Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 urami, SF pravi:

Hja... Tu zna nastopit težava. S kom naj se pogovarja stroka? Z doktorjem hujšanja, al z žensko, ki ne razume, da z daljnogledom ne moreš opazovati kraterja na Mesecu? S Troho? ?

točni s tistimi, ki so bili odstavljeni (drugimi strokovnjaki)...samo ne pravit, da ni drugih dohtarjev. Brati raziskave zna vsakdo, majkemi. Šole majo več al manj iste.

 

pred 2 urami, Snečer pravi:

ni preživela. Beovička izraža globoko sožalje in Janssen je zaustavljen. Reagiranje je pravilno. Žal pa ne pomaga pri popularizaciji cepljenja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Codeine pravi:

No, pa saj več ne veš kdo je nor?!? Kako pa mislijo to ugotavljati?!?

Nič več samoizolacije za celotne razrede, ključna bo oddaljenost od okuženega

Hrvaški zavod za javno zdravstvo (HZJZ) je objavil nova navodila za postopke v šolah v primeru okužbe učencev z novim koronavirusom. V večini primerov ne bo več samoizolacije za celotne razrede, temveč zgolj za tiste, ki so bili od sošolca, pozitivnega na testiranju, oddaljeni manj kot dva metra.

https://www.regionalobala.si/novica/nova-pravila-nic-vec-samoizolacije-za-celotne-razrede-kljucna-bo-oddaljenost-od-okuzenega

meter s sabo v šolo :P

sicer pa Hrvati majo malce bolj ohlapno vse skupaj, malce bolj se jim jebe in zato malce manj problemov.

Celo stroka je spoznala da strogi lock downi ne pomagajo. Pa tut vrabčki na veji že čivkajo, da je svet ubral drugo pot...okužiti in prekužiti vse...če se da počasi, da bolnice sfolgajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

Šole majo več al manj iste.

Ko se drugič polomiš (upam da ne) pa pojdi k zobozdravniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Ko se drugič polomiš (upam da ne) pa pojdi k zobozdravniku

ohohoho kwa si ti brihtn. No ko sem se prvič polomil, je moja žena priletela takoj na urgenco, da me Dolanc ne bi dobil v roke. Upam, da ti nikol ne bo treba k njemu. Raje grem k zobozdravniku.

Razumem da so antiwaxerji prbiti u glavo, pa vidijo ploščat svet in 5G..so pač bolj svobodnega duha. Ampak najhujši ste taki, ki se imate za razgledane, pa vam ne potegne :P

Zdej pa nazaj na mojo objavo in še 1x preberi, kateri strokovnjaki so bili odstavljeni z vodstva NIJZja...verjetno sami zobozdravniki in veterinarji (pa da ne bo dvoma spoštujem tudi ti 2 profesiji, namreč oboji znajo brati raziskave in javno objavljene publikacije v strokovnih revijah o kovidu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

ohohoho kwa si ti brihtn. No ko sem se prvič polomil, je moja žena priletela takoj na urgenco, da me Dolanc ne bi dobil v roke. Upam, da ti nikol ne bo treba k njemu. Raje grem k zobozdravniku.

Razumem da so antiwaxerji prbiti u glavo, pa vidijo ploščat svet in 5G..so pač bolj svobodnega duha. Ampak najhujši ste taki, ki se imate za razgledane, pa vam ne potegne :P

Zdej pa nazaj na mojo objavo in še 1x preberi, kateri strokovnjaki so bili odstavljeni z vodstva NIJZja...verjetno sami zobozdravniki in veterinarji (pa da ne bo dvoma spoštujem tudi ti 2 profesiji, namreč oboji znajo brati raziskave in javno objavljene publikacije v strokovnih revijah o kovidu)

Koliko pisanje in vse izven konteksta. bla, bla, bla... samo da si prvi na vasi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Koliko pisanje in vse izven konteksta. bla, bla, bla... samo da si prvi na vasi

dobri argumenti, primerni in podobni naši vladi...strokovno opredeljeni, natančno se vidi, kje sem ga pobiksal, saj si mi razložil.

ps. zdej pa nehi...poln Q te mam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja direkt iz bolnice, podkrepljena s številkami. Polovica na intenzivni je cepljenih, polovica necepljenih - glede na procent. Prebolevnikov ni. Dva na prepihavanju. Polovica ostalih pa zaradi dobrega zaslužka tam leži. 

