Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

k sm jest mau bolj trd, reče moja:

as spet piu? :P

 

K jst pijem, moja reče, bo vsaj zvečer mir. 🥴

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

....  Nimaš prav, ker ne veš, kako bi bilo, če bi "ukrepali "drugače. V življenju sta vedno dve poti... in nikoli ne boš izvedel, kaj bi bilo, če bi izbrali drugo pot.

A niso na Švedskem drugače ukrepali? 

Menda je sedaj znano, da je virus prišel iz laboratorija in se širil po Evropi že pred septembrom 2019...tako sem nekje zasledil. Je pa zanimivo, da je kar naenkrat vse skupaj utonilo v pozabo...dve leti taka panika, potem pa kar konec, dobro, na Kitajskem menda še niso končali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

A niso na Švedskem drugače ukrepali? 

Menda je sedaj znano, da je virus prišel iz laboratorija in se širil po Evropi že pred septembrom 2019...tako sem nekje zasledil. Je pa zanimivo, da je kar naenkrat vse skupaj utonilo v pozabo...dve leti taka panika, potem pa kar konec, dobro, na Kitajskem menda še niso končali...

Menda vesoljci rišejo kroge v žitu. Sem zasledila nekje. Če piše v cajtngih bo ziher res.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

...Menda je sedaj znano, da je virus prišel iz laboratorija in se širil po Evropi že pred septembrom 2019...tako sem nekje zasledil

Jest sem tut nekje zasledil, da je zemlja ploščata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, izibajker pravi:

Jest sem tut nekje zasledil, da je zemlja ploščata...

...ja...ampak so rešili problem z velikim jezom okoli in okoli, da ne odteka več voda dol proti vesolju..

..aja...gor proti vesolju..

 

...matr...    :mad: ...čist ste me zmešal...

 

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne vem, mene so učili da zemlja kroži okol sonca. Pa tud v knjigah tko piše. Pa včasih na televiziji to pokažejo. Ampak lej, vsak dan vidim, s svojimi očmi, da sonce kroži okoli zemlje. Zdaj pa vi men povejte, kako lahko verjamete učiteljem, znanstvenikom, TV-ju pa knjigam bolj kot svojim očem?!!! :kmet: Tm nekje do konca renesanse je blo to vsem jasno, pol pa je kr neka zarota ratala in zdaj bum, naenkrat nismo več mi središče vesolja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

Ti jih pa poznaš, a ne. Samo tvoj pogled je pravilen, a ne. Zanimivo pri vsem tem je, da ljudje tvoje baže drugim očitajo ravno stvari, ki jih sami nimate. Širine in intelekta . 

 

Jest samo berem objave in izjave predstavnikov farmacevtskih podjetij na ameriških sodiščih in pričanja v evropskem parlamentu. Zaslišanja raznih vladnih komisij itd. Torej si ne izmišljujem. Seveda pa je lažje tiščat glavo v pesek in se prepričat, da te niso našponal. Pa da me ne boš označu kot antivakserja, ko ti drugega ne bo ostalo. Sem špiknen na žalost in še danes jezen, da sem bil takrat navidezno v brezizhodni poslovni situaciji in sem se šel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Markisan pravi:

Jest samo berem objave in izjave predstavnikov farmacevtskih podjetij na ameriških sodiščih in pričanja v evropskem parlamentu. Zaslišanja raznih vladnih komisij itd. Torej si ne izmišljujem. Seveda pa je lažje tiščat glavo v pesek in se prepričat, da te niso našponal. Pa da me ne boš označu kot antivakserja, ko ti drugega ne bo ostalo. Sem špiknen na žalost in še danes jezen, da sem bil takrat navidezno v brezizhodni poslovni situaciji in sem se šel. 

Slab bereš. Ona ti je odgovarjala. 😂Drgač se pa tud men smiliš, ker si mal piknen. 🤣😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Vin pravi:

Ta virus je 100 % iz laboratorija. O tem več ni nobenega dvoma.

Točno. Tebe je pa 100% prinesla štorklja.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Markisan pravi:

Vidim da pristašev 24h ne manjka.

