Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Očitno nimam nobenega obstanka več. Na monitorju imam še novo ozadje ... .) :D:OK:

post-12027-0-39799000-1300275432_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot darilo sem jo dobil že v soboto in še vedno je nisem načel. Mislim, da jo bom danes skoraj moral, predvsem zaradi ostalih ! Na žalost se bom morak kar držati napisanega "navodila za uporabo", ker drugega tudi ne bom občutil ... Pa tako lepo je bilo po kakšni dobri furci še kaj dobrega pojesti in seveda tudi malo zaliti ... :beer1:

post-12027-0-63701400-1300370158_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledam na uro in malo preračunam, ugotovim, de je od moje nesreče minilo 1 leto, 6 mesecev, 13 dni in 9 minut. Slabi 2 uri pred tem viposm pa je nastal priložene posnetek. Danes sem se ponovno spravil prav na tisti moped, ki me je pred 5 leti (?) pomagal zopet sprviti med mopediste. Tudi drugače sem s tem mopedom naredil kar nekaj km-jev, če že ne drugih, potem vsaj obvezna poletna dostava lastniku na Mali Lošinj in nazaj domov. Moped namreč ne gre v počitniško prikolico, ali na streho avta ... .). Če bi vam zaupal, da ne boste raztrobili naokrog, bi traven dodal še to, da mi lastnik ni toliko zaupal, da bi na pot odšel popolnoma sam, zato me je med vožnjo nadzirala kar njegova žena ... :D

Skoraj bi pozabil (počasi se bom mogoče še navadil ...), da sem danes spoznal tudi zelooo simpatično novo prijateljico !

post-12027-0-14097400-1300551109_thumb.jpg

post-12027-0-47901600-1300551159_thumb.jpg

post-12027-0-39837300-1300551264_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšne so bile moje včerajšnje ugotovitve ??? Desna noga je za uporabo zavore popolnoma neuporabna, kar bi za moje potrebe še zadoščalo, za pravila pa prav gotovo ne ! Druga težava, ki sem jo zaznal pa je zame veliko bolj pomembna. Desna noga v tako pokrčenem položaju ne bi vzdržala prav dolgo, tudi če je bil motor nedelujoč. KO pa motor deluje so tresljaji precej večji. Pri dveh cilindrih so verjetno še večji, da o enem cilindru sploh ne govorimo ... Tudi kot soptnik se teh težav ne bi znebil, saj je sopotnikova noga še bolj pokrčena !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjim odkrivenjem svoje moto preteklosti v slikah, sem našel tudi to zanimivo (?) sliko. Zanimiva je predvsem po letnem času njenega nastanka (mesec junij) in kontrastu med opremljenostjo slikane gospe in njene okolice ... Umetniško bi sliko poimenoval: Nekateri so za hladno ... :OK:

post-12027-0-56494600-1300617292_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sem še odkril? Ker mi ni uspelo najti nobene kupoprodajne pogodbe (nekje so sigurno !!!), sem se poskušal malo orientirati po datumih na obstoječih slikah. Na moped sem ponovno sedel (po več kot 20 letni pavzi) leta 2006 (Yamaha XT 600). V dobrem letu(1,5 sezone) zamenjal kar 3 mopede (XT 600, Yamaha Diversion 900 in Yamaha Fazer 1000). Na zadnji Fazer pa "zdržal" kar 2 sezoni in pol, ker pomeni, da je očitno ustrezala kar vsem mojim potreba ??? Na vseh slikah se dobro vidi, da so bili mopedi opremljani predvsem za turistična potovanja in res ne vem, zakaj sem moral kupiti še usnjen kombinezon s kolenskimi drsniki !!!

post-12027-0-55588700-1300618184_thumb.jpg

post-12027-0-37318000-1300618254_thumb.jpg

post-12027-0-61882000-1300618329_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in res ne vem, zakaj sem moral kupiti še usnjen kombinezon s kolenskimi drsniki !!!

