Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 11 minutami, dr.looney pravi:

Je že res. Povej ti meni kako naj grem jaz v samoizolacijo. Ko imam stanovanje brez vrat pa dedca , ki gre vsak dan v službo, pa ne bo ostal doma. Na žalost.

Ne moreš, ker je tvoj ded neodgovoren cepec. Vsaj v tem primeru. Na žalost.

 

pred 12 minutami, dr.looney pravi:

Ali pa tisti, ki živijo skupaj s rizicnimi skupinami? In se težko izolirajo. 

Taka je situacija pri nas doma. Zato se pa zelo dosledno držimo navodil. Zato sem letal naokoli dva tedna nazaj pa nabavil surovine za izdelavo razkužila. Dobesedno v zadnjem trenutku preko Ebaya uspel nabavit par FFP2 mask. Vzel otroka iz vrtca prej ko se je zgodilo zaprtje le-tega. Žena začela delati od doma ne glede na njeno zelo trdobučno šefico. Jaz že itak delam od doma.

Če nam rata iti skoz tole situacijo brez okužbe, upam da bo naprej opcija bolj enostaven dostop do testiranja. Če ne, je pa lahko grdo. Delaš kar lahko in upaš na najboljše. Ne razumem ljudi, ki niso sposobni pomisliti niti 5 min naprej in ne vidijo niti 1m okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

image.png.27c6080f99b8c0b9d7f22711ac3ccd58.png

https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19

Kapo dol mojstrom za ta graf :) 

Skala okuženi povsem neprimerna, kaže na to da zadeva skoraj stagnira...

pa si ti pomisli, da dvojnega grafa testirani/okuženi ne moreš drugače narisati. Številke so pa točne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

graf ne more biti sam sebi namen

gre za vizualno sporočilo, ki v tem primeru zavede

sicer je sploh brezveze grafe delat, le čemu... 

nobene korelacije med testiranimi in okuženimi, ker ne testirajo vseh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, jskrablin pravi:

Zdaj pa to razloži otrokom, ki s skupaj s svojimi nadpovprečno brihtnimi starši posedajo po takih klopcah al pa se pojajo po igralnih na igriščih. Sej veš, malo prijet to pa ono, pa prste v nos pa v usta.... in tako naprej. Štekaš idejo? Jaz se takim situacijam pač raje izognem ker ziher je ziher. Tako kot na MX progi ne navijam na mrtvo na skoke, ker konkretno ga zajebeš samo enkrat posledice pa so dolgotrajne.

 

absolutno se strinjam. Izogibanje dotikanju okuženim površinam je smiselno. Mularijo držat na kratko tudi. Prakse izogibanja se lahko učimo iz prenatrpanih tujih mest.

Vem pa nekaj in se grem celo stavit: take eskalacije in takega širjenja, kot ga ima korona v velemestih Italije pri nas ne bo, ker enostavno ni dovolj pogojev za širjenje . Sploh na podeželju ne. In drugo, da se virus širi dobro, ga mora okuženi najprej fajn raztrositi okrog, neokuženi pa v čimkrajšem času prijeti , vdihniti, in vnesti v telo.

Objemanje dreves v gozdu je varno :P sampovem

Bom dal primer: zgornjevipavska (Ajdovščina, Vipava) trenutno nima primera okužbe. Verjetno so hudo male šanse za okužbo s sedenjem na klopci.

Ljubljana trenutno šteje 114 primerkov, ki so sicer v karanteni, pa še marsikatero skladišče in delavci nimajo mask (sem včeraj dostavljal blago in vem), torej ni mask, frekvenca ljudi, ki pridejo odidejo itd..kje misliš, da je večja možnost okužbe, s posedanjem po klopcah v moji okolici ali v stiku z ljudmi v Ljubljani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

Kar se tiče pa ceste in prepovedi vožnje: lokalni promet lahko itak gre tam, ter vsi ki imajo dostavo na lokacije v bližini. Vse ostalo pa: verjetno policija točno ve, kje se švercjo in kje so keš pointi. Kazni pa niso tako male, da se splača prišparat 10 ali 20€

Mimo naj bi se vozilo za 4€, primernega izvoza za šleparje pa ni (ne gre za lokalno dostavo)... spet se motiš. Ni pomembno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ris pravi:

Zopet moje razmišlanje:

Snoči na tv dva govorita, ko sta bila bolna z korona virusom. Simptomi kot prehlad, drez visoke vročine, dražeč kašelj, slabo počutje. A je kdo od vas imel gripo? A ni nekam podobno? 