Zgleda, da je najboljša zaščita prebolevnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Današnja direkt iz bolnice, podkrepljena s številkami. Polovica na intenzivni je cepljenih, polovica necepljenih - glede na procent. Prebolevnikov ni. Dva na prepihavanju. Polovica ostalih pa zaradi dobrega zaslužka tam leži. 

Zgleda, da je najboljša zaščita prebolevnik.

uradno je takole: https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19 58 cepljenih/159 ostali če mene lažejo, lažem jaz dalje. je pa dejstvo, če bo 90% cepljenih v državi, bo temu primerno tudi število obdelav na intenzivni. Da smo si na jasnem, če bi hotel razmerje pol/pol bi moralo biti na intenzivni 9 cepljenih in en necepljen. Pa sploh še nismo prišli do starostnih grup, kaj šele do potrditve a je res korona al ostalo sranje. Leta in leta ljudje (starejši in pridružene bolezni) umirajo zaradi gripe.

Da, prebolevnik je najboljša zaščita, tudi uradni podatki to trdijo...ampak vprašaj se kaj je bolje tvegat probleme pri prebolevanju ali tvegat probleme pri cepljenju. Vedno gre za iste probleme (a pri cepljenju so mnogo manjši), sem v tej temi objavil članek Hrvaškega znanstvenika, ki to trdi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

..ampak vprašaj se kaj je bolje tvegat probleme pri prebolevanju ali tvegat probleme pri cepljenju.

Nisem rosno mlad :). Naj si sam izberem možne zaplete, to je meni sprejemljivo. Država je najslabši gospodar in svetovalec, sicer bi lahko vse delali namesto nas. Tu pa nam zdaj govorijo, kaj je edino prav - samo sem zbegan. Ta resnica je vsakič drugačna. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Zgleda, da je najboljša zaščita prebolevnik.

To se ve, samo najprej moraš "preživet" (skoraj 4600 jih ni uspelo) in kot drugo samo za omejen čas (da ne bo pomote, kot cepljenje, ki tudi dvem ni uspelo)

Je pa potrebni vedeti, da marsikateri prebolevnik (predvsem tisti ko so jo resneje) se bolj pazi kot ostali cep. ali ne cep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Ta resnica je vsakič drugačna.

Pravzaprav ni. Vedno isto zagovarjajo. Trenutno so cepivo umaknili do preiskave. Se je že dogajalo in se kasneje nadaljevalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Nisem rosno mlad :). Naj si sam izberem možne zaplete, to je meni sprejemljivo. Država je najslabši gospodar in svetovalec, sicer bi lahko vse delali namesto nas. Tu pa nam zdaj govorijo, kaj je edino prav - samo sem zbegan. Ta resnica je vsakič drugačna. :eek:

lej..saj veš da je statistika qurba...baje bo bitcoin še zrastel, pa sem pljunil keš :P

preberi tole, spoštujem mnjenje znastvenika, ki svetuje predsedniku vlade r Hrvatske, zato ima tudi predsednik kar svobodne izjave.

https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/lauc/?fbclid=IwAR3sm5IqNOF6N6Asnbe8NGAshMXLthIMSDkGTEZd7qj82fPSck0k2xURLA4

škoda, ker ne preberete, sem že objavil:

 

Što možemo učiniti?

– Ovaj virus je tu i svi ćemo se kad-tad zaraziti, nema načina da ga izbjegnemo, no možemo minimalizirati rizik od težeg oblika bolesti – misliti na osobno zdravlje – zdravo živjeti, smanjiti višak kilograma, ne biti pod stresom. Istaknuo je da je strah u ovoj pandemiji jedan od najgorih ubojica. I možemo se cijepiti, rekao je naglasivši da država tu više nema veliku ulogu.

 

Za cijepljenje je većeg broja ljudi starijih od 60 godina, jer se 93% smrtnih slučajeva odnosi na tu populaciju, a za mlađe od 60 godina smatra da mogu utjecati samo na 7% smrti.

