Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Jes mam doma enega skuterja, pa bom namontiral ene grelne ročke gor. Mora biti vmes kak rele zvezan?

Absolutno preko 4 polnega releja:

30 + tok preko varovalke na akumulator

87  izhod + 2X na grelne ročke 2 kom kabla 1,5 kvadrat na grelne ročke

85 masa (gištel)

86 + preko stikala na ključavnico 15 tok (kontakt)

 

Ps.problem bo z polnenjem akumulatorja, ker nebo nič(ali zelo malo) polnilo akumulator l Sicer pa seštej uporabnike in preveri koliko naj bi po manualu tatvoj skuter polnil !  in ne pozabi sešteti vseh uporabnikov : črpalka goriva,računalnik,kompleten vžigalni sistem,vse parkirne luči (predna,zadna,tabilca) +armatura,zasenčena ena ali celo dve !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vsakmu posebej odgovarjal ! mešanica goriva (benzina) zraka je pri VSEH benzinskih oto motorjih ENAKA in idealna mešanica, ko je mašina segreta na delovno temperaturo je 1:12 (1 liter benzina na 12 kubikov zraka) za zagon hladnega motorja pa mora biti to razmerje 1:9 Problem je pri zračno hlajenih mašinah,ker se samo "včasih" preveč segrevajo, zakaj sem že večkrat napisal in nebom ponavljal.

Kar se tiče BMW-ejev bokserjev se lepo vidi pri zmernih voznikih je izpušni kolektor malo plav pri vseh reiserjuih pa je plav kot sem že napisal skoraj do lambde.Zato vsi,ki kupujete rabljenega R-a vedno poglejte koliko je pobarvan izpuh pa tudi porabo olja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sem jst reku? Točno to kot ti v prvem odstavku-bolj je moder bol se je grel.

Drugače pa trdiš, da pri tem BMW-ju nemore prit do prerevne mešanice zraka in bencina???  Ali trdiš da se zaradi prerevne mešanice mašina ne segreva pretirano??

 

P.S.-sem se že ustrašu da se ne pogovarjaš več z mano :)

Saj se ne sam na kako traparijo,ki jo napišeš pa še občasno odgovorim ! !

To,da se motor z revno mešanico bolj greje (ne pregreva) sem vedel sigurno kakih ca 20 let prej kot ti-pa nebi o tem ! !

Ti pa bi moral vedeti vsaj to,da z današnjo tehnologijo je razmerje zraka-benzina VEDNO idealno  neglede na tip znamko pa naj bo to motor ali avto namreč ta moment, ko razmerje benzina zraka ni idealno preklopi računalnik na pomožni tek in takrat se prižge RUMENA lučka z narisano mašino, obenem to pomeni večjo porabo ker računalnik mešanico obogati na 1:10.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polnilo bo sigurno, ker ma en isti skuter pa iste grelne ročke, edino razlika je da je 125ccm skuter. Tablice 50ccm skuter nima osvetljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.horizonsunlimited.com%2Fhubb%2Fbmw-tech%2Fbmw-r1200gs-gsa-pinging-leading-50480&ei=Nc6oUvi9OueNywPnhICABA&usg=AFQjCNHoSwhnsI4K0qqvdgF-9A9cKARv2Q&sig2=jiwhCtT-3DJOZPYV6QqNkg

 

Pogooglaj mal zadevo. Stricu iz linka zgoraj konkretno lavfa 2009 gsa 1200 na 14,7:1 zrak/bencin. In nadalje so mu na BMW zagotovili, da je to v skladu z regulativami EU. Zadeva se mu ravno zaradi tega in pa zaradi tega ker je pač iz J Afrike pregreva in se igra z mapami, ki bi mu omogočile 13.5:1 zrak/bencin. 

podobnih primerov je na netu milion...suma sumarum; tudi pri modernih motorjih lahko pride do prerevne mešanice oz. majo moderni motorji bolj revno mešanco že zaradi okoljskih norm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vsakmu posebej odgovarjal ! mešanica goriva (benzina) zraka je pri VSEH benzinskih oto motorjih ENAKA in idealna mešanica, ko je mašina segreta na delovno temperaturo je 1:12 (1 liter benzina na 12 kubikov zraka) za zagon hladnega motorja pa mora biti to razmerje 1:9 Problem je pri zračno hlajenih mašinah,ker se samo "včasih" preveč segrevajo, zakaj sem že večkrat napisal in nebom ponavljal.

