Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

... mogoče je pa kdo ugotovil v teh koronskih časih, da ga maska obvaruje še pred čem drugim.

.... mogoče proti cvetnemu prahu?

... ne vem... mogoče...

vsekakor bolj, kot pa pred virusom :P

sam v avtu je še vedno nesmisel varovanje pred cvetnim prahom, sploh če si sam :D

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo v avtu velikokrat imela gor, ko sem šla iz službe, pa sem morala še po nakupih, v različne trgovine.

Snela sem jo šele, ko sem opravila zadnji nakup in se odpravila domov.

Tako je bila čista, ker jo nisem nenehno šlatala z rokami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Jaz sem jo v avtu velikokrat imela gor, ko sem šla iz službe, pa sem morala še po nakupih, v različne trgovine.

Snela sem jo šele, ko sem opravila zadnji nakup in se odpravila domov.

Tako je bila čista, ker jo nisem nenehno šlatala z rokami.

je bla pa mokra in neuporabna :P

moj šef jo je mel skozi pod brado in je bila črna 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilna uporaba zaščitne maske je najbolj pomembna. Z masko se prekrije nos in usta, prilegati se mora tesno obrazu. Maske FFP2 in FFP3 menjamo na 8 ur, kirurške maske pa na 2 uri oziroma že prej, če se navlažijo. Vlažne maske so gojišče mikroorganizmov in otežujejo dihanje. Pri odstranitvi maske iz obraza moramo biti pozorni na to, da se dotikamo le trakov in ne sprednjega dela maske.  (Vir: Zdravo, Lekarna Ljubljana)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

je bla pa mokra in neuporabna :P

moj šef jo je mel skozi pod brado in je bila črna 

Nikoli, ker sem jo dala gor, ko sem šla iz službe, uporabljala sem jo kakšno uro, morda malo več. 

Pod brado, pa je v dveh letih, nisem nosila niti enkrat.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strokovne skupine ni več :( Kdo nam bo zdej povedu kako mormo mislit :(

groza :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Strokovne skupine ni več :( Kdo nam bo zdej povedu kako mormo mislit :(

groza :P

 

Be boj se.Bo hitro sestavljena. 

Evo ga vedeževalca:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/kandidat-za-zdravstvenega-ministra-jeseni-pricakuje-sesti-val-epidemije.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, skalar36 pravi:

ah za to ni treba biti vidoviti Milan.

V Slo je naslednji val vedno potem ko Jelko sprazni bazen :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če resno komentiram zgornji članek:

V današnji predstavitvi pred pristojnim odborom DZ je ministrski kandidat poudaril, da bo upravljanje epidemije ob morebitnem novem valu okužb prevzel Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) na čelu s predstojnikom centra za nalezljive bolezni 1.  Mariem Fafanglom. Strokovna skupina za covid-19, ki je v preteklih valovih delovala v okviru ministrstva, bo tako po njegovih besedah delovala v okviru NIJZ.

Ob tem bodo na ministrstvu za zdravje oblikovali skupino, ki bo v sodelovanju z NIJZ, primarno, terciarno in sekundarno ravnjo zdravstva ter domovi za starejše skušala zagotoviti dovolj veliko število bolniških postelj za zdravljenje covidnih bolnikov, 2. brez ustavljanja zdravstvenega sistema, kar se je dogajalo v preteklih epidemičnih valovih.

Kot prvo bodo oblikovali novo covidno strategijo, ki jo bodo oblikovali in predstavili do 15. septembra, saj kot je povedal Loredan, jeseni že pričakujejo šesti val. S strategijo bodo po njegovih besedah skušali zagotoviti 3. enakovredno obravnavo vseh pacientov. Ob tem je opozoril, da je zdravstveni sistem izčrpan in se sooča s pomanjkanjem zdravstvenega kadra. "Če bi znova prišlo do zaustavitve zdravstvenega sistema, se vsi zavedamo, da bi to pomenilo konec sistema," je poudaril.

Napovedal je tudi, da 4. domovi starejših ne bodo zaprti, če bo mogoče, v primeru novega vala epidemije ne bodo zapirali šol in ustavljali družbe.

Ocenil je namreč, da je epidemija covida-19 v dveh letih 5. razkrila vse organizacijske slabosti zdravstvenega sistema, ki je izčrpan, kader je na robu zmogljivosti, izredno stanje je tako na primarnem nivoju kot na urgentnih centrih. "Morda smo na točki, ko ljudje najtežje do zdaj pridejo do zdravstvenih storitev. 6. Ljudje v čakalnih vrstah umirajo ali pa se njihovo stanje tako poslabša, da je nepopravljivo," je dejal.

 

 

samo pobarvano z vijolično, poboldano in podćrtano:

1. Fafangel je dokaj realna oseba. Že sedaj ni podlegal politiki ampak bil kritičen do nje. Da je to res pričajo tudi poskusi njegovih diskreditacij (rdeča maska s simbolom startreka) je bila za mnoge "komi" maska. In simbol startreka rdeča zvezda. Se vprašam koliko moraš biti fgnen u glavo ali farbenblind da take kvasiš. Nadalje: tip je vedno poudarjal izobraževanje in znanje, še najmanj prisilo.

