Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 42 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Mogoče bo sedaj delalo.

Ne gre, mogoče je zadeva preobremenjena :) ali pa cenzurirana. Na YouTube dela.

 

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@vandrovec sej so že pred mano napisali, pa bom jaz še enkrat. Seveda bi bila zadeva hitreje mimo, če ne bi ukrepali. Posledica bi bila pa... poglej Lombardijo. Trenutno smrtnost okoli 8%, dnevno umrli grejo v stotine. Ciničen prasec bi rekel da bo pokojninska blagajna po tem v Italijo kr fino razbremenjena. Plus zdravstvo na dolgi rok, ker v kolikor pustiš naravi prosto pot, bojo skup s starejšimi šli še oni s težjimi kroničnimi obolenji, oni na agresivnih oblikah zdravljenja in tako naprej. Genski bazen prečiščen, problemi s stanovanji za mlade rešen.

Resno naprošam one, ki mislijo da je pustiti naravi prosto pot dobra rešitev, da naj naslednjič ko sami zbolijo (bolj ali manj resno) ali se poškodujejo pustijo naravi prosto pot. Se bo genski bazen lihtako prečistil. Sploh raznih kratkovidnih, škodoželjnih, butastih genov.

Btw, Angleži in Švedi so imeli to idejo, prekužit populacijo čim hitreje. Pa so jim pol njihovi strokovnjaki predstavili cifre za tako prekuževanje. In lej ga zlomka, zdaj tudi tam uvajajo karantene. Holokavst nad lastnim prebivalstvom pač ni dobra popotnica za politično kariero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji matematični model za Italijo

Curve dei contagi, guariti e decessi ed evoluzione epidemia Coronavirus Covid19 Italia

pa kr gugl prevod:

 

Parametri so

1) ZELENA, okužbe, ki se bodo na dan 31. marca vsak dan povečevale na več kot 8000 / dan, nato pa se bodo znižale, vendar bodo trajale ves april, končno pa se bodo ustavile na 5.800, ne da bi prišlo do ničle! Konec aprila bo preseženih skupno več kot 280.000 (zelena površina)

2) RDEČA, trenutno pozitivna AKTIVNA, ki bo rasla do 7. aprila, dosegla 100.000 in nato padla (rdeče območje). Upoštevajte, da bo od 20. aprila 50.000 ljudi še vedno pozitivno.

3) MODRO, ozdraveli, da se bo na srečo vedno povečalo 

4) ČRNI, mrtvi, ki se bodo iz dneva v dan povečevali, dokler 6. aprila ne bo presegel 1200 / dan, da bi do konca aprila dosegel skupno več kot 46.000 (črna površina)

https://www.ilmeteo.it/notizie/coronavirus-ecco-le-curve-di-previsione-matematica-ad-1-mese-con-contagi-picco-guariti-morti

Nekje vsak 200ti okužen. če računam 300000 na 60 miljonov prebivalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi od zdaj do konca aprila se bo po tem modelu število umrlih povečalo za okoli 9x. Če bo karantena delovala po pričakovanjih. Če ne, bo hujše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jskrablin pravi:

Sej večina se bo okužila. Vprašanje je sam časovna komponenta - če gre prehitro, zdravstveni sistem ne bo zmogel poskrbeti za veliko kritično obolelih in bo Lombardija. Če nam rata upočasnit širitev, ne bo takega pokola kot je tam.

Če kdo misli da bo tega čez dva tedna konec. Ne bo. Čez dva meseca, mogoče. In pol jeseni jovo na novo. 2020 bo zajebano leto.

Mi je vse jasno, zato pravim, da brezbrižnost prinaša samo italijanski scenarij, bo pač treba svojeritne prioritete dati v drugi plan !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

OK....mene pa zanima eno...ali se komu izmed nas/vas sanja, kje smo dejansko na "premici nevarnosti". Al smo

 - na začetku, in nas najhujše šele čaka

 -  na sredini, pa smo že v peeeesssdi

 - že proti koncu, pa.....lahko rečemo...evo...ni bilo tok zahebano...

 

 

Če se mora okužit okrog 70 do 80 procentov oz., najmanj nad polovico prebivalstva, potem smo komaj na začetku. in to prve faze, ker naj bi se ponavljalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tako nekak izgleda karantena v Italiji.

"Grem na kavo, sem utrujen in sit vsega "

Ne, ne moreš!!!

Grem na kavo.

Ma je vse zaprto!!!

Grem v bar (jezno)

Ne, no, je zaprto.

Pol pa nč, grem :P

pride okol vrat do okna in pravi:

oprostite, bi lahko naročil eno kavo? :P

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

 

Tako nekak izgleda karantena v Italiji.

"Grem na kavo, sem utrujen in sit vsega "

Ne, ne moreš!!!

Grem na kva.

Ma je vse zaprto!!!

Grem v bar, boš kavo?

Ne, no, je zaprto.

Pol pa nč, grem :P

 

Kolkor jaz zastopim je sel do okna, in si narocil kavo? Da je pika pocla... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Kolkor jaz zastopim je sel do okna, in si narocil kavo? Da je pika pocla... :)

ja, mi je nekaj besedila v prevodu požrlo. Okol vrat je šel do okna v bar :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So policaji, in so Policaji!  :)  (ce bo pa laufalo, pa ne vem: na Mallorci pridrvijo Policaji z luckami in sireno,  zapojejo ljudem pesmico, pa oddrvijo naprej!  Dobra!)

 

Bolje receno: so policije in so Policije!