Kaj je to kej za na kruh namazan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, dr.looney said:

Točno. Tebe je pa 100% prinesla štorklja.:lol1:

V tem prispevku je zelo poljudno opisano, kako je nastala uradna verzija o izvoru virusa. Glede na tvoje dosedanje odgovore sicer močno dvomim, da imaš dovolj intelekta za razumevanje tudi tega poljudnega opisa, pa vendarle, tu je nekaj poudarkov in mogoče boš imela dovolj časa in možganske kapaciteta za razumevanje:

- The emails begin with vigorous statements by the American virologists explaining their initial view that the virus had indeed been concocted in a laboratory. Mike Farzan of Scripps said that he was “bothered by the furin site” and had “a hard time explaining that as an event outside the lab.” The SARS-CoV2 genome, some 30,000 nucleotide units in length, contains a 12-nucleotide insert, known as a furin cleavage site, which greatly enhances its infectivity. Closely related viruses frequently exchange genetic material, so it would be easy to see SARS-CoV2’s furin cleavage site as having a natural origin if any other viruses in its group possessed one. But none does.

- The same point worried Bob Garry, a virologist at Tulane University. “I really can’t think of a plausible natural scenario . . . where you insert exactly 4 amino acids 12 nucleotides . . . I just can’t figure out how this gets accomplished in nature,” he wrote.

- “Reports coming out overnight that Chinese group have pangolin viruses that are 99% similar,” Farrar emailed the others on February 7. “This would be a crucially important finding and if true could be the ‘missing link’ and explain a natural evolutionary link,” he explained. It would indeed. If true. It wasn’t. The virus contained no furin cleavage site, so had no relevance to the principal anomaly in the SARS-CoV2 sequence.

- Six of the 12 nucleotides in the furin cleavage site, the sequence CGG-CGG, represent the human-preferred spelling. Indeed, this sequence, when in correct frame, is unknown in coronaviruses, raising the clear possibility that it came from a lab kit, not from nature.

- “Our analyses clearly show,” wrote the authors of Proximal Origins, “that SARS-CoV-2 is not a laboratory construct or a purposefully manipulated virus.” For the following two years, this aggressively stated conclusion in a high-visibility journal became accepted wisdom throughout the world. The new emails give no reason for confidence that its authors believed a word of it.

Pa na koncu še znano dejstvo, da je Moderna razvila cepivo v dveh dneh, po nekaterih navedbah celo v nekaj urah. Seveda! Pojavil se je nov koronavirus, še nikoli doslej niso uspeli razviti učinkovitega in varnega cepiva za koronavirus, za ta nov koronavirus so pa uspeli praktično čez noč razviti cepivo v Moderni, Pfizerju in še Astrazeneci.

Vir: https://www.city-journal.org/emails-cast-more-doubt-on-the-official-covid-story

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Vin pravi:

V tem prispevku je zelo poljudno opisano, kako je nastala uradna verzija o izvoru virusa. Glede na tvoje dosedanje odgovore sicer močno dvomim, da imaš dovolj intelekta za razumevanje tudi tega poljudnega opisa, pa vendarle, tu je nekaj poudarkov in mogoče boš imela dovolj časa in možganske kapaciteta za razumevanje:

- The emails begin with vigorous statements by the American virologists explaining their initial view that the virus had indeed been concocted in a laboratory. Mike Farzan of Scripps said that he was “bothered by the furin site” and had “a hard time explaining that as an event outside the lab.” The SARS-CoV2 genome, some 30,000 nucleotide units in length, contains a 12-nucleotide insert, known as a furin cleavage site, which greatly enhances its infectivity. Closely related viruses frequently exchange genetic material, so it would be easy to see SARS-CoV2’s furin cleavage site as having a natural origin if any other viruses in its group possessed one. But none does.

- The same point worried Bob Garry, a virologist at Tulane University. “I really can’t think of a plausible natural scenario . . . where you insert exactly 4 amino acids 12 nucleotides . . . I just can’t figure out how this gets accomplished in nature,” he wrote.

- “Reports coming out overnight that Chinese group have pangolin viruses that are 99% similar,” Farrar emailed the others on February 7. “This would be a crucially important finding and if true could be the ‘missing link’ and explain a natural evolutionary link,” he explained. It would indeed. If true. It wasn’t. The virus contained no furin cleavage site, so had no relevance to the principal anomaly in the SARS-CoV2 sequence.

- Six of the 12 nucleotides in the furin cleavage site, the sequence CGG-CGG, represent the human-preferred spelling. Indeed, this sequence, when in correct frame, is unknown in coronaviruses, raising the clear possibility that it came from a lab kit, not from nature.

