Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

seveda..al pa diabetes..korona pa mal pohitri proces.

Zato zelo poudarjam, starostne grupe, tvegano populacijo in podobno. Žal jaz in ti spadava že med tvegano populacijo.

Pa ti bom navedel naše stanje v familiji:

Dami cepljen, nimam časa se zajebavat s testi, mam svoja leta, rad potujem

Žena, ni še nad 50, ma pa drug problem, to je MS, zdravila bodo total zjebala imunski sistem, zatorej je necepljenje nesmiselno, saj ne bo imelo svojega učinka. Je redno tedensko testirana

Starejši sin 29 let, ma svojo pisarno, občasno gre na Hrvaško (zapečkar), takrat naredi test

Mlajpi sin 27 let, treutno je v Franciji. Dela za Ujusanso. Se je cepil. Nima časa za ubadanje z birokracijo. Vsak teden sprejme nove tečajnike. Konec septembra gre na študij v Barcelono.

Nekako takole...

 

Čisto razumljivo in življensko. 

Sam nekaj, :) za mene je cesta veliko bolj nevarna kot korona, pa se ne sekiram. A zdaj se bom pa zaradi korone. :P

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Čisto razumljivo in življensko. 

Sam nekaj, :) za mene je cesta veliko bolj nevarna kot korona, pa se ne sekiram. A zdaj se bom pa zaradi korone. :P

po statiski imaš prav.

Preživeti cepljenje je podobno vožnji avta.

preživeti korono je podobno vožnji motorja :P

 

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Strinjam se, poleg tega sedaj lahko cepivo izbiraš, zato ni potrebno izbrati J&J zato, ker si kao prej fraj in svoboden.

men so dal AZ, ker so se vsi naročeni usrali od straha. :P

Sedaj se bodo usral pa pri šamponu :D aja trenutno je zaustavljen...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

Strinjam se, poleg tega sedaj lahko cepivo izbiraš, zato ni potrebno izbrati J&J zato, ker si kao prej fraj in svoboden.

Če bom posiljen, sem razmišljal ravno o tem cepivu. Hvalabogu, da zdaj vemo malo več. Pa saj ga bodo zopet odobrili, še za nosečnice bo varno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Si prepričan ali le verjameš uradnim napovedim? Sam sem danes slišal, da je cepljeni moški, starosti 30 - 40 let že dva tedna na respiratorju, pred tem je en teden pljuval kri. Če bi cepivo ščitilo do tega ne bi smelo priti. Moškega poznam, drugače zdrav... tudi cepljena soseda je v tem tednu zbolela za covidom...

Si me spomnil da povem. Moj stric cepljen med prvimi takrat z vsemi dozami. Njegov nečak v vrtcu dobil karanteno, pred tem se je družil s stricom ker ga je pazil. Stric dobi korono, 14dni precej slab ampak je spelu. V tem času okužu še enga nečakak mu je za jest nosu. Ostali okoli njega prebolevniki niso naknadno zboleli. 

A bi stric brez špika težje zbolel pa nihče ne ve. Kakorkoli, vse vredu ...že na njivi dela dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, kronik pravi:

odlezao sam 9 dana u bolnici u Sibeniku radi korone. I bio sam spojen na kisik 5 dana. 

jeben GO!! 

 

no u razgovoru sa voditeljicom odjela Covid ambulante je gospodja rekla nesto sto mi je bilo vrlo interesantno. Na pitanje oko cjepiva nam nije rekla cijepite se / nemojte se cijepiti. 

Vec je rekla kako je Covid bolest koja kod svakog od nas drukcije reagira. Zato je vrlo potrebno vidjeti ne samo krvnu sliku i rentgen pluca vec i reakciju pacijenta na lijekove. Iz tog razloga je vrlo potrebno svakom pacijentu dati tocno odgovarajucu terapiju. 

 

Moje pitanje - koje nisam postavio - pa kako je onda cjepivo odobreno...... 

 

Na moje sljedece pitanje - da li se nakon nekog vremena ici ipak cijepiti, njen odgovor je bio: bolje od ovoga Vam se nije moglo dogoditi. 

 

Tko sam ja da joj proturijecim?? 

