Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Znanost je tako napredovala, da ne potrebuješ 20 let testiranja.

 

saj pri motorjih tudi mečejo ven nove modele skoraj vsako leto ..

včasih so za to potrebovali vsaj pet let ... ampak ... to ni važno :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

saj pri motorjih tudi mečejo ven nove modele skoraj vsako leto ..

včasih so za to potrebovali vsaj pet let ... ampak ... to ni važno :P 

Frontera-Supercomputer.jpg

danes super računalnik za simulacije itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, ukica pravi:

 

2x cepljen, tretja doza ne ucinkuje v 24 urah kot ti trdis

Kerakoli zdravstena sola, nima dvoketnega programa. Ni to neka kvazi visja sola.

nisem napisal, da učinkuje, foter je tretjo dobil en teden prej. Vročina pri mojem bratu je sovpadala s prejemom tretje doze in je mislil, da je posledica cepiva. Okužil se je pa prej, inkubacijska doba pa to.

Za tretjo dozo so naši "strokovnjaki" zamudili pravi čas. Škoda.

Pa ne o zdravstveni šoli, ampak o zdravstvu. Ni politične volje. Še vsakega, ki je hotel karkoli urediti so sunili v rit. Javno zdravstvo je odlična molzna krava, delavci pa odhajajo stran, največ v tujino za višji denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/24/2021 at 9:08 AM, tomash said:

Zanima me zakaj se cepljeni bojijo necepljenih?

Se ne. Problem je, da imajo necepljeni cepljene za butle, in se po Dunning-Kruegerju ne bremzajo to tudi javno in naglas povedati. Dva bregova, pa to.

1 hour ago, franc said:

Ker ni nihče silil v to in so cepiva preizkušena (pri toliko stranskih učinkih, kot jih imajo cepiva proti kovidu, cepljen verjetno ne bi bilo) .

Tudi tu te nihce ne sili. Tudi ta cepiva so preizkusena. Tudi ona cepiva imajo stranske ucinke. Ves koliko stranskih ucinkov ima covid?

48 minutes ago, Markisan said:

Ti kovid vidiš kot garantirano smrt in se ga bojiš. Jaz pač ne gledam tako, sem ga imel in ni bilo vse skupaj nič. Tudi precej znancev na isti način. Kakšen pa pač slabo odnese. Dejstvo je da je 99% ozdravljiv brez problema. Mi pa delamo dramo za tisti 1%. Ja vem lahk oje to tvoja mama, brat itd ...ampak zdej govorim splošno.

Napacen pogled imas. Tudi v prometno nesreci je smrtnost recimo 1%. Bos raje divjal brez izpita in s tem potegnil zraven se koga drugega, kot da bi obiskal solo voznje (tj. se cepil) in uposteval pravila - kar btw prav tako ni 100% garancija, da ne bos imel prometne, ker bos naletel na koga, ki pravil ne uposteva?

"mi pa delamo dramo za tisti 1%" - koliko odstotkov cepljenih ljudi ima zaplete po cepljenju? Pricakovano reakcijo na cepivo odstej, tisto ni stranski ucinek, in ja, vecina ljudi se vedno ne loci teh dveh pojmov...

In ce te skrbijo nezeljeni ucinki - preberi si npr. vrsto in pogostost (ali pa vsaj one - "pri 1 od 10 pacientov") nezeljenih ucinkom antikoagulanta Xarelto, ki ni tako redko v uporabi kot bi si mislil - pa mislis, da te kdo vprasa in ti da garancijo, da bo vse po reglcih? A mislis, da se kdo pritozi?

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

Temu se reče pohlep, ko pogledajo kakšne kolege, ki so cuknili dodatke preko 10k na mesec, jim ni bilo težko poiskat najbrž dela v tujini za lepši novec.

Posledice korone bomo občutili vsi na tak ali drugačen način.

Al bomo krivce samo lepo gledali, ali pa bo tudi kakšna sankcija pa je druga zgodba.

Sicer pa povsem zgrešen sistem javnega zdravstva, če plačujemo obvezno in smo v sistemu, bi moral vsak v tej verigi nuditi zdr. storitev...

oprosti Sneci, pojdi ti v bolnico cepat tri smene, na vse oddelke za nizke pare, te bo tudi prejel pohlep. Je delala moja, zelo dobro vem kako je to.

