Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, glede na to, da si majster za koronanovice, kaj praviš na slednje. https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats#excess-deaths-chart je dodal graf vseh smrti po mesecih. V oktobru je bilo vseh smrti okrog 2.100. Povprečje je tam nekje okrog 1.600. Skratka, 500 presežnih smrti. Koronasmrti pa je bilo v oktobru nekje okrog 200. Skratka, imamo 300 presežnih smrti, ki niso korona.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

@DAMI34, glede na to, da si majster za koronanovice, kaj praviš na slednje. https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats#excess-deaths-chart je dodal graf vseh smrti po mesecih. V oktobru je bilo vseh smrti okrog 2.100. Povprečje je tam nekje okrog 1.600. Skratka, 500 presežnih smrti. Koronasmrti pa je bilo v oktobru nekje okrog 200. Skratka, imamo 300 presežnih smrti, ki niso korona.

zaenkrat nič, oziroma sem že.

Če mene vprašaš, je potrebno vzeti več letno obdobje in primerjat med sabo.

Da imamo neke smrti zaradi ali s korono je normalno, da bo zaradi opuščanja preventive in pravočasnega odkrivanja ostalih bolezni tudi nekaj več umrlo, bodo pa posledice vidne šele kasneje.

Moje mnenje pa je, kot sem zapisal, da so zajebali. In ta zajeb se ne kaže samo v smrtnih žrtvah, temveč tudi drugih, tudi pri izgubi služb, crkovanju podjetij itd..

Predvsem pa še vedno iščejo samo odgovore, spremeni se pa ne nič. Tako bo dokler bo samo politika diktirala ukrepe (take, ki koristijo njim)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ProdriveR pravi:

En primer iz službe. Sodelovec (z drugega oddelka) je zbolel za korono. Sicer je imel malce težji potek, ampak še vseeno ni potreboval zdravniške pomoči. No, kak teden po tistem ko je prišel nazaj v službo, je doživel blažji infarkt, ki je (najbrž) posledica covida (preiskave še potekajo) https://siol.net/digisvet/novice/nova-resna-groznja-za-koronabolnike-krvni-strdki-523892

Najhuje je to, da je on mojih let (mladenič okol 40) ?

 

To o krvnih strdkih kot posledica covida je že dlje časa "znano", zanimivo pa, da to nikogar ne skrbi.

Spraševal sem že glede aspirinov, 100mg, 400mg, 500mg...so vsi enako uspešni proti strjevanju krvi, ker eni so le na recept?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, po moje se že kažejo ostale posledice. Že od junija imamo bistvene presežne smrti glede na povprečja preteklih let, ki se jih ne da pripisati virusu. Če uporabim nivo vladnega strokovnega sklepanja, so ukrepi povzročili več smrti od korone.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Vin pravi:

@DAMI34, po moje se že kažejo ostale posledice. Že od junija imamo bistvene presežne smrti glede na povprečja preteklih let, ki se jih ne da pripisati virusu. Če uporabim nivo vladnega strokovnega sklepanja, so ukrepi povzročili več smrti od korone.

če uporabim vladine floskule:

zaradi ukrepov je manj smrti na cestah (nisem preverjal če je res, ampak če je se bodo zihr s tem hvalili)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj me kdo popravi - ne vem če si prav tolmačim. 

V torek, 24. novembra 2020 je v SLO  SKUPAJ umrlo 59 oseb?

2124395374_Breznaslova.thumb.jpg.58f9416c35abaa0988542b1b3c22ef9d.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Vin pravi:

@Scarabeo 500, 59 okuženih s korono, ne vseh v Sloveniji.

Daj mi razloži smrti izven bolnišnice 15 oseb?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Scarabeo 500 said:

Daj mi razloži smrti izven bolnišnice 15 oseb?

V domovih za ostarele. Tako bolni so bili, da jih ni bilo smiselno voziti v bolnico. Velika večina je v bistvu takšnih, da se jih niti ne splača zdraviti. Na intenzivni je tisti dan bilo samo 7 smrti, vsi ostali so bili prešibki, da bi sploh bili primerni za intenzivno zdravljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, vandrovec pravi:

To o krvnih strdkih kot posledica covida je že dlje časa "znano", zanimivo pa, da to nikogar ne skrbi.

Spraševal sem že glede aspirinov, 100mg, 400mg, 500mg...so vsi enako uspešni proti strjevanju krvi, ker eni so le na recept?

