Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Tedybear pravi:

Zadeva vse bolj vleče  proti pojmu - biološko orožje nizke intenzivnosti.

Z namenom povzročitve gospodarske krize... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, jskrablin pravi:

Točno tako razmišljanje je najbolj nevarno. Mi smo posebni, pri nas se to ne more zgoditi. Kot ona ACE2 receptor teorija, ki je šla skoz okno takoj, ko je prvih par prenašalcev stopilo z aviona v Italiji.

Če pri nas ne bo pizdarije po vzoru Italije, le te ne bo predvsem zaradi ukrepov, ki se izvajajo zdaj. Ne zaradi kakih posebnih naravnih in družbenih danosti. Če bom pri volji bom probal nekje zbrskati en mrežni graf kontaktov, oz stikov med ljudmi v družbi. Boste vsi fino presenečeni, kako prepleteno je vse. Tudi 'oddaljene' slovenske vasice. Iz katerih se vozi v službe mesta vsak dan.

facebook je šolski primer mreže :) prijatelj od prijatelja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, SF pravi:

Nisi smešen...

ja pa je :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Ris pravi:

Z namenom povzročitve gospodarske krize... 

Narobe. Z namenom zavajanja ljudi o povzročitelju gospodarske krize. Gospodarsko (predvsem finančno) krizo pa zakuhajo tisti, ki jim je to v ekonomskem interesu.

Korona je samo sprožilec, maska, preusmerjanje pozornosti, izgovor ki ga bodo pojedli puhoglavci...itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, BIF said:

Narobe. Z namenom zavajanja ljudi o povzročitelju gospodarske krize. Gospodarsko (predvsem finančno) krizo pa zakuhajo tisti, ki jim je to v ekonomskem interesu.

Korona je samo sprožilec, maska, preusmerjanje pozornosti, izgovor ki ga bodo pojedli puhoglavci...itd...

No povej, kaj bo zate ki vse ves, na koncu drugace kot za vse puhoglavce?  Trenutno me en drek briga kaj, kdo, zakaj, al kitajci, ali polozaj planetov ipd. Ker se je pac treba prebiti skozi. Vedno en kup govorjenja o vzrokih, zarotah karkoli, ko se pa rec poleze,  pa kaj? Nic!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, jskrablin pravi:

Točno tako razmišljanje je najbolj nevarno. Mi smo posebni, pri nas se to ne more zgoditi. Kot ona ACE2 receptor teorija, ki je šla skoz okno takoj, ko je prvih par prenašalcev stopilo z aviona v Italiji.

Če pri nas ne bo pizdarije po vzoru Italije, le te ne bo predvsem zaradi ukrepov, ki se izvajajo zdaj. Ne zaradi kakih posebnih naravnih in družbenih danosti. Če bom pri volji bom probal nekje zbrskati en mrežni graf kontaktov, oz stikov med ljudmi v družbi. Boste vsi fino presenečeni, kako prepleteno je vse. Tudi 'oddaljene' slovenske vasice. Iz katerih se vozi v službe mesta vsak dan.

Ni razmišljanje da smo posebni, so pa zadeve drugačne.

Razčleniva: smučanje, najboljše leglo za prenos, šmrkanje, polni bifeji in restorani, polne gondole. Enga rabiš samo enga, ki veselo deli virus okrog.

Izpolni te pogoje, recimo nekje v Zabačenem. Jih ne moreš, a ne.

 

Kar hočem povedati je: naredi vse za svojo varnost, ni pa potrebno predtem samomora naredit, z divjim šopingom, nošenjem maske v hiši, strahom iti na wc

Ampak lej, dopuščam možnost varnim, tisti, ki so zaprti doma in vdihujejo preventivno razredčilo, da jih v paniki trefne srčni zastoj, res jo dopuščam.

In res mi je jasna možnost okužb, zato pa pizdakam nad šopingom, ker okužba in deljenje virusa je možno izračunati, z znanjem obstojnosti, širitve, povezave na temperaturo in čas, predvsem pa frekvence ljudi, možnostjo dotikov okuženih predmetov in možnostjo vdihovanja okuženega zraka. Celo smrtnost je moč izračunati s statistik.

Če bi bilo vse tako grozno in oh in sploh nevarno, prosim za računalniški model, grafe ter statistike, kako je možno da zdravnik internist v Šempetrski bolnišnici, ki je delal 1 dan, takrat spoznal, da nekaj ni v redu (vročina, slabo počutje) ni okužil nikogar od 66 ljudi, ki so bili z njim v kontaktu. Številka je točna in preverjena, poznam zadevo. (zdravnikom v kontaktu z njim so 3x vzeli bris in testirali)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Dejansko potrebujemo zmanjšanje ljudi 3.5milijarde.

S koronavirusom ni uspelo.

Poleg tega pa mora biti tudi splošno uničenje.

dnar za penzije bo ostal, čisti dobiček, v motorizmu bi se reklo, naravna selekcija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

pravljica, če ne bi bilo Korone bi bilo še veliko več motoristov na cesti, veliko več divjanja in žal tudi nesreč. Vreme je bilo primerno.