 

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Zivnorc pravi:

Bil v trgovini. približno 1/4 ljudi je imelo maske, prodajalka nobena.... in ti ljudje z maskami :slap:  ... tudi če jih ne bi imeli. Eden jo je imel nameščeno skoraj čez oči... ena ženska jo je imela samo čez usta, nos pa zunaj, vsem ostalim pa se je od zadaj pri strani videlo v notranjost maske....ali pa ob nosu.. Kaj če ti maska, če jo ne znaš uporabljati!

https://www.moskisvet.com/fit/zdravje/slovenska-medicinska-sestra-zeli-da-vsi-vidite-to.html

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dolg članek v angleščini o tem kake opcije so na voljo okoli ukrepov proti epidemiji korona virusa in kake bi lahko bile posledice neukrepanja - https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56

Spodaj je graf za ZDA, v primeru neukrepanja. Ja, cifre so v milijonih.

2020-03-22_11-51-40.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jskrablin said:

@vandrovec sej so že pred mano napisali, pa bom jaz še enkrat. Seveda bi bila zadeva hitreje mimo, če ne bi ukrepali. Posledica bi bila pa... poglej Lombardijo. Trenutno smrtnost okoli 8%, dnevno umrli grejo v stotine. Ciničen prasec bi rekel da bo pokojninska blagajna po tem v Italijo kr fino razbremenjena. Plus zdravstvo na dolgi rok, ker v kolikor pustiš naravi prosto pot, bojo skup s starejšimi šli še oni s težjimi kroničnimi obolenji, oni na agresivnih oblikah zdravljenja in tako naprej. Genski bazen prečiščen, problemi s stanovanji za mlade rešen.

Resno naprošam one, ki mislijo da je pustiti naravi prosto pot dobra rešitev, da naj naslednjič ko sami zbolijo (bolj ali manj resno) ali se poškodujejo pustijo naravi prosto pot. Se bo genski bazen lihtako prečistil. Sploh raznih kratkovidnih, škodoželjnih, butastih genov.

Btw, Angleži in Švedi so imeli to idejo, prekužit populacijo čim hitreje. Pa so jim pol njihovi strokovnjaki predstavili cifre za tako prekuževanje. In lej ga zlomka, zdaj tudi tam uvajajo karantene. Holokavst nad lastnim prebivalstvom pač ni dobra popotnica za politično kariero.

kako lahko lajkaš večkrat isto izjavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene skrbi nekaj drugega, koliko je sedaj hospitaliziranih v Slo? Zaskrbljujoče je ko zdravstveni sistem v državi začne škripat če je treba izolirat in hispitalizirat za 2 avtobusa ljudi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..lažje je hospitalizirati za en avtobus ljudi, kot za eno kompozicijo vlaka, ali  več vlakov...ker potem  zdravstveni sistem v državi ne bo škripal, ampak se bo v trenutku sesul

...bolje narediti "paniko" (se razumemo, kako paniko... ne tisto vsesplošno) na začetku, kot prepozno. Ne gledam televizije zadnje dni, zato (če se motim, me popravite) verjetno ne kažejo posnetkov iz bolnic, ker niso polne....in bi si ljudje verjetno takoj mislili da zakaj taka "panika" in ukrepi, če je pa v bolnicah "samo" tistih nekaj deset ljudi...in bi stvari spet ušle iz rok. V takih primerih je edina rešitev, kot je Ris prejle objavil tisto sliko Putina....

Zato pa so naši južni bratje iznašli rek: Bolje preventiva, nego kurativa.

In zato so naši južni bratje tudi takoj uvedli policijsko uro., ker so tako geografsko, kot mentalno še bolj na Balkanu, kot mi...in ne gre drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dno od dna.

Skrajni čas, da se ta funkcija ukine, totalno nefuncionalna zadeva, predsednik države, ki ne dela nič...

Pahor pa katastrofa na celi črti.

pahor.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Dno od dna.

Skrajni čas, da se ta funkcija ukine, totalno nefuncionalna zadeva, predsednik države, ki ne dela nič...

Pahor pa katastrofa na celi črti.

pahor.jpg

pa kaj če drugega delat u karanteni? :P

Pravkar, Snečer pravi:

Policija že lovi jebivetre...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/stevilo-okuzenih-v-smarskem-domu-upokojencev-naraslo-na-18.html

verjetno so malo ČILALI kot naš nesposobni prezident

pravilno da so ukrepali. Zbiranje je trenutno največja neumnost, tudi v trgovinah, ki je žal obvezno (hrano in druge zadeve pač rabiš), ampak viset v lokalu...boga mati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

pa kaj če drugega delat u karanteni? :P

Narobe je to ,ker se sploh nič ne oglasi.Pa predsednik države.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

Dno od dna.

Skrajni čas, da se ta funkcija ukine, totalno nefuncionalna zadeva, predsednik države, ki ne dela nič...

Pahor pa katastrofa na celi črti.

pahor.jpg

Kaj pa sploh lahko dela predsetnik države? Dejasnko je samo figura za stike z javnostjo, v ustavi piše da ima on samo nalogo povezovanja naroda in... ma nevem nekje je celo nalimano na forumu.

Torej po domače rečeno, parlament odloča in dosikrat zajebe vse, naloga predsednika države je da miri ljudstvo in lepo zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Marcel-F pravi:

Narobe je to ,ker se sploh nič ne oglasi.Pa predsednik države.

ja in kaj? Bolje da se ne, ker vse skup je itak samo bla, blja, blja..vzgled je dal. Sam, na soncu, na miru. Njega itak nč ne skrbi za plačo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!