Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Samo tvoje mnenje. Vlada že dolgo v DZ nima večine, tako da je sprejetje takšnega zakona vprašljivo.

In zaenkrat še nikjer okoli ni obvezno.

Pri nas je treba ljudi prepričevat, takšen folk pač. Seveda ne ne vseh, velike večine ne.

Večina jih tako razmišlja, o prehladeku, saj stari odhajajo, no, tu pa tam se pa kakšnemu mlademu tudi zalomi.

Poglej si video posnetek. Itak da so vsi pričevalci plačani in da gre za propagando.

Vsaka prostovoljna odločitev ne pomeni, da gre vedno za družbeno odgovorno ravnanje...

Kot npr. kajenje, je prostovoljno, a gifta in smeti vse okoli, da he veselje.

Jaz imam povsem drugačno mnenje o coroni kot ti, ne bova prišla skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Samo tvoje mnenje. Vlada že dolgo v DZ nima večine, tako da je sprejetje takšnega zakona vprašljivo.

In zaenkrat še nikjer okoli ni obvezno.

Pri nas je treba ljudi prepričevat, takšen folk pač. Seveda ne ne vseh, velike večine ne.

Večina jih tako razmišlja, o prehladeku, saj stari odhajajo, no, tu pa tam se pa kakšnemu mlademu tudi zalomi.

Poglej si video posnetek. Itak da so vsi pričevalci plačani in da gre za propagando.

Vsaka prostovoljna odločitev ne pomeni, da gre vedno za družbeno odgovorno ravnanje...

Kot npr. kajenje, je prostovoljno, a gifta in smeti vse okoli, da he veselje.

Jaz imam povsem drugačno mnenje o coroni kot ti, ne bova prišla skupaj.

 

Torej nehaj že enkrat posiljevat!

Res, ne briga in ne moti me, če imaš drugačno mnenje, moti pa me, ker nonstop posiljuješ še vse ostale z njim. Agresivno in dostikrat zelo žaljivo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alla pravi:

 

Torej nehaj že enkrat posiljevat!

Res, ne briga in ne moti me, če imaš drugačno mnenje, moti pa me, ker nonstop posiljuješ še vse ostale z njim. Agresivno in dostikrat zelo žaljivo.

 

mene pa moti agresivno in žaljivo obnašanje antiwaxerjev, spremenit se jih ne da

takšno stanje imamo, sprijazni se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Snečer said:

Danes sta dva necepljena prišla k meni, brez mask. Ne nosita. 

Antiwaxerska propaganda na cepljenje nima učinka, ker se odcepit ne moreš.

Tako da 50 člankov na dan od Avstralije naprej o strahotah pikeca prav tako cepljenim ne pomaga... niti en članek ne pomaga.

si še nisem ogledal

Dober je. Pokaze zgodbe iz prve roke, in ti pusti da se sam odlocis o posledicah in odlocitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo na strani 666 :)


»Jaz imam tukaj moja pravila. Če od mene zahtevaš PCT, mi moraš dokazati, da nimaš spolno prenosljivih bolezni, kot na primer HIV ali sifilis. Dolžan si mi povedati, ali si danes ponoči seksal. Si mogoče homoseksualec? To si mi dolžan povedati. Jaz sem napisala svoja pravila kot jih pišete vi. Da te ni sram. Ali delaš preko študenta? Ali tvoji starši nimajo denarja? Beži na ulico, berači!« Tako se je spravljala nad študenta, ki seveda ni kriv, da je treba preverjati PCT. Na to je opozoril tudi njegov sodelavec, ki je žensko nagovarjal, naj ga pusti pri miru, ker ni nič kriv. Ampak se z njim ni želela pogovarjati, razen tega da je vse obtožila, da so hitlerčki in da vsi sodelujejo v genocidu na slovenski narod. 

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/ce-hoces-preveriti-moj-pct-mi-povej-ali-imas-kaksno-spolno-prenosljivo-bolezen/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

Samo tvoje mnenje. Vlada že dolgo v DZ nima večine, tako da je sprejetje takšnega zakona vprašljivo.

In zaenkrat še nikjer okoli ni obvezno.

Pri nas je treba ljudi prepričevat, takšen folk pač. Seveda ne ne vseh, velike večine ne.

