Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 6 minutami, Snečer pravi:

2021 ne moreš dobiti podatkov za celo leto.... ker....

Pokazal sem "nanavaden" skok v 2020, ki je posledica nečesa neobičjanega

Ne pozabit, da število prebvivalcev je precej konstantno zadnja leta....

pozabljaš, da sem prebral in objavil, pa ne samo jaz kup podobnih člankov ki beležijo "presežno smrt."

Nekje majo celo manj smrti v 2020...in spet, niso merilo za realnost.

Nič ne zanemarjam, moraš pa razumeti, če so nekje v 2018 umirali zaradi gripe, v 2020 pa ne, bodo cifre znale biti podobne. Nisem samo jaz limal člankov, še marikdo. Prave raziskave skozi desetletje.

 

Bistven podatek pa je, kot sem omenil, koliko bo še presežne smrti zaradi zamud pri diagnozah in pravočanesm reševanju drugih bolezni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Tuba je privatnik mar ne..laži se da širiti gladko naprej, je dovolj aplikacij, platform al pa blogov.

Veš da ne zaupam slepo cepivom, ampak nekdo bo napisal neko težko nebulozo (recimo 5g, čipi in podobno) ter to širil. Verjetno ali 100% sem da bo zmedel določen % ljudi, ki verjamejo da so vesoljci med nami. Karikiram..je nekaj folka zlo svobodnega duha, pa še slabo razgledani (beri večinoma šus v osnovni šoli) Njim lahko prodaš zdravilne kamne. Polaganje rok, izboljšanje aure z mislimi, obarvano slikanje, ki pokaže kje majo slabe točke v telesu itd...

 

Res je nekaj teh ljudi obstaja - bodo zavedeni, ampak teh je tako malo napram večini, da se jih ni potrebno bati. Niso vsi proticepilci v tej skupini, no nas eni vidijo tam, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

saj imaš prav. Napačen je način plasiranja informacij in izsilkjevanje cepljenja. Marsikateri znanstvenik (sem objavil v tej temi) trdi da bi bilo prav, da se vsak sam zase odloči za cepljenje. Ne sme in ne more država nositi odgovornosti. 

Seveda velja tudi zrcalna slika, marsikdo se odloči tveganju okužbe s kovidom, tudi v tem primeru nosi posledice sam.

 

Če pa greva na samo cepljenje:

spet se strinjam, zapleti in smrti so minoren problem. Res minoren..cifre so objavljenje. Dokler se ne zgodi tebi ali bližnjim.

To je potrebno vedeti, preden se odločiš za cepljenje. Ampak potrebno je vedeti tudi (to mnogokrat zanemarimo) komu okužba s korono lahko povzroči posledice, nepopravljive posledice in smrt. Tudi tu so cifre znane. Starost neje 50+ lahko dobi vse to. Kar pomeni nekih 93% vseh smrti. Mlajši od 50, majo nekje 7% smrtnost.

Nisem zajel zapletov, niti težkega poteka in podobno. Se pravi, starejši kot si, bolj je smisel se cepiti in tvegati.

Namreč cepljenje je svobodna odločitev, preživeti okužbo pa ne...vsak naj zase mal izračuna.

 

Jah...to bi bila sprejemljiva razlaga za recimo klopni meningitis. Tam okužba ne ogroža nikogar drugega kot okuženega. In tudi okuženi ne ogroža nikogar drugega. Covid je pandemična bolezen...saj ne rabim razlagat kaj je to?....Tukaj pa veliko odločitev o lastnem odločanju pade pod vprašaj, ker gre za ogrožanje široke populacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Res je nekaj teh ljudi obstaja - bodo zavedeni, ampak teh je tako malo napram večini, da se jih ni potrebno bati. Niso vsi proticepilci v tej skupini, no nas eni vidijo tam, ja.

absolutno se strinjam. Sem pa prepričan da streokovnjakov, ki so proti cepljenju ne brišejo kar tako. Al pa strokovnjakov, ki opozarjajo na pasti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Vprašaj na youtube, kakšne kriterije so imeli za ugotavljanje spama in fake zadev.

Edino tam boš dobil povsem natančen odgovor.

Ne poznam kriterijev, če se sedaj bojimo ljudi, ki verjamejo v ploščato zemljo in mislimo, da bodo močno vplivali na večino - potem se moramo malo zamisliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

pozabljaš, da sem prebral in objavil, pa ne samo jaz kup podobnih člankov ki beležijo "presežno smrt."

Nekje majo celo manj smrti v 2020...in spet, niso merilo za realnost.

Nič ne zanemarjam, moraš pa razumeti, če so nekje v 2018 umirali zaradi gripe, v 2020 pa ne, bodo cifre znale biti podobne. Nisem samo jaz limal člankov, še marikdo. Prave raziskave skozi desetletje.

