Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

se pa tudi prebere, da je lagala :) in policajem rekla, da sta iz istega gospodinjstva

pa je verjetno priletela kazen zaradi laži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

se pa tudi prebere, da je lagala :) in policajem rekla, da sta iz istega gospodinjstva

pa je verjetno priletela kazen zaradi laži

Vprašanje je vedno:" Kdo laže?"

Pa po mojih izkušnjah policaji niso brezmadežni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Vprašanje je vedno:" Kdo laže?"

Pa po mojih izkušnjah policaji niso brezmadežni.

lp

niso, je pa tudi res, da če ne pametuješ nazaj, je lahko rezultat tudi drugačen

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bmflar pravi:

Ukrepi-sprostitve.jpg

Število okužb na koliko prebivalcev? :hmm:

Ali ne bi bilo bolj pametno govoriti v procentih - potem je vseeno koliko jih testirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

niso, je pa tudi res, da če ne pametuješ nazaj, je lahko rezultat tudi drugačen

z ozirom, da je večkrat omenjenja policajka, ko so problemi v centru lj, zna biti tudi kaj na tem. Recimo nabijanje o nepravilni nošnji maske.

Poglej samo kaka intervijuje, neglede kdo, al policije, al politikov, al korona svetnikov. Ko govorijo, vsem maska leze dol in jo z roko popravljajo.

Zdej pa en brihten vskoči in hop, masko maš pod nosom. Izjave policije so pa vedno bolj podobne NOVA24tv, ni zadeve, kjer se ne bi znali zagovorit in odgovorit o upravičenosti ukrepa (tudi neukrepanja pri politiki namreč)

Aja izumiteljica nevarnih aerosolov zunaj, je pa odpoved dobila, minister za zdravje ji ne zaupa več. Itak da ne, je bila preblizu JJu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

tut tile otroci bodo dobil kazen zaradi druženja :P

129388333_182935956791295_2750009226550396223_n.png.f4deaa9a8f8600e77f981573ec3fbe63.png

otroc ne vejo kaj delajo.. ne tega delat k se lahko razmnoži..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

nism ziher, nekatere očitno 3x dnevno testirajo :P

kolkr sem jaz prebral 2x..najprej s hitrimi testi potem pa še s pcr .. na hitrih 1700 na pcr 700 potem pa seštejejo pa je 2400..

pred 3 urami, Alla pravi:

Zgleda, da imamo v Ljubljani eno zelo zagreto policajko.
To je že tretji primer za katerega slišim, da na isti način piše kazni. Tudi če je maska ustrezno nameščena, se obregne pa ob dokumente.

tako babo je treba sam prvezat pr njej doma na postlo , zlizat do tik pred zdajci , zdrkat na perzijanerja za 5000e in obrisat v zavese za 2000e in rečt " jst sm..adijo"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kuko lepo je nasnezil ??? 

Folk treh osnov ne zna, potlej se pa cudijo, da jim kazni pisejo. Ja stara res ne vem no, enkat si bla ze okuzena, pa se kar isto pocnes, pol se pa cudijo, da je v bolnisnicah stala..... Folk je prevec zabit zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavno sodišče razveljavilo VSE omejitve gibanja?

Ustavne sodnice in sodniki so vladi dali na voljo tri dni časa, da sprejme ustrezne pravne podlage za omejitve

https://www.mladina.si/203333/ustavno-sodisce-razveljavilo-vse-omejitve-gibanja/

in

Ustavno sodišče: Otroci s posebnimi potrebami v šole

Ustavni sodniki so odločili, da sklepa vlade, s katerima so podaljšali zaprtje šol, nikoli nista stopila v veljavo, zato za zaprtje šol ni pravne podlage.

https://www.delo.si/novice/slovenija/ustavno-sodisce-otroci-s-posebnimi-potrebami-v-sole/

 

Sama sodba v UL

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2020-01-3131/odlocba-o-neveljavnosti-sklepov-vlade-in-sklepa-ministrice-za-izobrazevanje

 

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Codeine said:

Ustavno sodišče razveljavilo VSE omejitve gibanja?...

Jah, tako je če vladajo totalni debili, ki si mislijo, da je vodenje države kot ustrahovanje malih otrok, zakonodaja pa je nekaj približno kot navodila za fena iz Hoferja, prebereš po potrebi. Škoda, pa bo spet šlo zaupanje Slovencev v ukrepe za 20% dol. Ampak glavno da desetnik Twito twita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Codeine pravi:

Ustavno sodišče razveljavilo VSE omejitve gibanja?

Ustavne sodnice in sodniki so vladi dali na voljo tri dni časa, da sprejme ustrezne pravne podlage za omejitve

https://www.mladina.si/203333/ustavno-sodisce-razveljavilo-vse-omejitve-gibanja/

in

Ustavno sodišče: Otroci s posebnimi potrebami v šole

Ustavni sodniki so odločili, da sklepa vlade, s katerima so podaljšali zaprtje šol, nikoli nista stopila v veljavo, zato za zaprtje šol ni pravne podlage.

https://www.delo.si/novice/slovenija/ustavno-sodisce-otroci-s-posebnimi-potrebami-v-sole/

 

Sama sodba v UL

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2020-01-3131/odlocba-o-neveljavnosti-sklepov-vlade-in-sklepa-ministrice-za-izobrazevanje

 

:headbang:

eh dejte no..razglasil bodo izredno stanje pol smo šele u banani ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

eh dejte no..razglasil bodo izredno stanje pol smo šele u banani ..

