Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Ne zapreš gostilne v Zabačenem, tja se prikaže skupina veselih Taljanov, okužijo enega... In ta en okuži lokalno pijanduro ali dve, ta dva pol doma okužita vsak po dva, tista dva delata v Manjzabačenem v tovarni ali domu za ostarele.... In tako naprej.

 

Kaj pa jaz drugega govorim? A sem koga pozival da se zapre v bajto? Zadržuje drek v riti da ga lastnem WC-ju korone ne začopati? Nosi masko kr tako, za šport?

Kar pravim vseskozi je - kdo lahko, naj ostane doma. Sploh če ima doma (tako kot jaz) družinske člane, ki spadajo v katero izmed ogroženih skupin. Če ne moreš ostati doma, naredi maksimalno kar lahko, da zaščitiš sebe in domače.

Če hodiš nekam delat za minimalca, delodajalcu pa dol visi za delavce in ne priskrbi niti osnov od osnov za zaščito (žajfo, razkužila, razkuževanje skupnih prostorov in podobno)... je boljš biti brezposeln, denarja bo sicer nekaj manj. Alternativa je fasat korono, še koga doma okužit in glede na to kake posledice trenutno stanje prinaša v gospodarstvo - boš itak čez mesec al pa mesec pa pol na socialni podpori. Zračunati si mora pa vsak zase sam.

 

 

pa sej jest tut to govorim. Stiki, stiki, stiki in kontakti so problem. Taljani bolj redko sicer hodijo v zabačeno, ampak zaprtje vsega, kjer je možen prenos je nujen.

Alternativa pri butastih lastnikih, ki ne priskrbijo opreme je žal, da si jo priskrbiš sam. In sem si jo. 

ps. včeraj se dostavljal blago po Ljubljani , nihče kamor sem prišel ni mel maske. Nekateri so pa mel veliko navodil na vratih, res veliko. Žal papirji bolj malo pomagajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

1. šola odlično gojišče in možnosti razširjanja

2. sem prejšnji teden zapisal, da čakamo rezultate druženja v šopingu, žal bodo še verjetno rasli naslednje dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

torej smo z nekim faktorjem 2.5 na realnih 1000 okuženih.. zdaj bo sledil drugi val tistih s hujšo obliko in kritičnih.. 

važno da ne okužimo nikogar naprej.. saj veš 1-3-9-27-81-243 itn... v treh dneh jih rata 243 če sta na dan samo 2 stika.. to želim in želimo preprečiti..

torej raste eksponentno.. glede na konstantne številke testiranj na dan ni nobenega konkretnega presejalnega podatka..samo gola dejstva , ki pa so verjetno kar veliko manjša kot realnost..

ne vem zakaj ne testirajo recimo vseh , ki so v družini ali skupnem gospodinjstvu.. 

fak no - če bi testirali takoj in ob prvem testiranju dosegli negativne rezultate bi jih lahko ločili in čez nekaj dni ponovno testiranje .. če so res kot pravijo v istem gospodinjstvu kar po vrsti vsi okuženi potem bi se to s testiranji hitro pokazalo...tako pa so pustili možnost okuženja zdravih ljudi..

v sredo 286, danes 383 al kolko..  če bodo testirali po 1000 - 1200 na dan bo čez en teden ista krivulja/krivulji..

čez 2 tedna pa banana...

  •  
Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak..spet 2 rešilca v pol ure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

torej smo z nekim faktorjem 2.5 na realnih 1000 okuženih.. zdaj bo sledil drugi val tistih s hujšo obliko in kritičnih.. 

važno da ne okužimo nikogar naprej.. saj veš 1-3-9-27-81-243 itn... v treh dneh jih rata 243 če sta na dan samo 2 stika.. to želim in želimo preprečiti..

torej raste eksponentno.. glede na konstantne številke testiranj na dan ni nobenega konkretnega presejalnega podatka..samo gola dejstva , ki pa so verjetno kar veliko manjša kot realnost..

ne vem zakaj ne testirajo recimo vseh , ki so v družini ali skupnem gospodinjstvu.. 

fak no - če bi testirali takoj in ob prvem testiranju dosegli negativne rezultate bi jih lahko ločili in čez nekaj dni ponovno testiranje .. če so res kot pravijo v istem gospodinjstvu kar po vrsti vsi okuženi potem bi se to s testiranji hitro pokazalo...tako pa so pustili možnost okuženja zdravih ljudi..