Po moje to ni bila slabo odločitev..vprašanje kako bi tvoje roke-noge izgledale, če bi se tistega dne vozu v tekstilu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočem biti pameten samo mislim da je robi mislil s tem to da se v tekstilu ne bi peljal po kolenu skozi tisti ovinek in...

drugače pa Robi redno prebiram tvojo temo in sem vesel da nekdo take težke izkušnje deli z nami.Mislim da se ob tvojih besedah vsi lahko zamislimo predno se vsedemo na motocikle in ga poženemo v dir.Pa še nekaj sem opazil,pišeš veliko bolj slovnično pravilno kot 98% uporabnikov raznih forumov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nočem biti pameten samo mislim da je robi mislil s tem to da se v tekstilu ne bi peljal po kolenu skozi tisti ovinek in...

drugače pa Robi redno prebiram tvojo temo in sem vesel da nekdo take težke izkušnje deli z nami.Mislim da se ob tvojih besedah vsi lahko zamislimo predno se vsedemo na motocikle in ga poženemo v dir.Pa še nekaj sem opazil,pišeš veliko bolj slovnično pravilno kot 98% uporabnikov raznih forumov

Nič se ne opravičij, ker si res pameten ! :worship:

Tudi jaz sem pred svojo nesrečo sledil dogodkom ??? (mlajši motorist, ki je kar veliko kmjev naredil že s svojo 125-ko ???) pa me vseeno ni "izučilo". Mogoče ena sama napačna sekunda ali celo desetinka, pa se zgodi ... :?

Za svojo "slovnično pravilnost" pa vsako svojo objavo najmanj 2 x pregledam od začetka do konca, preden pritisnem na gomb Pošlji. Tudi pravkar sem to naredil in našel kar nekaj napak ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno pa ne vem zakaj sem sploh padel. Policisti so v zapisnik sicer napisali zaradi neprilagojene hitrosti, kar bi razumel, če bi iz ovinka zletel direktno v smreko, toda jaz sem menda padel že nekje na vstopu (?) v ovinek in se do smreke oddrsal po tleh. Ali sem mogoče preveč pritisnil na prednjo zavoro ??? Razmišljam o tem, da bi na Policijski postaji v Logtacu prosil, če bi si lahko ogledal slike s prizorišča nesreča, da bi videl kaj in kje se je poznalo na cestišču. Seveda samo tiste slike brez moje prisotnosti ... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno pa ne vem zakaj sem sploh padel. Policisti so v zapisnik sicer napisali zaradi neprilagojene hitrosti, kar bi razumel, če bi iz ovinka zletel direktno v smreko, toda jaz sem menda padel že nekje na vstopu (?) v ovinek in se do smreke oddrsal po tleh. Ali sem mogoče preveč pritisnil na prednjo zavoro ??? Razmišljam o tem, da bi na Policijski postaji v Logtacu prosil, če bi si lahko ogledal slike s prizorišča nesreča, da bi videl kaj in kje se je poznalo na cestišču. Seveda samo tiste slike brez moje prisotnosti ... :surrender:

Robi razmišljam o tem da se ti ni kaj zgodilo pred samim padcem,morda je moje razmišljanje posledica mojega poklica(delam v zdravstvu), da bi prišlo do izgube zavesti med samo vožnjo in si zaradi tega padel kar bi tudi privedlo do tega da se nič ne spomniš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Stereo, da tudi ti tako razmišljaš. Ker so posledice mojih poškodb glave zelo podobne posledicam po možganski kapi, verjetno tudi obstaja možnost, da sem jo doživel prav takrat ??? To vprašanje sem si zastavil že tolikokrat, da ob naslednjem pregledu na Polikliniku pri "mojem" zdravniku skoraj gotovo ne bom pozabil vprašati o tem. Seveda pa bo morala biti ta moja želja predhodno zabeležena na mojem rezervenem pomnilniku = majhen pisalni blok, ki je vedno z mano, seveda če ga ne pozabim ... :wallbash:

Še vedno pa imam odprto tudi še eno možnost, ki bi mi jo lahko razvozlal eden od tistih treh motoristov, s katerimi smo se združili v Godoviču in potem dirkali naprej proti Logatcu. Kaj pa če sem se zapel s kom od njih ??? Nikakor ne želim spravlajati krivde s sebe, želim si le vedeti zakaj, pa tudi če sem sam 999 % kriv, da se mi je to zgodilo !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Stereo, da tudi ti tako razmišljaš. Ker so posledice mojih poškodb glave zelo podobne posledicam po možganski kapi, verjetno tudi obstaja možnost, da sem jo doživel prav takrat ??? To vprašanje sem si zastavil že tolikokrat, da ob naslednjem pregledu na Polikliniku pri "mojem" zdravniku skoraj gotovo ne bom pozabil vprašati o tem. Seveda pa bo morala biti ta moja želja predhodno zabeležena na mojem rezervenem pomnilniku = majhen pisalni blok, ki je vedno z mano, seveda če ga ne pozabim ... :wallbash:

Še vedno pa imam odprto tudi še eno možnost, ki bi mi jo lahko razvozlal eden od tistih treh motoristov, s katerimi smo se združili v Godoviču in potem dirkali naprej proti Logatcu. Kaj pa če sem se zapel s kom od njih ??? Nikakor ne želim spravlajati krivde s sebe, želim si le vedeti zakaj, pa tudi če sem sam 999 % kriv, da se mi je to zgodilo !!!

Glede na zgornjo sliko, kjer si risal rumeno in rdečo črto, je to klasičen motorističen padec, ki se zgodi v temenu ovinka. Ali si preveč odprl gas in te je zadnje kolo prehitelo, ali pa si gas nenadoma zaprl ali pa pritisnil na prednjo zavoro, in ti je vzelo prednji konec.

Motoristi se velikokrat ne spomnijo nesreče, nekaterim pa se amnezija razširi tudi na cel dan nesreče ali na daljše časovno obdobje.

Kljub temu, da nosimo več ali manj tehnološko dovršene čelade, so poškodbe glave pri motoristih velikokrat prisotne, kot pretresi možganov ali pa celo do najhujših razsežnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si preveč odprl gas in te je zadnje kolo prehitelo, ali pa si gas nenadoma zaprl ali pa pritisnil na prednjo zavoro, in ti je vzelo prednji konec.

Marko tudi tebi najlepša hvala za obrazložitev s tvojega zornega kota. Teh možnosti tudi sam še vedno ne izključujem, toda ... kaj če je vseeno nekaj "zaškrtalo" v moji glavi in predvsem kaj če se mi to lahko ponovi ravno trenutek za tem, ko bom končal to pisanje in se bom "sprehodil" na WC. "Samo" s tega stališča bi rad izvedel, zakaj se mi je to zgodilo, pa tudi če bi se iskazalo, da sem napako naredil popolnoma sam, kar bi celo še najrajši "slišal", tudi če bi moral kazen poravnati še x-krat.

Verjetno sem videti že prav tečen, toda iz lastnih izkušenj ti lahko rečem, da bi v podobni situaciji tudi tebe zelo zanimalo ZAKAJ ???

Šele ob pregledu pravilnosti pisave mojega odgovora sem opazil eno tvoje zelo verjetno zmoto. Na vhodu v ovinek verjetno nikoli nisem pospeševal, kvečjemu zaviral. Drugi del tvoje razlage pa je dosti bolj realen ???

Med pregledom svojega odgovora nisem našel kakšnih večjih slovničnih napak, opazil sem pa, da sem spregledal tvojo ponudbo. Ali mi bereš misli in me še dodatno dražiš ... :D

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marko tudi tebi najlepša hvala za obrazložitev s tvojega zornega kota. Teh možnosti tudi sam še vedno ne izključujem, toda ... kaj če je vseeno nekaj "zaškrtalo" v moji glavi in predvsem kaj če se mi to lahko ponovi ravno trenutek za tem, ko bom končal to pisanje in se bom "sprehodil" na WC. "Samo" s tega stališča bi rad izvedel, zakaj se mi je to zgodilo, pa tudi če bi se iskazalo, da sem napako naredil popolnoma sam, kar bi celo še najrajši "slišal", tudi če bi moral kazen poravnati še x-krat.

Verjetno sem videti že prav tečen, toda iz lastnih izkušenj ti lahko rečem, da bi v podobni situaciji tudi tebe zelo zanimalo ZAKAJ ???

Šele ob pregledu pravilnosti pisave mojega odgovora sem opazil eno tvoje zelo verjetno zmoto. Na vhodu v ovinek verjetno nikoli nisem pospeševal, kvečjemu zaviral. Drugi del tvoje razlage pa je dosti bolj realen ???