- “Our analyses clearly show,” wrote the authors of Proximal Origins, “that SARS-CoV-2 is not a laboratory construct or a purposefully manipulated virus.” For the following two years, this aggressively stated conclusion in a high-visibility journal became accepted wisdom throughout the world. The new emails give no reason for confidence that its authors believed a word of it.

Pa na koncu še znano dejstvo, da je Moderna razvila cepivo v dveh dneh, po nekaterih navedbah celo v nekaj urah. Seveda! Pojavil se je nov koronavirus, še nikoli doslej niso uspeli razviti učinkovitega in varnega cepiva za koronavirus, za ta nov koronavirus so pa uspeli praktično čez noč razviti cepivo v Moderni, Pfizerju in še Astrazeneci.

Aha. Seveda. Potem pa svizec zavije čokolado.

Vir mi navedi. Mikijev zabavnik? Misterji? Vaški vrač? Prjatu izza šanka? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, dr.looney said:

Aha. Seveda. Potem pa svizec zavije čokolado.

Vir mi navedi. Mikijev zabavnik? Misterji? Vaški vrač? Prjatu izza šanka? 

 

Sem dodal vir. Že nekaj minut pred tvojim odgovorom. Najbrž bi se dalo opozoriti na manjkajoči vir tudi brez arogance, ali ne?

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Vin pravi:

..

- Six of the 12 nucleotides in the furin cleavage site, the sequence CGG-CGG, represent the human-preferred spelling. Indeed, this sequence, when in correct frame, is unknown in coronaviruses, raising the clear possibility that it came from a lab kit, not from nature.

...

The CGG CGG genetic sequence and furin cleavage sites also exist in naturally-occurring viruses; these features aren’t evidence of genetic manipulation

veš kako je Vin, nihče ne ve ve vsega, ampak XXXXXXX se ne znate sprijaznit s tem in nas vse ostale vlečete zraven v drek. Btw, itak sploh ne razumeš kaj lepiš, tudi jaz ne, ampak recimo da včasih uspem poguglat dovolj da lahko vsaj neko osnovno primerjavo naredim. Ampak dvom v lastno znanje, ki je gonilo napredka, za vas pol pismenih FB doktorje itak ne obstaja. Kot vedno, bolj kot je nekdo neumen, bolj se dere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Vin pravi:

V tem prispevku je zelo poljudno opisano, kako je nastala uradna verzija o izvoru virusa. Glede na tvoje dosedanje odgovore sicer močno dvomim, da imaš dovolj intelekta za razumevanje tudi tega poljudnega opisa, pa vendarle, tu je nekaj poudarkov in mogoče boš imela dovolj časa in možganske kapaciteta za razumevanje:

 

 

pred 2 urami, dr.looney pravi:

Aha. Seveda. Potem pa svizec zavije čokolado.

Vir mi navedi. Mikijev zabavnik? Misterji? Vaški vrač? Prjatu izza šanka? 

 

 

pred 2 urami, Vin pravi:

Sem dodal vir. Že nekaj minut pred tvojim odgovorom. Najbrž bi se dalo opozoriti na manjkajoči vir tudi brez arogance, ali ne?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, nejc74 said:

The CGG CGG genetic sequence and furin cleavage sites also exist in naturally-occurring viruses; these features aren’t evidence of genetic manipulation

veš kako je Vin, nihče ne ve ve vsega, ampak kreteni se ne znate sprijaznit s tem in nas vse ostale vlečete zraven v drek. Btw, itak sploh ne razumeš kaj lepiš, tudi jaz ne, ampak recimo da včasih uspem poguglat dovolj da lahko vsaj neko osnovno primerjavo naredim. Ampak dvom v lastno znanje, ki je gonilo napredka, za vas pol pismenih FB doktorje itak ne obstaja. Kot vedno, bolj kot je nekdo neumen, bolj se dere.