Glavnino dela opravijo itak sestre, potem šele dohtarji itd..tudi nagrajevanje obeh kadrov je prekleto različno. In največji primanklaj je na sestrah, nato dohtarjih. Sestre sicer uvažajo in krpajo luknje, dohtarjev je manj na razpolago.

70 mladih zdravnikov bo odšlo, sem tudi dal link. V prejšnjih letih so v celem letu dobili pa 40 prošenj..

Mi je pa všeč, kako nekateri najdete krivce :P

 

 

pred 1 uro, Snečer pravi:

 

Raje se cepim s cepivom, ki je odobreno, kot pa da tvegam okužbo in long covid ter dolgoročne posledice prebolelosti.

S cepivom namreč ne zboliš.

 

Zboliš pa če si cepljen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

oprosti Sneci, pojdi ti v bolnico cepat tri smene, na vse oddelke za nizke pare, te bo tudi prejel pohlep. Je delala moja, zelo dobro vem kako je to.

Glavnino dela opravijo itak sestre, potem šele dohtarji itd..tudi nagrajevanje obeh kadrov je prekleto različno. In največji primanklaj je na sestrah, nato dohtarjih. Sestre sicer uvažajo in krpajo luknje, dohtarjev je manj na razpolago.

70 mladih zdravnikov bo odšlo, sem tudi dal link. V prejšnjih letih so v celem letu dobili pa 40 prošenj..

Mi je pa všeč, kako nekateri najdete krivce :P

 

 

Kakšne so te nizke pare?

Govora je bilo sicer o dohtarjih. Po drugi strani pa ni neke razumne razlage, zakaj bi nekdo s srednjo šolo cepal mastne pare v zdravstvu. Ajde, so še kao višje medic. sestre itd.

Lahko gredo privat, možnosti je veliko, no problemo.

Tudi mladi zdravniki lahko gredo v tujino, delat, še prej pa vrnit šolnino.

Ampak gori je tudi življenje dražje.

Za vse nikoli ne bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Zok pravi:

Se ne. Problem je, da imajo necepljeni cepljene za butle, in se po Dunning-Kruegerju ne bremzajo to tudi javno in naglas povedati. Dva bregova, pa to.

 

samo tisti na fbju. Ostale, neceplljene, ki jih osebno poznam nimajo nikakršnih problemov s cepljenimi, pa še bolj so v strahu da korono fašejo.

Poznam sicer ogromno ali večino cepljenih, ki sedaj zbolevajo kot po tekočem traku. In nekateri med njimi, namesto da bi pazili nase, se bojijo necepljenih. :P

 

 

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Kakšne so te nizke pare?

Govora je bilo sicer o dohtarjih. Po drugi strani pa ni neke razumne razlage, zakaj bi nekdo s srednjo šolo cepal mastne pare v zdravstvu. Ajde, so še kao višje medic. sestre itd.

Lahko gredo privat, možnosti je veliko, no problemo.

Tudi mladi zdravniki lahko gredo v tujino, delat, še prej pa vrnit šolnino.

Ampak gori je tudi življenje dražje.

Za vse nikoli ne bo...

v teoriji si marsikaj napisal, zadevo pa poznam dokaj dobro, sicer pa si v javnih občilih lahko prebereš koliko je odhoda delavcev iz zdravstva in zakaj.

Gori ali doli, ali levo se večina celo samo vozi, živi pa doma. In ker slučajno poznam Italijo, ni življenje tok hudo dražje, kot si misliš. Nesmisel je sicer o tem sploh debatirat. 

V zdravstvu (predvsem bolnišnice) vsekakor vladajo dokaj nečloveške razmere za delavce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Kakšne so te nizke pare?

Govora je bilo sicer o dohtarjih. Po drugi strani pa ni neke razumne razlage, zakaj bi nekdo s srednjo šolo cepal mastne pare v zdravstvu. Ajde, so še kao višje medic. sestre itd.

Lahko gredo privat, možnosti je veliko, no problemo.

Tudi mladi zdravniki lahko gredo v tujino, delat, še prej pa vrnit šolnino.

Ampak gori je tudi življenje dražje.

Za vse nikoli ne bo...

Zakaj pa naj bi nekdo delal več za manj ali enako denarja?