 

Se pravi, da je trenutno manj kot 50% (46,9% polno cepljenih) "velika večina"?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest vsaki pravim:

...prej mi'uš dawa....prej me'uš frej.......   :P 

...ampak vam povem, da je večji gušt une.... k se branjo, kot pa tiste, k prec dajo....     :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, tomaz69 pravi:

Se pravi, da je trenutno manj kot 50% (46,9% polno cepljenih) "velika večina"?

da, ker je pri nas tudi 280.000 otrok, ki jih ne cepimo, a se štejejo poleg v %

že pojasnjeno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

smo na strani 666 :)


»Jaz imam tukaj moja pravila. Če od mene zahtevaš PCT, mi moraš dokazati, da nimaš spolno prenosljivih bolezni, kot na primer HIV ali sifilis. Dolžan si mi povedati, ali si danes ponoči seksal. Si mogoče homoseksualec? To si mi dolžan povedati. Jaz sem napisala svoja pravila kot jih pišete vi. Da te ni sram. Ali delaš preko študenta? Ali tvoji starši nimajo denarja? Beži na ulico, berači!« Tako se je spravljala nad študenta, ki seveda ni kriv, da je treba preverjati PCT. Na to je opozoril tudi njegov sodelavec, ki je žensko nagovarjal, naj ga pusti pri miru, ker ni nič kriv. Ampak se z njim ni želela pogovarjati, razen tega da je vse obtožila, da so hitlerčki in da vsi sodelujejo v genocidu na slovenski narod. 

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/ce-hoces-preveriti-moj-pct-mi-povej-ali-imas-kaksno-spolno-prenosljivo-bolezen/

 

Ja, v stilu Hojsa in vlade. Moč je zgleda sladka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

da, ker je pri nas tudi 280.000 otrok, ki jih ne cepimo, a se štejejo poleg v %

že pojasnjeno

 

vendar njih se ni "prepričevalo" kot omenjaš, torej jih tudi v razlago ne stavi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ja, je tolk tečen in posiljen, da bi ga lahko kot moderator dala malo na hladno, tudi poniževati zna, pa še kaj. :hmm:

Tud on je moderator....ne morem nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Alla said:

Torej nehaj že enkrat posiljevat!

Ne vem za koga bi to moralo bolj veljat. Na FB je samo  "anti" propaganda, tu gor je tudi in predvsem "anti" propaganda, tudi na službeni mail dobivam samo "anti" propagando

Kdo naj neha posiljevati ???

Pa še primer enega današnjega..na službeni mail.

 

Kako naj se ubranimo pred zdravstveno tiranijo, ki se uporablja v  politične namene, ki se nam dogaja. V tem trenutku, ko se nam ukinjajo ustavne in človekove pravice, ter svoboščine, ko se tepta človeško dostojanstvo in integriteta, ko nas sodišča zaradi njihovega načina delovanja in agresivnega delovanja izvršne oblasti, ki ne priznava sodišč na drugi strani, ne morejo zaščitit, so potrebni posebni ukrepi…

 

Ustava Republike Slovenije in Zakon o varstvu osebnih podatkov zagotavljata varovanje naših podatkov o zdravstvenem stanju. Naše zdravstveno stanje ocenjujejo zdravniki, za namen zaposlitve pa zdravniki medicine dela, prometa in športa.

 

Nihče ni dolžan dati delodajalcu podatka o tem ali se je ali se ni cepil, v postopku zaposlitve je vsak predložil potrdilo o svoji zdravstveni sposobnosti za opravljanja dela.

Predpisani so obdobni in izredni pregledi v zvezi z zdravstveno sposobnostjo zaposlenega. Glede dokazil PCT, PC, C in ostalih zahtevanih zdravniških  pregledov, je ključen

33. člen  Zakon o varnosti in zdravju pri delu

 

(izvajalec medicine dela)

 

(1) Delodajalec mora zagotoviti, da zdravstvene ukrepe v zvezi z varnostjo in zdravjem pri delu izvaja izvajalec medicine dela.