Nikome ništa...ne bom izvedel, to nikogar ne zanima.

tudi en moj sodelavec je prišel iz bolnišnice pa potem nazaj zaradi strdka. koliko jih ni šlo nazaj, ker so pač kar umrli. FB dohtarji opozarjajo na strdke, v bolnišnicah jih ne šmirgljajo niti bolnikov ne zdravijo v tej smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Nikome ništa...ne bom izvedel, to nikogar ne zanima.

tudi en moj sodelavec je prišel iz bolnišnice pa potem nazaj zaradi strdka. koliko jih ni šlo nazaj, ker so pač kar umrli. FB dohtarji opozarjajo na strdke, v bolnišnicah jih ne šmirgljajo niti bolnikov ne zdravijo v tej smeri...

zakaj ne boš izvedel, ker preventivno jemanje aspirina zaradi krvnih strdkov ni smiselno. Aspirin redči kri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

zakaj ne boš izvedel, ker preventivno jemanje aspirina zaradi krvnih strdkov ni smiselno. Aspirin redči kri.

 

OK, saj zato, ker redči kri, zakaj jih ni smiselno jemat kot preventivo pred strdki?

...tu vsi pametni, zdravniki farmacevti, da bi kaj pametnega svetovali pa nobenega :hmm:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

OK, saj zato, ker redči kri, zakaj jih ni smiselno jemat kot preventivo pred strdki?

...tu vsi pametni, zdravniki farmacevti, da bi kaj pametnega svetovali pa nobenega :hmm:

najbrž zato, ker "lahko " povzroča, ni pa to pravilo. Posledice vsakršne prebolele bolezni so "lahko" take in drugačne, zato se pa ne jemlje preventivno gore zdravil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.abczdravja.si/ostalo/resnice-in-zmote-o-aspirinu/

https://www.dolenjske-lekarne.si/strokovni-clanki/tudi-vi-poznate-nekoga-ki-jemlje-zdravila-proti-strjevanju-krvi

Moj oče je po navodilu zdravnika jemal preventivno aspirine.  Pri 76.ih ga je pri žaganju drv prevrnil infarkt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

.

Da imamo neke smrti zaradi ali s korono je normalno, da bo zaradi opuščanja preventive in pravočasnega odkrivanja ostalih bolezni tudi nekaj več umrlo, bodo pa posledice vidne šele kasneje.

Moje mnenje pa je, kot sem zapisal, da so zajebali. In ta zajeb se ne kaže samo v smrtnih žrtvah, temveč tudi drugih, tudi pri izgubi služb, crkovanju podjetij itd..

Predvsem pa še vedno iščejo samo odgovore, spremeni se pa ne nič. Tako bo dokler bo samo politika diktirala ukrepe (take, ki koristijo njim)

 

 

 

Ja, na žalost je pri vsem tem pomojem kar veliko stiske po svetu. Ljudje izgubljajo službe, berem da je v porastu poraba alkohola, ljudje izgublja službe, firme propadajo, starejši se najbrž bojijo, ker vedo da v primeru, da zbolijo se jim ne piše dobro in še bi lahko našteval. 

Sam zdej , koliko je vredno človeško življenje? Tudi 2008 je bila huda gospodarska kriza in so firme propadale in brezposelnost je bila ogromna. Samo ok, gospodarstvo gre naprej, ljudje dobijo nazaj službe... samo nekdo ki umre, ga pa ni več nazaj.  Umirajo večinoma starejši, ali so res tako manj vredni, da bi jih najraje dali kar v odpis, samo da bi mi imeli neko "normalno" življenje? 

Še eno vprašanje, kaj bi bili po tvojem pravilni ukrepi?? Imamo strog scenarij, ki ga ima večina evrope in malce manj strog (ki se zaostruje), kot ga ima švedska?? Če črto potegneš, ni nihče neki posebej uspešen. Zato samo neko kritiziranje , kaj so zajebal, mislim da ni na mestu. Virus je dokaj neznan in mislim, da nihče ne ve čisto točno, kako se s tem spoprijeti.  Neki je praksa, neki pa teorija, kar mislim, da se kar dobro kaže s temi ukrepi. V teoriji, bi morali biti rezultati že vidni, v praksi pač niso? Kaj je potem pravilna odločitev? Bi si ti upal sprostiti ukrepe in potem posredno nositi odgovornost za umrle? 

Ne razumem, kako politika diktira ukrepe, ki pašejo njim? To, da naredijo lock down gospodarstva sigurni ni ukrep, ki bi politikom ugajal. Sploh, ker s(m)o ljudje pri tem nezadovoljni in dvomim, da ti tak ukrep pride prav pri volitvah.  To ni neka stvar, ki se dogaja samo pri nas, take ukrepe ima večina sveta. 