Še večji problem pa je v sloveniji vsaj približno pravična "delitev" (nagrajevanje) . Stroka je šla v 3 pm, nagrajuje se prisklednike in ritoliznike in potem silno čudenje, da kadri bežijo.

Teoretično ni plača (pri motivaciji) nikoli na prvem mestu. Prednjačijo razmere za delo, odnos do zaposlenih, strokovnost...

Tega pa pri nas ni (več) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

samo tisti na fbju. Ostale, neceplljene, ki jih osebno poznam nimajo nikakršnih problemov s cepljenimi, pa še bolj so v strahu da korono fašejo.

Poznam sicer ogromno ali večino cepljenih, ki sedaj zbolevajo kot po tekočem traku. In nekateri med njimi, namesto da bi pazili nase, se bojijo necepljenih. :P

Ma dovolj je, da na FB beres nebuloze - med drugim tudi neupraviceno tudi na svoj racun, pa si mislis svoje. Sem ze nekaj ljudi izrinil iz svojega zivljenja tudi v RL - v virtualnem svetu ni ovir nekaj natipkati, pa vidis, kako nek clovek deluje. Pac - ne rabis potem takega cloveka blizu sebe. So pa to res oni taglasni, ki so v  manjsini. V zivo ti tako samo kak primitivnez upa kaj reci, tisti ki vklopi malo mozganov pred jezikom je ce se ne strinja s tabo tiho, pa je vse OK. Nima se smisla kregat, vsak dela po svoje. Jaz sem recimo nasprotnik struzenja diskov, pa se ne bom sel kregat glede tega, ce vidim da jih nekdo struzi, a. Lahko se vseeno gremo na pir. :)

Glede zbolevanja cepljenih imam vsaj med ljudmi okrog sebe nasprotne izkusnje, ampak verjamem, da se dogaja vse sorte. Sodelavec je ze vec kot en mesec v bolniski, tudi v bolnici nekaj tednov - je s cepljenjem "pocakal da vidi kaj bo". Sedaj mu je zal, da se ni cepil. V kolektivu zbolelih cepljenih ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zok pravi:

Ma dovolj je, da na FB beres nebuloze - med drugim tudi neupraviceno tudi na svoj racun, pa si mislis svoje. Sem ze nekaj ljudi izrinil iz svojega zivljenja tudi v RL - v virtualnem svetu ni ovir nekaj natipkati, pa vidis, kako nek clovek deluje. Pac - ne rabis potem takega cloveka blizu sebe. So pa to res oni taglasni, ki so v  manjsini. V zivo ti tako samo kak primitivnez upa kaj reci, tisti ki vklopi malo mozganov pred jezikom je ce se ne strinja s tabo tiho, pa je vse OK. Nima se smisla kregat, vsak dela po svoje. Jaz sem recimo nasprotnik struzenja diskov, pa se ne bom sel kregat glede tega, ce vidim da jih nekdo struzi, a. Lahko se vseeno gremo na pir. :)

Glede zbolevanja cepljenih imam vsaj med ljudmi okrog sebe nasprotne izkusnje, ampak verjamem, da se dogaja vse sorte. Sodelavec je ze vec kot en mesec v bolniski, tudi v bolnici nekaj tednov - je s cepljenjem "pocakal da vidi kaj bo". Sedaj mu je zal, da se ni cepil. V kolektivu zbolelih cepljenih ni bilo.

FB nebuloze se blokira, skrije odstrani, ne sledi...pa ne mi reč da si tok občutljiv.

Jaz komu, ko kako preveč posleparjeno zadevo prilima celo povem, če se mi lih da.

 

Jaz sem generacija 50+, okrog sebe mam generacijo iste starosti pa še nekaj starejših. Le ti so bili prvi pri cepljenju, a žal prvi, ko jim je zaščita popustila. Ampak narod se je cepil, da ne zboli.

Veliko bolj pošteno bi bilo to že zdavnaj povedati in jih napotiti na tretjo dozo. So imeli vse podatke iz Izraela, ampak so upali, da ne bo problema pri nas.

Se bomo pa bolj prekužili pa bo :P

 

Mi je reku danes kolega, ko sem godrnjal da je fotr (80 let) zbolel pa 3x cepljen. Ja, pa sej veš da smo se cepili zato da ne bo težkega poteka bolezni. Sem ga vprašal, a res, koliko časa to veš? Odkar nam ponavljajo mar ne, zadnje 3 mesece. Kako je bilo v trenutku cepljenja? Kaj so rekli:

1 doza si na pol zaščiten, dve dozi si polno zaščiten...potem so pa začeli resnico malo prilagajat. Je reku, ma wejš de rejs..se spounim :D

Tako na hitro nas prinašajo okrog.