 

 

cepivo ni zdravilo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če bom posiljen, sem razmišljal ravno o tem cepivu. Hvalabogu, da zdaj vemo malo več. Pa saj ga bodo zopet odobrili, še za nosečnice bo varno. :)

ne boš, trenutno je zaustavljeno...smiselno je pogledat beleženje stranskih učinkov po cepivu na uradnih straneh..posilit te ne morejo. Odloki bodo padli, potem bodo pa zaposlovali nazaj kogar so "odposlili".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, John2005 pravi:

Si me spomnil da povem. Moj stric cepljen med prvimi takrat z vsemi dozami. Njegov nečak v vrtcu dobil karanteno, pred tem se je družil s stricom ker ga je pazil. Stric dobi korono, 14dni precej slab ampak je spelu. V tem času okužu še enga nečakak mu je za jest nosu. Ostali okoli njega prebolevniki niso naknadno zboleli. 

A bi stric brez špika težje zbolel pa nihče ne ve. Kakorkoli, vse vredu ...že na njivi dela dalje.

ve..načeloma obstajajo raziskave, koliko manj možnosti imaš za okužbo in koliko lažje preživiš korono če si cepljen.

Po domače pa...s cepivom ima telo že "spomin" reakcije na okužbo. Kar pomeni, da ob okužbi reagira hitreje ter tvori protitelesa, kot če nisi cepljen. Ni zanemarljiv podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Jaz sem dobila šampon, ker takrat nisem imela možnost izbire.

Frizura vredu? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem dobila šampon, ker takrat nisem imela možnost izbire.

zato maš pa volumen pri frizuri, jaz sem ga pa spušil :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snečer said:

cepivo ni zdravilo...

 

 

tocno. 

 

samo ako kod corone nije moguce uzeti jedno zdravilo za sve oboljele od covida kako je moguce imati onda samo "jedno" cjepivo koje ce djelovati na sve ljude isto?! 

malo se kosi sa mojom logikom..... 
 

 

P.S. da se razumijemo - nisam niti za niti protiv cijepljenja. 
Ali kada se jedan, u bolnici visoko pozicioniran zdravstveni radnik ne zeli cijepiti...... tko sam ja da joj proturijecim?! 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ne boš, trenutno je zaustavljeno...smiselno je pogledat beleženje stranskih učinkov po cepivu na uradnih straneh..posilit te ne morejo. Odloki bodo padli, potem bodo pa zaposlovali nazaj kogar so "odposlili".

Bom naredil biznis, naju odpustijo in nato nazaj zaposlijo in dobijo še tožbo za - čustvene muke...  :) Upam, da bodo ravnali pametno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

tocno. 

 

samo ako kod corone nije moguce uzeti jedno zdravilo za sve oboljele od covida kako je moguce imati onda samo "jedno" cjepivo koje ce djelovati na sve ljude isto?! 

malo se kosi sa mojom logikom..... 
 

ni samo eno..jih je kar nekaj. Od mRNA do Vektorskih. Večina jih pa...evo ti kolege v tvojem jeziku:

Što možemo učiniti?

– Ovaj virus je tu i svi ćemo se kad-tad zaraziti, nema načina da ga izbjegnemo, no možemo minimalizirati rizik od težeg oblika bolesti – misliti na osobno zdravlje – zdravo živjeti, smanjiti višak kilograma, ne biti pod stresom. Istaknuo je da je strah u ovoj pandemiji jedan od najgorih ubojica. I možemo se cijepiti, rekao je naglasivši da država tu više nema veliku ulogu.

 

Za cijepljenje je većeg broja ljudi starijih od 60 godina, jer se 93% smrtnih slučajeva odnosi na tu populaciju, a za mlađe od 60 godina smatra da mogu utjecati samo na 7% smrti.

 

– Cijepiti se je manji rizik nego preboljeti. Cijepljenje nosi gen za aktivni S-glikoprotein koji ima poznate i nepoznate funkcije i može imati poznate i nepoznate probleme, no virus nosi puno više tog proteina od cjepiva. Dakle, što je bolje – cjepivo s malo ili virus s puno tog proteina, upitao je.

Odgovornost koju preuzimamo

Prisiljavati nekoga na cijepljenje je pogrešno. Država nema pravo nikomu nametati cijepljenje, poručuje Lauc. Kaže da bilo tko tko drugoga prisili na cijepljenje preuzima na sebe odgovornost za nuspojave. One su manje nego kod zaraze, ali postoje.

 

Imao je težak oblik COVID-a prošlog ljeta. Nije imao respiratorne probleme, mislio je da ima upalu, a tek kada je napravio test, shvatio je da je to bio COVID. Uzeo je dozu cjepiva kako mu se to ne bi ponovilo, a drugu dozu, rekao je, samo zbog papira.

 

Prema statistici, oni koji su preboljeli su 98 %-99 % zaštićeni od hospitalizacije u više od godinu dana, što je puno veća zaštita od cijepljenja.

