Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 17 minutami, Zivnorc pravi:

...a sta tebe tvoja starša

namerno naredila...al se je pač ponesrečilo?   :huh:

..pa te spustili med populacijo...

...samprašam...

Naravno je bilo, saj sem bil ja zraven ?

 

pred 35 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz bi te z veseljem spoznala, ker tako vijaaaaa človeka še nikoli nisem srečala ???.

S tabo je noro zabavno ???.

Hvala za kompliment, mi je nerodno ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 3nity pravi:

@DAMI34 , jaz ti še nisem izrekla sožalja. Mi je res žal, da se vam je to zgodilo, še posebno me boli, če pride do zamer v družini, ko se ljudje ne zavedajo svoje odgovornosti. Žal je dandanes ogromno ljudi na imunosupresivih, npr. kortikosteroidih (za blaženje vnetij, astme, ipd.) in okolica o tem ni poučena oz. po mojih osebnih izkušnjah noče razumeti. Lahko izrecno prosiš ljudi, da se v primeru prehlada ipd. izogibajo druženju s teboj ali pa ti vsaj v naprej povedo, pa ni nič iz tega. "Saj mi ni nič, saj imam samo glavobol," itd. In to izveš po polurnem druženju, ne prej, je treba biti bolj pameten od zdravstva! 

 

Politika je pa v k*, ampak ne samo od korone dalje..

Hvala, da žal to vemo, poznam tudi kortikosteroide in ostal šit, ki sesuje imunski sistem. In vse kar si napisala je čisto točno.

Mati je rekla: saj samo kosilo jemo skupaj...pol sem pa ponorel, ampak prepozno.

Res je, da vsak glavobol ni korona, ampak tudi navaden prehlad ni fajn za ljudi s podrtim imunskim sistemom. Zato pa toliko paziva z ženo, ker je na vsem sranju za MS, pa očitno bolj slabo deluje, zgleda da bo treba poskusit kaj drugega.

Z mal pozornosti, se da komot izogniti ali pa bom drugače povedal: z mal pameti lahko okuženi popazi na druge.

Namreč moj sin ima pisarno v moji bajti in se več družimo, kot se druži z mojimi starši in bratom, le na kosilo hodi k "noni". In takoj ko se je okužil, ko je zbolel, ni več prišel v našo bajto, da ne okuži žene.

Enako smo počeli, ko je kdo od sinov izvedel, da je bil v kontaktu s kom ki je pozitiven. Enostavno se ni prikazal iz sobe in jima je bilo to čisto samoumevno, pa čeprav sta se počutila dobro.

Vem pa za cepljene, ki so se lepo sprehajali "s korono". Saj sem sam, je bil izgovor. A jebiga..tako, da ne drži, da so cepljeni bolj brihtni :P

 

 

Veliko tega sranja pa so povzročili strokovnjaki, ki vodijo kovid. Tisti, ki radi nastopajo po tv.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 me veseli, da si omenil strokovnjake, ki radi nastopajo na TV. Je razlika med strokovnjaki in strokovnjaki, ki radi nastopajo na TV. Ali celo strokovnjaki socialnih mrez. Ali strokovnjaki, ki to niso - vsaj ne tega podrocja.

Tudi jaz se vec kot 2 meseca starsem nisem priblizal na manj kot 5 metrov. Imata prevec stika z dvema drugima osebama sirse familije, ki bi ju covid verjetno dotolkel. Zaenkrat vse ok.

 

FB_IMG_1639238766311.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zok pravi:

@DAMI34 me veseli, da si omenil strokovnjake, ki radi nastopajo na TV. Je razlika med strokovnjaki in strokovnjaki, ki rafi nastopajo na TV. Ali celo strokovnjaki socialnih mrez.

Tudi jaz se vec kot 2 meseca starsem nisem priblizal na manj kot 5 metrov. Imata prevec stika z dvema drugima osebama sirse familije, ki bi ju covid verjetno dotolkel.

 

FB_IMG_1639238766311.jpg

žal tisti, ki nastopajo na tv vodijo vso zadevo. Dodatno jo popoprajo še tisti iz parlamenta :P

Ljudje so zbegani. Za ene je virus povsod v zraku, poglej tiste, ki so sami v avtu, za drugega je pa to nekaj izmišljenega.

Resnica je najbrž vmes.

Sicer pa tudi 10 električistov običajno nima istega mnjenja verjemi, tudi 10 zdravnikov ne. :D

Včasih zna vodoinštalater bolje sesšteti 1+1 kot pa, kak šalabajzerski električist.

