Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, Nja pravi:

Ja, ukrep velja za vse nas, ki bom pač v tem datumu vmes morali registrirat, naredit tehničnega....Nujni servisi se bodo pa  lahko izvajali. 

Pa še ti so okrnjeni , zaradi dobave materiala. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registriran :)

v izolaciji

20200317_131054.thumb.jpg.dd2b26dd8a5d0a95302f37418cf5761c.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldna je bila pred tehničnim pregledom Avto Krk kar precejšna kolona (vidim skozi okno), ker so nekateri že vedeli, da Avto Krka za nekaj časa prekinja svoje poslovanje in so še pohiteli "rešiti zadevo". Meni registracija za skuter poteče naslednji mesec, vendar se bom novem ukrepu vozil vsaj še v aprilu, če si bom to "neustavljivo zaželel" ...

Ker je že kar precej ljudi naesto v službi, na delu doma, ali celo brez dela, sem med današnjim kosilom videl skozi okno kar tri kolesarje, vendar "me nisi prepričali", ker tudi če jaz ne bi naredil nobene napake pri vožnji, bi jo lahko naredil kdo drug in "obisk" katerekoli zdravstvene ustanove, NI PRIPOROČLJIV !!!   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno tole. Zapiramo meje posameznih držav, Evrope, Amerike, informacije so v glavnem fejk al pa ne, politika štrika nekaj zase. Mi smo pa ta kratko potegnili. Na motor ne upam. Kolega pridelal trojni zlom noge pred par dnevi, tako da. Eno veliko sranje. 

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benti izolacijo :(

20200317_132814.thumb.jpg.6360b478165386f85a768717041a400f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/do-14-ure-273-pozitivnih-testov-na-novi-koronavirus/517415

Citiraj

NIJZ: Koloidno srebro in CBD-kapljice niso registrirana zdravila in se ne smejo oglaševati

Na nacionalnem inštitutu za javno zdravje medtem svarijo pred uživanjem koloidnega srebra in kapljic CBD kot oblike zdravljenja ali preprečevanja okužbe z novim koronavirusom. Kot opozarjajo, v Evropski uniji uporaba koloidnega srebra v zdravilih ni dovoljenja. Kot zdravilo niso registrirane niti CBD-kapljice.

Na NIJZ-ju pojasnjujejo, da koloidno srebro ali nanosrebro predstavlja srebro v obliki zelo majhnih delcev elementarnega srebra. Srebrove spojine so sicer že dolgo znane po tem, da zavirajo delovanje mikroorganizmov, a so jih v času po drugi svetovni vojni v celoti zamenjali z učinkovitejšimi in manj strupenimi antibiotiki. V medicini se trenutno omejeno uporabljajo le še za zdravljenje opeklin. Rezultati različnih toksikoloških študij kažejo na strupenost nakopičenih nanodelcev srebra za jetra, njihov škodljivi vpliv na imunski sistem ter možno genotoksičnost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

 

 

pred 2 urami, dr.looney pravi:

Pa še ti so okrnjeni , zaradi dobave materiala. 

 

Jutri bi moral imeti prvi servis. So me vceraj klicali, da zapirajo in da se za nedoločen čas vse prestavi. No, danes zjutraj me pa kličejo, da spet odpirajo, sicer skrajšan delovni čas, ampak mojo JEEParo naj pripeljem naslednji teden...datum in ura določena. Če seveda....ne bo še kak ukrep.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, J.a.m.e.s pravi:

Podobno bo z vsemi novimi avtomobili, v tem času ga ne boš mogel registrirati. 

In kje ga lahko kupiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

 Saj ni potrebno, da se na motorju izziva usodo, lahko se podobno varno pelješ, kot z avtom.

Pozabljas, da sedaj ljudje se bolj raztreseno vozijo, kot ze drugace. Se tistih par avtov, ko jih srecam, se pozna, da ljudje niso pri stvari. Da te kdo spregleda.......hvala nebi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maxxa pravi:

Pozabljas, da sedaj ljudje se bolj raztreseno vozijo, kot ze drugace. Se tistih par avtov, ko jih srecam, se pozna, da ljudje niso pri stvari. Da te kdo spregleda.......hvala nebi.

ravno obratno, sedaj je milina, idiotov je bore malo. Sem dostavljal danes po cesli Sloveniji, kako lepo je na ac, kup kamionov, kup kombijev in 3je avtomobili, pa še tisti so bili hitri.

Ne vem kdaj sem se zadnjič tako fino peljal, verjetno pred 20imi leti.

