Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Dva plastična vzvoda v obliki izvijača, da ne poškoduješ pokrova ventilov. Enakomerno "pajsneš" na nasprotnih straneh konektorja - deluje preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 1150 je bilo podobno pomagalo, ki pa ni nek biser, ko konektor enkrat snameš še deluje, če pa se mučiš po xx prevoženih km in vse skupaj zapeče je pa bolše tisto kar sem ti opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da malo oživim temo :)

Sem ponosen lastnik "novega" GS 1200 R motorja ^^ in me zanima, koliko mora biti sag-a oz posedanje vzmeti na 2005 letniku? Nekje sem prebral da nekje med 55 in 67 milimetri. Samo nevem če je to zadaj ali spredaj.

Lp, jjag3r

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Imam za prodat originalni izpuh (samo lonec brez krivin) za BMW R 1200 GS ADVENTURE letnik 2008. Sem nabavu komplet Akrapoviča in ga ne potrebujem več...

Cena 130 €!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Mogoče kdo ve, če pašejo stranski nosilci za kovčke od GS 1200 R Adventure na navadnega GS 1200 R, letnik 2005? Kovčki so pa ti: http://www.avto.net/....asp?ID=6074298

Od mene je te nosilce kupil član foruma,nick name je BMW in jih je namontiral na navadnega GS-a sam ne vem kateri letnik,piši mu na PM pa ga vpraš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mene je te nosilce kupil član foruma,nick name je BMW in jih je namontiral na navadnega GS-a sam ne vem kateri letnik,piši mu na PM pa ga vpraš.

LP

a meni ne verjameš, moj prejšnji motor je bil R1200 GS l,2005 in geštel je ostal nespremenjen do danes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a meni ne verjameš, moj prejšnji motor je bil R1200 GS l,2005 in geštel je ostal nespremenjen do danes

Rufus ko sem napisal post in ga dal v objavo....pred tem še ni blo tvojega posta,seveda ti vrjamem :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Mogoče kdo ve, če pašejo stranski nosilci za kovčke od GS 1200 R Adventure na navadnega GS 1200 R, letnik 2005? Kovčki so pa ti: http://www.avto.net/....asp?ID=6074298

Pašejo , sem jih imel jaz gor na navadnem GS letnik 2006 . Imam pa za prodat zadnji prtljažnik original za Bmw r1200 gs Adventure , katerega sem imel tudi gor na navadnem GS - u. Cena 90 EUR ( brezhiben ) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo iz izkušenj, če in kako se da staknit konektor od glavne svečke , brez tistega plastičnega okroglega nastavka (orodja), ki je specialno narejen za to (ga nimam)?

Vzemi daljši izvijač in ga pristavi iz strani , po najdaljšem vtoru in ga obrni za 180 , sam mora biti zadosti širok na koncu .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- menjava motornega olja in filra

- nastavitev ventilov

- sinkronizacija cilindrov

- menjava olja v menjalniku

- menjava jermena alternatorja (v mojem primeru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- menjava motornega olja in filra

- nastavitev ventilov

- sinkronizacija cilindrov

- menjava olja v menjalniku

- menjava jermena alternatorja (v mojem primeru)

- menjava olja v kardanu (na vsakem rednem servisu na 10k km)! Drugače pošli serviserja v PM :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- menjava olja v kardanu (na vsakem rednem servisu na 10k km)! Drugače pošli serviserja v PM :grim

od kje ta podatek, lahko razložiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje ta podatek, lahko razložiš?

lahko ti nam razložiš zakaj ne!

za slaba 2dl olja se ne splača zezat v culakafriji s kardanom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje ta podatek, lahko razložiš?

1.) Jermen alternatorja se menja na 40K Kil.

2.) Olje v kotnem prenosu (diferencialu) na 20 K kil.(po novem) prej se je samo dolivalo ni bilo predpisano kdaj naj bi se menjalo !

Vse ostalo pa kot je bilo že napisano !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ti nam razložiš zakaj ne!

za slaba 2dl olja se ne splača zezat v culakafriji s kardanom.

Jaz vem, da sem motor peljal na pooblaščen servis in olja niso zamenjali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem, da sem motor peljal na pooblaščen servis in olja niso zamenjali..

ker so šlampasti, ko sem imel še gs-a 1150 mi pri Valentinčiču tudi niso zamenjali olja in so rekli na 50k km, ko sem šel na drugi poblaščeni servis so rekli da bodo zamenjali na 10k km, ker je tako bolje za prenos.

Tudi na mašini bi lahko menjali na 20k km, ker je olje kvalitetno za to nisko turažno mašino pa vseeno menjamo na10k km. Jaz vseeno svetujem menjajte pri vsakem servisu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest menjam olje v motorju, konec vsake sezone, ne glede na to koliko km naredim ( delam jih ca 7-8000 letno), olje v kardanu pa vsako drugo sezono. Imam že tretjega GS-ja in se stalno držim opisane prakse in nikoli nobenih problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva menjava olja v kardanu je po 1000km kot tudi v agregatu,za tem se v kardanu menja vsakih 2o.oookm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kolk pa kej menjate zavorne obloge?

a jih menjate z originalnimi ali kakimi drugimi?

jest na prejšnem GS-u, ki sem ga imel 4 leta ( ca 40.000 km) sem menjal dvakrat prednje in enkrat zadnje. Ne vem pa kako bo zdej, ker ima integralne zavore. Vedno sem menjal z originalnimi, samo da jih nisem kupoval na BMW servisu, ker imaš potem občutek, da si še diske kupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 1100tki imam po 50.000 km še zmeraj sprednje obloge - res pa je, da bodo to leto zrele za menjavo :yes: Zgleda, da se pozna režim vožnje, če se sklicujem na prejšnji post. Ko sem menjal, sem dal notr originalne - Brembo. Osebno se pri zaviranju rad poslužujem pogonskega agregata - oz. na mojem modelu se kr pozna pojemek ob zaprtju ročice plina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!