Zmeni se z avtorjem tistega prispevka. Meni kot celota vseh navedb in kako je prišlo do odločitve o tem, da gre za naravni izvor in potem branjene te odločitve, pove več, kot pa ena navedba, ki je morebiti napačna. Kdor dela, dela tudi napake. Ti pa dlakocepiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne lubica, si kar ti pravi naslov, ti lepiš bedarije, ti si odgovoren za njih. Ne izgovarjaj se na druge. Ne samo da si polpismen bedak, še reva si, ki ne stoji za svojimi besedami. :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, nejc74 said:

ne lubica, si kar ti pravi naslov, ti lepiš bedarije, ti si odgovoren za njih. Ne izgovarjaj se na druge. Ne samo da si polpismen bedak, še reva si, ki ne stoji za svojimi besedami. :kmet:

Ne zdi se mi smiselno zapravljati časa za debato z nekom, ki se ne zna niti kulturno obnašati. Lahko odgovorim na primer s tem:

https://www.preprints.org/manuscript/202106.0121/v1

It is worth bearing in mind that furin cleavage site, with RR doublet, is common in the world of viruses (including Coronaviruses, but excluding Betacoronaviruses). Recombination with other viruses is the most plausible explanation for the acquisition of this site in SARS-CoV-2. However, to analyze the likelihood of such virus recombination, we screened the databases, and analyzing the RR doublet from a large sample of furin cleavage sites of several kinds of viruses. We found that there were no RR doublets encoded by the CGG-CGG codons. We observed that AGA triplet was the majority codon involved in these viral RR doublets. In all genetic recombination, there is always a donor and an acceptor of genetic material; and the donor code is passed to the acceptor. If the SARS-CoV-2 has acquired the furin site by recombination with another virus, at the moment, from the information available in the genomic databases, we can't know what it may have been.

Torej, po mnenju teh avtorjev obstaja ta kombinacija v koronavirusih, ampak ne v betakoronavirusih, med katere spada Sars-COV2. Doslej še ni bil zabeležen noben tak virus. V kombinaciji z ostalimi podatki in informacijami, je po moje bolj verjetno, da ni naravnega izvora. Še več posrednih dokazov bi lahko podal, npr. da je ta sekvenca del daljše sekvence, ki se nahaja tudi v patentu Moderne in kakšna je verjetnost, da do takrat te sekvence niso odkrili pri nobenem virusu, nekaj let po raziskavah Moderne pa je ta sekvenca nastala po naravni poti. In Moderna potem čez noč razvije cepivo za ta naravni virus. Kakšan sreča, da je po naravni poti nastal točno tak virus, kot so ga izdelali in uporabljali v svojih raziskavah. Ampak nima smisla ...

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA DEJTE MAL BOLJ KULTURNO KOMUNICIRAT!!!!! aaaaaaaaaaaaa 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mal kulture, k je mel glih en teden nazaj rojstni dan:

Prijatlji! odrodile
so trte vince nam sladkó,
ki nam oživlja žile,
srce razjásni in oko,
ki utopi
vse skrbi,
v potrtih prsih up budi!

Komú narpred veselo
zdravljico, bratje! čmo zapét'!
Bog našo nam deželo,
Bog živi ves slovenski svet,
brate vse,
kar nas je
sinov sloveče matere!

V sovražnike 'z oblakov
rodú naj naš'ga treši gróm;
prost, ko je bil očakov,
naprej naj bo Slovencov dom;
naj zdrobé
njih roké
si spone, ki jih še težé!

Edinost, sreča, sprava
k nam naj nazaj se vrnejo;
otrók, kar ima Slava,
vsi naj si v róke sežejo,
de oblast
in z njo čast,
ko préd, spet naša boste last!

Bog žívi vas Slovenke,
prelepe, žlahtne rožice;
ni take je mladenke,
ko naše je krvi dekle;
naj sinóv
zarod nov
iz vas bo strah sovražnikov!

Mladenči, zdaj se pije
zdravljica vaša, vi naš up;
ljubezni domačije
noben naj vam ne usmŕti strup;
ker zdaj vas
kakor nas,
jo sŕčno bránit kliče čas!

Živé naj vsi naródi,
ki hrepené dočakat dan,
ko, koder sonce hodi,
prepir iz svéta bo pregnan,
ko rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

Nazadnje še, prijatlji,
kozarce zase vzdignimo,
ki smo zato se zbratli,
ker dobro v srcu mislimo;
dókaj dni
naj živí
vsak, kar nas dobrih je ljudi!

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

PA DEJTE MAL BOLJ KULTURNO KOMUNICIRAT!!!!! aaaaaaaaaaaaa 

Žal ne gre ker tiščalci glave v pesek isto znorijo kot pred časom, če si izrazil dvom glede vsega. Nekateri pač ne zmorejo. Ni za zamerit.

Je pa zanimivo kako ti isti ljudje sedaj ne verjamejo medijem katerim so pred časom verjeli...... hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!