Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 6 minutami, ftp pravi:

Nikakor, ne vem pa kako veš da si zdrav, če so še testi nezanesljivi. Si se pritoževal pri prvem zaprtju da ne moreš naokoli če si zdrav.

QR je neka pomoč če bi bili ljudje pošteni, kar je v naših krajih utopija. (povdarek je na pomoč)

NAROBE.

Tudi pošteni in cepljeni se okužijo, bo šlo?

Ampak nekateri boste vedno vztrajali, pikec je dovolj, pikeci so varni, sedaj pa lahko letajo okrog, saj majo potrdilo.

Da bi kdo začel poudarjat, da ase morajo tudi piknjeni obnašat samozaščitniško, ne to pa ne. Je lažje tuliti, ogrožajo me necepljeni in to po možnosti kje ob šanku, ko se jih par dobi s pravimi QR kodami, s pravimi potrdili, ker so varni...

 

Še dolgo bo korona.

Kdo rabi zmešane antivaxerje, saj mamo dovolj zmešanih vaxirancev :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

prekužb je tistih nekaj stotisoč

Jih ni toliko. Poleti jih skoraj ni bilo. spomladanski so že ven, ostanejo tisti iz prejšnjega in tega meseca.

Ne pozabit da prekuženost tudi ni večna zaščita.

Just now, DAMI34 said:

Tudi pošteni in cepljeni se okužijo, bo šlo?

Nabijaš.

Poišči kje sem navedel da se ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

ako ti taj zakon nije poznat razmisli onda o svojim izjavama koje baziras na pretpostavkama a ne na zakonima i dokazima. 

tebi ce zasigurno biti poznato da neznanje ne stiti od kazne ili tako nekako slicno! 

Ne vem, o čem pišeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali nemojte se previse brinuti - do skijaske sezone koja je alpskim zemljama prijeko potreban izvor financijsdkih sredstava ce corona biti u granicama normale! treba se strpiti jos koji mjesec da nam politicvari na sva zvona objave kako su NJIHOVE mjere uropdile plodom da se spasi sezona povecanog placanja poreza! 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Jih ni toliko. Poleti jih skoraj ni bilo. spomladanski so že ven, ostanejo tisti iz prejšnjega in tega meseca.

Ne pozabit da prekuženost tudi ni večna zaščita.

al pa celo to,. ampak baje statistika računa da na vsakega ki je potrjen padeta še 2 nepotrjena ..sicer pa nima veze.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Jih ni toliko. Poleti jih skoraj ni bilo. spomladanski so že ven, ostanejo tisti iz prejšnjega in tega meseca.

Ne pozabit da prekuženost tudi ni večna zaščita.

ne pozabit, da je cel kup packov, ki so se večkrat okužili, poznam enga, ki se je 3x, pa nekaj ljudi, ki so se 2x itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

 

Nabijaš.

Poišči kje sem navedel da se ne!

nič ne nabijam. Zanemarjaš da se lahko okužijo, ne samo ti ablast, ukrepi in je qr koda dovolj.

 

Zdej pa nima več časa, mam drugo delo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

2 nepotrjena

če ni imel simptomov ni bolan ni bil pri zdravniku torej zdrav in ni prebolevnik.

To je bilo lani spomladi (že zdavnaj mimo prekuženosti), ko niso vseh testirali ki so bili v družini z obolelim, ker ni bilo možnosti tolikega testiranja.

Letos tega načeloma ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

ukrepi in je qr koda dovolj.

Če ne vidiš, sem napisal da je v pomoč in ne rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, smasher said:

Ne da se mi preveč debatirat... Če je smrtnost virusa 1%... Če je cepivo 90% učinkovito je potem smrtnost 0.1%  (lahko pa da se motim...) 

Mene je skrbelo ko so mojemu malemu dali "koktejl" cepiv... Ampak dobrih 150 let nazaj v UK niso dali otroku imena pred 5 letom starosti ker je je bila umrljivost malih tako visoka, tako da jebiga neki bo že v tem da nas je zdej že praktično preveč na tem planetu. 

 Stvar je v tem, da je procent smrtnosti samo en podatek ki sam po sebi nima nobenega smisla... Pri koroni sploh ni visok. Ko pa v kontekst postavis se kuznost naprimer, je pa tudi 0.1% veliko. Na milijon okuzb je to 1000 ljudi. Zato je lahko relativno nesmrtonosna bolezen kot kovid je, neprimerno bolj nevarna, kot pa zelo smrtna bolezen, recimo melanom, ker se ta pac tezko ali sploh ne siri okoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Jaz bi jih pustil, da so zraven, a če fašejo, morajo sprejeti odgovornost, 30x z bičem in 5000 eur.