(2) Izvajalec medicine dela opravlja, odvisno od vrste dejavnosti delodajalca ter vrste in stopnje tveganj za nastanek nezgod pri delu, poklicnih bolezni in bolezni, povezanih z delom delavcev, zlasti naslednje naloge:

1.      sodeluje pri izdelavi strokovnih podlag za izjavo o varnosti;

2.      izvaja zdravstvene preglede delavcev iz 36. člena tega zakona;

3.      seznanja delavce s tveganji, povezanimi z njihovim delovnim mestom in delovnim okoljem, ki lahko privedejo do funkcionalnih okvar, bolezni ali invalidnosti;

4.      spremlja in analizira stanje v zvezi s poklicnimi boleznimi ter boleznimi, povezanimi z delom, ter odkriva vzroke;

5.      pripravlja poročila za delodajalce glede na ugotovitve iz analiz zdravstvenega stanja delavcev, ugotovljenega na zdravstvenih pregledih, analiz funkcionalnih okvar, nezgod pri delu, poklicnih bolezni, bolezni, povezanih z delom, in delovne invalidnosti. Poročila morajo vsebovati tudi predloge izboljšav delovnega procesa z namenom dopolnitve ali nadgradnje ukrepov v zvezi z zdravjem pri delu;

6.      sodeluje v procesu poklicne rehabilitacije ter svetuje pri izbiri drugega ustreznega dela;

7.      sodeluje pri pripravi načrta delodajalca za dajanje prve pomoči ter sodeluje pri usposabljanju delavcev in delodajalcev za splošne in posebne ukrepe prve pomoči.

(3) Pri opravljanju svojih nalog izvajalec medicine dela sodeluje z osebnim zdravnikom delavca in z izvedenskimi organi invalidskega in zdravstvenega zavarovanja zaradi izmenjave podatkov o zdravstvenem stanju delavcev ter pomoči pri ugotavljanju upravičenosti do začasne oziroma trajne zadržanosti z dela in ocenjevanja delovne zmožnosti.

 

Kot sledi iz citiranega, je izključno pooblaščeni izvajalec medicine dela pristojen za ovrednotit nevarnosti na nekem delovnem mestu, za morebitno potrebo po nošenju zaščitnih mask, se ne more odločit, sploh pa ne, če ni razglašenih izrednih razmer oz epidemije, niti vlada, niti delodajalec, niti nek »strokoven organ« znotraj delodajalca, lahko jih predpiše samo izvajalec medicine dela, kot tudi protokol njihove uporabe.

 

Ukrepi delodajalca so pogojeni z določbami Zakona o delovnih razmerjih  (ZDR-1) in  Zakona o varstvu in zdravju pri delu (ZVZD-1). Tveganja, za katera je delodajalec pristojen izvajati ukrepe, so le tista tveganja, ki izhajajo iz samega dela in delovnega mesta ali pa iz psihofizičnega stanja delavca (starost, nosečnost, invalidnost ...), če je to povezano z delom in delovnim mestom, ki ga zaseda, pri čemer je psihofizično stanje delavca praviloma razlog za prilagoditve dela in zaščito pri delu, ne pa za sankcioniranje delavca. Testiranja kar tako, na primer na HIV, malarijo ipd., niso dovoljena, ker lahko pomenijo poseg v zasebnost posameznika. Dovoljena so le tista testiranja, ki so povezana z delom, na primer na alkoholiziranost ,prisotnost drugih opojnih snovi,drog...  Ne iz določb ZDR ne ZVZD torej ne izhaja pogodbena ali zakonska obveznost delavca, da bi bil dolžan delodajalcu oz. njegovi pooblaščeni osebi izkazovati podatke o svojem zdravstvenem stanju oziroma se moral podvreči obveznim testiranjem, ki niso povezana s samim delom, saj okužba s SARS-Cov-2 ni tveganje ali psihofizično stanje delavca, ki bi izhajalo iz samega dela ali delovnega mesta in ni povezano s samo naravo dela. Zato za te okužbe/sume na okužbo ni in ne more biti pristojen delodajalec ali z njegove strani pooblaščena oseba/izvajalec varstva in zdravja pri delu, temveč je za to lahko pristojen le osebni zdravnik zaposlenega. Zato tudi zavrnitev (samo)testiranja na SARS-Cov-2 s strani zaposlenega NE predstavlja kršitve določb ZDR, določb ZVZD in niti pogodbe o zaposlitvi in ne predstavlja neizpolnjevanja delovne obveznosti s strani delavca.