In ker sem te dni bil kar nekaj na motorju, nisem zasledil divjanja. Vsi so se čisto lepo in mirno pripeljali mim mene. Tudi ride so bolj prazne kot običajno.

izgovor za napad z radarji, od nekje bojo morali dobit denar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ligenjček pravi:

izgovor za napad z radarji, od nekje bojo morali dobit denar...

akcije se začnejo po koroni :P

zdej majo drugo delo, ampak resno, vsi mamo v ozadju nekje zabeležen strah, ki je s korono še povečan, zato je nekaj več obzirnosti celo na cesti. Pa kaka petarda neglede na tip vozila, ki iskorišča situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

In ker sem te dni bil kar nekaj na motorju, nisem zasledil divjanja. Vsi so se čisto lepo in mirno pripeljali mim mene. 

 Nisi videl mojega zapisa o suzukiju vceraj na kamniski obvoznici ?

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Ne moreš, ker je tvoj ded neodgovoren cepec. Vsaj v tem primeru. Na žalost.

Ce ves kaj dela potem se strinjam..

Ce pa ne - lahko je zaposlen v tovarni ki trenutno izdeluje pomemben artikel .lahko je zaposlen na darsu pa spremlja konvoje sleparjev.. lahko je postar telekomovec elektro gasilec policist vojak zdr.delavec ali pri CZ... 

pred 2 urami, farang pravi:

Men je pa zanimivo da se noben ne spravi delat primerjave s količino obolelih in umrlih zaradi klasične do sedaj poznane gripe. A so nehali testirat/beležit število obolelih in umrlih zaradi le te?

Ko se bodo/boste ljudje zavedli da to  ni nov virus gripe tmvec pljucnice bo drugace..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

 Nisi videl mojega zapisa o suzukiju vceraj na kamniski obvoznici ?

 

A je bil Grut? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, thumper pravi:

....

Ce ves kaj dela potem se strinjam..

Ce pa ne - lahko je zaposlen v tovarni ki trenutno izdeluje pomemben artikel .lahko je zaposlen na darsu pa spremlja konvoje sleparjev.. lahko je postar telekomovec elektro gasilec policist vojak zdr.delavec ali pri CZ... 

 

Nič od naštetega. Dela v firmi, ki ni ustavila proizvodnje. Njihovemu direktorju pa dol visi za delavce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Razčleniva: smučanje, najboljše leglo za prenos, šmrkanje, polni bifeji in restorani, polne gondole. Enga rabiš samo enga, ki veselo deli virus okrog.

Izpolni te pogoje, recimo nekje v Zabačenem. Jih ne moreš, a ne.

Ne zapreš gostilne v Zabačenem, tja se prikaže skupina veselih Taljanov, okužijo enega... In ta en okuži lokalno pijanduro ali dve, ta dva pol doma okužita vsak po dva, tista dva delata v Manjzabačenem v tovarni ali domu za ostarele.... In tako naprej.

 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Kar hočem povedati je: naredi vse za svojo varnost, ni pa potrebno predtem samomora naredit, z divjim šopingom, nošenjem maske v hiši, strahom iti na wc

Kaj pa jaz drugega govorim? A sem koga pozival da se zapre v bajto? Zadržuje drek v riti da ga lastnem WC-ju korone ne začopati? Nosi masko kr tako, za šport?

Kar pravim vseskozi je - kdo lahko, naj ostane doma. Sploh če ima doma (tako kot jaz) družinske člane, ki spadajo v katero izmed ogroženih skupin. Če ne moreš ostati doma, naredi maksimalno kar lahko, da zaščitiš sebe in domače.

Če hodiš nekam delat za minimalca, delodajalcu pa dol visi za delavce in ne priskrbi niti osnov od osnov za zaščito (žajfo, razkužila, razkuževanje skupnih prostorov in podobno)... je boljš biti brezposeln, denarja bo sicer nekaj manj. Alternativa je fasat korono, še koga doma okužit in glede na to kake posledice trenutno stanje prinaša v gospodarstvo - boš itak čez mesec al pa mesec pa pol na socialni podpori. Zračunati si mora pa vsak zase sam.

 

pred 28 minutami, thumper pravi:

Ce ves kaj dela potem se strinjam..

Iz podtona zapisa od dohtarce sem razbral, da ne glede na situacijo ne bi ostal doma. Na to sem naštelal odgovor. In glede na to da me ni poslala v tri krasne očitno nisem falil.

Če bi jaz imel firmo z zaposlenimi, bi naredil karkoli lahko da bi bili kolikor se da varni. Brez zaposlenih be more nobena firma. Da bi mel nekoga na vesti zaradi nekaj € extra stroškov... Ne hvala. Sam očitno sem s takim odnosom do ostalih krepko v manjšini?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

No povej, kaj bo zate ki vse ves, na koncu drugace kot za vse puhoglavce?  Trenutno me en drek briga kaj, kdo, zakaj, al kitajci, ali polozaj planetov ipd. Ker se je pac treba prebiti skozi. Vedno en kup govorjenja o vzrokih, zarotah karkoli, ko se pa rec poleze,  pa kaj? Nic!

