Jump to content
DAMI34
Message added by DAMI34

povezave (klik):

Recommended Posts

pred 15 urami, thumper pravi:

v domžalskem koncu osebno vem za kar nekaj "gostiln" .. v povprečju vsi pravijo , da ni tako hudo in da se da preživeti.. pogrešajo pa stik s strankami - tako kot verjetno velika večina pogreša stik s soljudmi..

komur se pa ne da delat in misli , da bo živel od državne pomoči - ki jo bomo bajdevej poplačali vsi ostali ki delamo promet in plačujemo davke - se je pač zmotil.. in kar se nas tiče,ki delamo in plačujemo to državo mi je prav vseeno za neke lene pijavke.. 

je precej hudo. Turistične agencije ne delajo, igralništvo ne dela, ala cart ,oštarije ne delajo, hoteli itd..delajo menze in delajo "to go" tok, da ne crknejo.

Samo iz zgornjega naslova imaš na borzi ohohoho število nezaposlenih.

• Replies 13k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• DAMI34

2705

• Snečer

1275

• thumper

630

• ftp

510

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ne nima...do takšnih kvazi izpovedih gotovo ne.  Ti bom pa razložil kako je z mojo empatijo. Ko sem po šolanju prinesel domov svojo prvo pripravniško plačo me je foter posedel za mizo in mi razložil

Burleska 🤦‍♀️ Kamion prihaja. Kamion je izginil. Plače si bomo zvišali, plače si bomo znižali. Maske so brezvezne. Maske pomagajo. Mask boljše, da ne uporabljate, naredite samo še hujše. Maske so nujn

Do 700 ljudi v zaprtem prostoru, v švedskim gigantu, ki vam vzame denar, no problem, če imate v roki rezervacijo. Do 10 ljudi na svežem zraku, pred slovenskim parlame

Posted Images

debilizmi naših odločevalcev:

151215463_2516202505353558_6434055094750149298_o.thumb.jpg.89a57423e6a79183dcf24c8baae0b757.jpg

in podobno je v gostinstvu:

https://www.zurnal24.si/slovenija/gostilna-v-svojih-prostorih-dnevno-postreze-vec-kot-60-ljudi-362045?fbclid=IwAR1RkEnZ970FFrc1nz36C7c_Qvrh86cSZYkPTtgPU4G4TGMbML-ItirHinM

samo izvleček:

Od vlade gostinci pričakujejo pojasnila A kot kaže, različne institucije tolmačijo zakon vsaka po svoje. Medtem ko je Simon Zajc, državni sekretar na MGRT, v oddaji Odmevi potrdil, da odlok ne prepoveduje ponujanja hrane in pijače v prostorih za namene B2B (business to business), je Blaž Cvar iz Sekcije za gostinstvo in turizem na Obrtni zbornici Slovenije povedal, da so prav zaradi zmede med gostinci vlado ponovno vprašali, ali poslovnim partnerjem vendarle lahko strežejo v prostorih gostiln. Odgovor? Zaradi omejitev zbiranja to ni mogoče. "Odgovori vlade so eksplicitno povedali, da tega ne smemo opravljati. Pričakujemo, da bodo pojasnili, kako lahko to počnemo da bo v skladu z odloki." je poudaril. Odlok, ki gostilnam preprečuje strežbo hrane in pijače v prostorih gostiln, sicer ostaja v veljavi tudi v oranžni fazi, postopno odpiranje je predvideno šele v rumeni fazi. 

če pa ješ burek zunaj, hop 400€ kazni..kje jst žwim :(

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

če pa ješ burek zunaj, hop 400€ kazni..kje jst žwim :(

kwa pa ješ ćefursko hrano ... jej žgance, polento, krompir in potico, pa nauš kaznovan

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

je precej hudo. Turistične agencije ne delajo, igralništvo ne dela, ala cart ,oštarije ne delajo, hoteli itd..delajo menze in delajo "to go" tok, da ne crknejo.

Samo iz zgornjega naslova imaš na borzi ohohoho število nezaposlenih.

a imamo kakšne podatke inšpektorjev o teh brezposelnih in delu na črno? nimamo.. ker se vsi inšpektorji ukvarjajo s korono.. 

pred 3 minutami, thumper pravi:

a imamo kakšne podatke inšpektorjev o teh brezposelnih in delu na črno? nimamo.. ker se vsi inšpektorji ukvarjajo s korono.. 

če verjameš mojim podatkom:

goszinci, ki so obratovali izključno v času turizma mi v 2020 niso kupili niti 1x blaga..no mogoče kak, ampak malo. Prej sem vozil tedensko. Eni so mi povedali, smo zaprli, bo kar bo, delavce so dal na cesto. Družinska podjetja životarijo. 

Da ne govorim o slaščičarnah, igralništvu, turistićnih agencijah in podobno. Zaprto. Uradni podatki tudi obstajajo o nezaposlenih, oziroma povečanju.

Naše podjetje ma 50% manj prometa..pa še kar dobro guramo.

pred 5 urami, smasher pravi:

napovednik.....

Next year...... From Russia with love.... (ime virusa se še izbira)

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-tehnologija/virusi-permafrost-sibirija.html

rusi so se osredotočili na obrambo - pred vsem.. virusi , zahodom ... grožnje so .. 

kot je pa trenutno videti se ne zapirajo vase navkljub vsem udarcem , ki jim jih zadaja zahod.. za sputnik V pravijo , da zna biti najbolj uspešno cepivo .. pogovarjajo se za proizvodnjo v avstriji.. meni se zdi to kar prijazna gesta glede na relativno surovo  obnašanje zahoda proti rusiji..

Permafrost se topi, sprošča se antrax. Cele vasi so umrle, ampak, ker je daleč od oči in ker so nepomembni kmetje ni take panike, kot s kotono. Sem gledal dokumentarec. Se je za zamislit...

pred 4 urami, RobiRoberto pravi:

:OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:

rob.jpg.c8c079d36477a4a5d3cf4ad5208a39c8.jpg

tiček brez gnezda :P

• Haha 2
pred 1 uro, Tedybear pravi:

Vsaj nekje sem pozitiven. 😀

še tiste par dni do penziona ko bi lahko delal boš moral zabušavat.. 

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

kdor smuča je negativen :P

V soboto sem šel na gondolo (spust v dolino), pa na kasi ne smejo preverjat (itak nisem smučal, ampak hodil). Samo vprašala je, če vem, da moram imeti test/potrdilo.

Odgovor je bil, da se bom samo peljal v dolino... nato je sledilo: "ampak plačat bo treba 4 eur"...

lol, itak :) 

• Haha 2