrat. Po par stavkih te mine to jamranje.

Saj tudi pri nas ni rožnato, s tem da sedaj v drugem valu pač ni vse zaprto, spomladi smo se pa gledali.

Brez madeža jo bo odnesla samo državna uprava, tam bodo še fasali dodatke :)

 

Torej priznavaš, da jih bo dobro odnesla le državna uprava - torej drži kar je Dammi napisal. Kako daleč je še ne vemo. Posledice se bodo začele kmalu pojavljati, verjetno jih bom lahko tudi sam spremljal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Torej priznavaš, da jih bo dobro odnesla le državna uprava - torej drži kar je Dammi napisal. Kako daleč je še ne vemo. Posledice se bodo začele kmalu pojavljati, verjetno jih bom lahko tudi sam spremljal.

bo prej ulica naredila novo porazdelitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobre 3 mesece in bo zmanjkalo folka za testirat :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Ris pravi:

Iz zanesljivih virov sem izvedel.....ampak ne okoli govorit......ukrepe bodo sprostili, ko zapade dovol snega za smuko.....isto kot poleti v času dopustov.

italijanski dolomiti že sprejemajo rezervacije :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Ris pravi:

Iz zanesljivih virov sem izvedel.....ampak ne okoli govorit......ukrepe bodo sprostili, ko zapade dovol snega za smuko.....isto kot poleti v času dopustov.

snežni top si kupi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/mlada-zdravnica-ni-zmogla-vec-zlomila-se-je-364860

pa kaj jih zato ne preplačujemo? ...

za to se je šolala in sedaj, ko jih rabimo, naj delajo in se izkažejo...

al bo podobno tudi z vojaki, ko jih bomo rabili ... se bodo zlomili, ker bo svinec švigal po zraku in bodo podplati odpadali :)

 

Točno to. Lih tok sem vozil sina po bolnicah in zdravstvenih domovih, da mi je jasno, da je to leglo lenuhov z nekaterimi izjemami. Če bi s.p. takole vodili posel bi vse propadlo po hitrem postopku. Po ZD samo pohajkujejo. Dežurni zdravnik je hkrati imel ambulanto in dežurstvo, da sem moral 2h čakati na napotnico za jesenice s prerezanimi žilami na roki. Stalna praksa v ZD Škofja loka. Sedaj pa jok in stok ker morajo malo poprijeti za delo.

Doma sem iz poljanske doline, živim v Šk.Loki. Poznam ogromno okoženih z virusom, nikomur nič hujšega, nihče od okuženih ne rabi bolnice, ali kakšnih pomagal. Po Tv-ju pa dajejo ven prispevke od tistih, ji jih je korona zjebala. Sploh ni dvoma, da se ustvarja panika med ljudmi. Čemu in zakaj... čez par let. A so že našli kemično orožje v Iraqu? A so že pobili vse teroriste v Afganistanu? Itd, itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Alla pravi:

A veste zakva je na Gorenjskem tok okužb? K sam z eno palčko testirajo.

Alla hvala za pojasnilo, je žena pred desetimi minutami razglabljala zakaj tolko na gorenjskem...sem ji pojasnil s tvojo pomočjo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Ne, saj ne moreš vsega prebrat. Po par stavkih te mine to jamranje.

Saj tudi pri nas ni rožnato, s tem da sedaj v drugem valu pač ni vse zaprto, spomladi smo se pa gledali.

Brez madeža jo bo odnesla samo državna uprava, tam bodo še fasali dodatke :)

 

Nisem siguren, da je vse jamranje, npr. Batagelj, ki je lani "ustvaril" (no jama ga je) 10 milijonov čistega dobička, je na cesto zabrisal cca. 130 ljudi :hmm:. Ampak verjetno so v mesecih nazaj ko so imeli full dela z "dobrimi" plačam nekaj prišparal za hude cajte.

Posledice pridejo še za nami, nič bat. Jaz sem eno podobno stvar že dal skozi, ne zaradi korone, zaradi kao krize, kjer so jamrali najbolj tisti, ki so imeli največ, za marsikoga od nas pa zadeva ni bila ravno enostavna. Sem pa preživel ja, ker sva z optimizmom na ti. Tudi to bomo, bodo preživeli, ne bo pa za vse tako enostavno.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!