 

– Cijepiti se je manji rizik nego preboljeti. Cijepljenje nosi gen za aktivni S-glikoprotein koji ima poznate i nepoznate funkcije i može imati poznate i nepoznate probleme, no virus nosi puno više tog proteina od cjepiva. Dakle, što je bolje – cjepivo s malo ili virus s puno tog proteina, upitao je.

Odgovornost koju preuzimamo

Prisiljavati nekoga na cijepljenje je pogrešno. Država nema pravo nikomu nametati cijepljenje, poručuje Lauc. Kaže da bilo tko tko drugoga prisili na cijepljenje preuzima na sebe odgovornost za nuspojave. One su manje nego kod zaraze, ali postoje.

 

Imao je težak oblik COVID-a prošlog ljeta. Nije imao respiratorne probleme, mislio je da ima upalu, a tek kada je napravio test, shvatio je da je to bio COVID. Uzeo je dozu cjepiva kako mu se to ne bi ponovilo, a drugu dozu, rekao je, samo zbog papira.

 

Prema statistici, oni koji su preboljeli su 98 %-99 % zaštićeni od hospitalizacije u više od godinu dana, što je puno veća zaštita od cijepljenja.

 

Smatra da je cijepljenje dobro za svakog pojedinca, jer je ono manji rizik od virusa, a svi ćemo se zaraziti, no neće nikoga nagovarati i uvjeravati. Ni Vlada nema pravo nagovarati, nego iznijeti informacije, a odluku o zdravlju moramo donijeti sami.

 

Borba protiv antivaksera

Protiv antivaksera bori se zadnjih 15 godina i ovo nije prva bolest ni jedino cjepivo koje imamo.

 

– Agresivna politika mnogih vlada je stvorila takav otpor prema cijepljenju da će ljudi početi izbjegavati i druga cjepiva, ističe. Zato smatra da je važno ne ići s pritiskom prema ljudima.

 

itd..

pred 11 minutami, Snečer pravi:

Na internetu bodo zagotovo pravi odgovori ... pa še malo v gostilni itd.

Vprašaj zdravnika, zagotovo je glede na stroko on najbolj primerna oseba, da ti svetuje.

če ti bo dvignil telefon, potem bo pa rekel, tako so mi ukazali :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Pravzaprav ni. Vedno isto zagovarjajo. Trenutno so cepivo umaknili do preiskave. Se je že dogajalo in se kasneje nadaljevalo

ne, ni res. Resnico prilagajajo situaciji. Kar celo do neke mere razumem. Še kak mesec nazaj je veljalo, da bo cepljenje rešilo vse probleme, trenutno smo pa na točki, da bo potrebno z virusom živeti, kar smo "navadni cepci" že nekaj časa opozarjali. Seveda smo bili podpihovani s strani "utišanih strokovnjakov".

Zagovarjanje je slabo in informacije so prekleto pomanjkljive. sploh pa jim manjka povezave s tveganjem.

50+ stara oseba, ali dajmo 40+ stara oseba, bolj tvega pri prebolevanju, kot pri cepljenju, ampak mlajše osebe majo čisto drugačno statistiko. Mar kdo to pove????

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Da, prebolevnik je najboljša zaščita, tudi uradni podatki to trdijo...ampak vprašaj se kaj je bolje tvegat probleme pri prebolevanju ali tvegat probleme pri cepljenju. Vedno gre za iste probleme (a pri cepljenju so mnogo manjši), sem v tej temi objavil članek Hrvaškega znanstvenika, ki to trdi.

Si prepričan ali le verjameš uradnim napovedim? Sam sem danes slišal, da je cepljeni moški, starosti 30 - 40 let že dva tedna na respiratorju, pred tem je en teden pljuval kri. Če bi cepivo ščitilo do tega ne bi smelo priti. Moškega poznam, drugače zdrav... tudi cepljena soseda je v tem tednu zbolela za covidom...

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, vandrovec pravi:

Si prepričan ali le verjameš uradnim napovedim? Sam sem danes slišal, da je cepljeni moški, starosti 30 - 40 let že dva tedna na respiratorju, pred tem je en teden pljuval kri. Če bi cepivo ščitilo do tega ne bi smelo priti. Moškega poznam, drugače zdrav... tudi cepljena soseda je v tem tednu zbolela za covidom...

prjatu..sem sem slišal, ko je otrok zbolel za rakom, mladoletnica za levkemijo, dojenček je umrl...