In sedaj bistvo, Počivalšek je pred dnevi bil vidno bolan, tud z masko na gofli. A se je testiral? Zakaj ne? 

In še ena, kdo od vas ve koliko je bil star umrli za virusom pri nas? 

 

ni vsak prehlad Corona. Počivalšek je bil testiran, testirani so tudi zdravniki, ki so bili v stiku z okuženim in to 3x. Vem iz prve roke.

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Samo enkrat v življenju sem jo imela in je bila daleeeeeččččččč od tega, kar opisuješ.

Od postelje, do kopalnice (3 m), so me nosili, prespala sem 36 ur, brez se zbudit, vmes sem zaradi visoke vročine blodila. Tako o navadni gripici.

+hude bolečine običajno v mišicah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

graf ne more biti sam sebi namen

gre za vizualno sporočilo, ki v tem primeru zavede

sicer je sploh brezveze grafe delat, le čemu... 

nobene korelacije med testiranimi in okuženimi, ker ne testirajo vseh

zato pa je na isti strani več podatkov, od izrisa in opisa po občinah, starostnih grupah itd. 

Slovenija je šesta po vrsti od vse držav, ki testirajo. Je to premalo? Tudi tisti graf je narisan al spet zavaja?

download.png

Pravkar, Snečer pravi:

mislim da ima naša vlada corono

Trenutno imajo Krono, pa žezlo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jskrablin pravi:

Ne moreš, ker je tvoj ded neodgovoren cepec. Vsaj v tem primeru. Na žalost.

 

Taka je situacija pri nas doma. Zato se pa zelo dosledno držimo navodil. Zato sem letal naokoli dva tedna nazaj pa nabavil surovine za izdelavo razkužila. Dobesedno v zadnjem trenutku preko Ebaya uspel nabavit par FFP2 mask. Vzel otroka iz vrtca prej ko se je zgodilo zaprtje le-tega. Žena začela delati od doma ne glede na njeno zelo trdobučno šefico. Jaz že itak delam od doma.

Če nam rata iti skoz tole situacijo brez okužbe, upam da bo naprej opcija bolj enostaven dostop do testiranja. Če ne, je pa lahko grdo. Delaš kar lahko in upaš na najboljše. Ne razumem ljudi, ki niso sposobni pomisliti niti 5 min naprej in ne vidijo niti 1m okoli sebe.

Kapo dol za to. Samo takih ni veliko. Več je takih primerov kot ga imamo mi doma.

S tem , da pri nas ni samo moj neodgovoren sta tudi tastara dva, ki besede razkuzilo ,stroga higiena in neprestano umivanje rok nikakor ne razumeta. Fotr pa ne premakneš . Njemu bi samo dohtar dopovedal pa še to samo takrat, ko se mu gre za življene.

Fotr bi še okrog hodil. V torek se je sedel v avto in se peljal v Celje v avtopralnico.

Potem pa pride domov presenecen, da je zaprta. Jao. ?

Zato sem mnenja, da bi se morala izvajati testiranja in stroga izolacija izven doma.

Moj fotr pa mati ce to stakneta imamo dvojni pogreb.:cry:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, BIF pravi:

Iz samega slovenskega wuhana (Šmarje pri Jelšah) sem dobil potrjeno informacijo kako se je začelo.

Dotična učiteljica, ki itak sesa državno korito z delovno obvezo 4 ure na dan (ostalo so "priprave") je bila odsotna iz dela zaradi tega, ker je bila na BOLNIŠKI!!!....in je šla vmes malo inkognito smučat v Italijo, nazaj pa privlekla sranje, ki ga je veselo raztrosila med mladiče na šoli....zdaj je cela občina fuck-up....

No to pa je za kazensko ovadbo,takojšnji suspenz, zapor in globo...

Se vam sanja že kako se bo končala zgodba pri nas?

ime in priimek in naj pojasni sokrajanom, delodajalcu itd. 

sicer pa samo sramotilni steber in kamenjat

to je tista, ki se je skrivala? 