Zakaj se cepimo: da zaščitimo sebe in druge, se spomniš tega slogana? :P

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

259741731_650257992645492_4885165656092054016_n.thumb.jpg.aafdbd8193cc606d710dc8a97cdafa86.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Kakšne so te nizke pare?

Govora je bilo sicer o dohtarjih. Po drugi strani pa ni neke razumne razlage, zakaj bi nekdo s srednjo šolo cepal mastne pare v zdravstvu. Ajde, so še kao višje medic. sestre itd.

Lahko gredo privat, možnosti je veliko, no problemo.

Tudi mladi zdravniki lahko gredo v tujino, delat, še prej pa vrnit šolnino.

Ampak gori je tudi življenje dražje.

Za vse nikoli ne bo...

To z odhodom v tujino je samo nekakšen upor zdravniški zbornici mladih zdravnikov, ki imajo sedaj nižje plače od diplomiranih sester. V smislu zasujmo jih s prošnjami, da bi še njim zvišali plače. Nekako ni logike da ima sestra višjo plačo od zdravnika.

In ja, fizično sestre naredijo ogromno, ampak na koncu se pod vse podpiše zdravnik. Povem iz prve roke, ko žena popoldan/zvečer/ponoči študira stranske učinke raznih zdravil, se sekira da se ne tepejo s kakim drugim ali pa ostalimi težavami pacienta. Tega pristiska verjetno sestre nimajo. Vseeno so pa pametne za 4, ker one pa ja že 30let to delajo. Naj se podpišejo spodaj in prevzamejo odgovornost...

Se opravičujem če se to sliši kot napad na MS. Vem da je to priden, požrtvovalen kader, ampak red mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/korona/ema-priporocila-uporabo-pfizerjevega-cepiva-za-otroke-od-5-do-11-leta.html

No evo, Kretenizem do amena.  Cepit otroke,  ki ne zbolevajo, sploh pa ne umirajo. Deleč smo prišli. Nič več ni "sveto".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Markisan pravi:

Mogoče odgovor na prejšnje debate in moje pomisleke.

Ihan-o-cepivih.thumb.jpg.8ff489a650db5f9a2641c6e325a129e2.jpg

Od kdaj pa naj bi bilo to?

Ker google ne najde rezultatov in je povsem v nasprotju s tem kar sedaj zagovarja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene kot cepljenega ne motijo necepljeni osebno, moti pa me, da zaradi 80% necepljenih v bolnicah zapirajo družbeno življenje.
Tudi varnostni pas je določeno tveganje, ne pomaga vedno, včasih je celo škodljiv, pa vendar, statistično je bolje biti pripet kot nepripet in je pripenjanje obvezno.

Kar se pa tiče otrok. Če ne zbolevajo, zakaj potem zapirajo določene razrede (moj 13 letni sosed je zbolel, potem ko je zbolel skoraj ves razred).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Darko3g pravi:

Kar se pa tiče otrok. Če ne zbolevajo, zakaj potem zapirajo določene razrede (moj 13 letni sosed je zbolel, potem ko je zbolel skoraj ves razred).

Ne zbolevajo za težjo obliko. Samo korono precej lažje preboljijo in imajo blage simptome.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Darko3g pravi:

Mene kot cepljenega ne motijo necepljeni osebno, moti pa me, da zaradi 80% necepljenih v bolnicah zapirajo družbeno življenje.
Tudi varnostni pas je določeno tveganje, ne pomaga vedno, včasih je celo škodljiv, pa vendar, statistično je bolje biti pripet kot nepripet in je pripenjanje obvezno.

Kar se pa tiče otrok. Če ne zbolevajo, zakaj potem zapirajo določene razrede (moj 13 letni sosed je zbolel, potem ko je zbolel skoraj ves razred).