Kar pa se tiče nevarnosti za motor, ta vedno obstaja, ampak je z gostoto prometa manjša, da te kdo izsili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še za tiste ki se bunite, oz. tudi jaz se ker bi mi pasalo bit zdej doma, zakaj firme delajo. Danes izvedel da so francozi odpovedali naročilo eno pa zamaknili, kaj to pomeni, polno skladišče namenskega materiala na grobo ocena več kot 100 000eur samo plošč ki jih bo potrebno nekako spravit v promet... 

Agencijski delavci in študenti so šli, par pogodbenikov je dobilo odpoved, če podjetje "počepne" pod silo virusa in verjerno jih je še več v taki situaciji bomo gledali na krizo 2008 kot "ni bla tako huda". 

Če se kamioni ustavijo bojo trgovine prazne... potem bomo (oziroma jaz se ne spomnem sem bil še v platnenih plenicah), torej boste obujali spomine na socjalizem, 1 kruh, sladkor in moka rinfuzo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, smasher pravi:

Pa še za tiste ki se bunite, oz. tudi jaz se ker bi mi pasalo bit zdej doma, zakaj firme delajo. Danes izvedel da so francozi odpovedali naročilo eno pa zamaknili, kaj to pomeni, polno skladišče namenskega materiala na grobo ocena več kot 100 000eur samo plošč ki jih bo potrebno nekako spravit v promet... 

Agencijski delavci in študenti so šli, par pogodbenikov je dobilo odpoved, če podjetje "počepne" pod silo virusa in verjerno jih je še več v taki situaciji bomo gledali na krizo 2008 kot "ni bla tako huda". 

Če se kamioni ustavijo bojo trgovine prazne... potem bomo (oziroma jaz se ne spomnem sem bil še v platnenih plenicah), torej boste obujali spomine na socjalizem, 1 kruh, sladkor in moka rinfuzo... 

to tistih v družbenih firmah, ko bo spet plačica pa regres pa dopust verjetno ne zanima. (se bojim) Tudi v mojem sektorju bo kup propadlih in zaprtih podjetij, sploh če se podaljša agonija. Matematika pa je jasna: ni prometa, ni dnara, ni plače.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, smasher pravi:

Agencijski delavci in študenti so šli, par pogodbenikov je dobilo odpoved, če podjetje "počepne" pod silo virusa in verjerno jih je še več v taki situaciji bomo gledali na krizo 2008 kot "ni bla tako huda". 

Verjetno bo to mati vseh kriz. Že brez korona krize se je vedelo, da bo ena velika gospodarska\finančna kriza. Posledice vsega bodo znane čez kak mesec, 3, 4 5... Turizem je pokopan. 

Kolega dela v zavarovalništvu... za njega je konec. Ne bo mogel plačati kredita in lizinga za avto. Žalostno. Mi je malo prej jokal po telefonu, da gre na zavod.

Ampak zdele krvavi rana. Je treba najprej zaustavit krvavenje. Glivice na nohtih bomo zdravili kasneje.

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta resne maske morajo meti oznako FFP2/3 ali N95 @smasher. Kirurška je še vseeno boljša kot nič, ker ali omeji trosenje virusov naokoli če okuženi kiha/kašlja ali pa prepreči nezavedno šlatanje z morebitno okuženimi rokami okoli ust/nosa. Seveda so vse maske za enkratno uporabo. Po rabi (max par ur skupaj, kirurške še manj) jih je treba vrečti stran in takoj za tem razkužiti/umiti roke. Če hočeš biti čimbolj zavarovan je obvezna še raba rokavic (po uporabi vrečt stran in umit/razkužit roke) in očal, da ne fašeš aerosola z virusi v oči. Še boljš je prozorna zaščita za cel obraz. Je kr jeba tole čimbolj na ziher narest.

 

Okoli krize. Itak da bo. Konkretna. Če se lockdowni ne bojo preveč vlekli, se zna sicer marsikaka dejavnost hitro pobrati. Za nekatere (turizem, letalska industrija, ipd) pa bo tole konkretno klanje. Če je kaj razuma na Vladi, naj izdajo za par milijard obveznic dokler so obrestne mere ugodne in s tem držijo gospodarstvo pri življenju. Kako bomo to sanirali je zgodba za druge čase, zdaj predvsem ne sme vse preveč zaružit.

