Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Ztechnicova je precej visoka, a ima dve + eno pomanjkljivost. Ni mi všeč, zelo je draga + nihče ne zna nič povedati o njej. V takem primeru še vedno raje vzamem tisto z eBaya, ki je več kot pol cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem ali paše sem ali ne ampak imel sem možnost otipati in peljati novega 1200 adv. 

Samo nekaj: tako poceni plastičen občutek, kot ga pa daje novi adventure pa že dolgo ne... 

Vsa tista navlaka cenene plastike (ali pa samo tako izgleda). Razočaran. Res. 

(malo me je imelo, da bi se zapodil v to investicijo a...  )

Popravljeno . Popravil corser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali paše sem ali ne ampak imel sem možnost otipati in peljati novega 1200 adv. 

Samo nekaj: tako poceni plastičen občutek, kot ga pa daje novi adventure pa že dolgo ne... 

Vsa tista navlaka cenene plastike (ali pa samo tako izgleda). Razočaran. Res. 

(malo me je imelo, da bi se zapodil v to investicijo a...  )

Snecer je tud razočaran

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali paše sem ali ne ampak imel sem možnost otipati in peljati novega 1200 adv. 

Samo nekaj: tako poceni plastičen občutek, kot ga pa daje novi adventure pa že dolgo ne... 

Vsa tista navlaka cenene plastike (ali pa samo tako izgleda). Razočaran. Res. 

(malo me je imelo, da bi se zapodil v to investicijo a...  )

me preseneča tak odgovor, ker ga ima kolega, pa mi ne izgleda ravno tako cenen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali paše sem ali ne ampak imel sem možnost otipati in peljati novega 1200 adv. 

Samo nekaj: tako poceni plastičen občutek, kot ga pa daje novi adventure pa že dolgo ne... 

Vsa tista navlaka cenene plastike (ali pa samo tako izgleda). Razočaran. Res. 

(malo me je imelo, da bi se zapodil v to investicijo a...  )

Na testnega dajejo gor Kitajske ponaredke plastike

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ekola, po petih mesecih in 10.000 prevoženih km mi je odpovedal senzor količine goriva (senzorska palčka), katerega sem zamenjal aprila, po nakupu rabljenega motorja.

 

Malce brskanja po netu pokaže, da gre za pogost pojav, katerega je BMW US priznal in urejajo zadeve na kupcu/uporabniku prijazen način. Ker mi v AC Cosmos glede tega (ali to velja tudi za EU) niso znali nič povedati, sem se obrnil kar na centralo v Minhnu. Čakam na odgovor, poročilo sledi.

 

Sicer obstaja 'A je to' rešitev (glej povezavo zgoraj), vendar bi raje videl, da se okvarjen del zamenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, po petih mesecih in 10.000 prevoženih km mi je odpovedal senzor količine goriva (senzorska palčka), katerega sem zamenjal aprila, po nakupu rabljenega motorja.

 

Malce brskanja po netu pokaže, da gre za pogost pojav, katerega je BMW US priznal in urejajo zadeve na kupcu/uporabniku prijazen način. Ker mi v AC Cosmos glede tega (ali to velja tudi za EU) niso znali nič povedati, sem se obrnil kar na centralo v Minhnu. Čakam na odgovor, poročilo sledi.

 

Sicer obstaja 'A je to' rešitev (glej povezavo zgoraj), vendar bi raje videl, da se okvarjen del zamenja.

 

Si vgradil nov senzor (fuelstrip) ali je bil rabljen?

Ker na nov originalni del je vsaj 1 leto garancije.

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradil nov in to rešujem z možakarjem, ki ga je vgradil (on ga je nabavljal).

 

Me pa še vedno zanima BMW-jev odziv glede garancije v EU, saj v primeru enake obravnave kot velja za US, povrnejo tudi stroške za nakupe fuel stripov v preteklosti. Takšna informacija pa bi lahko bila v pomoč še komu drugemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ztechnicova je precej visoka, a ima dve + eno pomanjkljivost. Ni mi všeč, zelo je draga + nihče ne zna nič povedati o njej. V takem primeru še vedno raje vzamem tisto z eBaya, ki je več kot pol cenejša.

Kaj pa vario screen? http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html Ta zadeva se mi zdi boljša kot velike šipe, ker rahko reguliraš pretok in način pretoka zraka

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vario screen? http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html Ta zadeva se mi zdi boljša kot velike šipe, ker rahko reguliraš pretok in način pretoka zraka

 

Vario je v igri, če nov višji vizir ne bo dovolj visok. Je pa res da MRA tale mali vario-shit ceni skoraj toliko kot sem dal za cel vario-touring vizir za V-Stroma :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola, po petih mesecih in 10.000 prevoženih km mi je odpovedal senzor količine goriva !