Vsak fanatizem je bolan, najsi bo levi ali desni. Tolči doma svoje otroke, pa boš videl, kaj boš dobil. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, kronik pravi:

nazalost nasao sam samo njemacku verziju na wikipediji:

https://de.wikipedia.org/wiki/Nürnberger_Kodex

Koliko postov boš še potreboval, da boš napisal, za kaj gre.

Če ne znaš strnit bistva in povedat, kaj misliš, potem ne piši več.

Ti še jaz dam link, kjer je vse opisano?

www.google.com

Prijetno branje.

 

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Vsak fanatizem je bolan, najsi bo levi ali desni. Tolči doma svoje otroke, pa boš videl, kaj boš dobil. 

V normalni družbi, kjer so ljudje odgovorni, ni potrebno s palico vladat.

Pri nas pa je, saj vidim, da imamo celo v zdravstvu folk, ki tam sploh ne bi smel delal, neogovorni in malomarni osebki.

Nore scene.

Pri nas imamo tak folk, da je potrebna palica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

stvarno sam razocaran da za to nikada nisi cuo ?

Kodeksa ni kot zakon sprejela nobena država, prav tako pa ga kot uradne smernice ni sprejelo nobeno združenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

Koliko postov boš še potreboval, da boš napisal, za kaj gre.

Če ne znaš strnit bistva in povedat, kaj misliš, potem ne piši več.

Ti še jaz dam link, kjer je vse opisano?

www.google.com

Prijetno branje.

 

Snecer slabi su ti izgovori. To smo vec imali nas dvojica nekoliko puta. 

jedan odvjetnik bi itekako morao biti u mogucnosti doci do potrebnih podataka. 

Uz to kada nemas argumenata za kvalitetnu diskusiju kreces na agresivu iz doba 1941-1945 sa bicevanjem, kaznama ..... to je tvoja retorika nazalost.  

 

Sto se tice cijepljenja i Nürnberg kodexa je da odluka o lijecenju i cijepljenju ne moze niti smije biti reprsivna vec dobrovoljna. Znaci da rijesenje i nacin kojeg tu intenzivno propagiras NIJE legalno tj. kaznjivo je! Iz tog razloga politicari pokusavaju sa 3G 2, 5G 1.9 G ili nekim slicnim glupostima

 



 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, kronik said:

citam ovu temu vec nekoliko stranica.

sve se vrti oko toga da cijepljeni stite takav nacin zastite od corone i ne zele vidjeti i nuspojave cijepljenja a sa druge strane necijepljeni koji zele zadrzati tu svoju slobodu odabira. 

navode se dokazi/statistike koji se sa obje strane redovito pokusavaju pobiti.

No u citavoj toj diskusiji kao niti u medijima nema niti jedne inforacije o Izraelu, Svedskoj, africkim drzavama, juzno americkim drzavama gdje bi trebalo biti na stotine miliona umrlih. Isto tako nigdje ne pise da se zarazeni kojima je potrebna lijecnicka pomoc "uvoze" iz Rumunjske i Bugarske. O zemljama bliskog istoka takodjer niti rijeci. 

Zar tamo nema corone? ili su rezultati porazavajuci za vlade EU? Jer u Izraelu sa 80% cijepljenjih postoje itekako veliki problemi sa coronom. Dok u nor nekim africkim drzava ta vijest  o coroni nekako i nije stigla. Arapi isto tako nekako nemaju tih problema. Kao ni Svedi?!? Gdje je nestalo preko nekoliko stotina miliona umrlih od corone?!?! 

Da li znate da su u Austriji zapoceli sa provjerom umrlih od corone?? Poceli su mijenjati statistiku koju su sami lazirali u omrli od corone i umrli sa covidom! Da li znate da u bolnicama u Austriji lezi na intenzivnoj njezi 1/4 cijepljenjih sa dvije doze, 1/4 cijepljenih sa jednom dozom i 1/2 necijepljenih. U prijevodu je pola / pola! Da li znate da u Austriji pocinju razmisljati o tome da i cijepljene testiraju na coronu. 

 

Koja je svrha cijepljenja na kraju ?!?! 



 

  Pa dej no, resno. Nisi omenil Danske, tudi v bolnicah ne nosijo vec, mask, ukrepov nobenih... Zakaj izpuscas Dansko, Portugalsko...