Hvala vsem, ki v tem času delate na tem da razna infrastruktura potrebna za delovanje države in družbe deluje. Brez vas bi bili v resni buli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpraša novinarka dva penzionista zakaj sta v tem času rinila na Tajsko. Pa baba prbije, ja veste, sva že pred enim letom rezervira dva meseca Tajske in takrat ni bilo še nič. :wallbash:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

pajade

z lubico brrrrm, in brez psa!!

Fotografija osebe Ba Ko.

Nekaj mi tu ne štima. Naše bolnice so menda zelo obremenjene, zato marsikaj odsvetujejo. Če podre 14 + 4 okuženih neko bolnico potem pa ne vem? Če zna kdo razložiti? 

Današnji podatek UKC Ljubljana.

Trenutno stanje v UKC Ljubljana 
Po trenutnih podatkih je hospitaliziranih 14 pacientov, ter dodatno štirje v enoti intenzivne terapije, ki so kritično bolni. 

 

  • Všeč mi je 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Gantar: Situacijo smo podcenjevali, da gre za malo hujšo gripo, je bila napačna ocena

Prvo je bil lažji prehlad...

Koronavirus nas je pošolala od a do ž, ker nihče nima jasne slike kako in kaj.

Od inkubacijske dobe, simptomov, širjenja...

Vse je dobesedno "v luftu" :) 

Stroka pa povsem zatajila.

Pa Kacina potegnili iz naftalina... modela je čas povsem povozil...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Pa še za tiste ki se bunite, oz. tudi jaz se ker bi mi pasalo bit zdej doma, zakaj firme delajo. Danes izvedel da so francozi odpovedali naročilo eno pa zamaknili, kaj to pomeni, polno skladišče namenskega materiala na grobo ocena več kot 100 000eur samo plošč ki jih bo potrebno nekako spravit v promet... 

Agencijski delavci in študenti so šli, par pogodbenikov je dobilo odpoved, če podjetje "počepne" pod silo virusa in verjerno jih je še več v taki situaciji bomo gledali na krizo 2008 kot "ni bla tako huda". 

Če se kamioni ustavijo bojo trgovine prazne... potem bomo (oziroma jaz se ne spomnem sem bil še v platnenih plenicah), torej boste obujali spomine na socjalizem, 1 kruh, sladkor in moka rinfuzo... 

ampak vseeno mislim, da bi se podjetja lahko zmazala, če bi se zaprlo VSE za kak mesec, zadeva bi se omejila, bolane bi oskrbeli, ko bi se zadeva umirila se začne vse na novo, malo škode je, ampak kdor ni nepremišljeno in zaletavo jemal kreditov se bi zmazal. Če pa se zapira vse napol, ljudje ne jemljejo tega resno, virus se širi, in se zna zadeva zavlečt kar precej, kar pomeni da manjša podjetja najbrž ne bodo preživela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Scarabeo 500 said:

Nekaj mi tu ne štima. Naše bolnice so menda zelo obremenjene, zato marsikaj odsvetujejo. Če podre 14 + 4 okuženih neko bolnico potem pa ne vem? Če zna kdo razložiti? 

Cez celo slo jih je ze 31. Po matematiki bi jih jutr znalo bit 45. V petk pa vec kot 100....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Nekaj mi tu ne štima. Naše bolnice so menda zelo obremenjene, zato marsikaj odsvetujejo. Če podre 14 + 4 okuženih neko bolnico potem pa ne vem? Če zna kdo razložiti? 

Gre se za preventivo. Vsak dodatno poškodovan, ki rabi oskrbo pomeni dodatno breme za zdravstveni sistem. In pričakuje se precej povečana obremenitev le-tega v naslednjih tednih. Tako da akrobat, ki ne zna dati mira in se po nepotrebnem nekam skanta, bo porabljal dodatne resurse tudi v prihodnosti, ki bojo v prihodnosti zelo omejeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ligenjček said:

ampak vseeno mislim, da bi se podjetja lahko zmazala, če bi se zaprlo VSE za kak mesec, zadeva bi se omejila, bolane bi oskrbeli, ko bi se zadeva umirila se začne vse na novo, malo škode je, ampak kdor ni nepremišljeno in zaletavo jemal kreditov se bi zmazal. Če pa se zapira vse napol, ljudje ne jemljejo tega resno, virus se širi, in se zna zadeva zavlečt kar precej, kar pomeni da manjša podjetja najbrž ne bodo preživela...

 

2 hours ago, Snečer said:

1 mesec bi še verjetno šlo, s totalnim odklopom

jaz bi prenesel, ampak to pomeni 1 mesec brez trgovin, 1 mesec brez bencinskih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!