Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Spasku pravi:

Vsak dan zjutraj vzemem eno tole ima vse kar je potrebno za imuski sistem tudi vitamin D3 in je naravno.Moram reč da nisem bil niti prehlajen še letos (toka kanton se reče pri nas)dotakni se vogala ki mora bit lesen:)

 

 

2020-11-30_092201.jpg

vse lepo in prav. Zdej lahko greš med okužene?

Seveda pomaga pozimi jemanje dodatkov k prehrani, ne rešuje pa potencialne okužbe :D

Tudi kapa pomaga..sem ugotovil na boleči način. Odkar nosim kapo ni več angine pozimi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

vse lepo in prav. Zdej lahko greš med okužene?

Ne je manj verjetnosti da se prehladiš  zboliš za gripo za vsako malenkost in mogoče odneseš z lažjo obliko Kovida.Sicer vsako leto v tem času uzamen dodatek za imuski s...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, vandrovec pravi:

To o krvnih strdkih kot posledica covida je že dlje časa "znano", zanimivo pa, da to nikogar ne skrbi.

Spraševal sem že glede aspirinov, 100mg, 400mg, 500mg...so vsi enako uspešni proti strjevanju krvi, ker eni so le na recept?

Kakor jaz vem, je učinkovina ista, torej naj bi bilo isto ali vzameš en 500mg tablet ali pa 5 x100mg. Verjetno pa je odvisno kaj hočeš (kakšen učinek) in koliko te je skupaj (pa kako prenašaš) in pozna se na ceni. Tega nikoli nisem jemal imam pa v "spominu" (menda od bivšega šefa, ki je bil po profesiji farmacevt in malo hipohondra) nekaj o "polovički" in ne ravno priporočljivem (pre)dolgem jemanju.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, franc said:

krvi, ker eni so le na recept?

Moja mama je dobivala aspirin na recept očitno niso enaki ,je pa verjetno da za prvo silo je dober tudi tisti brez recepte ker ko sem klical rešilca so mi rekli naj ji dam aspirin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

1. kako si lahko pomagaš, da se najedaš vitaminov (predvsem D) in aspirina? Mislim, da ni tako enostavno. Zakaj nekateri prebolijo bolezen normalno, brez simptomov, blago itd, je isto kot če bi me vprašal zakaj nekateri dobijo raka drugi pa ne.

A ni znano, da so ljudje s slabšim imunskim sistemom bolj dovzetni za okužbe in jih težje premagajo...zakaj so starejši in tisti ki imajo pridružene bolezni bolj ogroženi, to ni nobena loterija, je dejstvo. In v tej smeri je neka pomoč samo se jo premalo poudarja, po moje. itak obstajajo še vedno tisti, ki si ne morejo pomagat, večina bi si pa lahko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še fama o asimptomatikih in ustvarjanju "megle"

https://www.aier.org/article/asymptomatic-spread-revisited/?fbclid=IwAR1K9jd-HMEYpmVmV-DvrnddUX2OUonbZ2vQUg68UCHJdICPWZdlPI9MK40

https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w?fbclid=IwAR2ESTcgWsZvstzNxjk39akNsoK3A1UMhoSJI0KlKpU4pLp0KlXaQguACPc

Stringent COVID-19 control measures were imposed in Wuhan between January 23 and April 8, 2020. Estimates of the prevalence of infection following the release of restrictions could inform post-lockdown pandemic management. Here, we describe a city-wide SARS-CoV-2 nucleic acid screening programme between May 14 and June 1, 2020 in Wuhan. All city residents aged six years or older were eligible and 9,899,828 (92.9%) participated. No new symptomatic cases and 300 asymptomatic cases (detection rate 0.303/10,000, 95% CI 0.270–0.339/10,000) were identified.There were no positive tests amongst 1,174 close contacts of asymptomatic cases. 107 of 34,424 previously recovered COVID-19 patients tested positive again (re-positive rate 0.31%, 95% CI 0.423–0.574%). The prevalence of SARS-CoV-2 infection in Wuhan was therefore very low five to eight weeks after the end of lockdown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Previdno z aspirini. Aspirin redči kri in lahko povzroči krvavitve v želodcu. Za ljudi z razjedami želodčne sluznice je prepovedan.