 

"Koja je svrha cijepljenja na kraju ?!?! "

 

 Ne morem verjeti da ti to ni jasno. Bistvo cepljanja (in to od zacetka cepljenja) je, da se zmanjsa stevilo tezko bolnih. Se nobenega dihalnega virusa do sedaj se ni uspelo 100% prepreviti, in korono tudi ne, to so povedali ze na zacetku!

Evo STA je svrha:

Sedaj je na intenzivni negi 10-15% cepljenih in 85% necepljenih. In samo kak procent  cepljenih pa umre! Ce to postavimo v Slovenijo:

160+ na intenzvni, od tega 20 cepljenih....  Ce bi bili vsi cepljeni, ali pa recimo 90%, bi bilo na internzivni 30 ljudi. To pomeni po dva tri na bolnisnico. To pomeni, da bonisnice ne bi bile zasedene (ker vsak bolnik na intenzivni rabi posteljo in veliko ljudi ki skrbijo zanj, na repspiratorju se vec), da bi bilo 130 intenzivnih postelj in osebja prosto za druge bolezni in tako naprel

 

  Kaj hudica je tu tako tezko za razmeti?!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Pri nas imamo tak folk, da je potrebna palica.

Res so zjahali družbo.

Proces, da se družba vrne na normalne poti je zelo dolg, politika pa deluje na 4 leta. S palico vzgajajo samo tisti, ki nimajo idej ali znanja, da so na voljo tudi drugi bolj učinkoviti vzgojni ukrepi.

  • Všeč mi je 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, jvalant said:

  Pa dej no, resno. Nisi omenil Danske, tudi v bolnicah ne nosijo vec, mask, ukrepov nobenih... Zakaj izpuscas Dansko, Portugalsko...

 

"Koja je svrha cijepljenja na kraju ?!?! "

 

 Ne morem verjeti da ti to ni jasno. Bistvo cepljanja (in to od zacetka cepljenja) je, da se zmanjsa stevilo tezko bolnih. Se nobenega dihalnega virusa do sedaj se ni uspelo 100% prepreviti, in korono tudi ne, to so povedali ze na zacetku!

Evo STA je svrha:

Sedaj je na intenzivni negi 10-15% cepljenih in 85% necepljenih. In samo kak procent  cepljenih pa umre! Ce to postavimo v Slovenijo:

160+ na intenzvni, od tega 20 cepljenih....  Ce bi bili vsi cepljeni, ali pa recimo 90%, bi bilo na internzivni 30 ljudi. To pomeni po dva tri na bolnisnico. To pomeni, da bonisnice ne bi bile zasedene (ker vsak bolnik na intenzivni rabi posteljo in veliko ljudi ki skrbijo zanj, na repspiratorju se vec), da bi bilo 130 intenzivnih postelj in osebja prosto za druge bolezni in tako naprel

 

  Kaj hudica je tu tako tezko za razmeti?!

a kaj tebi ni jasno da jedno cijepljenje nije dovelo do smanjenja bolesnih ili tesko bolesnih? 

u svim medijima kojem se slijepo vjeruje ( a ne zdravome razumu ) tako pise! 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, kronik said:

Sto se tice cijepljenja i Nürnberg kodexa je da odluka o lijecenju i cijepljenju ne moze niti smije biti reprsivna vec dobrovoljna. Znaci da rijesenje i nacin kojeg tu intenzivno propagiras NIJE legalno tj. kaznjivo je! Iz tog razloga politicari pokusavaju sa 3G 2, 5G 1.9 G ili nekim slicnim glupostima


 

 Se bojis davice, se bojis crnih koz, se bojis ospic? Si sploh slisal za njih? Ne bojis se jih, ker so te bolezni (pa se kaksna druga) popolnoma ali pa 99%  iztrebljenje zaradi OBVEZNEGA cepljenja.  Onile iz Nurnberga, naj pa tudi malo o tem razmislijo: varni so zaradi obveznega cepljenja v preteklosti, zato da danes lahko pametujejo..

Just now, kronik said:

a kaj tebi ni jasno da jedno cijepljenje nije dovelo do smanjenja bolesnih ili tesko bolesnih? 

u svim medijima kojem se slijepo vjeruje ( a ne zdravome razumu ) tako pise! 

 

 

   O boze mili, ma neham, nima smisla.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kronik pravi:

Snecer slabi su ti izgovori. To smo vec imali nas dvojica nekoliko puta. 

jedan odvjetnik bi itekako morao biti u mogucnosti doci do potrebnih podataka. 

