Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Jp men je prodajal F650GS modelno leto do 2005 z papirji od 2007!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Tip iz Rimskih toplic je pravi stručko da ti uturi razbit motor iz Italije, dober ga zna zrihtat, če nisi pazljiv ga boš takoj kupu in še vesel boš, sam ne za dolgo...Ja, ta firma je po tem zelo znana!

 

Izkušnja je lahko tudi drugačna.

 

Sam sem pred kratkim pri R-Moto (ne vem zakaj ne omenjate imena podjetja) zamenjal Stroma za GS-a tako, da sem s seboj vzel nekoga, ki se spozna na box motorje in znane hibe teh motorjev in prenosov in je možakar pred nakupom vse to pregledal. Glede na ohranjenost motorja, na odsotnost kakršnihkoli znakov resnih pomanjkljivosti in po poskusni vožnji  je njegov nasvet bil, naj motor vzamem. Tudi če je morebiti bil udarjen, je motor perfektno popravljen.

 

Prodajalec je bil fer tako pri pogajanjih kakor tudi po nakupu, saj sem šele med vožnjo domov ugotovil, da ne dela indikacija količine goriva. Ko sem ga poklical, mi je dal številko serviserja v Ljubljani in naročil, da se to popravi na njegove stroške. Rečeno storjeno. Menim, da se z fer odnosom in komunikacijo s prodajalcem da marsikaj dogovoriti. To, da pri rabljenem vozilu kaj odpove pa je vedno možno.

 

Tudi v primeru, katerega je navedel ferek, je prodajalec kril stroške popravila. Težave s kardanskim prenosom so znana hiba teh motorjev, še posebej starejših letnikov, ko je bila uradna politika BMW-ja, da se olje v kardanu sploh ne menja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj jaz to omenjam kot pozitivno izkušnjo!  

 

Dobrih 8000 € za 7 let star motor in 6 mesecev garancije? A je to še kje?

 

Tudi on je imel serviserja zraven in še enega ki se spozna + moj firbec... takrat po kardanu ni nič ružilo... razbit pa motor ni bil.

 

In če se bo še kaj pokazalo, garancija velja do oktobra!

 

 

za primerjavo: Jaz sem kupil motor februarja pri TC za 10 jurjev in dobil mesec dni garancije... do takrat ko je garancija potekla se sploh vozil nisem...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali te ne kontaktira prodajalec, kjer si ga kupil?

Ne ,ko pripelješ na servis vtipkajo ident št. in vidijo vpoklic! vsaj tako se to odvija pri meni,največkrat sploh ne veš kaj ti vse zamenjajo pri servisu.seveda na njihove stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so poslali po pošti in smo se zmenili za datum servisa. Ker je bila zima so prišli s kombijem po motor.

Ni šlo niti za neko napako, ker je bil nov model so dodatno vgradili senzor, da motor v primeru padca ugasne. Takrat so začeli to vgrajevati serijsko.

Ni pa šlo za GS, ampak RR.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

ali je mogoče že kdo dal vizir in dodatni nosilec od adventurja na gs? Malo preveč mi piha...se kaj ve kolikšna je cena originalnega adventur vizirja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

ali je mogoče že kdo dal vizir in dodatni nosilec od adventurja na gs? Malo preveč mi piha...se kaj ve kolikšna je cena originalnega adventur vizirja??

Ne vem za kater letnik GS-a sprašuješ, jaz ti povem izkušnje za motor letnik 2010:

 

Sem hotel dati na svojega GS-a šipo od GSA-a pa je bilo predrago (kolk je bila cena sem že pozabil).

 

Zato sem si zmontiral ergo screen od wunderlich-a (naročil v bmw-celje)

http://www.wunderlich.de/shop/de/wunderlich-ergo-screen-transparent.html

je celo višjo od gsa vizirja (gsa 460mm, ergo screen 515mm).

 

Zaščita proti pihanju vetra je bila super (merim 185cm), kar je super za mrzle dni, poleti pa je bilo vroče, ker je premalo pihalo - zato sem občasno reguliral naklon šipe, da je prišlo več zraka do telesa (da sem to delal med vožnjo, tega ne priznam :whistle: )

 

aja, pa še tole sem si zmontiral: stranske deflektorje:

http://www.wunderlich.de/shop/de/wunderlich-windabweiser-5321.html

 

 

Poleg tega da manj piha, je dobra stran višje šipe in stranskih deflektorjev tudi to, da je manj hrupa okoli čelade zaradi vrtinčenja zraka.