Screenshot_20200321-100211.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vsi se ne strinjajo z njim. Kot izvemo od domačinke, ki pa zavoljo pritiskov ne želi biti imenovana, naj bi ravnatelj šole okrcal učiteljico, ker je prijavila okuženo kolegico. Ta se je vrnila iz Italije in menda poučevala kljub pojavu simptomov. Ravnatelj, ki je učiteljici najprej dovolil, da uči, čeprav je takrat v Italiji že vladal preplah zaradi hitrega širjenja bolezni, je drugi sodelavki, ki je zaradi kužne kolegice zagnala vik in krik, menda zagrozil celo z opominom, strožje ukrepanje pa naj bi po naših informacijah preprečili državni politiki, ki so jih krajani obvestili o domnevnih pritiskih. »Hčerka učiteljice mi je povedala, da se je potem opravičeval, a kaj ko se je okužena učiteljica mirno sprehajala po kraju, obiskovala tudi druge ustanove, med njimi knjižnico. Iz dneva v dan je okuženih več otrok, ti so okužbo iz razreda prenesli v podaljšano bivanje, in njihovih staršev,« pripoveduje domačinka, ki ne želi biti imenovana. V stiku z bolno učiteljico je bil tudi Aleksandrin otrok, saj je njegova razredničarka. Po novici se je Aleksandra nemudoma zaprla pred zunanjim svetom, a okužba se je že razvila. »Ker je šlo za neposreden stik mojega otroka z obolelo, sem ga naslednji dan odpeljala na testiranje za prisotnost virusa, in ta je bil pozitiven. Mene niso testirali, saj so dejali, da sem skoraj zagotovo tudi jaz okužena, upoštevajoč znake, ki so popolnoma enaki kot pri mojem otroku.« Opisuje slabo počutje, rahle težave z dihanjem. »Upamo na to, da se stanje ne poslabša. Pomembno se mi zdi, da sem od trenutka, ko sem izvedela za okužbo učiteljice, naredila vse, da se stvar ne bi širila dalje. Strah me je za ljudi, ki so mi blizu in imajo predhodna kronična obolenja. Samo apeliram lahko na zdravo kmečko pamet vseh ljudi. Pamet v roke, ljudje.«

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testiranje bi moralo biti za vse, takoj, ko nekdo čuti kakršnekoli simptome. Ne, da ostajajo doma tudi lažje prehlajeni, okuženi hodijo pa delat, ker mislijo, da  so le prehlajeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

A vsi se ne strinjajo z njim. Kot izvemo od domačinke, ki pa zavoljo pritiskov ne želi biti imenovana, naj bi ravnatelj šole okrcal učiteljico, ker je prijavila okuženo kolegico. Ta se je vrnila iz Italije in menda poučevala kljub pojavu simptomov. Ravnatelj, ki je učiteljici najprej dovolil, da uči, čeprav je takrat v Italiji že vladal preplah zaradi hitrega širjenja bolezni, je drugi sodelavki, ki je zaradi kužne kolegice zagnala vik in krik, menda zagrozil celo z opominom, strožje ukrepanje pa naj bi po naših informacijah preprečili državni politiki, ki so jih krajani obvestili o domnevnih pritiskih. »Hčerka učiteljice mi je povedala, da se je potem opravičeval, a kaj ko se je okužena učiteljica mirno sprehajala po kraju, obiskovala tudi druge ustanove, med njimi knjižnico. Iz dneva v dan je okuženih več otrok, ti so okužbo iz razreda prenesli v podaljšano bivanje, in njihovih staršev,« pripoveduje domačinka, ki ne želi biti imenovana. V stiku z bolno učiteljico je bil tudi Aleksandrin otrok, saj je njegova razredničarka. Po novici se je Aleksandra nemudoma zaprla pred zunanjim svetom, a okužba se je že razvila. »Ker je šlo za neposreden stik mojega otroka z obolelo, sem ga naslednji dan odpeljala na testiranje za prisotnost virusa, in ta je bil pozitiven. Mene niso testirali, saj so dejali, da sem skoraj zagotovo tudi jaz okužena, upoštevajoč znake, ki so popolnoma enaki kot pri mojem otroku.« Opisuje slabo počutje, rahle težave z dihanjem. »Upamo na to, da se stanje ne poslabša. Pomembno se mi zdi, da sem od trenutka, ko sem izvedela za okužbo učiteljice, naredila vse, da se stvar ne bi širila dalje. Strah me je za ljudi, ki so mi blizu in imajo predhodna kronična obolenja. Samo apeliram lahko na zdravo kmečko pamet vseh ljudi. Pamet v roke, ljudje.«

Zagotovo obstaja kakšna pravna podlaga , da vsi po vrsti kazensko odgovarjajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa zanimivo da se noben ne spravi delat primerjave s količino obolelih in umrlih zaradi klasične do sedaj poznane gripe. A so nehali testirat/beležit število obolelih in umrlih zaradi le te?