Še za razmislek, kako bi se nam godilo, če bi živeli na kitajskem
https://www.rtvslo.si/svet/azija-z-oceanijo/kitajska-izkusnja-uci-da-je-preventiva-boljsa-kot-kurativa/541880

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, ProdriveR pravi:

"Kitajska izkušnja uči, da je preventiva boljša kot kurativa"

Saj to, po doslej znanih informacijah bi si lahko pomagali z izboljšavo imunskega sistema, vitamini in drugo pred okužbo... ter preprečevanje smrti zaradi strdkov po okužbi z ustreznimi zdravili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ProdriveR pravi:

 

Ja, na žalost je pri vsem tem pomojem kar veliko stiske po svetu. Ljudje izgubljajo službe, berem da je v porastu poraba alkohola, ljudje izgublja službe, firme propadajo, starejši se najbrž bojijo, ker vedo da v primeru, da zbolijo se jim ne piše dobro in še bi lahko našteval. 

Sam zdej , koliko je vredno človeško življenje? Tudi 2008 je bila huda gospodarska kriza in so firme propadale in brezposelnost je bila ogromna. Samo ok, gospodarstvo gre naprej, ljudje dobijo nazaj službe... samo nekdo ki umre, ga pa ni več nazaj.  Umirajo večinoma starejši, ali so res tako manj vredni, da bi jih najraje dali kar v odpis, samo da bi mi imeli neko "normalno" življenje? 

Še eno vprašanje, kaj bi bili po tvojem pravilni ukrepi?? Imamo strog scenarij, ki ga ima večina evrope in malce manj strog (ki se zaostruje), kot ga ima švedska?? Če črto potegneš, ni nihče neki posebej uspešen. Zato samo neko kritiziranje , kaj so zajebal, mislim da ni na mestu. Virus je dokaj neznan in mislim, da nihče ne ve čisto točno, kako se s tem spoprijeti.  Neki je praksa, neki pa teorija, kar mislim, da se kar dobro kaže s temi ukrepi. V teoriji, bi morali biti rezultati že vidni, v praksi pač niso? Kaj je potem pravilna odločitev? Bi si ti upal sprostiti ukrepe in potem posredno nositi odgovornost za umrle? 

Ne razumem, kako politika diktira ukrepe, ki pašejo njim? To, da naredijo lock down gospodarstva sigurni ni ukrep, ki bi politikom ugajal. Sploh, ker s(m)o ljudje pri tem nezadovoljni in dvomim, da ti tak ukrep pride prav pri volitvah.  To ni neka stvar, ki se dogaja samo pri nas, take ukrepe ima večina sveta. 

Še za razmislek, kako bi se nam godilo, če bi živeli na kitajskem
https://www.rtvslo.si/svet/azija-z-oceanijo/kitajska-izkusnja-uci-da-je-preventiva-boljsa-kot-kurativa/541880

 

100 in 1x sem napisal, pa se ne bom ponavljal. Pravi ukrepi bi bili točno to kar bodo šele sedaj začeli. Bolj strogo usmerjeni v žarišča okužb, od testiranja zaposlenih, do izboljšave nadzora. Ne pa iskanja izgovorov, kdo je kriv.

 

Širjenje okužbe virusa, preko aerosolov in v zaprtem prostoru je zelo zelo dobro in dolgo znano (sami ukrepi v zaprtih prostorih, kjer je virus pa preslabi, tam tudi maska ne pomaga oziroma zelo slabo, za kratek čas).

Zato so pa maske zunaj brezvezne, boljša je distanca. Premalo se to opozarja. Neki lockdavni, policijska ura itd..je samo politično, da ni protestov itd..

Umrli bodo z ukrepi ali brez. Umrli bodo, a bo folk šel čez mejo ali ne. Umrli bodo a bomo preko občinskih meja hodili samo v službo ali tudi privat. Umrli bodo a boš kupil samo kruh v trgovini ali zraven tudi copate. Ni bistvenih razlik. Razlike in neumrle se dela točno na lokacijah kjer se najbolj širi okuženost.

Dokler ne bo jasno, da je virus podivjal po celi EU ne samo pri nas in dokler se ne bo nehalo iskat izgovore za zajebane situacije (beri tam kjer virus resnično vzame veliko življenj.a moram napisati kje?)

Distanca, kontrolirani kontakti (da sam veš kdo in kje in seveda čimmanjše število) so edine in najboljše rešitve.