Vsa pogojevanja že s PCT testom, še bolj pa s PC pogojem  pomenijo tudi v celoti kazniva dejanja zoper delovno razmerje in socialno varnost, kot kršitev temeljnih pravic delavcev po 196. členu KZ-1, kot tudi šikaniranje na delovnem mestu po 197. členu KZ-1, citiram

Kršitev temeljnih pravic delavcev  196. člen

(1) Kdor ne ravna po predpisih o sklenitvi pogodbe o zaposlitvi in o prenehanju delovnega razmerja, plači in drugih prejemkih iz delovnega razmerja, delovnem času, odmoru, počitku, letnem dopustu ali odsotnosti z dela, varstvu žensk, mladine in invalidov, varstvu delavcev zaradi nosečnosti in starševstva, varstva starejših delavcev, prepovedi nadurnega ali nočnega dela ali plačilu predpisanih prispevkov in tako prikrajša enega ali več delavcev ali iskalcev zaposlitve za pravice, ki jim pripadajo, ali jim jih omeji, se kaznuje z zaporom do treh let in denarno kaznijo.

(2) Če so bile z dejanjem iz prejšnjega odstavka kršene pravice najmanj dvajsetih delavcev ali če so enemu ali več delavcem kršene pravice v obdobju najmanj dveh let, se storilec kaznuje z zaporom do petih let in denarno kaznijo.

Šikaniranje na delovnem mestu  197. člen

(1) Kdor na delovnem mestu ali v zvezi z delom s spolnim nadlegovanjem, psihičnim nasiljem, trpinčenjem ali neenakopravnim obravnavanjem povzroči drugemu zaposlenemu ponižanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico psihično, psihosomatsko ali fizično obolenje ali zmanjšanje delovne storilnosti zaposlenega, se storilec kaznuje z zaporom do treh let

Javni uslužbenci, kateri pa od posameznikov zahtevajo PCT, pa so brez dvoma storili kaznivo dejanje zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic po 257. členu KZ-1, kot tudi opravljanje nevestnega dela v službi po 258. členu KZ-1., do najhujših oblik kaznivih dejanj , kot je kaznivo dejanje genocida ter hudodelstva zoper človečnost, citiram:

Zloraba uradnega položaja ali uradnih pravic 257. člen

(1) Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki izrabi svoj položaj ali prestopi meje uradnih pravic ali ne opravi uradne dolžnosti in s tem sebi ali komu drugemu pridobi kakšno nepremoženjsko korist ali komu prizadene škodo, se kaznuje z zaporom do dveh let.

Mogoče obstaja vprašanje, kako dokazati krivdo za ti dve obliki najhujših kaznivih dejanj, saj naj bi bil naklep sporen in težko dokazljiv, kot temeljni sestavni del za ti kaznivi dejanji. Ravno z načinom pogojevanja, pa je takšen naklep v celoti dokazljiv, in sicer kot posredna (indirektna) prisila, pri čemer je človeku, ki ne izpolnjuje pogoja PCT onemogočen vstop v trgovino, vstop do zdravnika, sklepanje nujnih potrošniških pogodb, izguba pogodb o zaposlitvi, vse navedeno jasno kaže, da je namen, da se človeka proti njegovi volji prisili v cepljenje s cepivi, ki so v klinično razvojni fazi in še nikoli prej niso bili uporabljeni na človeku.  Dokazano je, da cepiva povzročajo krvne strdke in druga izredno življenjsko nevarna dejstva, ki lahko privedejo posameznika tudi  v smrt.

Izjava zastopnika NIJZ,  da cepljeni postajajo tarča necepljenih, je do konca  diskriminatorna. Od takšnega človeka se utemeljeno pričakuje najvišja stopnja skrbnosti, strokovnosti in integritete. Čemu bi se posameznik cepil, če s cepljenjem ne postaneš imun, ob tem pa  tvegaš svoje življenje? Kako lahko ministrstvo za zdravje garantira, da je cepivo varno, čeravno je docela jasno, da takšna cepiva, kot jih vsebujejo sestavine vseh štirih proizvajalcev nikoli prej v zgodovini človeške družbe niso bile uporabljene in so bile prvič na tržišču pogojno odobrene s strani EMA. Sedaj je tudi že iz uradnih statistik NIJZ, razvidno, da je eden od treh obolelih v bolnišnici cepljen  in statistika se iz dneva v dan slabša v škodo cepljenih https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19

Bom citiral nekaj členov ustave, ki jih trenutna Vlada krši z odloki

1. člen   Slovenija je demokratična republika.

