Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Sam vozim sicer K-aja z ESA razlika med dinamičnim in navadnim ESA je samo v tem,da pri dinamičnem nastaviš trdoto vzmeti kot tudi blažilcev med vožnjo pri starem ESA pa nastaviš trdoto vzmeti (samo zadnje) pred vožnjo, trdoto blažilcev(amortizerjev obeh) med vožnjo.

Ps: Kar se tiče cene jaz NIKOLI nebi kupil nobenega BMW-eja brez ESA .To je ravno tako kot ste pred leti bili VSI proti ABS-u danes pa sploh ni več novega motorja brez ABS-a. Tehnika gre naprej in mi moramo iti z njo !

Prišel sem si na jasno z razliko. To, kar pišeš ni edina razlika, bistvo je v aktivnem podvozju. Dynamic ESA ti sama, glede na podatke s ceste (preko senzorjev) regulira trdoto, oz. "rebound" in to , kako naj se izrazim, v živo, takoj, sproti.in real time..:) Vseeno hvala vsem za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Imam gs-a 2005 in mi non-stop piha po notranji strani stegen v jajca tako, da je po daljših furah problem zelo resen. Ali obstajajo kakšni nastavki za preusmiritev toka vetra in ali ima kdo izkušnje s to težavo.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

 

Piha praktično na vseh motorjih mogoče manj na kaki GW ali RT. Ni to problem samo na GS-u.

 

Precej je odvisno od "opreme" v kakšnih navadnih hlačah zna bit zoprno.

 

GSA ima ob šipi dodatna prozorna "krilca" koliko pa preusmerijo "pihanje" je pa prašanje?

 

Drži se ATGATT pa bo,

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na GS-a zmontiral tista krilca. Mislim da so nekje 25€/kos original, vredna denarja, po občutku nekje 30km/h razlike...veter v jajcih? Res da je to moj prvi motor in da z drugimi nimam nekih izkušenj, vendar sam nekega pretiranega/opaznega zračenja mednožja ne opazim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoce kdo zmontiralo tole cevasto zaščito za rezervoar/radiatorje na GS LC mogoce? Gledal sem ze od SW-motech, pa se par drugih firm ampak problem je v tem, da niso kompatibilne z original BMW cevasto zascito motorja, original take zascita pa ne obstaja...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Imam gs-a 2005 in mi non-stop piha po notranji strani stegen v jajca tako, da je po daljših furah problem zelo resen. Ali obstajajo kakšni nastavki za preusmiritev toka vetra in ali ima kdo izkušnje s to težavo.

Hvala.

windstopper dolge gate pa ne bo pihalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej kmetič, če človek pravi, da ga piha mu jst verjamem. meni so windstopper dolge gate super in me tudi pri perforiranih hlačah ne piha. pa še za na smučarijo al kako drugo zimsko aktivnost so super. tko da ne vem kaj se jeziš? 

 ... pri R1200GS se ne gre za piš vetra, ampak za konstantno hlajenje genitalnega predela, še posebej, ko so temperature nižje kot 5°C ... tega ti ne reši noben windstoper (sem poizkusil z windstoper kolesarskimi hlačami pod motoristično obleko) ... edina prava rešitev so tiste prozorne plastike, kot je že Kmet prej napisal ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ... pri R1200GS se ne gre za piš vetra, ampak za konstantno hlajenje genitalnega predela, še posebej, ko so temperature nižje kot 5°C ... tega ti ne reši noben windstoper (sem poizkusil z windstoper kolesarskimi hlačami pod motoristično obleko) ... edina prava rešitev so tiste prozorne plastike, kot je že Kmet prej napisal ... 

Kolk casa pa si vozil pri takih stopinjah, da si to zacutil? Jaz sem sel iz LJ cez Crni Vrh proti Ajdovscini pa je blo 1°C na Crnem Vrhu....v Logatcu pa 5°C pa nisem (še) nič začutil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk casa pa si vozil pri takih stopinjah, da si to zacutil? Jaz sem sel iz LJ cez Crni Vrh proti Ajdovscini pa je blo 1°C na Crnem Vrhu....v Logatcu pa 5°C pa nisem (še) nič začutil.

Po kakšni uri pri cca 2 stopinji in hitrosti okoli 90 km/h mi počasi postane nadležno ... je pa seveda odvisno tudi od človeka, včasih sem pri minusu letal po Golici pa me ni nič motilo, sedaj pa rajši malo šparam zdravje in izkoriščam toplejše in lepše dneve ;) ... nisem več med najmlajšimi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deflektorčki se poznajo bolj kot ne pri pihanju v roke in prsni koš, torej zgornji del telesa...dajo se čisto lepo zmontirat tudi z "navadno" gs šipo, samo potem malo čudno štrlijo par cm navzven. Bom poslikal ko pridem domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.

Imam gs-a 2005 in mi non-stop piha po notranji strani stegen v jajca tako, da je po daljših furah problem zelo resen. Ali obstajajo kakšni nastavki za preusmiritev toka vetra in ali ima kdo izkušnje s to težavo.

Hvala.

Skuteraši imajo to težavo najbolje rešeno s tistimi pregrinjali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, ta grozno nesrečen zgleda :P

http://www.tucanourbano.com/it/catalog/product/gallery/id/9144/image/1688/

 

drgač na skuterju je to špica, na ta pravem motorju pa še nism nobenga s tem vidla.

al zmrznjena jajca, al pa mau ko cigan zgledaš......v bistvu smo vsi pozimi bolj kot ne cigansko oblečeni, da se še premikat ne mormo

 

R120_N_04_1.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri GSA-ju mislim, da nebi smelo bit tega problema ker je ze tako ali tako sirsi in so noge bolj zascitene....posledicno verjetno tudi bingelj z dodatki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pada dež imaš mokra stegna na notranji strani/ n nadrahi rok na čelni strani+prste kljub ščitnikom. Prašnike in ostalo pa ostane suho, maš pa vlažno trtico. Včasih se veter brez logike vrtinči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pada dež imaš mokra stegna na notranji strani/ n nadrahi rok na čelni strani+prste kljub ščitnikom. Prašnike in ostalo pa ostane suho, maš pa vlažno trtico. Včasih se veter brez logike vrtinči.

za dež so res super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!