Uz to kada nemas argumenata za kvalitetnu diskusiju kreces na agresivu iz doba 1941-1945 sa bicevanjem, kaznama ..... to je tvoja retorika nazalost.  

 

Sto se tice cijepljenja i Nürnberg kodexa je da odluka o lijecenju i cijepljenju ne moze niti smije biti reprsivna vec dobrovolkjna. Znaci da rijesenje i nacin kojeg tu intenzivno propagiras NIJE legalno tj. kaznjivo je! Iz tog razloga politicari pokusavaju sa 3G 2, 5G 1.9 G ili nekim slicnim glupostima

 



 

Glede kodeksa sem ti napisal zgoraj. Nikjer sprejet itd. tako da je neresno se sklicevat na nek papir, ki izvira iz nacistične Nemčije.

Torej argumentirano sem ti odgovoril in še enkrat:

Citiraj

Kodeksa ni kot zakon sprejela nobena država, prav tako pa ga kot uradne smernice ni sprejelo nobeno združenje. 

Torej zakaj bi ga moral poznati v okviru zakonodaje, če ne "obstaja". Ne spuščaj se v mojo stroko, ker je ne poznaš.

Tako se tudi ne spuščaj v zdravstveno stroko, ki je sploh ne poznaš, da pa o cepivih nimaš niti osnovnega laičnega poznavanja pa smo videli.

Ker tudi o pravu nimaš pojma, ti citiram zakon, ki določa obvezno cepljenje, proti volji. Enako urejeno v vseh "demokratičnih" državah.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO433

Samo še korono not zapišejo in je zaključeno.

Citiraj

22. člen

Obvezno je cepljenje:

-        proti hemofilusu influence b, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, ošpicam, mumpsu, rdečkam in hepatitisu B;

-        proti steklini, rumeni mrzlici, trebušnemu tifusu, klopnemu meningoencefalitisu, gripi, tuberkulozi in drugim nalezljivim boleznim, če obstajajo določeni epidemiološki razlogi in tako določa program iz 25. člena tega zakona.

O opravljenem cepljenju je treba izdati potrdilo, voditi evidenco in poročati območnim zavodom za zdravstveno varstvo oziroma Inštitutu za varovanje zdravja Republike Slovenije v skladu s predpisom, ki ga izda minister, pristojen za zdravje.

obvezno! brez vprašanj, v nasprotju s tvojim nacističnim kodeksom...

Odgovoril sem ti argumentirano, z direktno navedbo predpisa in člena.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/6182d6ac93961/irska-v-vrhu-po-precepljenosti-visoko-pa-tudi-po-stevilu-okuzenih?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2ETxO_ezZF4BAg0oNiAhQbSMyrlhzntmEqYD_em7OAZB6K0zfSN1x0IJA#Echobox=1635965433

V večini primerov velja formula: višja precepljenost, manj okužb s koronavirusom in manj mrtvih in težje obolelih. Irska in Singapur sta vsaj delno izjemi.

Irska, država s 6,5 milijona prebivalcev, se lahko pohvali z eno najvišjih stopenj precepljenosti v Evropi. Polno je cepljenih 75 odstotkov prebivalstva, več kot na primer v Italiji, kjer so pri 72 odstotkih. Prav na vrhu pa so po številu cepljenih polnoletnih oseb, cepili so 92 odstotkov »odraslih«.

Imajo zato nizko število okuženih s koronavirusom? Ne, v zadnjem tednu imajo od 2500 do 3700 pozitivnih na koronavirus na dan. Od marca do julija, ko še niso imeli takšne precepljenost, so zabeležili pod 1000 primerov na dan. Zaradi covida umre okoli 60 ljudi na teden. Imajo pa še znosno število covidnih bolnikov na intenzivnih oddelkih (86 na respiratorju, v Sloveniji trenutno 111). In to je tudi razlog, da irska vlada ne namerava zaostriti ukrepov, ki so bili dolgo časa med bolj ostrimi v Evropi. Irske zdravstvene oblasti pa so prebivalce vseeno pozvale, da omejijo druženje v večjih skupinah. Vzrok za takšne krivulje, trende iščejo prav v zelo strogih ukrepih v prvi polovici leta in s prihodom jeseni, ko se virus kljub precepljenosti lažje širi v zaprtih prostorih.