NE SE CEPIT!!!!

Pazi, da se ne okužiš s korono in to je to. Celo malce statistike ti je v prid, saj je delta trenutno v upadu...

Cepivo ščiti, do neke mere. Saj so cifre znane. Cepivo nima stranskih učinkov (ali so zanemarljivi) do neke cifre, ki so tudi znane. Prebolevnost korone, se tudi dobro izide...do neke mere..tudi so cifre znane.

Veš, nekdo umre zaradi pika čebele, nekdo ker je jedel gluten , pa ni vedel da je alergičen.

Ravno zato poudarjam, da mora biti odločitev za cepljenje svobodna. Sam se odloči. Na podlagi svoga zdravja, ter ostalih tveganj, ki si jim prisoten.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vojni so žrtve.

No...

https://www.24ur.com/novice/korona/zaradi-pogoja-pct-velik-upad-prometa-v-gostinstvu-stevilni-bodo-odpuscali.html

 

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

prjatu..sem sem slišal, ko je otrok zbolel za rakom, mladoletnica za levkemijo, dojenček je umrl...

NE SE CEPIT!!!!

Pazi, da se ne okužiš s korono in to je to. Celo malce vstatistike ti je v prid, saj je delta trenutno v upadu...

Cepivo ščiti, do neke mere. Saj so cifre znane. Cepivo nima stranskih učinkov (ali so zanemarljivi) do neke cifre, ki so tudi znane. Prebolevnost korone, se tudi dobro izide...do neke mere..tudi so cifre znane.

Veš, nekdo umre zaradi pika čebele, nekdo ker je jedel gluten , pa ni vedel da je alergičen.

Ravno zato poudarjam, da mora biti odločitev za cepljenje svobodna. Sam se odloči. Na podlagi svoga zdravja, ter ostalih tveganj, ki si jim prisoten.

 

Tudi za nalezljive otroške bolezni se naj otrok svobodno odloči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Ravno zato poudarjam, da mora biti odločitev za cepljenje svobodna. Sam se odloči. 

S tem se strinjam...če ne bo kmalu v veljavi grožnja s PC. Potem bo že rahla prisila.

če bi bila ta epidemija res naravna "kazen" bi bil svet v paniki, ...zgleda pa, da glavnih nič posebno ne moti, kot, da jim celo paše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Codeine pravi:

No, pa saj več ne veš kdo je nor?!? Kako pa mislijo to ugotavljati?!?

Nič več samoizolacije za celotne razrede, ključna bo oddaljenost od okuženega

Hrvaški zavod za javno zdravstvo (HZJZ) je objavil nova navodila za postopke v šolah v primeru okužbe učencev z novim koronavirusom. V večini primerov ne bo več samoizolacije za celotne razrede, temveč zgolj za tiste, ki so bili od sošolca, pozitivnega na testiranju, oddaljeni manj kot dva metra.

https://www.regionalobala.si/novica/nova-pravila-nic-vec-samoizolacije-za-celotne-razrede-kljucna-bo-oddaljenost-od-okuzenega

No, ta je pa iz prve roke. :)

Ker je sodelavka sodelovko navedla kot stik, je ta dobila odrejeno karanteno. Nakar je seveda po......, ker je dnevno skoraj ne vidi, če jo vidi, jo vidi le od daleč. (ker ona tja ne sme).

Nadrejeni je klical na NIJZ in so mu dejali. Če ni bila v prostoru več kot 15 minut z njo ni potrebno karantene. :eek: 

A za Gorenje si se že kaj pozanimal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, ftp pravi:

skoraj 4600 jih ni uspelo

 "umrlo je 4881 covidnih bolnikov".

Fajn je poznati razliko med, umrli zaradi covida, ali pa umrli z covidom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, vandrovec pravi:

S tem se strinjam...če ne bo kmalu v veljavi grožnja s PC. Potem bo že rahla prisila.

če bi bila ta epidemija res naravna "kazen" bi bil svet v paniki, ...zgleda pa, da glavnih nič posebno ne moti, kot, da jim celo paše. 

prisila je že nekaj časa, problema prav nič ne rešuje, trenutno so odloki na ustavnem sodišču saj so udarili po palici, ki jih varuje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

 "umrlo je 4881 covidnih bolnikov".