2. ravno ustavljanje zdravstvenega sistema je prineslo dodatne smrti in zamude pri obravnavi ostalih bolezni. Tu je nastala nepopravljiva škoda, vse zaradi "biznisa s kovidom"

3. enako kot št 2. Tudi Loredan je to dolgo ponavljal.

4. iz zgodovine lahko vidimo da zapiranje ne nosi in ni nosilo bistvenega izboljšanja situacije. Je pa prineslo dodatne druge probleme. Ne ne bom jih zapisal, a če koga to skrbi mu bom posredoval članke na to temo.

5. točno to, pa ne samo slabosti, tudi izkoriščanja. Od namerne blokade drugih oddelkov, ker več denarja prinese kovid bolnik, do "štemplanja ur", do sleparij, do izgorelosti pravih borcev za sočloveka

6. brez komentarja, je vse res

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, tomaz69 pravi:

In kar me navdaja z upanjem, da je v ožji ekipi Dr. Brecelj....

pa ne samo on..ker če je edini spregledal...se nam bolj slabo piše. Nasploh.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Bolj elegantno bodo rešili...z obveznim cepljenjem. Napisano je lepa priprava, v bistvu so pikeci cilj vsega

mal nabijaš----ti itak čakaš, da cepljeni pocrkamo, kot je predvideno še iz prejšnjih sevov.

Če bi se mal izobrazil in pozanimal, so ravno teli govorili o neprisili. Torej, lahko svetujejo 160 cepljenj, ampak brez obveze. Kar pomeni da ni obvezno....

ps. čiv čiv še sem živ in 100 drugih ki so si strup vbrizgali, pa čeprav strup slabo deluje sploh na zadnje seve korone (to vemo vsi)

In ne boš verjel, živi so celo taki, ki se niso cepili. Od članov MSja do moje žene, ki ima total sfukan imunski sistem od drugega sranja. (pa ne sam moja, poznam kar nekaj oseb, ki se soočajo z veliko hujšimi problemi kot je jebena korona)

Ampak paranoiki bodo ostali paranoiki.

Če jaz lahko mirno sobivam z necepljenimi, ne vidim problema kako obratno ne deluje. Tako da...pikece si in si jih lahko vsi po vrsti vtaknejo v RET, dokler ne bo pravega pikeca, ki bi zadevo ustavil.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

mal nabijaš----ti itak čakaš, da cepljeni pocrkamo, kot je predvideno še iz prejšnjih sevov.

Ne želim si gledat probleme cepljenih...so pa, samo se o tem se ne sme poročat. Jaz se nisem in se ne mislim

 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Tako da...pikece si in si jih lahko vsi po vrsti vtaknejo v RET, dokler ne bo pravega pikeca, ki bi zadevo ustavil.

No, vsaj to veš, da koristijo ne, jih pa forsirajo...celo največ problemov imajo najbolj precepljene države. Glede vlade se bo pa kmalu videlo, kaj bodo in kaj ne bodo naredili ob umetnem izbruhu novega vala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Ne želim si gledat probleme cepljenih...so pa, samo se o tem se ne sme poročat. Jaz se nisem in se ne mislim

 

No, vsaj to veš, da koristijo ne, jih pa forsirajo...celo največ problemov imajo najbolj precepljene države. Glede vlade se bo pa kmalu videlo, kaj bodo in kaj ne bodo naredili ob umetnem izbruhu novega vala...

greva počasi in to je bistvo problema:

kaj kurac TE briga kaj jaz sam s sabo počnem. In nadaljujem, kaj kurac briga MENE , kaj ti sam s sabo počneš. Tako enostavno je to.

Problemi cepljenih so problemi cepljenih. Saj niso tvoji. Mi umiramo :P. Med nama, pikeci so pri prvih treh sevih še imeli prednost pred nepikecom ampak v povezavi koliko pikecov in kdaj, pri četrem sevu in to že goske gagajo, pa res nimajo nobene efektive. 

Ti pa moram povedati, tudi ne take efektive, da bi "piknjeni" pocrkali :D zaradi pikeca.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...še ta udarc :(

Milče Krekou je odstopu ...čist sm razočaran :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, VS800 pravi:

HR bodo počakali, četudi so vsi na respiratorjih. Za švabe me pa boli kita...tak al tak delajo gnečo po cesti :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To dejansko plava po telesu?!?

:eek:

...se mi je zdelo, da sem zadnjič ene sence videl...pa se slučajno pol u špegu pogledam...pa vidim da mi ene dve taki mali pošasti po očesnem zrklu plavata...

...in to miga...se zvija ....pomoje jih svetloba moti...k sem zamižal, je blo bolje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!