Preventivno jemanje aspirina za zdrave ljudi ni priporočljivo.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, dr.looney pravi:

Previdno z aspirini. Aspirin redči kri in lahko povzroči krvavitve v želodcu. Za ljudi z razjedami želodčne sluznice je prepovedan.

Preventivno jemanje aspirina za zdrave ljudi ni priporočljivo.

 

S čim drugim se je bolje zaščitit pred morebitnimi krvnimi strdki? Preventivno jemanje aspirina ne bi trajalo v nedogled...če bi slučajno zbolel za covidom in potem dokler ne bi okreval, recimo dva tedna, morda tri? Vem za človeka, je prišel domov iz bolnišnice, kjer se je zdravil za covidom, ponoči pa kar kap ali nenadna smrt. In menda je ugotovljeno, da se pri tej bolezni kri strjuje, kar menda povzroča največ smrti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, vandrovec pravi:

S čim drugim se je bolje zaščitit pred morebitnimi krvnimi strdki? Preventivno jemanje aspirina ne bi trajalo v nedogled...če bi slučajno zbolel za covidom in potem dokler ne bi okreval, recimo dva tedna, morda tri? Vem za človeka, je prišel domov iz bolnišnice, kjer se je zdravil za covidom, ponoči pa kar kap ali nenadna smrt. In menda je ugotovljeno, da se pri tej bolezni kri strjuje, kar menda povzroča največ smrti?

Kolikor vem, da v primeru covida ni priporocljivo jemati nicesar razen lekadola.

V bolnici imajo pa tako protokole kako zdravijo kovid.

Mogoče po preboleli bolezni prosiš osebnega zdravnika , da ti naredi krvno sliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je fino malo pogooglat katera naravna sredstva pomagajo ... 
Na to temo se najde kup stvari.  Je pa res, da to spada že pod zdravo prehrano in malce angažiranosti pri pripravi.

Ampak tablete je lažje vzet, ko j*** stranske učinke, a ne....

Top naravnih pomagal za redčenje krvi

  1. KURKUMA (kurkumin): 

Ima naravne antikoagulacijske lastnosti. Študija, objavljena v BMB Reports, poroča, da polifenol v kurkuminu zavira izločanje trombina, ki povzroča strjevanje krvi. 

  1. KAJENSKI POPER

Kajenski poper vsebuje kapsaicin, ki deluje protivnetno in pomaga pri širjenju žil. Hkrati poskrbi za zmanjšanje določenih beljakovin, ki imajo pogosto ključno vlogo pri nastajanju krvnih strdkov. 

  1. CIMET

Cimet (predvsem cassia cinnamon) pomaga pri uravnavanju krvnega sladkorja in krvnega tlaka ter zmanjša možnost za nastajanje krvnih strdkov, ki so največja nevarnost za nastanek srčnega infarkta.

  1. INGVER

Študije kažejo, da lahko uživanje ingverja preprečijo vensko trombozo in ostale zaplete s strjevanjem krvi. Zakaj? Ker vsebuje salicilnsko kislino.  (na koščke narezano svežo korenino dodamo, ko kuhamo čaj, btw, ingver in kurkumo lahko z lahkoto gojimo doma v kakšnem večjem teglu za rože, pa imamo tako dostop do sveže neoporečne korenine  - če jo seveda gojimo v bio zemlji)

  1. ČESEN

Česen zmanjšuje tveganje za nastanek kapi, saj zmanjša strjevanje krvi (zlepljanje krvnih ploščic oz. trombocitov). 