No saj si si sam odgovoril Takim, kot si ti bodo na koncu že povedali kako in kaj...kot do sedaj. Ne sekiraj se...za vas bo vedno dovolj pastirjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, dr.looney pravi:

A je bil Grut? :hmm:

Ne.. za kaksnga me mas? Da ne locim bandita o gxr ja?

pred 19 minutami, dr.looney pravi:

Nič od naštetega. Dela v firmi, ki ni ustavila proizvodnje. Njihovemu direktorju pa dol visi za delavce. 

Ce bi moral en od naju ali oba pod temi pogoji v sluzbo bi jaz spal v garazi 20m od hise..spalk podlog in ostalega je dovolj.. ne vem pa kako bi odreagirali sosedje ko bi si vsak dan pekel na rostilju..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, BIF said:

No saj si si sam odgovoril Takim, kot si ti bodo na koncu že povedali kako in kaj...kot do sedaj. Ne sekiraj se...za vas bo vedno dovolj pastirjev.

Z eno besedo nisem povedal kaj jaz mislim o tem. Niti ne bom, se manj pa bom kogarkoli oznaceval...  Povej, kdo so taki kot sem jaz? Povej se to: a je trebe drugace ravnati, da se konca tole ce je virus naraven, umeten, razsirjen za depopulacijo, ali za namen gospodarsk krize, itd... V vseh primerih je treba pazit na distanco, higieno in podobno... V tem trenutku je tole pac najbolj pomembno.  In se ze kaze narava ljudi... Ste vi in mi, mali in vecji, taki kot si ti in taki kot sem jaz. Kaksen?

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://mariborinfo.com/novica/kronika/mopedist-se-je-pri-padcu-hudo-telesno-poskodoval/313777

Citiraj
V kronologijo pomembnejših dogodkov v zadnjih 24 urah na območju Policijske uprave Maribor se je vpisala prometa nesreča.

Včeraj, 20. marca, popoldan je 64-letni moški vozil neregistrirano kolo z motorjem in v križišču pri Gočovi v občini Sveta Trojica v Slovenskih goricah zavijal desno.

Zaradi neprilagojene hitrosti in načina vožnje je izgubil oblast nad vozilom, zato padel na desni bok in se pri tem hudo telesno poškodoval. Z reševalnim vozilom so ga prepeljali v Univerzitetni klinični center Maribor.

 

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

Slovenije je specifika vseeno.

Nimamo takih megapolisov, kjer je svinjarija že brez epidemije.

Kakšna barcelona&co, ta me čudi, da še ni kaj drugega prilezlo ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Nič več rekreacije in selitve na vikende
Z odlokom se zdaj prepovedali dostop do parkov, igrišč in javnih zelenih površin, s čimer so dejansko prepovedali daljše sprehode, kolesarjenje in vse prostočasne dejavnosti na prostem. Mesta morajo zapreti kolesarske in tekaške poti. Sprehajanje z domačimi ljubljenčki je dovoljeno le v bližini doma. Zaprli so še vse preostale restavracije in bare na bencinskih črpalkah in počivališčih, ki sicer lahko še izdajajo hrano in pijačo za domov. V bolnišnicah in na letališčih tovrstni lokali še lahko obratujejo, a pod strogimi pogoji.

Ker so tudi pri nas jebivetri, bo to naslednja faza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Graf, ki prikazuje število testiranih in število okuženih (kot bi ga rad videl Snecer - in je najbolj primeren), kaže tudi, da je na približno 30 testiranih en okužen. Zanima me ali bi pri večjem številu testiranih razmerje ostalo enako.

image.png.e33a039b2b66789e1ff154a64fe658c4.png

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par intervjujev in kolumen

Župan Šmarja pri Jelšah, sicer veterinar po fohu - https://www.delo.si/nedelo/matija-caks-zupan-smarja-pri-jelsah-res-mi-je-vseeno-ce-me-bo-kdo-kazensko-preganjal-290136.html

Intervju z Miroslavom Petrovcem, predstojnikom inštituta za mikrobiologijo in imunologijo https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/najverjetneje-bodo-morali-ukrepi-trajati-precej-dlje-kot-14-dni/517761

Kaj dela Slovenije bolje kot Švica - https://www.rtvslo.si/kolumne/slovenija-v-trenutni-krizi-ujela-in-prehitela-svico/517876

 

383 potrjeno okuženih, 42 več kot včeraj - https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/potrjenih-383-primerov-z-novim-koronavirusom-42-vec-kot-vceraj/517896

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledam tisto lestvico (coronavirus update) pa zanemarim Andaluzijo v Španiji,  so v Evropi najbolj na udaru najrazvitejše regije. Predvsem Švica, Avstrija pa Benelux......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

 Nisi videl mojega zapisa o suzukiju vceraj na kamniski obvoznici ?

 

videl, ampak jaz njega nisem videl :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!