 

Bistven podatek pa je, kot sem omenil, koliko bo še presežne smrti zaradi zamud pri diagnozah in pravočanesm reševanju drugih bolezni.

pokazal sem zgolj številke, uradne

in ti me vprašaš za 2021... pa smo septembra 2021, dobil jih boš januarja 2022 :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, BIF pravi:

Jah...to bi bila sprejemljiva razlaga za recimo klopni meningitis. Tam okužba ne ogroža nikogar drugega kot okuženega. In tudi okuženi ne ogroža nikogar drugega. Covid je pandemična bolezen...saj ne rabim razlagat kaj je to?....Tukaj pa veliko odločitev o lastnem odločanju pade pod vprašaj, ker gre za ogrožanje široke populacije.

spet bo "zaščiteni" začel jokati, kako ga "nezaščiteni" ogroža :P

Ne, ne gre tako. 

Cepljenje obvezno. Super, kdo nosi odgovornost za probleme? Država? ti kot "zaščiten"?

Cepljenje =svobodna odločitev s poznavanjem tveganja. Odločitev nosi vsak zase.

Kaj je prav?

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ne poznam kriterijev, če se sedaj bojimo ljudi, ki verjamejo v ploščato zemljo in mislimo, da bodo močno vplivali na večino - potem se moramo malo zamisliti.

jaz se čist nič ne zamislim, pa tudi sekiram ne. NET je tako velik, da lahko plasiram vse...ena tuba ni merilo, da sem omejen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Ne poznam kriterijev, če se sedaj bojimo ljudi, ki verjamejo v ploščato zemljo in mislimo, da bodo močno vplivali na večino - potem se moramo malo zamisliti.

Ja, ne poznaš jih, zato sprašuješ, jaz sem ti povedal, kam vprašaj, torej na youtube, kako so preverjali zadeve.

Ker si spraševal o youtubu.

Google (lastnik youtube), ima kvantni računalnik Sycamore, ki mogoče že obvlada te zadeve.

Vprašaj jih, zagotovo ti bodo povedali. Itak se spoznaš v nulo na kvantno mehaniko :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

absolutno se strinjam. Sem pa prepričan da streokovnjakov, ki so proti cepljenju ne brišejo kar tako. Al pa strokovnjakov, ki opozarjajo na pasti.

 

Strokovnjaki v različnih državah imajo različno kredibilnost. V urejenih in stabilnih veliko večjo, zato je tam vse lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

pokazal sem zgolj številke, uradne

in ti me vprašaš za 2021... pa smo septembra 2021, dobil jih boš januarja 2022 :)

 

a je problem izračun naredit za 9 mesecev?

10 let nazaj se da, mar ne...

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Strokovnjaki v različnih državah imajo različno kredibilnost. V urejenih in stabilnih veliko večjo, zato je tam vse lažje.

ne vem kam sva zašla. Ma jaz že dolgo ne poslušam več Kreka...prej koga drugega, v drugem jeziku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Ja, ne poznaš jih, zato sprašuješ, jaz sem ti povedal, kam vprašaj, torej na youtube, kako so preverjali zadeve.

Ker si spraševal o youtubu.

Google (lastnik youtube), ima kvantni računalnik Sycamore, ki mogoče že obvlada te zadeve.

Vprašaj jih, zagotovo ti bodo povedali. Itak se spoznaš v nulo na kvantno mehaniko :) 

A si zaznal z mojega besedila, da me to zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

NET je tako velik, da lahko plasiram vse...ena tuba ni merilo, da sem omejen.

Lahko pa je merilo za vse ostale, lahko se zgodi kot bančne obresti. En začne, drugi sledijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Ne ni, izvoli, imaš podatke na statističnem uradu, od koder sem pobral številke.

Pa seštej po mesecih... do julija imaš na voljo podatke za letos, 13.199 smrti...

https://pxweb.stat.si/SiStatData/pxweb/sl/Data/-/05L1018S.px/

 

 

Širše glej..sem zapisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do včeraj smo bili cepljeni eni navadni egoisti, ker se nismo cepili zaradi zdravja, ampak samo zato, da lahko potujemo kjerkoli.

Včeraj se je vse spremenilo! Punca je morala umreti, ker si je "kupila svobodo", ampak vzeli so jo za svojo, ker jim je njena smrt ravno pravi dan, prišla prav!

Ne razumem tega, da so uspeli očeta, nekaj ur po smrti hčere, prepričati, da je stopil na oder in sodeloval v njihovi antipropagandi. Očeta, ki žaluje!!!

Vem, da se je veliko mladostnikov odločilo za J&J, le zaradi tega, da so čimprej "fraj".

Ne vem, če je to bila prav pametna odločitev, ne vem pa niti, koliko so na to odločitev vplivali starši.

In naj nihče ne trdi, da stroka ni obveščala o stranskih učinkih, nasprotno, vsak dan je to povsod pisalo, tudi po tv so redno o tem poročali. Le spremljati bi bilo treba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Širše glej..sem zapisal

seštej, maš za "vsa" leta nazaj...

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Do včeraj smo bili cepljeni eni navadni egoisti, ker se nismo cepili zaradi zdravja, ampak samo zato, da lahko potujemo kjerkoli.

Včeraj se je vse spremenilo! Punca je morala umreti, ker si je "kupila svobodo", ampak vzeli so jo za svojo, ker jim je njena smrt ravno pravi dan, prišla prav!