Kar se tiče BMW-ejev bokserjev se lepo vidi pri zmernih voznikih je izpušni kolektor malo plav pri vseh reiserjuih pa je plav kot sem že napisal skoraj do lambde.Zato vsi,ki kupujete rabljenega R-a vedno poglejte koliko je pobarvan izpuh pa tudi porabo olja !

Ne pozabimo, da pri R seriji oz. GS-ih niso vsi izpuhi enaki, nekateri so samo iz inox pločevine (cevi), pri nekaterih opcijah pa so tudi "kromirani", posledično se različno obarvajo (modri odtenki-temnejše)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz ga mam iz titana,pam se ni nič obarval, :surrender:zdej pa ne vem če mam pravo mešanco :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1:12.000 bolj. če je že govora o litrih :D

 

l na m3 oz liter na kubični meter :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

 

Ali ima mogoče kdo original sprednji del "AUSPUHA" za BMW GS 1200, pa ne preveč modrega. Brez poškodb seveda. Takšnega namrewč že imam.

Kupil bi ga za normalno ceno. kontaktirate me lahko na PM.

 

Ivo

 

Pozdravljeni še enkrat.

 

S tem nisem mislil nič polemizirat, enostavno sem vprašal:" Ali ima mogoče kdo original sprednji del "AUSPUHA" za BMW GS 1200" . več jih poznam, ki so original zamenjali za športne izpuhe, da ne delam reklame. Jaz pa bi enostavno rad imel originalnega. Nov mi je malo drag. Če pa nekomu leži doma v garaži star, bi ga pa kupil. Samo to sem mislil. Nisem mislil ne na modro barvo, ne na čiščenje. Seveda pa ne bi kupil razbitega ali kakor koli poškodovanega. To je vsa filozofija.

 

Vseno vsem hvala, ki ste prebrali do konca moje sporočilo.

 

Ivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah pač par informacij smo še dodali. Forum je javna zadeva, jo bere več ljudi pa zna komu prav prit. (verjemi sem poštekal namen posta)

Drugač pa poglej na ebay.de ter ebay.co. uk + domače oglasnike pa boš zihr dobu stvar.

 

P.S. ˝sprednjemu delu avspuhov˝ se reče kolektorji; ang: collestors/downpies, nem: auspuff Krümmer  -da boš lažje našu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah pač par informacij smo še dodali. Forum je javna zadeva, jo bere več ljudi pa zna komu prav prit. (verjemi sem poštekal namen posta)

Drugač pa poglej na ebay.de ter ebay.co. uk + domače oglasnike pa boš zihr dobu stvar.

 

P.S. ˝sprednjemu delu avspuhov˝ se reče kolektorji; ang: collestors/downpies, nem: auspuff Krümmer  -da boš lažje našu 

 

Najlepša hvala za nasvet.

 

L.p.

 

Ivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvezal preko plusa na ključavnico, brez releja in ne polni akumulatorja, ko pa izklopim je pa vse vredu. Zdaj edino če dam direkt na akumulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi model je carski moped ja, spet so vso konkurenco scat peljal.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi model je carski moped ja, spet so vso konkurenco scat peljal.

Razen nekaj porodnih težav z sklopko in glasnim menjalnikom ! ! (pisalo v Motorradu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko svetujete kaj storiti v primeru če je razbit display? se lahko kupi rabljen števec in se v celoti preprosto menja? ali so problemi glede kilometrov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, kilometre prebere iz ECU-ja, tako da pri tem mopedu ne dela tista fora kot pri nekaterih, menjas stevec in ima manj kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!