8. člen  Zakoni in drugi predpisi morajo biti v skladu s splošno veljavnimi načeli mednarodnega prava in z mednarodnimi pogodbami, ki obvezujejo Slovenijo. Ratificirane in objavljene mednarodne pogodbe se uporabljajo neposredno.

14. člen (enakost pred zakonom)  V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj, invalidnost ali katerokoli drugo osebno okoliščino.  Vsi so pred zakonom enaki.

16. člen  (začasna razveljavitev in omejitev pravic)  S to ustavo določene človekove pravice in temeljne svoboščine je izjemoma dopustno začasno razveljaviti ali omejiti v vojnem in izrednem stanju. Človekove pravice in temeljne svoboščine se smejo razveljaviti ali omejiti le za čas trajanja vojnega ali izrednega stanja, vendar v obsegu, ki ga tako stanje zahteva in tako, da sprejeti ukrepi ne povzročajo neenakopravnosti, ki bi temeljila le na rasi, narodni pripadnosti, spolu, jeziku, veri, političnem ali drugem prepričanju, gmotnem stanju, rojstvu, izobrazbi, družbenem položaju ali katerikoli drugi osebni okoliščini.  Določba prejšnjega odstavka ne dopušča nobenega začasnega razveljavljanja ali omejevanja pravic, določenih v 17., 18., 21., 27., 28., 29. in 41. členu.

18. člen (prepoved mučenja)  Nihče ne sme biti podvržen mučenju, nečloveškemu ali ponižujočemu kaznovanju ali ravnanju. Na človeku je prepovedano delati medicinske ali druge znanstvene poskuse brez njegove svobodne privolitve.

32. člen  (svoboda gibanja)  Vsakdo ima pravico, da se prosto giblje in si izbira prebivališče, da zapusti državo in se vanjo kadarkoli vrne.  Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države.

34. člen  (pravica do osebnega dostojanstva in varnosti)  Vsakdo ima pravico do osebnega dostojanstva in varnosti.

35. člen  (varstvo pravic zasebnosti in osebnostnih pravic)  Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.

39. člen (svoboda izražanja)  Zagotovljena je svoboda izražanja misli, govora in javnega nastopanja, tiska in drugih oblik javnega obveščanja in izražanja. Vsakdo lahko svobodno zbira, sprejema in širi vesti in mnenja.

51. člen  (pravica do zdravstvenega varstva)  Vsakdo ima pravico do zdravstvenega varstva pod pogoji, ki jih določa zakon. Zakon določa pravice do zdravstvenega varstva iz javnih sredstev.

Nikogar ni mogoče prisiliti k zdravljenju, razen v primerih, ki jih določa zakon.

 

Pravica do zdravljena je določena v zgoraj navedenih 35. členu in 51 členu ustave pa tudi podrobneje v ZNB, ZZV, ZPacP .. vlada določb v zakonih ne more povozit z uredbo, to je diktatorsko dejanje. Pravico do izbire načina varovanja zdravja imamo vsi, tisti ki se zaradi zavarovanje zdravja cepijo in tisti ki se za zavarovanje svojega zdravja ne cepijo. Cepljenje, je bilo predstavljeno, kot game changer, kar je sedaj že dejstvo, da ni.

 

Splošno pravno pravilo, da naj vsakdo uporablja svoje pravice tako, da drugega ne bo prizadel, pomeni, da naj se upošteva svobodna volja vsakega človeka. Vsak človek je suveren in kot tak odgovoren za svoje zdravje. Tako je v celoti podana tudi kršitev tretjega odstavka 51. člena Ustave RS, kjer je določeno, da nikogar ni mogoče prisiliti k zdravljenju, razen v primerih, ki jih določa zakon, kot tudi pravico do varstva telesne integritete po 35. členu Ustave RS.

Cepljenje posameznika ne prinaša koristi za druge posameznike, saj lahko cepljen posameznik tudi po cepljenju, ne samo zboli, ampak  dokazano okuži druge. Vsak človek se sam odloča glede zdravljenja oziroma posega v svoje telo. Po drugi strani cepljenje prinaša velika tveganja za zdravje posameznikov; na takšen način morebitna škoda presega vsakršno korist cepljenja. 