  •  

Če bi zadeva šla eksponentno bi bilo v ITA na desetine milijone obolelih in enako pri nas. Izračunaj, kdaj se je začelo in koliko je obolelih in seveda lahko pomnožiš še z dva ali tri - da bo realno, pa ni eksponentno.

To so nam mediji vcepili, gre eksponentno - morda samo v idealnih pogojih v laboratoriju. Mislim, da preveč damo na medije. Zanimiva bo analiza leto po koroni, če jo bodo delali neodvisni raziskovalci. 

Desetkrat izrečena laž ali polresnica postane resnica. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če bi zadeva šla eksponentno bi bilo v ITA na desetine milijone obolelih in enako pri nas. Izračunaj, kdaj se je začelo in koliko je obolelih in seveda lahko pomnožiš še z dva ali tri - da bo realno, pa ni eksponentno.

To so nam mediji vcepili, gre eksponentno - morda samo v idealnih pogojih v laboratoriju. Mislim, da preveč damo na medije. Zanimiva bo analiza leto po koroni, če jo bodo delali neodvisni raziskovalci. 

iz tvojih ust u božje uhe ..

zanimiva bodo predvsem dejstva čez 2-4 tedne .. če ne bodo ugodna bomo težko videli rezultate neodvisnih analiz čez eno leto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kteri že ozdravil od naši prvookuženih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

iz tvojih ust u božje uhe ..

zanimiva bodo predvsem dejstva čez 2-4 tedne .. če ne bodo ugodna bomo težko videli rezultate neodvisnih analiz čez eno leto..

Ne bodi črnogled - škodi. :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašaj v idrjo, golnik,polje ali vojnik.. ampak težko..

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Ne bodi črnogled - škodi. :naughty:

se mi dozdeva da je bolje biti presenečen črnoglednik kot s slabim presenečen nerealnež..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

vprašaj v idrjo, golnik,polje ali vojnik.. ampak težko..

Povprečna starost umrlega v Italiji za korono je 79.5 let. Pričakovana starost v Evropi je okoli 82 let. In vsi umrli so imeli kombinacijo bolezni - vse te bi pokosila tudi navadna gripa.

Saj še nisi tam, no. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če bi zadeva šla eksponentno bi bilo v ITA na desetine milijone obolelih in enako pri nas. Izračunaj, kdaj se je začelo in koliko je obolelih in seveda lahko pomnožiš še z dva ali tri - da bo realno, pa ni eksponentno.

To so nam mediji vcepili, gre eksponentno - morda samo v idealnih pogojih v laboratoriju. Mislim, da preveč damo na medije. Zanimiva bo analiza leto po koroni, če jo bodo delali neodvisni raziskovalci. 

Desetkrat izrečena laž ali polresnica postane resnica. 

Kolikor je meni jasno, zadeva nekaj časa gre eksponentno, potem pa se že nabere tistih, ki prebolijo in se ne morejo več okužit, in drugih, ki niti ne zbolijo, ker jim uspe razviti protitelesa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Kolikor je meni jasno, zadeva nekaj časa gre eksponentno, potem pa se že nabere tistih, ki prebolijo in se ne morejo več okužit, in drugih, ki niti ne zbolijo, ker jim uspe razviti protitelesa...

Saj jaz ne trdim, povem samo svoje mnenje. Da zadeva gre eksponentno se ne strinjam. Z ostalim tvojim zapisom pa se strinjam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Povprečna starost umrlega v Italiji za korono je 79.5 let. Pričakovana starost v Evropi je okoli 82 let. In vsi umrli so imeli kombinacijo bolezni - vse te bi pokosila tudi navadna gripa.

Saj še nisi tam, no. :)

jetra ga bodo, al pa živci...bliz je bliz :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Povprečna starost umrlega v Italiji za korono je 79.5 let. Pričakovana starost v Evropi je okoli 82 let. In vsi umrli so imeli kombinacijo bolezni - vse te bi pokosila tudi navadna gripa.