Razlika je občutna.

 

Dobri strani višje šipe sta tudi:

- lažje se je peljati z odpro čelado, če imaš preklopno.

- na vizirju nimaš nič mušic :OK:

 

Delata pa podobne šipe tudi givi in touratech.

 

Bi ti dal za probat svoj motor, sam je trenutno v večnih loviščih :headbang:

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izkušnjo...

 

nekaj let sem vozil adventurja in ko sem ga pred nekaj dnevi zamenjal za gs. letnik 12 sem bil šokiran nad slabšo veterno zaščito...sedaj sem se že malo navadil..

 

Sem malo pogledal po netu in sem na forumih zasledil givijev aif flow AF330, ki ga na tujih forumih precej pohvalijo.

 

Danes sem ga naročil v moto-trgovini v Trstu za ceno 125 eu. in ga grem drug teden iskat..ko ga bom testiral bom videl ali bo treba dodati tudi stranske deflektorje..

 

http://www.motorcycleparts-hornig.com/Company.html?newsid=149--Winner-of-the-brand-new-AirFlow-Windscreen

 

 

 

Lp.Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko ključev dobiš poleg gs-a? Sem videl da majo eni 2 velika ključa+enga malega plastičnega. A majo starejši modeli tudi tako (2006) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem 14 dni nazaj dobil dva kljuca; enega takega fensi, drugega pa plasticnega. Oba imata iste funkcije, le materiali so drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko ključev dobiš poleg gs-a? Sem videl da majo eni 2 velika ključa+enga malega plastičnega. A majo starejši modeli tudi tako (2006) ?

Original dobiš samo en ključ + en pčastični kot rezerva,drugi orig. samo po naročilu. Tako da jaz sem že pri naročilu motorja naročil še en dodaten ključ in imam zdaj 3 ključe od teh treh ja eden vedno v rezervi doma,enega imam vedno v motorju za vozit rezervni plastični pa je skrit v motorju v slučaju,da ključ izgubim imam še vedno eno rezervo s seboj.To me je izučilo,ko smo bili enkrat z kolegi v Portorožu in je eden od kolegov pri kopanju izgubil ključ moral je motor pustiti kar ob morju in drugi dan je šel ponj z rezervnim ključem ! ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,

sam sem eno leto in pol nazaj dobil 2x enaka ključa+ 2x original alarm na ločenem obesku. Pa nobenega plastičnega!

 

lp,andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj R1200GS letnik 2009 ima zraven dva enaka ključa in še tistega majhnega plastičnega. Ker nisem kupil novega ne vem, če je to original ali dodatno naročeno. F650GS od žene pa je bil kupljen nov in ima po defaultu tri ključe! Nič ni bilo potrebno dodatno naročit .... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj R1200GS letnik 2009 ima zraven dva enaka ključa in še tistega majhnega plastičnega. Ker nisem kupil novega ne vem, če je to original ali dodatno naročeno. F650GS od žene pa je bil kupljen nov in ima po defaultu tri ključe! Nič ni bilo potrebno dodatno naročit .... 

Točn tako,2xoriginal in en kodni mali plastični ključ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo!

za GSA sem v petek prejel samo 2 osnovna ključa + en obesek z vtisnjeno koda-kateri pa ni ključ!

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 En zelo zanimivi test za prijatelje Kartoflbublov.

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky  B)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 En zelo zanimivi test za prijatelje Kartoflbublov.

 

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky  B)

ta bulš test ever!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa poglej še teste ostalih motorjev, ima kar 138 posnetkov na "Tubi". Zares ima samosvoj način predstavitve dvokoles...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa

še teste ostalih motorjev, ima kar 138 posnetkov na "Tubi". Zares ima samosvoj način predstavitve dvokoles...

se režimo že cel popoldne :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,

sam sem eno leto in pol nazaj dobil 2x enaka ključa+ 2x original alarm na ločenem obesku. Pa nobenega plastičnega!

 

lp,andrej

Jaz tudi. 2010 letnik.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo,

sam sem eno leto in pol nazaj dobil 2x enaka ključa+ 2x original alarm na ločenem obesku. Pa nobenega plastičnega!

 

lp,andrej

 

 

Jaz tudi. 2010 letnik.

 

hmm, zanimivo. Jaz sem pri letniku 2010 dobil: 2x ključ +2x alarm obesek + 1x plastični ključ + 1x luštno črnolasko.

 

@KrucyMucy... res nisi dobil plastičnega ključa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislu da je to dost :)

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!