In kako lahko Vlada RS pogojuje PCT, in  celo PC-prisilno cepljenje, če ni niti izpolnjena dejanska predpostavka, to je razglasitev epidemije, gre za ponesrečen tiranski in diktatorski poskus prevzema neomejenih pooblastil oblasti?  Pravna država ne temelji na fizični moči, temveč na predhodno obstoječih pravnih normah, ker naj bi bilo sodobno pravo tisto področje, kjer se fizična sila nadomesti s silo logike.

Izpolnjevanje pogoja cepljenja ali prebolevnosti je osebni podatek, ki ga zaposleni glede na veljavno zakonodajo ni dolžan posredovati delodajalcu. Osebna privolitev delavcev v obdelavo teh osebnih podatkov se ne more šteti za prostovoljno, saj gre zaradi položaja moči delodajalca za nedopustno poseganje v njihovo zasebnost. Obenem pa gre za posebno vrsto t. i. občutljivih osebnih podatkov, ki so po zakonu o varovanju osebnih podatkov najstrožje varovani, zaradi česar gre za hude kršitve določb Zakona o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1). Vlada se tega dobro zaveda, vendar to zavestno krši. Ker je bila vlada s strani ustavnega sodišča Odločba U-I-79/20-24 opozorjena, na kršitve, pomeni, da vlada z vedno novimi odloki zavestno krši ustavo, prevzela pa je tudi zakonodajno oblast, saj sodišč pa ne upošteva, uvedla je diktaturo, kar je kršitev že 1. člena ustave, ki Slovenijo deklarira, kot demokratično

Tudi vsak drug organ in delodajalec je dolžan in ima pravico, kljub drugačnim vladnim odlokom upoštevati odločbe ustavnega sodišča.

Glede prisilnega cepljenja, kar ukrep PC  je, saj pogoja prebolel nekateri pač ne moremo izpolnit, ker smo naravno imuni za virus in se kljub druženju z obolelimi ne moremo okužit, smo že tu diskriminirani v primerjavi z »prebolevniki«, je v konkretnem primeru kršena Helsinška deklaracija https://www.gov.si/assets/ministrstva/MZ/DOKUMENTI/KME/Zakonodaja-v-zvezi-z-etiko-raziskav.pdf  , glede poskusov na ljudeh, saj so cepiva, po vseh pravilih, tudi po navedbah proizvajalcev še vedno v testni fazi  (8 in 18. člen ustave)

Prisilno testiranje s PCR, hitrimi in vsemi ostalimi testi, izvedeno v nasprotju z voljo preiskovanca, predstavlja prisilen, protipraven, medicinsko neindiciran in strokovno neutemeljen poseg v telo, ob hkratni grožnji glede delovnopravnih postopkov zoper osebo, ki se takšnemu posegu ne bi podredila, pa pomeni tudi druge, kot navedeno, kršitve ustave, zakone in mednarodne konvencije.

Prilagam še dve sodbi, sicer glede nošenja mask, pa tudi v smislu veljavnosti odlokov ob neupoštevanju zakonov na podlagi katerih naj bi bili sprejeti..

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081111448581&database[SOVS]=SOVS&database[IESP]=IESP&database[VDSS]=VDSS&database[UPRS]=UPRS&_submit=i%C5%A1%C4%8Di&page=0&id=2015081111448581

 https://www.sodisce.si/viskp/odlocitve/2015081111446778/#

 

No sedaj pa glavno, pripravil sem osnutek prošnje – vloge, ki jo lahko vsak pošlje svojemu osebnemu zdravniku, lahko jo tudi vsak po svoje spremeni, prilagodi, dopolni, mislim, da večina osebnih zdravnikov ne bo imela večjih pomislekov tega podpisat, če pa kje kak tak, ki je ne bo hotel, pa ima pacient pač pravico osebnega zdravnika zamenjat, sem prepričan, da ne bo težav, ker med  zdravniki prevladujejo dobri ljudje.