 

Smatra da je cijepljenje dobro za svakog pojedinca, jer je ono manji rizik od virusa, a svi ćemo se zaraziti, no neće nikoga nagovarati i uvjeravati. Ni Vlada nema pravo nagovarati, nego iznijeti informacije, a odluku o zdravlju moramo donijeti sami.

 

Borba protiv antivaksera

Protiv antivaksera bori se zadnjih 15 godina i ovo nije prva bolest ni jedino cjepivo koje imamo.

 

– Agresivna politika mnogih vlada je stvorila takav otpor prema cijepljenju da će ljudi početi izbjegavati i druga cjepiva, ističe. Zato smatra da je važno ne ići s pritiskom prema ljudima.

 

itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Bom naredil biznis, naju odpustijo in nato nazaj zaposlijo in dobijo še tožbo za - čustvene muke...  :) Upam, da bodo ravnali pametno. :)

ne bodo. Grem na politiko. JJ je ustvaril izbrisane, če se spomniš. Enostavno je državljane iz drugih republik bivše juge izbrisal. Normalno da so se borili za svoj obstoj. Sploh če so v Sloveniji živeli 20 in več let, tu imeli družine ter podobno. Z zgodbo sem prekleto dobro seznanjen, saj je bilo nekaj podobenga pri nas. Jeba zgolj ker je bil tast po narodnosti Srb...

 

Hočem povedat, nekateri so iztožili odškodnine...JJ je pa zajebal vse...in šel. Isto bo sedaj...mi bomo plačali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

tocno. 

 

samo ako kod corone nije moguce uzeti jedno zdravilo za sve oboljele od covida kako je moguce imati onda samo "jedno" cjepivo koje ce djelovati na sve ljude isto?! 

malo se kosi sa mojom logikom..... 
 

zdravilo je "navadna" kemikalija, ki zdravi v kompletu in ne ciljno

cepivo mRNA pa je direktno navodilo telesu, kako naj reagira na točno določen protein covida, torej je ciljno, za vse enako

razlika je v tem, ker lahko imunski sistem deluje drugače pri nekaterih, je okvarjen itd. in pride to napada na lastno telo, avtoimunost...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Ratala modre barve ?????

Baje dobiš na volumnu, a res? A zgleda nekak takole?

124756355.jpg.bd00a041673fd38677d38531195080f7.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, John2005 pravi:

Kaj se pa medijem dogaja ...a smo na B strani kasete počas: https://www.24ur.com/novice/korona/ce-imate-po-cepljenju-nevroloske-izpade-nemudoma-obiscite-zdravnika.html

A ni to vse varno u 3pm

Na to opozarjajo že od pričetka cepljenja in ni nič novega.

Ti si postal antiwaxer šele sedaj ??

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, skalar36 said:

Fajn je poznati razliko med, umrli zaradi covida, ali pa umrli z covidom.

Včeraj smo o tem je @John2005omenil in sem mu odgovoril. Poišči nazaj da se ne vseskozi ponavljam.

Imam občutek da zelo selektivno berete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Na to opozarjajo že od pričetka cepljenja in ni nič novega.

Ti si postal antiwaxer šele sedaj ??

običajno pri cepljenju dobiš listek z monžnimi stranskimi učinki. Prav tako bi moral počakati vsaj 15 minut. Vem da v NG tudi pred prejemom drugega odmerka povprašajo po "počutju" ob prejemu prvega pikeca.

Dovolj strokovno, kar se mene tiče. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, kronik said:

tocno. 

 

samo ako kod corone nije moguce uzeti jedno zdravilo za sve oboljele od covida kako je moguce imati onda samo "jedno" cjepivo koje ce djelovati na sve ljude isto?! 

malo se kosi sa mojom logikom..... 
 

 

P.S. da se razumijemo - nisam niti za niti protiv cijepljenja. 
Ali kada se jedan, u bolnici visoko pozicioniran zdravstveni radnik ne zeli cijepiti...... tko sam ja da joj proturijecim?! 

 Nekako ovako: ako padnes motorom  kaciga (cjepivo) svima nekako isto pomaze... Kad slupas glavu i mozak, onda treba lijeciti po simptomima i situaciji. Sa kacigom mnogi (posebice kod manjih brzina) ne bi ni imali brige o tome, kako lijeciti...

 

P.S: A ima odredeni broj ljudi, koji tvrdi da ih kaciga gusi, da ne vide dobro, i slicno...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!