Med pregledom svojega odgovora nisem našel kakšnih večjih slovničnih napak, opazil sem pa, da sem spregledal tvojo ponudbo. Ali mi bereš misli in me še dodatno dražiš ... :D

:D

Oprosti, te nič ne dražim, prav tako pa ti ne berem misli. Lahko pa moj podpis vzameš kot vzpodbudo, da nekega dne okrevaš v tolikšni meri, da boš spet lahko udeleženec v prometu, in si mogoče umisliš eno TDM 850.

Kolikor sem gledal sliko, je rumena črta že v temenu ovinka (torej na sredini) in ne na vhodu. Vhod ovinka je že mnogo prej, čisto na začetku slike, od rumene črte naprej pa naj bi se samo pospeševalo, če ga pa pobiksaš, pa lahko v paniki tudi spustiš gas ali pa zabremzaš.

Vsak motorist bi ob padcu rad vedel vzrok, vendar ga je v večini primerov težko 100% odkriti. Tudi na dirkališču je to zelo težko, čeprav so tam razmere veliko bolj predvidljive in je manj spremenljivk, saj lahko odmislimo drseč asfalt, pesek, olje, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motorist bi ob padcu rad vedel vzrok, vendar ga je v večini primerov težko 100% odkriti.

In prav zato je v policijski zapisnik verjetno prav najlažje napisati vzrok nesreče: zaradi neprilagojene hitrosti. Pa dokaži, da to ni bilo res, če moreš ... Itak vsi mopedisti samo divjamo in oviramo promet ...

Ker pa ti še vedno ne verjamem,da ne bereš misli, sem v tem času tudi zamenjal namizje na monitorju. Pa tako lepo sem si zjutraj obljubil, da bom danes malo počival na kavču, ker me kljub lepemu vremenu vse boli ... :blush:

post-12027-0-00587700-1301392659_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam časa na pretek, sem si privoščil vdirenje v XYZ arhiv in uspelo mi je celo najti sliko reševanja Robertotovega Robija. Sicer sem zaradi ohranjanja zasebnosti prisotnih moral osebe in reševalno vozilo malo zamaskirati, vendar se vseeno zelo lepo vidi, kako je reševalno vozilo parkiralo zelo blizu smreke, ki bi bila lahlo zame usodna ...

PS 1

Če se komu zdi, da je ta prispevek dokaz mojega duševnega poslabšanja, mu lahko zagotovim, da je le dokaz izboljšanja! Vedno (?) sem bil bol vesele narave !!! :worship:

PS 2

Bil sem tudi modelar in se trudim, da bom zopet ... :worship:

dober prikaz.zelo nazorno :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nikoli nisem bil preveč ubogljiv (invalidski vozičeka za nedoločen čas ...) sem moral današnje lepo vreme izkoristiti za preverjanje, če naša Zala kaj drži. Ugotovil sem da navzdol (nazaj proti Idriji) drži celo bol kakor navzgor (proti Baraki). Med spuščanjem nazaj v "prostem teku" sta namreč oba bicikla ves čas v stiku z asfaltom, navzgor, pa zaradi pritiskanja na pedala gre skoraj ves čas kar po ta zadnjem ... :kva2:. Res prijetnih 23 km (predvsem ob vračanju ...), zanima me pa, kaj bodo juti zjutraj "povedale" prednje stegenjske mišice, s katerimi imam kar precejšnje težave, pa sploh ne vem zakaj ??? Fizioterapavtke v našem ZD so mi rekle, da jih mogoče celo malo preveč obremnjujem ???

post-12027-0-90077500-1301501805_thumb.jpg

post-12027-0-00953600-1301501842_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi si me nasmeljal s tvojo uprizoritviji in ker je smeh pol zdravja kar tako naprej!

Po zali pa previdno, ker ne glih brez razloga najboljši relly vozniki prihajajo iz vaših koncev. :P

Lepo da je prišla tudi v vaše bolj mrzle konce pomlad in da si se spravil na kolo. Gotovo je to dober znak da se lahko pelješ, glede na to da je treba kar nekaj ravnotežja in moči. Sej veš kako gre, najprej kolo, potem moped, potem pa očitno ena civilna endura?