A ti misliš, da ga res tiliko serjemo kot nam trdijo? Pajade

Okužbe v zadnjem času so v službi (najbolj tvegane službe največ, torej bolnica DSO, kjer imajo največ šans priti v stik z virusom), nato službe v zaprtih prostorih, kjer več ur dela skupaj v istem prostoru več ljudi. Manjši kot je prostor večje so šanse okužb itd..zanimivo ne, gradbinci v glavnem nimajo problemov z ikužbami, AC se obnavljajo, vsak dan jih gledam. Dela na prostem so zelo malo tvegana. Že s primerno distanco rešiš morebitne probleme.

Take ukrepe ima večina sveta in ravno tako veliko okužb (ajd, določena nihanja so) zakaj, ker je kot v šoli najlepše prepisovat en od drugega. Ravno neke domišljije nimajo.

In še zadnjič, tistemu ki izplačuje penzije se gladko j... za take , ki bodo slej ko prej umrli. Verjeti državi in njihovim oblastnikom, kako jim je mar za mojo in tvojo dobrobit, je kar lepa utopija.

S tem da Slovenci (je znano že med 2 sv. vojno in po nji) bi tut lastno mater zašpecali, pretepli itd, če bi ablast tako rekla. In tako lovijo modri mularijo, kaznujejo folk, ki je sendvič ali rogljiček (zunaj), niso pa v stanju napisati dovolj odločb za kršenje pravil na proslavi OKja. Tut ne verjamem, da bodo kdaj, je bilo preveč elite zbrane na kupu.

Kako pa kaj korona aplikacija? A ne rešuje problema kot trdi JJ? :P

 

 

Naraven potek virusnih okužb je  da gredo nekaj časa gor, nato so nekaj časa na višku, zatem začne padati količina okuženih. Vmes jih nekaj umre. In podobno bo z ukrepi. Edino kar skušajo narediti je "kupiti čas", da zdravstvo sfolga. Da pa zdravstvo sfolga je vezano na več dejavnikov, tudi o same korupcije ter pokvarjenosti zdravstva, ko se dolgo ni naredilo nič, do količin kadra in postelj.

 Eden, ki si še upa na glas malce pokritizirati za nazaj, pa tut kak ukrep je dr. Mario Fafangel (dokler ga ne bodo utišali) se splača poslušat

https://klip.si/video/dr-mario-fafangel-obiskal-denisa-avdica-prisluhni-kaj-je-povedal-na-radiu-1

pa tole recimo:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/5fb79887a3045/fafangel-o-tem-kateri-ukrep-najmanj-pripomore-k-zamejevanju-epidemije-nosenje-maske-na-slavniku

Fafangel: Omejevanje gibanja na občine v trenutnih razmerah nima prav velikega smisla,

Na vprašanje, kateri trenutno zapovedani ukrep v tem trenutku najmanj pripomore k zamejevanju epidemije, je dejal: "Nošenje maske na Slavniku." itd..

 

in na koncu še dodam:

če bi bili ukrepi dobri, potem ne bi bilo take drame kot je in ne bi bilo toliko bolnih ali umrlih..

pred eno uro, Tedybear pravi:

ko si 1x na intenzivni imaš 50/50 šans nekje. Take so cifre. Definitivno jih pa ne umre vseh 2000, ki nam jih sporočajo dnevno, da so okuženi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, vandrovec pravi:

Saj to, po doslej znanih informacijah bi si lahko pomagali z izboljšavo imunskega sistema, vitamini in drugo pred okužbo... ter preprečevanje smrti zaradi strdkov po okužbi z ustreznimi zdravili.

če bi se pred okužbo lahko zaščitil samo z vitamini, bi to že zdavnaj rešili in se najedali dnevno s prevelikimi količinami vitaminov. :D Brez skrbi, tudi aspirin bi zraven jedli. No ja, pili aspirin C. 2 v1 čisti dobiček.

Žal pa to ne da imunosti.

Imun si če si covid prebolel, sedanje raziskave kažejo na nekje 5-6 mesecev, ali če si cepljen. Oziroma še ena šansa je: distanca.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

če bi se pred okužbo lahko zaščitil samo z vitamini, bi to že zdavnaj rešili in se najedali dnevno s prevelikimi količinami vitaminov. :D Brez skrbi, tudi aspirin bi zraven jedli. No ja, pili aspirin C. 2 v1 čisti dobiček.

Žal pa to ne da imunosti.