IN ŠE NAJPOMEMBNEJŠI DEL, TA IZJAVA NAJ BO PRI VAS, ZARADI NJE BOSTE BOLJ MIRNI,  LAHKO POVESTE, DA JO IMATE, VENDAR VAS POZIVAM, DA JE NE KAŽETE NIKOMUR , POZIVAM TUDI VSE OSTALE, KI IMATE POTRDILA O PREBOLELOSTI OZIROMA CEPLJENJU, DA JIH NE DOSTAVLJATE DELODAJALCU. ZAENKRAT JE NAJBOLJ POMEMBNO, DA NAS OSTANE ČIM VEČ BREZ »UREJENEGA STATUSA.«, DA NE BO OSTALO SAMO PAR POSAMEZNIKOV, JAS NE MISLIM POŠILJAT TE IZJAVE, TUDI NE IZPOLNJUJEM POGOJEV ZA DELO OD DOMA, ZAUPAM VAM, DA NE BOM OSTAL SAM BREZ »STATUSA«… ČE JIM USPE POKORIT NAS, SO NA VRSTI VSI OSTALI….PC- PRISILNO CEPLJENJE ZA VSE, JE ŽE V NIZKEM ŠTARTU. NE BORIMO SE SAMO ZA NAS 30.000 ZAPOSLENIH V JAVNI UPRAVI, BORIMO SE TUDI ZA VSE OSTALE SODRŽAVLJANE, BORIMO SE  ZA SVOBODNO SLOVENIJO. POKAŽIMO VSEM, DA SI ZASLUŽIMO, DA SMO ZAPOSLENI V ORGANU, KI IMA V NAZIVU OZNAKO REPUBLIKA SLOVENIJA.

Smo v situaciji, ko se ne smemo skregat med seboj, potrebno je najti način, ki bo omogočil končanje te norije na način, da bomo tako zaposleni, kot tudi predstojniki organov, sodelovali in ohranili »celo glavo«, ker smo na isti ladji, če jo preluknjamo, se bo potopila… ne bo od nobenega, potrebna je rešitev, da se ne bo nihče rabil, potem, ko se bo stanje zopet normaliziralo, vlačit po sodišču, plačevat kazni, mogoče biti celo zaprt in tudi, da ne bo nihče zaradi vsega brezpravja, ki se dogaja ostal brez zaposlitve.  Predlagam vsem predstojnikom organov, da pozovete dvoje delavce, da umaknejo PC izjave, in se tako izognete morebitnim odškodninskim tožbam in tožbam po 198 členu KZ, kar bo sledilo, če se bodo dogajale odpovedi po nezakonitem in neustavnem odloku.

Pogrešam sindikate, ki naj bi ščitili pravice delavcev, pa od njih nič, ..

Vsi vemo, da v konkretnem primeru ne gre za varovanje zdravja, niti približno več ne, gre se za uvedbo diktature, jaz osebno sem se odločil, da mi je bolj pomembna svoboda in demokracija,  za katero smo se izborili ob ustanovitvi Slovenije, kot varna služba. V diktaturi ni varnosti, ker ne veljajo pravila in zakoni za vse enako, obstaja samo navidezna varnost tistih, ki so na strani režima… vendar so bili prav ti včasih najbolj pogosti prebivalci Golega otoka…

Vladanje z odloki je neustavno in nezakonito, če bi obstajal utemeljen logičen razlog (kot je obstajal lani na začetku, ko so nam Kitajci »prodali« 10-20% smrtnost), bi bilo mogoče tudi sprejemljivo,  ker pa je v konkretnem primeru namenjeno izključno zatiranju drugače mislečih...gre za diktatorsko dejanje, saj si je  izvršna oblast na skrajno podel način, z izgovorom ščitenja zdravja prebivalstva, poleg izvršne vzela tudi zakonodajno oblast, ob tem pa tudi ne upošteva sodne veje oblasti, gre za klasični primer državnega udara

Spoštujem vse, tiste, ki delite moje mnenje in tiste ki ne, vsem želim vse najboljše, rad bi še naprej v vaši družbi in imel v imenu delodajalca nazivu REPUBLIKA SLOVENIJA, vendar mora biti ta Slovenija SVOBODNA in DEMOKRATIČNA za tako sem imel pred 30 leti puško v rokah in naredil bom karkoli bo treba, da bo zopet… rešitev je sicer skrajno preprosta in enostavna, če bi nam uspelo, da se združimo in si vsi do 01.10. izbrišemo status PCT iz evidenc, tako delavci, kot predstojniki organov vsak ima namreč pravico, da zahteva umik za svoj »COVID pasoš«, smo vsi zmagovalci, smo uspeli, mislim da bi nas »citirali po vseh državah«, kjer je v veljavi PCT, postali bi luč, v tem COVID somraku,  sicer pa se nam ne piše nič dobrega….pod nobeno diktaturo se nikomur ne piše nič dobrega.