  1. VITAMIN E 

Vitamin E lahko s svojimi antikoagulacijskimi lastnostmi pomaga preprečiti bolezni srca in ožilja. Najboljši viri vitamina E so avokado, mandeljni, sončnična semena, špinača, brokoli, mango … 

 

Bazilka za redčenje krvi

Čaj bazilike (75mg/kg – kar za odraslo osebo predstavlja pribl. 4 grame rastline na dan) je pri redčenju krvi enako uspešen kot Aspirin. Večji odmerki so še bolj učinkoviti od Aspirina in v veliko večji meri zaustavijo zlepljanje trombocitov (Thrombosis Research. 2006; 118 (6): 733–739).
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5fc0e4ae974b9/kdaj-bo-sprosceno-prehajanje-med-obcinami?fbclid=IwAR1CKFv8EeaejfI2JSZr-5V0gRB_JrPx4plRNDwUrmTZWcg8ULCYvZjgodg

kere budale, nagrajevali bodo "pridne" regije..ma svašta. Tisti, ki so meli prvi probleme (beri visoko število okužb), bodo pač prvi brez, kaj je tu za nagrajevat. Recimo "gorenjska" ta moment. 

Mislim, jelko, bejž domov, pliiis.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primorci, mamo pol n kufr...jelkota :P

128304229_2162902777185452_3005705820698907778_o.thumb.jpg.b45d6e5cad0f403201b7d14e276d7398.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koledar krivcev 2020

128637595_10158056678743732_3265242493179470985_o.thumb.jpg.ebcd6fa147e39110b03cca17c8873274.jpg

DECEMBER:  Miklavž, Božiček in Dedek mraz :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar po tv poročilih ;povprečna dnevna smrtnost novembra  2020     , 54 oseb dnevno plus dodatnih 25 procentov  smrti zaradi korone:hmm: bo treba it računat:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nabijajo, da je noro. Ok, virus je prisoten, ampak vsakic neke nove stevilke obracajo, da ustvarjajo paniko naprej, vsake tok nek nov strokovnjak pride, bla bla bla.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5fc0e4ae974b9/kdaj-bo-sprosceno-prehajanje-med-obcinami?fbclid=IwAR1CKFv8EeaejfI2JSZr-5V0gRB_JrPx4plRNDwUrmTZWcg8ULCYvZjgodg

kere budale, nagrajevali bodo "pridne" regije..ma svašta. Tisti, ki so meli prvi probleme (beri visoko število okužb), bodo pač prvi brez, kaj je tu za nagrajevat. Recimo "gorenjska" ta moment. 

Mislim, jelko, bejž domov, pliiis.

 

Še dobr, da je Jelko iz gorenjske, bomo prvi bli odprti. Isto kot poleti za na morje. Sploh Krk je varna destinacija.

Haha. Sej sem hotel napisat že prej pa sem se vzdržal, ma ker sem teoretik zarot, bom čist kredibilnost zgubu.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Ma nabijajo, da je noro. Ok, virus je prisoten, ampak vsakic neke nove stevilke obracajo, da ustvarjajo paniko naprej, vsake tok nek nov strokovnjak pride, bla bla bla.... 

Dans sem izvedel, da zbolevajo zdravstveni delavci, ki so se po službeni "dolžnosti"cepili proti gripi. Vsi po vrsti covid pozitivni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Ris pravi:

Dans sem izvedel, da zbolevajo zdravstveni delavci, ki so se po službeni "dolžnosti"cepili proti gripi. Vsi po vrsti covid pozitivni. 

Ne da bi bil zdravnik, niti FB doctor, ampak, ali ti ne pri cepljenju proti klasični gripi vbrizgajo virus sam? Potem je normalno, da bo PCR test pokazal pozitiven rezultat.. Ali sem kaj narobe razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomaz69 pravi:

Ne da bi bil zdravnik, niti FB doctor, ampak, ali ti ne pri cepljenju proti klasični gripi vbrizgajo virus sam? Potem je normalno, da bo PCR test pokazal pozitiven rezultat.. Ali sem kaj narobe razumel?

Ampak številke pa so in z tem ukrepi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!