Imun si če si covid prebolel, sedanje raziskave kažejo na nekje 5-6 mesecev, ali če si cepljen. Oziroma še ena šansa je: distanca.

 

 

Zakaj potem nekateri prebolijo okužbo skoraj brez simptomov? in zakaj si ne bi pomagali, če si lahko?

Po tvoje torej ni pomoči, je samo izogibanje okužbi, kar je tudi uradna usmeritev ukrepov? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

To o krvnih strdkih kot posledica covida je že dlje časa "znano", zanimivo pa, da to nikogar ne skrbi.

Spraševal sem že glede aspirinov, 100mg, 400mg, 500mg...so vsi enako uspešni proti strjevanju krvi, ker eni so le na recept?

 

pred 2 urami, vandrovec pravi:

OK, saj zato, ker redči kri, zakaj jih ni smiselno jemat kot preventivo pred strdki?

...tu vsi pametni, zdravniki farmacevti, da bi kaj pametnega svetovali pa nobenega :hmm:

 

Citiraj

1970: studies suggesting regular aspirin intake protects against heart attacks

Today, the official recommendation is that low-dose aspirin is recommended for all patients with heart disease, but, in the general population (that is, for those without a known history of heart disease or stroke) daily aspirin is only recommended “when the potential cardiovascular [heart] disease benefit outweigh the risk of gastrointestinal bleeding.”

If we took 10,000 patients, daily low-dose aspirin use would be expected to prevent approximately 250 “major vascular events,” such as heart attacks, strokes, or, the most major event of all, death. However, that same aspirin “would be expected to cause approximately 40 major extracranial bleeding events,” meaning bleeding so severe you have to be hospitalized. Thus, the net benefit of aspirin for secondary prevention—for example, preventing your second heart attack—“would substantially exceed the bleeding hazard. For every 6 major vascular events prevented, approximately 1 major bleeding event would occur; therefore, the value of aspirin for secondary prevention is not disputed.”

If we instead took 10,000 patients who hadn’t ever had a heart attack or stroke and tried to use aspirin to prevent clots in the first place, that is, for so-called primary prevention, daily low-dose aspirin would only “be expected to prevent 7 major vascular events and cause 1 hemorrhagic stroke [bleeding within the brain] and 3 major extracranial bleeding events.” So, the benefits are approximately only 2 to 1, which is a little too close for comfort. This is why the new European guidelines do not recommend aspirin for the general population, especially given the additional risk of aspirin causing smaller bleeds within the brain as well.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, vandrovec pravi:

1. Zakaj potem nekateri prebolijo okužbo skoraj brez simptomov? in zakaj si ne bi pomagali, če si lahko?

2. Po tvoje torej ni pomoči, je samo izogibanje okužbi, kar je tudi uradna usmeritev ukrepov? :hmm:

1. kako si lahko pomagaš, da se najedaš vitaminov (predvsem D) in aspirina? Mislim, da ni tako enostavno. Zakaj nekateri prebolijo bolezen normalno, brez simptomov, blago itd, je isto kot če bi me vprašal zakaj nekateri dobijo raka drugi pa ne.

2. po moje je v sedanji situaciji izogibanje okužbi najboljša rešitev, ne strinjam pa se z uradno usmeritvijo, ki rešuje zadeve pavšalno namesto usmerjeno in na lokacijah žarišč.

Točno vemo, kje se zadnji čas okužba širi. (v zaprtih prostorih, kjer več ljudi določen čas biva skupaj)

-žuri..ajde, naj bo, ampak tega ne moreš kontrolirati, predvsem pa se gre za manjši delež populacije

-služba, kar že jočejo naj več folka dela od doma, tipičen primer je bil pred zaprtjem šol točno delež obolelih učiteljev

-zaprti prostori, kjer nimaš izbire nedruženja (DSOji, bolnice, razni domovi)

Vsak primer moraš posebej reševat.

Trenutni ukrepi so premalo skoncentrirani na lokacije in preveč na splošno rajo. In se ne bom ponavljal več, nekaj teh ukrepov je namenjenih tudi zajezitvi splošnega nezadovoljstva. (demonstracije, ohranjanje stolčkov trenutno vladajoče politike)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

kako si lahko pomagaš, da se najedaš vitaminov (predvsem D)

Vsak dan zjutraj vzemem eno tole ima vse kar je potrebno za imuski sistem tudi vitamin D3 in je naravno.Moram reč da nisem bil niti prehlajen še letos (toka kanton se reče pri nas)dotakni se vogala ki mora bit lesen:)

 

 

2020-11-30_092201.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!