Predstojniki sodišč in tudi ministri se zavedajo neustavnosti PCT, ter da jim grozi kazenska odgovornost, v kolikor bi ga zahtevali, kar je jasno razvidno iz njihovih navodil (v prilogi).

PRAVZAPRAV BI LAHKO ŽE DANES  PCT IZBRISALI IZ SLOVARJA SLOVENSKEGA JEZIKA…

… Pričakujem, da smo 01.10.2021 kot eden, ali delamo vsi ali nobeden, ne glede na kakršno koli osebnostno lastnost, debeli suhi, veliki, majhni, pametni ali malo manj, verski nazor pa naj bo v imaginarne bogove ali tiste v belih haljah… je čisto nepomembno...

Tako enostavno, kot je bil PCT ukinjen za obisk zdravstvenih domov, je lahko ukinjen za vse, saj je povsod enako neustaven in nezakonit… Zahteva, da vse prisile iz odlokov postanejo priporočila, je edina zakonita možnost vplivanja vlade na obnašanje državljanov.

Je tudi edina logična možnost, pri spopadanju z respiratorno boleznijo, katere nevarnost je primerljiva vsem ostalim že znanim respiratornim boleznim.

 

Pavel Šuštarič

 

p.s Ker ne morem poslati vsem, naprošam vse prejemnike, ki so za svobodo in demokracijo, da razpošljejo to pisanje vsem, po vseh organih, šolah, vrtcih, delovnih organizacijah, vsem policistom vojakom, ki jih poznajo… Vedno si govorim bom jutri, bom jutri, jutri bo boljše,.. ampak ta ju3 se vedno bolj odmika, zame je nastopil ta ju3 danes ?, želim, da je ta boljši ju3 že dan

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alla pravi:

OK, zdaj pa dovolj žalitev.

Vse poste, ki bodo žalili in obkladali drugače misleče z ćaljivkami, bodo brez razlage pobrisani.

(Snečer bo brisal antiwakserje jaz pa cepljence :lol1::smoke: )

Odlično, bo tema takoj urejena, kot bi že morala biti v štartu. S tem se popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Danes sta dva necepljena prišla k meni, brez mask. Ne nosita. 

Antiwaxerska propaganda na cepljenje nima učinka, ker se odcepit ne moreš.

Tako da 50 člankov na dan od Avstralije naprej o strahotah pikeca prav tako cepljenim ne pomaga... niti en članek ne pomaga.

si še nisem ogledal

Zgleda da je dobu naročen projekt

1274281078_IMG_82192.thumb.jpeg.f1bce7afa6835deaa6e09b600afde981.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mladench pravi:

V soboto šli na spust po soči... Teta oblekla neopren, copatke, anorak, jopič, čelado innnnnnn nataknila masko ?

moj zmaga, danes ob 12 uri v Stari Gorici (Italija)

Tip na GSu (starejši model oba) z jet čelado, pa masko čez gobec med vožnjo itak. Čez varnost ga ni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, John2005 pravi:

Zgleda da je dobu naročen projekt

1274281078_IMG_82192.thumb.jpeg.f1bce7afa6835deaa6e09b600afde981.jpeg

To se mi ne zdi problematično.

Problematično bi bilo, če bi bili namesto prebolelih "igralci".

Če gre za prave prebolevnike, ki opisujejo svoje težave, ne vidim težav.

Normalno, da ni snemal pro bono ... da je kapnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

To niso volitve ... tu se ne moreš prosto odločat (zaenkrat še), saj gre za javno zdravje, za druge.

Tega necepljeni ne razumejo. 

tu gre predvsem za jokanje kako zaščitene ogrožajo nezaščiteni :P

pa o vesolcih in 5gju..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

To se mi ne zdi problematično.

Problematično bi bilo, če bi bili namesto prebolelih "igralci".

Če gre za prave prebolevnike, ki opisujejo svoje težave, ne vidim težav.

Normalno, da ni snemal pro bono ... da je kapnilo.

Nimam nič proti dokumentarcu ...ampak kolikor sam poznam posel, izvedbo diktira tisti ki jo plača. Pomisli samo da pri nas v letu in pol nismo bili sposobni naredit okrogle mize s trokovnjaki ene in druge strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!