Na Irskem je obvezna uporaba zaščitnih mask v zaprtih prostorih in javnem prometu, vstop v lokale, restavracije in nočne klube je možen le z veljavnim covidnim potrdilom, a le za prebolevnike in cepljene.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, jvalant said:

 Se bojis davice, se bojis crnih koz, se bojis ospic? Si sploh slisal za njih? Ne bojis se jih, ker so te bolezni (pa se kaksna druga) popolnoma ali pa 99%  iztrebljenje zaradi OBVEZNEGA cepljenja.  Onile iz Nurnberga, naj pa tudi malo o tem razmislijo: varni so zaradi obveznega cepljenja v preteklosti, zato da danes lahko pametujejo..

Ne - sve te navedene bolesti sam u djetinjstvu imao. I coronu odradio!  I gle me 100kg i 190cm! 

 

Ali influenzu nisu sa cjepivom iskorijenili, ili? Influenza koje je ubojitija od corone nekoliko puta!! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, kronik said:

Stanje u RH: 

 

Od 6932 novooboljelih, njih 1790 ili 25% NIJE cijepljeno, a 75% novooboljelih JEST cijepljeno" - K. Capak
Od ukupno novih hospitaliziranih, 49% NIJE cijepljeno, a 51% JEST cijepljeno!!!
Od ukupno preminulih NIJE cijepljeno 27%, a jest cijepljeno 73%!!
 
Izvjestaj od strane g. Krunoslav Capak

To kar pišeš je zavajanje preveč socijalnih omrežji skodi zdravlju drugim sodržavljanom:alko:obenem pa poneumlje tiste ki čitajo socijalna omrežja in druga sranja kot youtube.. itd..:rolleyes:

Capak: 72 posto hospitaliziranih nije cijepljeno niti jednom dozom cjepiva

Varaždinske vijesti/HRT | 1.10.2021. u 11:28h | Objavljeno u Aktualno

Na današnjoj konferenciji Stožera civilne zaštite ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak rekao je kako smo u prvih pet dana ovoga tjedna imali 6416 novooboljelih, a u prošlom tjednu od 20. do 24. 9. ukupno 5777, prenosi portal HRT-a.

 - Dakle, u ovom tjednu smo imali za 11 posto više novooboljelih nego u prošlom, dodao je. Naveo je kako je trenutna prosječna incidencija za RH 407,38. Najniža je u Istarskoj: 125,02, a najviša u Požeško-slavonskoj županiji: 586,48.

 Capak je rekao kako na ljestvici zemalja EU-a po 14-dnevnoj stopi incidencije na 100.000 stanovnika zauzimamo 22. mjesto. Po ukupnoj stopi smrtnosti na milijun stanovnika (2126,1) na 20. smo mjestu u EU-u.

 Udio pozitivnih slučajeva u ukupno testiranima danas je 15. Za proteklih sedam dana je 14, za proteklih 14 dana 13,2, a od početka epidemije 14,3, naveo je Capak.

Naveo je kako je u zadnjem tjednu, od 25. rujna do 1. listopada, ukupno hospitalizirano 554 osoba, od kojih 399, odnosno 72 posto, nije cijepljeno niti jednom dozom.

 - U istih tih sedam dana na respirator su stavljene 74 osobe, od kojih 50, odnosno 67,6 posto nije cijepljeno niti jednom dozom. U zadnjih sedam dana preminule su 84 osobe, od kojih 65, odnosno 77,4 posto nije primilo niti jednu dozu cjepiva. U istih tih sedam dana imali smo 8546 novih slučajeva zaraze, od kojih 6737 ili 78,8 posto nije cijepljeno niti jednom dozom cjepiva, rekao je Capak, a prenosi portal HRT-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO433

Samo še korono not zapišejo in je zaključeno.

obvezno! brez vprašanj, v nasprotju s tvojim nacističnim kodeksom...

Odgovoril sem ti argumentirano, z direktno navedbo predpisa in člena.

 

necu ti na sve replicirati jer ti to ionako neces procitati! 

O tvojoj struci mogu reci samo jedno: 

Nürnberg kodex i deklaracija iz Helsinkija su donesene upravo PROTIV neonacistkim nacinima istrazivanja nad ljudima! 

Snecer toliko bi morao znati! 

Sve mi se nekako cini da ti radis u tuzilastvu, jeli tako? 

Mislim da se nakon ovog nema vise sta reci...... 

A sada se vratimo onim ostalim dramitiziranim vijestima o kojima nitko ne pise jer od njih nema koristi: 

-- milijuni umrle djece u Africi od nama NEPOZNATE bolesti koja se zove glad i neimastina prehrambenih proizvoda koje svi mi bacamo u smece

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!