 

ps. kar se tiče kontakta s starši, ga imam jaz, ma minimalno (minuta dve) al pa čvek zunaj na razdalji. Kar se tiče kakih vzdrževalnih del v kleti ali okol bajte sem pa itak sam. Pa starša in brat so bili cepljeni med prvimi. Tudi s tretjim odmerkom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/10/2021 at 12:34 PM, DAMI34 said:

2. a hkrati, cepljenje, če ne mine dosti časa (2-3 mesece) od zadnje doze, lahko pomaga in pomaga, kar kažejo dejstva, nasprotno, po 6ih mesecih si čisto izenačen z necepljenim, spet potrjujejo raziskave in dejstva

Direktor BioNTecha se strinja s teboj in predlaga cepljenje na 3 mesece:

It Will Make Scientific Sense To Offer Booster after Three Months

Zdaj se pa lahko prepiramo, koliko je smiselno zaupati znanosti in če ni gospod morda v konfliktu interesov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

 

Zelo dober prispevek. Še posebno je zanimiva razlaga na koncu lockdown-u.

Popravljeno . Popravil Endlich
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Markisan said:

Danes sem bil na obisku pri osebi ki je ravno prišla domov iz kovid oddelka. Zdaj sem pa 100% prepričan, da ni tako kot nam govorijo.

Razlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, 3nity pravi:

@DAMI34 , jaz ti še nisem izrekla sožalja. Mi je res žal, da se vam je to zgodilo, še posebno me boli, če pride do zamer v družini, ko se ljudje ne zavedajo svoje odgovornosti. Žal je dandanes ogromno ljudi na imunosupresivih, npr. kortikosteroidih (za blaženje vnetij, astme, ipd.) in okolica o tem ni poučena oz. po mojih osebnih izkušnjah noče razumeti. Lahko izrecno prosiš ljudi, da se v primeru prehlada ipd. izogibajo druženju s teboj ali pa ti vsaj v naprej povedo, pa ni nič iz tega. "Saj mi ni nič, saj imam samo glavobol," itd. In to izveš po polurnem druženju, ne prej, je treba biti bolj pameten od zdravstva! Zgornji zapis od @Vito23 je približno to.. Vito, sem vesela, da vam ni nič, ampak trajna izguba voha, par mesecev hudega izpadanja las, vrtoglavica, tahikardija in podobne zadeve, ki jih pušča korona "zdravim in vitalnim" ni za dajati v nič! To je enako kot bolnemu razlagati, da si ti zdrav. Kaj imate od tega? Zadovoljstvo?

 

Politika je pa v k*, ampak ne samo od korone dalje..

Nič od tega razen okus in vonja. Ti nekaj povem. Veliko prijateljev je fasal coronco in vsi so jamral kako so slabi kako nimajo kondicije tudi sam je nisem imel. Ampak veš kaj sem jaz naredil? Namesto da sem jamral in sedel doma sem začel intenzivno s tekom. V 3 mesecih sem dobil nazaj kondicijo no še več kondicij, kot sem jo imel pred korono. In sedaj sem kondicijsko 100x boljši kot kadar koli prej. Pretecem 10km brez problema, tečem v hribe itd. In kaj, če se nebi takrat tako odločil? Bi sedaj pisal kako me je korona zdelala, uničila itd. Tako kot vsi moji znanci, ki niso naredili nič za to. 

80% ljudi preboli to zadevo kot sem jo jaz in mi imamo take ukrepe in kreganje med cepljenjim in ne cepljenim, uničevanje gospodarstva z ukrepi, ki nimajo blage veze s boleznijo? 3x tedensko imamo inšpekcije v službi in grozijo a ubistvu nimajo pravne podlage, pct ki tudi nima pravne podlage mi gremo pa kot ovčke... Jao jao.

Najhujše je pa, da nekateri še kr verjamete, da se gre za zdravje. Nehajte prosim vas. 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, GregorM pravi:

Direktor BioNTecha se strinja s teboj in predlaga cepljenje na 3 mesece:

It Will Make Scientific Sense To Offer Booster after Three Months

Zdaj se pa lahko prepiramo, koliko je smiselno zaupati znanosti in če ni gospod morda v konfliktu interesov.

on se ne strinja z menoj, ampak s čimbolj pogostim cepljenjem. Na koncu bodo zadevo po domače povedano tok razredčili, da bo hotel 1x tedensko :P

https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/pandemie-deutschland-auffrischung-impfung-101.html?fbclid=IwAR30sgHNvIEkBDneVgj-j-_NdJNvkYlXZw-fJ7K8dlxcmaret6qKS_KuZG4