Glede na podatke ki so na voljo, letno umre od 250000 to 600000 zaradi posledic gripe (pač odvisno od sezone) pa noben nikoli naredil take medijske pizdarije da se zapre komplet EU.

Dosegli smo samo to, da v določenih državah po svetu ne menjajo več € v njihovo lokalno valuto in da € kar lepo izgublja na vrednosti.

Call me stupid, ampak mislim da je Corona le distraktor za nekaj drugega (in se bojim da precej svinjskega) za kar navadni smrtniki ne smemo vedet.

Ne rečem da virus ni problem, je, seveda, ampak ne tak kot se govori v medijih, in vsi ti ukrepi ki  se jih moramo zdaj držat niso nič posebnega ampak povsem normalne stvari ki smo se jih držali že ob klasičnih prehladih (ostani doma, preleži in ne hodi okoli ter trosi virusov na druge).

V razmislek še ta video: 

 

Zdej grem pa vrt štihat pa kure na pašo spustit, vi me pa linčajte :D 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

Zagotovo obstaja kakšna pravna podlaga , da vsi po vrsti kazensko odgovarjajo. 

zakon ulice, če ne drugo

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 200 testov dnevno se zgodi, toliko o testih.

Aja slej ko prej bo Korona mimo, tako da vas lahko potolažim JULIJA bo bolje, ter vsem preplašenim posvečam naslednji komad, ki bo ravno pravšnji za dogodke ki se bodo zgodili JULIJA

lp

Baba Vanga

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, nekak tak pa delujejo paničarji:

 

 

Fotografija osebe Petra Horzelenberg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, KARMEN1 said:

Samo enkrat v življenju sem jo imela in je bila daleeeeeččččččč od tega, kar opisuješ.

Od postelje, do kopalnice (3 m), so me nosili, prespala sem 36 ur, brez se zbudit, vmes sem zaradi visoke vročine blodila. Tako o navadni gripici.

Gripa, ne viroza, ampak gripa zna biti precej zoprna... Lasje so me boleli, ce sm se hotu pobozat.... Je pa res, da je gripa vsako leto drugacna. Sm mel pac smolo, pa jo nabasal ko je bla ne steroidih.

 

12 minutes ago, J.a.m.e.s said:

Fotografija osebe Zabava - Top zabava.

 In zaradi metodlogije, mora bit velik vzorec, kar pac zmorete...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Vem pa nekaj in se grem celo stavit: take eskalacije in takega širjenja, kot ga ima korona v velemestih Italije pri nas ne bo, ker enostavno ni dovolj pogojev za širjenje . Sploh na podeželju ne. In drugo, da se virus širi dobro, ga mora okuženi najprej fajn raztrositi okrog, neokuženi pa v čimkrajšem času prijeti , vdihniti, in vnesti v telo.

Točno tako razmišljanje je najbolj nevarno. Mi smo posebni, pri nas se to ne more zgoditi. Kot ona ACE2 receptor teorija, ki je šla skoz okno takoj, ko je prvih par prenašalcev stopilo z aviona v Italiji.

Če pri nas ne bo pizdarije po vzoru Italije, le te ne bo predvsem zaradi ukrepov, ki se izvajajo zdaj. Ne zaradi kakih posebnih naravnih in družbenih danosti. Če bom pri volji bom probal nekje zbrskati en mrežni graf kontaktov, oz stikov med ljudmi v družbi. Boste vsi fino presenečeni, kako prepleteno je vse. Tudi 'oddaljene' slovenske vasice. Iz katerih se vozi v službe mesta vsak dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Snečer pravi:

zakaj se država tako boji enega prehlada? pa cela Evropa itd.

nekaj ne štima

Zadeva vse bolj vleče  proti pojmu - biološko orožje nizke intenzivnosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!