Zakaj zapirajo razrede. Sam konkretno imam trenutno enega otroka v karanteni. Zaradi tege ker so spremenili pravila in sedaj morajo otroci v šolo in se tam testirat. Če je otrok pozitiven gre cel razred v karanteno ker so bili ostali v stiku z njem. Če bi se tak otrok testiral doma že v prvi fazi sploh nebi prišel v stik z ostalimi. Z reševanjem problema testiranja so le tega še dodatno povečali in okužbe se še bolj talajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, franc pravi:

Od kdaj pa naj bi bilo to?

Ker google ne najde rezultatov in je povsem v nasprotju s tem kar sedaj zagovarja.

lp

Ne vem točno, ampak tako ta naša stroka funkcionira. In nekateri ji slepo zaupajo. Pa da ne bo pomote. Tudi drugje ni dosti drugače. Sem pa prepričan, da če Ihan nebi obrnil kasete, bi bil sedaj ziher antiwaxer, če bi blo možno še na zdravniški zbornici na zagovoru, če bi bil zdravnik. Tako očitn ote zadeve tečejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, tomaz69 pravi:

@DAMI34, tebi je že od začetka pri srcu ta gospod ne?

jop...kar souzne oči dobim, ko ga poslušam. Sicer on je že pri šestem valu in 15tem bergamu...mu ne sledim več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Darko3g pravi:

Mene kot cepljenega ne motijo necepljeni osebno, moti pa me, da zaradi 80% necepljenih v bolnicah zapirajo družbeno življenje.
Tudi varnostni pas je določeno tveganje, ne pomaga vedno, včasih je celo škodljiv, pa vendar, statistično je bolje biti pripet kot nepripet in je pripenjanje obvezno.

Kar se pa tiče otrok. Če ne zbolevajo, zakaj potem zapirajo določene razrede (moj 13 letni sosed je zbolel, potem ko je zbolel skoraj ves razred).

na vrhu strani je link do NIJZja in dnevnih okužb. Podatki so ločeni od polno cepljenih do ostalih. Tistih 80% necepljenih v bolnici je mnogo manj, pri okužbah še mnogo manj. Celo Beovička je priznala, da sedaj širijo okužbe cepljeni.

Zapirajo zaradi paranoje. Zaradi zaustavljanja širjenja. Otroci zlahka prebolijo. 

Če bi cepivo ščitilo nas cepljene, vsaj cepljeni ne bi zboleli. Torej se grem matematiko:

50% je cepljenih

neke 20 prebolevnikov, mogoče še več

ostalo mladina.

Kdo zaseda bolnišnice, povej mi, če je tak enostavna matematika o necepljenih.

podatki za 14.11. NIJZ https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljanje-okuzb-s-sars-cov-2-covid-19

 

hospitalizirani:

187 zaščiteni s cepljenjem, 394 ostali (tu so šteti tudi tisti, ki so prejeli samo eno dozo)

Je to 80%?

Vsekakor mi je najbolj všeč ali zanimiva stavčna zveza:

hospitalizirani in zaščiteni s cepljenjem (le pred čem so zaščiteni :P )

Še več podatkov, starostne grupe, regije umrljivost, lahko tule gledaš:

https://covid19.alpaka.si/

 

 

In še vedno nisem napisal, ne se cepit. Ma zaboga, naj začnejo že 1x mešat kak boljši koktajl.

Kdor se ni cepil, je pač v bolnici, prevzame tveganje. Kdor se je cepil pričakuje da bo vsaj kolikor toliko varen pred bolnišnico.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Markisan pravi:

Zakaj zapirajo razrede. Sam konkretno imam trenutno enega otroka v karanteni. Zaradi tege ker so spremenili pravila in sedaj morajo otroci v šolo in se tam testirat. Če je otrok pozitiven gre cel razred v karanteno ker so bili ostali v stiku z njem. Če bi se tak otrok testiral doma že v prvi fazi sploh nebi prišel v stik z ostalimi. Z reševanjem problema testiranja so le tega še dodatno povečali in okužbe se še bolj talajo.

Sneci je reku, da je tako prav, da se packi odkrijejo :P

Sem isto kot ti nabijal, pa ne znese odločevalcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

hospitalizirani:

187 zaščiteni s cepljenjem, 394 ostali (tu so šteti tudi tisti, ki so prejeli samo eno dozo)

Je to 80%?

A je trba še kej povedat? Mislm da ne.

Pa še malo smeha

260277973_10159890709784122_6187573316779998436_n.jpg.6cb29a7667f9d8de4807d71ade8014df.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!