P (l) andemija korone
Strokovnjaki zagovarjajo četrto cepljenje
Stanje: 11.12.2021 7:06
Omikron bi lahko kmalu postal prevladujoča različica Corone v Nemčiji. Strokovnjaki zato pozivajo k ponovni prilagoditvi akcije cepljenja. Predlagajo četrti odmerek in krajše intervale cepljenja.Poživitvena cepljenja v Nemčiji šele nabirajo hitrost in že postaja očitno, da tudi to tretje cepljenje ne bo zadnje. "Pričakujemo, da bo treba četrto cepljenje opraviti poleti, najkasneje jeseni," je za časnik Bild povedal predsednik nemškega združenja splošnih zdravnikov Ulrich Weigeldt.Upal je, da bi lahko četrto cepljenje proti koroni nato opravili "v povezavi s cepljenjem proti gripi", "da bi zaščita pred korono postala rutina". To bi lahko bilo potrebno tudi zaradi nove različice virusa Omikron, ki je morda celo bolj nalezljiva kot trenutno prevladujoča, zelo nalezljiva različica Delta.
pred 15 urami, Endlich pravi:

Zelo dober prispevek. Še posebno je zanimiva razlaga na koncu lockdown-u.

o marsičem pove resnico. Tudi zakaj se kužimo več kot bi se dejansko lahko. In to opozarja od poletja dalje. Sicer pa je lepop pošteno povedal, kako je bilo s cepivi...bdw hrvatski "nastopači" pred kamero, ki vodijo korono, ga ne marajo, ker pove preveč.

 

265180683_10227798034756265_7701857943289028399_n.thumb.jpg.e9bb2f5eb9bf7d480ff672dec282fc80.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebe lud zbunjenog :P

Včasih se mi zdi da si ti strokovnjaki napišejo tok teške recepte ukrepov, da jih niti sami ne znajo razvozlati.

Kakorkol: kuhančku uspelo. Inšpekcija ni zaznala nepravilnosti :P

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/foto-in-video-na-trgu-leona-stuklja-znova-zazivele-stojnice-s-kuhanim-vinom-na?fbclid=IwAR36-s4419H4YqFybRbWeiaOiA8BexMR1VNiVtFqXOM-NZbNV1qpKmFveVc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Markisan pravi:

Danes sem bil na obisku pri osebi ki je ravno prišla domov iz kovid oddelka. Zdaj sem pa 100% prepričan, da ni tako kot nam govorijo.

Kaj se je tam dogajalo, so le plesali, žurirali in se nam bebcem smejali??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bosa pravi:

Kaj se je tam dogajalo, so le plesali, žurirali in se nam bebcem smejali??

Niti ne. Ampak iz prve roke izveš, da ni ravno tako, kot po TV pravijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bosa pravi:

Kaj se je tam dogajalo, so le plesali, žurirali in se nam bebcem smejali??

po mojem ja. Obsedencem se vedno smejejo :P

 

pred 23 minutami, KARMEN1 pravi:

Mene pa zelo zanima, kako je, glede na to, da sem dva frenda imela tam.

in ne bo raporta?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, bosa pravi:

Kaj se je tam dogajalo, so le plesali, žurirali in se nam bebcem smejali??

Na krako. Oseba je bila hospitalizirana zaradi x razloga, v bolnici se okuži od cepljene osebe. Oseba je kasneje sama v sobi, nato je pozitivna. Premeščena na kovid oddelek čeprav brez simptoma, nato odpuščena domov. O kovid zaščiti na tem oddelku niti komentiral ne bom. Sem prepričan, da si oseba zgodbe ni izmislila.

V statistiko bo oseba šla kot necepljena hospitalizirana.....sem prepričan. Kar tudi je .. kako pa je do tega prišlo in kako je pristala v tem delu staistike ....zakaj je tako. Vprašanje za čez nekaj let.

Drugi del. Oseba dela na x oddelku v bolnici. Oddelek je dobil direktivo da do nadaljnega odpadejo vsi pregledi. Hodijo v službo sedijo in pijejo kavico. Drugam jih ne razporedijo.

Več ne bom pisal pa naj si vsak sestavi svojo zgodbo in razmišlja ali se zgoraj napisano zdi normalno. Bi napisal več detajlov pa nočem, da se morebiti kdo ne prepozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... a je to "X" osebo na "X" oddelku slučajno tudi zdravil Dr. X

 

... celo film obstaja o njemu....

 

LP!

Dr. Y

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

.... a je to "X" osebo na "X" oddelku slučajno tudi zdravil Dr. X

 

... celo film obstaja o njemu....

 

LP!

Dr. Y

Lahko se delaš norca iz napisanega ampak meni se ne zdi smešno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

.... a je to "X" osebo na "X" oddelku slučajno tudi zdravil Dr. X

... celo film obstaja o njemu....

LP!

Dr. Y

Samo da ni bil Dr. No, pol bi šele bil hudič.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Markisan pravi:

Lahko se delaš norca iz napisanega ampak meni se ne zdi smešno.

... sem že napisal, da poznam že kar nekaj ljudi, ki jim ni več smešno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!