Veliko prekolesarjenih kilometrov ti želim in še veliko tvojih zabavnih pobruntavščin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi si me nasmeljal s tvojo uprizoritviji in ker je smeh pol zdravja kar tako naprej!

Po zali pa previdno, ker ne glih brez razloga najboljši relly vozniki prihajajo iz vaših koncev. :P

Lepo da je prišla tudi v vaše bolj mrzle konce pomlad in da si se spravil na kolo. Gotovo je to dober znak da se lahko pelješ, glede na to da je treba kar nekaj ravnotežja in moči. Sej veš kako gre, najprej kolo, potem moped, potem pa očitno ena civilna endura?

Veliko prekolesarjenih kilometrov ti želim in še veliko tvojih zabavnih pobruntavščin.

Itak (glede tega, da sem te nasmejal) ... :D

Ja, glede Zale pa iz zelo zanesljivih virov vem, da ponoči ustavijo vsa dela pri obnovitvi ceste in tudi odstarnijo ovire, da lahko relysty nemoteno trenirajo... :OK: Čisto resnično pa je trenutno po Zali potrebna še dodatna prvidnost, ker se na cesto še vedno vali kamenje. Posledica zime in divjadi ???

Ravnotežje mi ne dela skoraj nobenih težav, moč se nabira in tako naprej. Sem se pa prav včeraj malo sprijaznik s tem, da letos 111% še ne bom sodeloval na maratonu Franja in tudi naslednje leto je še vprašanje ???

Pri svojem vrstnem redu pa si nekaj "malenkosti" pozabila. Morala bi pričeti z rešilcem, nadaljevati z nepremičnim (?) ležanjem v bolniški postelji, invalidskim vozičkom, kojco, berglami, pohodniškimi palicami, šele po vsem tem pa pride na vrsto kolo ... :OK:. V resnici pa sem pravkar ugotovil, da se sploh ne spominjam, kdaj sem se na Soči sploh prvič vsedel v invalidski voziček ???

Hvala ti za lepe želje.

Za konec pa še nekaj strogo zaupnega, z velikim upanjem, da moja draga in hčerka, skrivaj ne bereta "moje" teme, v kataro prav trenutno pišem. Včeraj sem se namreč po tulifonu dogovoril s prijateljem, ki ima tudi Fejzerko, in je bil 6. septembra tudi zraven, da bom 1 x letos, v nedeljo, ko je trgovina zaprta, in bom sam na to pripravljen, lahko z njegovim mopedom naredil en krog okoli bližnjega Evrošpina, izključno zaradi moje želje, da ugotovim, česa sem sploh še sposoben. Glede na moje dosedanje izkušnje s kolesom, in da ponavadi zaviramo predvsem na sprednjo zavoro, ne bi smelo biti kakšnih večjh težav ??? Letočnje leto je še dolgo !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In danes se je zgodilo ... Nisem se še pelajl... Natanko pred 1 letom, 6 mesecih in 25 dneh sem zadnjič šel pravilno po stopnicah (takrat samo dol in potem na moped ...) in prav danes je moja trma pripomogla k temu, da sem tudi izpeljal že zjutraj načrtovano načrtovano. Sicer sem po stopnicah že kar nekaj časa (koliko ?) hodl brez kakršnekoli pomoči (razen varnostnega držanja za ograjo, ampak pri hoji navzdol vedno z desno nogo naprej, ker sem si jo bal priprestopu polno obremeniti v položaju zadaj. Zakaj pa si ne bi pomagal z berglami in počasi, postopamo, vedno bolj obremenjeval desno nogo. Desetkrat sem vajo ponovil z berglami, enajstič in dvanajstič sem bergle že odložil, vendar vse stopnice prehodil samo z levo nogo naprej, v zadnjih treh poizkusih pa sem 3 x prehodil stopnice gor in dol skoraj tako, kakor bi moral. Vajo bom moral še velikokrat ponoviti, toda začalo se je ... :010:010:010

Prilagam tudi sliko spodnjega dela stopnišča, po katerem sta me moralo moja draga in najina hčerka vsak vikend, na invalidskem vozičku, prenašati vsaj 1 x gor in 1 x dol, večkrat tudi čisto sami ... :wub::wub::wub: + :nono: ... za mene ..

post-12027-0-17917000-1301584815_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!