Vsak del poimenjujete SENZOR kakšen senzor to je navaden drsni upor,ki se zelo rad prekine ali izrabi še sloh,če se vedno voziš z bolj praznim tankom in konstantno skaće plovec gor-dol  ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GS-a ne rabiš polnega,s skoraj praznim tankom narediš več kot  Japonc z polnim :grim

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak del poimenjujete SENZOR kakšen senzor to je navaden drsni upor,ki se zelo rad prekine ali izrabi še sloh,če se vedno voziš z bolj praznim tankom in konstantno skaće plovec gor-dol  ! !

 

Bremzer, lej, kapo dol, ko hočeš pomagati in dejansko pomagaš s svojim znanjem. Ampak v naslednjem trenutku vse podreš z ošabnim odnosom in pametovanjem tudi kadar nimaš prav.

 

Tukaj ne gre za plovec temveč tipalo v obliki elastične palice, čemur v nemščini rečejo Kraftstoff Foliengeber. Plovec so pri R1200GS ponovno uvedli s serijo 2010, ker so ugotovili, da jim ta reč ne dela najbolje (vse najdeš na povezavi v mojem prvem postu).

 

Če te zanima kako reč zgleda, si lahko pogledaš tukaj:

http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?308762-HOW-TO-CHANGE-THE-FUEL-LEVEL-SENSOR-IN-A-1200GSA

 

In ne, tudi če bi se kdo vozil večino časa z bolj praznim rezervoarjem, to ni nobeno opravičilo za odpoved delovanja komponente.

 

@ Kmet - prosim če nabijanje na tematiko BMW/Japonci ipd. preseliš v ustrezno temo in se tukaj držiš tehnike, nasvetov in pomoči.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vgradil nov in to rešujem z možakarjem, ki ga je vgradil (on ga je nabavljal).

 

Me pa še vedno zanima BMW-jev odziv glede garancije v EU, saj v primeru enake obravnave kot velja za US, povrnejo tudi stroške za nakupe fuel stripov v preteklosti. Takšna informacija pa bi lahko bila v pomoč še komu drugemu.

Sporoči kaj ti bodo povedali v "Minkenu", me prav zanima zakaj smo recimo EU kupci tretirani drugaše od Amerikanosov!?

 

Če kaj pomaga, jim lahko še jaz kaj napišem. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz letos menjal tale ''foliengeber'', cena sitnica 160 EUR :(

 

Hrani račune..morda še prav pridejo ;)  Če si to delal na BMW servisu, jih imajo zagotovo tudi oni.

 

Minhenska centrala je, za razliko od AC Cosmosa, vsaj potrdila, da so prejeli mail in da bom dobil odgovor.

 

Tukajle je pa mušter maila..morda bo komu v navdih:

 

Dear folks at the BMW customer service,

 

I'm writing to you as I was unable to get an answer from my nearest BMW Motorrad Partner (AC Cosmos, Ljubljana). The thing is, that I’ve bought a used BMW1200GSA (Make Year 2009) in April this year, which had a faulty fuel level strip. I bought a new one, installed it and everything was fine until this month, the fuel strip malfunctioned again (I rode the bike something more than 10.000km after the strip was replaced).

 

As I was intrigued with the problem, I checked the internet forums where the owners of R1200GS/GSA discuss their bikes and issues and found out that this was a common problem, which for a long time wasn’t acknowledged by BMW Motorrad. And then from June 2014 at least five US members stated that BMW Motorrad in the US has acknowledged the issue and is now giving a 12 years warranty on fuel strips from the date of delivery plus reimbursing costs for previous replacement of fuel strips (not including labor). It can all be red at: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=758453&page=24

 

Therefore, I’d like to ask you if this is true and what the BMW Motorrad Europe policy about that is? Firstly I’d like to solve my problem in the right way, without using unorthodox and potentially dangerous ways of repairing/fixing the fuel strip problem every few months and I’d like to contribute to the positive image of BMW Motorcycles, cause I’m overall very satisfied with my R1200GSA, which gives me a lot of ‘Freude am fahren’. But I’ll also not hesitate to voice my negative opinion if not being treated in a fair and honest way. I started with a BMW motorcycle, had a number of Japanese bikes in the meantime and have returned to BMW paying more for what should be either better quality and/or customer service. Hope that you’ll prove me right in my expectations.

 

Best regards,

 

Matjaz

BMW R1200GSA, VIN nr.: WB10380009ZW76203. Sold at BMW Selmar in Celje, Slovenia.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj sem spraševal po podjetju, kjer bi se dalo naročiti fluorescenčno folijo oz. lepljenje le te na motor. Našel AW Design v mojem koncu žabilenda in rezultat je:

 

C'ME poslikava :boobies:

 

post-1019-0-94174500-1412001275_thumb.jpg

 

Še dobro, da je GSA tako grd in ga ne moreš zafrkniti tudi, če bi hotel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj sem spraševal po podjetju, kjer bi se dalo naročiti fluorescenčno folijo oz. lepljenje le te na motor. Našel AW Design v mojem koncu žabilenda in rezultat je:

 

C'ME poslikava :boobies:

 

attachicon.gifIMAG0097.jpg

 

Še dobro, da je GSA tako grd in ga ne moreš zafrkniti tudi, če bi hotel.

zdej pa sam še eno jakno policija in maš nov šiht :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!