Fajn je poznati razliko med, umrli zaradi covida, ali pa umrli z covidom.

Ne bom pozabil objave, da je tragično umrl znani novinar - umrl zaradi korone. Vsi so vedeli, da je imel že vrsto let raka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, skalar36 pravi:

 "umrlo je 4881 covidnih bolnikov".

Fajn je poznati razliko med, umrli zaradi covida, ali pa umrli z covidom.

s kovidom..ja, maš prav, zato je pa fajn razumeti in računati "presežne smrti" torej z nekaj letnim povprečjem...

če je predlani umrlo 100 ljudi zaradi gripe, letos pa s ali zaradi covida..je statistika ista....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlezao sam 9 dana u bolnici u Sibeniku radi korone. I bio sam spojen na kisik 5 dana. 

jeben GO!! 

 

no u razgovoru sa voditeljicom odjela Covid ambulante je gospodja rekla nesto sto mi je bilo vrlo interesantno. Na pitanje oko cjepiva nam nije rekla cijepite se / nemojte se cijepiti. 

Vec je rekla kako je Covid bolest koja kod svakog od nas drukcije reagira. Zato je vrlo potrebno vidjeti ne samo krvnu sliku i rentgen pluca vec i reakciju pacijenta na lijekove. Iz tog razloga je vrlo potrebno svakom pacijentu dati tocno odgovarajucu terapiju. 

 

Moje pitanje - koje nisam postavio - pa kako je onda cjepivo odobreno...... 

 

Na moje sljedece pitanje - da li se nakon nekog vremena ici ipak cijepiti, njen odgovor je bio: bolje od ovoga Vam se nije moglo dogoditi. 

 

Tko sam ja da joj proturijecim?? 

 

 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ne bom pozabil objave, da je tragično umrl znani novinar - umrl zaradi korone. Vsi so vedeli, da je imel že vrsto let raka.

seveda..al pa diabetes..korona pa mal pohitri proces.

Zato zelo poudarjam, starostne grupe, tvegano populacijo in podobno. Žal jaz in ti spadava že med tvegano populacijo.

Pa ti bom navedel naše stanje v familiji:

Dami cepljen, nimam časa se zajebavat s testi, mam svoja leta, rad potujem

Žena, ni še nad 50, ma pa drug problem, to je MS, zdravila bodo total zjebala imunski sistem, zatorej je cepljenje nesmiselno, saj ne bo imelo svojega učinka. Je redno tedensko testirana

Starejši sin 29 let, ma svojo pisarno, občasno gre na Hrvaško (zapečkar), takrat naredi test

Mlajši sin 27 let, treutno je v Franciji. Dela za Ujusanso. Se je cepil. Nima časa za ubadanje z birokracijo. Vsak teden sprejme nove tečajnike. Konec septembra gre na študij v Barcelono.

Nekako takole...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, kronik pravi:

odlezao sam 9 dana u bolnici u Sibeniku radi korone. I bio sam spojen na kisik 5 dana. 

jeben GO!! 

 

no u razgovoru sa voditeljicom odjela Covid ambulante je gospodja rekla nesto sto mi je bilo vrlo interesantno. Na pitanje oko cjepiva nam nije rekla cijepite se / nemojte se cijepiti. 

Vec je rekla kako je Covid bolest koja kod svakog od nas drukcije reagira. Zato je vrlo potrebno vidjeti ne samo krvnu sliku i rentgen pluca vec i reakciju pacijenta na lijekove. Iz tog razloga je vrlo potrebno svakom pacijentu dati tocno odgovarajucu terapiju. 

 

Moje pitanje - koje nisam postavio - pa kako je onda cjepivo odobreno...... 

 

Na moje sljedece pitanje - da li se nakon nekog vremena ici ipak cijepiti, njen odgovor je bio: bolje od ovoga Vam se nije moglo dogoditi. 

 

Tko sam ja da joj proturijecim?? 

 

 

ti si dobil korono. Marsikdo jo je, pa je zamahnil samo z roko. Nekaj dni "gripoznega" počutja in si dober. Nekateri smo zdravi, cel čas.

Queščn is:

cepiti/necepiti.

Moje osebno mišljenje je DA, v povezavi s starostjo in tveganjem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!