Ne razumem tega, da so uspeli očeta, nekaj ur po smrti hčere, prepričati, da je stopil na oder in sodeloval v njihovi antipropagandi. Očeta, ki žaluje!!!

Vem, da se je veliko mladostnikov odločilo za J&J, le zaradi tega, da so čimprej "fraj".

Ne vem, če je to bila prav pametna odločitev, ne vem pa niti, koliko so na to odločitev vplivali starši.

In naj nihče ne trdi, da stroka ni obveščala o stranskih učinkih, nasprotno, vsak dan je to povsod pisalo, tudi po tv so redno o tem poročali. Le spremljati bi bilo treba!

tako je, že od začetka cepljenja je "strah" in "zavračanje" vektorskih cepiv ...

in pol se ti gre prav s tem cepit, ko ima na voljo izbiro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

seštej, maš za "vsa" leta nazaj...

Ne glej sam Slovenije

Ti bom drugače zapisal..

Kar se tiče smrti zaradi gripe v 2020 beležimo 250% izboljšanje ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Ne glej sam Slovenije

Pogledal sem široko od 1954 dalje, dejansko... lahko si vsak pogleda.

https://pxweb.stat.si/SiStatData/pxweb/sl/Data/-/05L1002S.px/table/tableViewLayout2/

ti mi pa daj podatke za druge države...

akano.thumb.png.ebf2322f8a74436f0d9b743473772b1a.png

Pa da mi ne bo kdo podtaknil, da se število prebivalcev hudo spreminja (za zadnja leta)

Prav tako so tam podatki....

Kot rečeno, podatki pokažejo, da smo v letni ravni od leta 54 dalje imeli znatno največ umrlih....

Številke lahko vsak sam preveri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

spet bo "zaščiteni" začel jokati, kako ga "nezaščiteni" ogroža :P

Ne, ne gre tako. 

Cepljenje obvezno. Super, kdo nosi odgovornost za probleme? Država? ti kot "zaščiten"?

Cepljenje =svobodna odločitev s poznavanjem tveganja. Odločitev nosi vsak zase.

Kaj je prav?

jaz se čist nič ne zamislim, pa tudi sekiram ne. NET je tako velik, da lahko plasiram vse...ena tuba ni merilo, da sem omejen.

Odgovornost za probleme domnevno nosi netopir....toži njega.

Odgovornost za celovito rešitev problema nosi CELOTNA družba, ker se tiče vseh. V interesu vseh, odločitve sprejema država (vlada). V zvezi s cepljenjem ta za zdaj daje samo priporočila. Še vedno se lahko sam odločaš...preboliš, se cepiš, ali vrtaš s paličico. Je pa kristalno jasno, da s paličicami ne bomo rešili nič, okuženi zasedajo bolnišnične kapacitete...kot edina razumna odločitev ostane torej cepljenje....ampak, ker je to še v domeni svobodne odločitve posameznika...imamo ukrepe, zasedene bolnišnice, proteste in neskončne oblike neumnosti, ki paralizirajo družbo.

Pa saj tu ni neke filozofije....družba kot celota (ne mislim samo Slovenijo), bo morala doseč visok prag zašite na tak ali drugačen način. Najhitreje in najlažje je to doseči s cepljenjem. Odgovornim državam to uspeva, mi pa se vsled lastne omejenosti kobacamo  v narodnih frustracijah in kot pravi slovenčki....zelo individualno brez občutka širše odgovornosti.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Odgovornost za probleme domnevno nosi netopir....toži njega.

Odgovornost za celovito rešitev problema nosi CELOTNA družba, ker se tiče vseh. V interesu vseh, odločitve sprejema država (vlada). V zvezi s cepljenjem ta za zdaj daje samo priporočila. Še vedno se lahko sam odločaš...preboliš, se cepiš, ali vrtaš s paličico. Je pa kristalno jasno, da s paličicami ne bomo rešili nič, okuženi zasedajo bolnišnične kapacitete...kot edina razumna odločitev ostane torej cepljenje....ampak, ker je to še v domeni svobodne odločitve posameznika...imamo ukrepe, zasedene bolnišnice, proteste in neskončne oblike neumnosti, ki paralizirajo družbo.

Pa saj tu ni neke filozofije....družba kot celota (ne mislim samo Slovenijo), bo morala doseč visok prag zašite na tak ali drugačen način. Najhitreje in najlažje je to doseči s cepljenjem. Odgovornim državam to uspeva, mi pa se vsled lastne omejenosti kobacamo kot v narodnih frustracijah in kot pravi slovenčki....zelo individualno brez občutka širše odgovornosti.

Pravkar si zapisal, da ni svobode, saj odgovornost nosijo necepljeni...bo treba mal pomislit kje se in kako se kdo okuži. Potem pa držati boga za jajca v stilu *sem cepljen*..in sem svoje naredil.

Ko bo fanatikom na obeh straneh jasno, da samo pošteni in jasni podatki nosijo rešitev, bo šlo na bolje. Do takrat bodo pa vsi samo s prsti kazali na druge.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!