Katera država nas je pa napadla, da bi morali razglasit izredno stanje?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 11. 2020 ob 12:33, Alla pravi:

Mogoče je fino malo pogooglat katera naravna sredstva pomagajo ... 
Na to temo se najde kup stvari.  Je pa res, da to spada že pod zdravo prehrano in malce angažiranosti pri pripravi.

Ampak tablete je lažje vzet, ko j*** stranske učinke, a ne....

Top naravnih pomagal za redčenje krvi

  1. KURKUMA (kurkumin): 

Ima naravne antikoagulacijske lastnosti. Študija, objavljena v BMB Reports, poroča, da polifenol v kurkuminu zavira izločanje trombina, ki povzroča strjevanje krvi. 

  1. KAJENSKI POPER

Kajenski poper vsebuje kapsaicin, ki deluje protivnetno in pomaga pri širjenju žil. Hkrati poskrbi za zmanjšanje določenih beljakovin, ki imajo pogosto ključno vlogo pri nastajanju krvnih strdkov. 

  1. CIMET

Cimet (predvsem cassia cinnamon) pomaga pri uravnavanju krvnega sladkorja in krvnega tlaka ter zmanjša možnost za nastajanje krvnih strdkov, ki so največja nevarnost za nastanek srčnega infarkta.

  1. INGVER

Študije kažejo, da lahko uživanje ingverja preprečijo vensko trombozo in ostale zaplete s strjevanjem krvi. Zakaj? Ker vsebuje salicilnsko kislino.  (na koščke narezano svežo korenino dodamo, ko kuhamo čaj, btw, ingver in kurkumo lahko z lahkoto gojimo doma v kakšnem večjem teglu za rože, pa imamo tako dostop do sveže neoporečne korenine  - če jo seveda gojimo v bio zemlji)

  1. ČESEN

Česen zmanjšuje tveganje za nastanek kapi, saj zmanjša strjevanje krvi (zlepljanje krvnih ploščic oz. trombocitov). 

  1. VITAMIN E 

Vitamin E lahko s svojimi antikoagulacijskimi lastnostmi pomaga preprečiti bolezni srca in ožilja. Najboljši viri vitamina E so avokado, mandeljni, sončnična semena, špinača, brokoli, mango … 

 

Bazilka za redčenje krvi

Čaj bazilike (75mg/kg – kar za odraslo osebo predstavlja pribl. 4 grame rastline na dan) je pri redčenju krvi enako uspešen kot Aspirin. Večji odmerki so še bolj učinkoviti od Aspirina in v veliko večji meri zaustavijo zlepljanje trombocitov (Thrombosis Research. 2006; 118 (6): 733–739).

ko si ravno omenila kapsaicin, bi se v tej skupini najbrž znašel tudi chilly :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Codeine pravi:

Katera država nas je pa napadla, da bi morali razglasit izredno stanje?

men je sodelavec rekel, da je nujno dat tistih 700 in čez miljonov vojski. In sem ga vprašal zakaj. Pa je odgovoril, če nas Italija slučajno napade :P

Sem ga sicer vprašal, zakaj nas pa bi? Pa ni točno vedu.

Kar sem razumel, je sodišče povedalo vladi, da jim manjka samo dokument in bodo legalni. Dokumente pa znamo pisat, saj smo zelo birokratska država. Se mi zdi hudo salomonska rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj,ko je vse belo,me zanima,kje na prostem lahko pojem burek.Zanima tudi prijatelja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Kar sem razumel, je sodišče povedalo vladi, da jim manjka samo dokument in bodo legalni. Dokumente pa znamo pisat, saj smo zelo birokratska država. Se mi zdi hudo salomonska rešitev.

Ja, ampak zna bit mal štala z uveljavljenjem ukrepov za nazaj, recimo ko bo folku padlo na pamet, da mogoče lahko zahteva odškodnine za škodo ker so se morali drzat neveljavnih ukrepov.

Takole jaz vidim poddesetnika Twitota zadnji mesec:

392274602_Screenshot2020-12-04at10_32_32.png.557ff13525a0975f9584132bd31b056a.png

Sicer pa, dokler se mu šuškovci od provizij stekajo na račun, mu verjetno res dol visi za vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Codeine pravi:

Katera država nas je pa napadla, da bi morali razglasit izredno stanje?

napisal sem izredno stanje - ne vojno stanje . 

https://zakonodaja.com/ustava/urs/92-clen-vojno-in-izredno-stanje

Izredno stanje se razglasi, kadar velika in splošna nevarnost ogroža obstoj države.

je velika razlika kajne.. izredno stanje povzema tudi naravne nesreče največjega obsega recimo potrese , poplave , itn, ki prizadenejo celo državo.... 

in sprejetje izrednega stanja izglasuje državni zbor - kakšna pa mora biti večina pa ne vem..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

Ja, ampak zna bit mal štala z uveljavljenjem ukrepov za nazaj, recimo ko bo folku padlo na pamet, da mogoče lahko zahteva odškodnine za škodo ker so se morali drzat neveljavnih ukrepov.

Takole jaz vidim poddesetnika Twitota zadnji mesec:

392274602_Screenshot2020-12-04at10_32_32.png.557ff13525a0975f9584132bd31b056a.png

Sicer pa, dokler se mu šuškovci od provizij stekajo na račun, mu verjetno res dol visi za vse skupaj.

ne verjamem, da se bo Twito karkol sekiral za nazaj. Bojo že kaj izzumili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ne verjamem, da se bo Twito karkol sekiral za nazaj. Bojo že kaj izzumili.

Seveda se ne bo sekiral, saj ne plača iz svojega žepa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neee, selfi in to z napačno postavljeno masko?!!!!

Na NOVA24tv bodo zvečer poročali o prvem primeru "samookužbe" s covidom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!