Saj še nisi tam, no. :)

 Si siguren? Si lani kje zasledil take cifre v Italiji kot letos, 600+ na dan. Gripa in starejsi in bolehni so stalnica vsako leto. Take stevilke kot letos pa niso normalne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

A je kteri že ozdravil od naši prvookuženih?

Ta motorist iz Maroka je. Tretji okuženi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Saj jaz ne trdim, povem samo svoje mnenje. Da zadeva gre eksponentno se ne strinjam. Z ostalim tvojim zapisom pa se strinjam.

 

Slabo bereš. Tudi jaz ne trdim, da gre ves čas eksponetno...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, jvalant pravi:

 Si siguren? Si lani kje zasledil take cifre v Italiji kot letos, 600+ na dan. Gripa in starejsi in bolehni so stalnica vsako leto. Take stevilke kot letos pa niso normalne....

Številke sem povzel po internetu. Grozljivo, da je lani v svetu umrlo za gripo 690 000 oseb, a je bilo kje kaj zaslediti, kaj panike? 

pred 1 minuto, SF pravi:

Slabo bereš. Tudi jaz ne trdim, da gre ves čas eksponetno...?

Jaz trdim, da nikoli. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

jetra ga bodo, al pa živci...bliz je bliz :P

 

živci me ne bojo k jih nimam več.. :P

jetra - jebiga sam alkoholizem je bolezen..preber si malo če te pošljejo na zdravljenje - bse zastonj pa še nadomestilo..

pred 29 minutami, Snečer pravi:

Nasploh se mi zdi, da dobivamo zamegljene informacije.

prej v poročilih : najverjetneje je potrebno pomnožiti število 383 vsaj s 5... cca 2000 okuženih.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Številke sem povzel po internetu. Grozljivo, da je lani v svetu umrlo za gripo 690 000 oseb, a je bilo kje kaj zaslediti, kaj panike?

  Kar hocem povedati je tole: ce bi vse slabe novice, potenciranje iz katerigakoli razloga prihajele le od medijev, drzave ipd, bi bilo to skoraj sigurno zavajanje iz nekih drugih razlogov. Ne verjamem pa, da so vsi zdravniki, sestre, ljudje ki snemajo del tega. Ce v Italiji zmanjka VSEGA, tako inhalatorjev, postelj ipd, je pa vsaj meni jasno, da to ni navaden napad letne gripe. Ker, kot sem rekel, lani ni zmanjkalo postelj, inhalatorjev, in konec koncev tudi zdravnikov, ker jih je veliko okuzenih. To je veliko odstopanje od lani in prejsnjih let, pa je se vsako leto razsajala gripa in nazalost pobrala doloceno stevilo ljudi. Ni se pa prejsnja leta sesul sistem v Italiji, Svici, Spaniji itd...  In ce vzames vcerajsnje stevilo mrtvih samo v Italiji in pomnozis z 365 prides do grozljive cifre. Seveda je to en velik ce, ampak zadeva vsekakor ni normalna...   Pa to ne pisem zato ker mislim da prihaja konec sveta, ipd, ampak samo zato, ker se mi zdi da odnos "ma saj ni nic" ni primeren za tale izbruh, da se je vseeno treba paziti, umivati in se drzati na samem. Se zmeraj je bila boljsa preventiva kot kurativa. Ce je kdo mal panicen, pa se izkaze drugace, se bomo mal rezali cez kak mesec, dva. Ce pa je slucajno kdo zadevo prelahko jemlje, pa se izkaze da bi se moralo, se pa ne  bomo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

Nasploh se mi zdi, da dobivamo zamegljene informacije.

Jaz imam občutek, da dobivamo samo enostranski pogled na zadevo. Da so določene ljudi, ki ne tulijo s skupino dali na stranski tir. Informacije so dobro sfiltrirane. 

Večkrat sem doživel takšno situacijo, če nisi v čredi, te odrežejo. Da ne bo pomote - to je samo moj občutek. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, thumper said:

prej v poročilih : najverjetneje je potrebno pomnožiti število 383 vsaj s 5... cca 2000 okuženih.. 

 Ja,  saj so ze nekaj casa nazaj rekli, da je zaradi metode testiranja samo obolelih, potrebno upostevati da je teh okol 20%, torej kot pravis x5 za en priblizek vseh okuzenih

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!