Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Lahko se nekateri pregovarjate o debilnosti sestevanja stroskov in podobno....zakaj pa nebi smel mene recimo to zanimat? Se z veseljem vozim in na zalost motor ni edini strosek, zato je kar pomembno pri vsakodnevnih stroskih kok je treba za motor prstimat. Ker ce lahko prstimam samo jurja pa pol namest 3, se bom z veseljem vec vozil z tistim, za keterega je treba manj na stran dat...Za Yamaho ne bom spreseval, ce jo sam vozim, seveda bom za druge uprasal...? :D  Ce ti pa smrdi, da se to pogovarjamo v BMW temi, je pa to tvoj problem. Ne vem zakaj se zbada predvsem BMWjase, to vi veste, ker vas boli :grim , ampak verjetno se je z nekim razlogom to zacel, pa me pac zanima kaksne so te stevilke, ce so res tok grozne. :grrr

 

PS: Cene, hvala.

No tok se govori,in DIN številke niso tako grozne,sej maš moj mobi pa zvrcn,se bova pomenla o številkah ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej vem, sam tko informativno a ves, ce se ze debatira.... :D Eni so pa tok obcutljivi, kot da jih slacis sred preserca... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej vem, sam tko informativno a ves, ce se ze debatira.... :D Eni so pa tok obcutljivi, kot da jih slacis sred preserca... :lol1:

Ma sej jih razumem,tud jaz sem občutljiv ko nimam BMW pri seb :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi ji bil všeč,jaz sem  dobu tud kosilo poleg kavice in prijetnega klepeta :P

 

Tega sem ti pa res fouš-prijetnega klepeta z Majdo!

 

A to sploh obstaja???

 

 

 

 

Ja, pa na kosilo te je pa verjetno Miha povabu,  a ne?

Popravljeno . Popravil kucin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega sem ti pa res fouš-prijetnega klepeta z Majdo!

 

A to sploh obstaja???

 

 

 

 

Ja, pa na kosilo te je pa verjetno Miha povabu,  a ne?

Ja sam sem mogu prvo motor kupit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na BMW servisu in vsi trdijo da je potrebno ogrevane ročke na BMW r1200GS kupiti original kar pride cca 200€ in da pač druge reštve ni. Verjetno poznamo občutek žvečilke na rokčah in se črna guma kar packa s časom. No imam letni 2005 in prišel je čas menjave ročk. Iščem net iščem ročke vse je čez 200€ al pa tu nekje in "baje" da samo original....Jok fantje pogumno v trgovino se kupi 2 para navadnih ročk iz luisa. Zakaj dva para ker samo ena ročka je debeline 25mm mi pa rabimo dve in uporabimo samo ti dve, ki sta 25mm. Odstranimo ščitnik ročke, kar nebom posebej opisoval, ter nato previdno z olfa nožkom prerežemo staro ročko oz gumo ki je še ostala na ročkah. Postopek je enostaven vendar pa previdno pod gumo je žica , ki je zelo tanka in če jo prekineš adijo grelne ročke.

post-16389-0-61386100-1383495753_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil ZdravkoK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzamemo lak za lase. Aja baje je taft najboljši (joke ne me poslušat) in nataknemo novo ročko.

počakamo da se posuši....in nazaj sestavimo ščitnik roke.  VOILA.

post-16389-0-27267000-1383495980_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še druga stran----no postopek enak, previdno in še enkrat previdno. Ja pri meni je na levi strani črna plastika spodaj in se vse skupaj malo slabše vidi. Ampak preverjeno da se.

post-16389-0-98256900-1383496071_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha in tole je ostalo od starih ročk...

 

Veselo na delo. če komu ne leži preveč takšno delo naj se javi in za primerno nagrado mu zamenjam jaz.

 

 

p.s.  samo ne po tistem , ko sam zašuštraš in prekineš žico.

post-16389-0-06489900-1383496168_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super info!

 

A to so drugače grelne žice v gumi gumi al ne? Ker za 2008 letnik bi naj bile grelne žice v sami gumi, tu mi pa deluje da so navite na balanco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem jaz poskušal spomladi - rezultat je bil, da sem jeseni nabavil original nove ročke ... Pa vas s tem ne plašim, očitno so se mi med spravljanjem starih ročk kdaj zatresle roke in s tem olfa nožek.. :-)

Če se komu da igrat, za en six pack radlerja dobi pri meni ročke - enkrat z lakom montirane (in odmontirane ) ročke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater letnik imaš ti ?

2004

Tole sem jaz poskušal spomladi - rezultat je bil, da sem jeseni nabavil original nove ročke ... Pa vas s tem ne plašim, očitno so se mi med spravljanjem starih ročk kdaj zatresle roke in s tem olfa nožek.. :-)

Če se komu da igrat, za en six pack radlerja dobi pri meni ročke - enkrat z lakom montirane (in odmontirane ) ročke...

Menu deluje bp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapisano v temi http://www.motosvet.com/tabla/topic/5950-bmw-r-1200-gs/page-105.

Bremzer, če sem jaz prav razumel, se gumica našprica s sprejem zato, da gre lažje dol, pa tudi, da ko se posuši zagrabi z plastiko.

Milnica se tudi posuši in ni agresivna na nobeno gumo in dol bodo šle raje,če jih pošpricaš z lakom zna preveč prijet !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super info!

 

A to so drugače grelne žice v gumi gumi al ne? Ker za 2008 letnik bi naj bile grelne žice v sami gumi, tu mi pa deluje da so navite na balanco.

 

Tukaj je navita žica na plastiki in guma gre dol, mogoče malo z muko ampak gre. na novejšem nebi vedel bi bilo pa za preverit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milnica se tudi posuši in ni agresivna na nobeno gumo in dol bodo šle raje,če jih pošpricaš z lakom zna preveč prijet !

 

Tudi s tem bi se strinjal. Ampak se bom s tem ubadal ko bo čas za to. :-) Bolj trdo kot gredo originali dol skoraj ne verjamem da je lahko.

Uglavnem zadeva deluje in tudi ročke še naprej grejejo....čakamo suho vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če menjaš dokler še delajo..če je že prekinjena žička pa pač nove vzameš in to je to..

 

Prepričan sem da jih popravim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je navita žica na plastiki in guma gre dol, mogoče malo z muko ampak gre. na novejšem nebi vedel bi bilo pa za preverit.

 

Na novejšijh bi naj bila žica v sami gumi in naj nebi šlo tole, ne vem...

 

Probaval raje ne bom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa preprečiš, da se ročke pol ne vrtijo. Pri gretju običajno lepilo odstopi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!