Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

rdeč- grd

turkizen-grd

siv- zmeren...

cena je pa, kot pravi Kmet2 za goliča.. dodaj malo tega in malo onega pa še mal za v juhco pa boš zraven vrgel še eno XTZ 660 tenere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majavi so- obupno slabo se fiksirajo (zahaklane porukaš z roko, pa misliš da jih nisi zapel na tretji točki) , stransko obpiranje je nepraktično,funkcija raztegljivosti neuporabna, dizajn z zadnje strani za kozlat! V Tenerikene originalne stlačim precej več, čeprav so po volumnu manjši.

GSA-jevi alu pa so neprimerno boljši in predvsem leeeepši.

lp andrej

Pod tole se lahko kar podpišem...

Original kovčki so edino lepi, vse ostalo je tko, tko...

To je cena za goliča oz. golo od golega!!Nima nič razen mašine,dveh koles pa luči :P

To ni cena za goliča, saj je ABS in ostala elektronika (ASC) sedaj serijska (če sem prav razmel)...

In, če to preneseš na zdajšnji model, ugotoviš, da je novi model 300€ cenejši, glede na to, da bi itak vsak to kramo gor nametu...

Juhu...

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tole se lahko kar podpišem...

Original kovčki so edino lepi, vse ostalo je tko, tko...

To ni cena za goliča, saj je ABS in ostala elektronika (ASC) sedaj serijska (če sem prav razmel)...

In, če to preneseš na zdajšnji model, ugotoviš, da je novi model 300€ cenejši, glede na to, da bi itak vsak to kramo gor nametu...

Juhu...

Jaz imam original Bmw plastične kufre,komentar 223223 je povsem neresen,no vsak ima svoje videnje...

Argumenti:

Kovčki(stranski) se nastavljajo z t nosilci,ki imajo narejene štifte z navoji,če ga pravilno nastaviš je kovček trden kot stena,prav tako zelo dobr zagrabi stranska ročica,ker je njena funkcija pogojena z nastavi prej omenjenega štifta!! Vem ker sem imel isti problem in so mi gospodje v A-Cosmosu pokazali kako se stvari streže!

Funkcija raztegljivosti pa je še kako uporabna,ne vem kako ne bi bila saj,kar lepo povečaš prostornino kovčka,se pravi spraviš v njega več......ne razumem neuporabnosti le tega...

Moram se strinjat z odpiranjem na stran,nepraktično,saj ko greš na potovanje in je vse lepo zloženo in ti želiš vmes nekaj vun potegnit in če je kovček pripet.....se ve kaj se zgodi.No jaz to rešujem z tem ,da si taktično pripravim prtljago za na pot.V stranskih kovčkih je krama za nočitve...itd v top case in tank torbi pa za na po pot vse kar potrebujem.Če pa se že najde nekaj vmes v stranskih ,ga enostavno snemeš ,položiš na tla in stvar postane silno enostavna,

Kar se tiče dizajna,eh vsake oči imajo svojega malarja.....če ti pa je disajn in lepota ne vem kako pomembna,sploh ne kupiš GS-a ane :P jaz ga imam zaradi funkcionalnosti,fantastične ciklistike,bremz in la.lalalaalala bi našteval :D

Če v manjše kufre stlačiš več prtljage kot v velike......pa ti si mojster :P

GSA kovčki (alu) imajo svoje prednosti kar ne oporekam(zdržljivejši,praktično odpiranje.....) imajo pa tudi slabe strani kot so nabiranje kondenza in če jih ne potrebuješ jih snemeš a še vedno sabo prevažaš kup nepotrebnega železja(nosilci) in z tem mrtvo nepotrebno težo.

Bladzo ne vem kako si razumel ti,ampak jaz sem prebral v MotoSi,da je za doplačat celo led sprednja luč,da o dinamičnem elektronskem vzmetenju ne zgubljam besed.....

Cena z vso elektronsko navlako bo segla do 17K€ al pa še kakšen evrček več,no pa kaj govorim teb,vem da si star maček na GS-ih.Če ti ni odveč ko jih boš kupoval nam sporoč ,pa da vidimo tistih 300€ cenejši motor.Se pravi vsa oprema na starem GS-u leto nazaj(saj zdaj vsi z prihodom novega modela spuščajo cene) in ceno novega z vso opremo,res me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet:

Kovčki (original) so dobri le ko so novi. Prvič ko prevrneš moped, pa se začnejo problemi. Meni je pri vseh treh blazno zatika patent za odpiranje, ko pa so raztegnjeni, puščajo vodo. Stransko odpiranje, pa kot ugotavljaš, ni praktično. Jaz to rešujem z notranjimi torbami, ki pomagajo tudi pri dežju. Na večini GS-ov imamo Givi. Motor zgleda sicer grozno, a so kovčki veliko bolj trpežni.

Original kovčki so super za šminkerje :kva2: :kva2: :devil: :devil: :devil: :devil:

Oprema pri novem, ki jo naštevaš, je bila vedno za doplačilo. Glede na to, da je sedaj še več možne opreme, je razumljivo, da boš lahko z vso kramo presegel ceno starega. V prejšnji objavi sem govoril o osnovnem modelu, ki je cca 300€ manjša (seveda moraš nekoliko preračunat, saj pri starem ni bil ABS in ASC serijsko).

Sicer, sem že kupil oktobra... :OK:

S ceno pa me bodo razveselil v naslednjem tednu, ko sestavim mopede...

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet:

Kovčki (original) so dobri le ko so novi. Prvič ko prevrneš moped, pa se začnejo problemi. Meni je pri vseh treh blazno zatika patent za odpiranje, ko pa so raztegnjeni, puščajo vodo. Stransko odpiranje, pa kot ugotavljaš, ni praktično. Jaz to rešujem z notranjimi torbami, ki pomagajo tudi pri dežju. Na večini GS-ov imamo Givi. Motor zgleda sicer grozno, a so kovčki veliko bolj trpežni.

Original kovčki so super za šminkerje :kva2: :kva2: :devil: :devil: :devil: :devil:

Oprema pri novem, ki jo naštevaš, je bila vedno za doplačilo. Glede na to, da je sedaj še več možne opreme, je razumljivo, da boš lahko z vso kramo presegel ceno starega. V prejšnji objavi sem govoril o osnovnem modelu, ki je cca 300€ manjša (seveda moraš nekoliko preračunat, saj pri starem ni bil ABS in ASC serijsko).

Sicer, sem že kupil oktobra... :OK:

S ceno pa me bodo razveselil v naslednjem tednu, ko sestavim mopede...

No jaz ga po tleh ravno nimam namena metat,da bi to preveril in ti verjamem na besedo.Ne vem in ne bom trdil ,ampak od letnika 2o10 še nisem zasledil GS 1200 brez ABS,zdej pa ne vem al so ga vsi doplačevali al je bil serisko,recimo,da ti spet vrjamem.

Drugače sem pa en tak povprečen šminker z 15 do 20kkm na leto :P je pa res,da je to pretežno asvalt,ki ne škodi lepim kovčkom .)

Pa nehi mi že replicirat k ti morm sam kimat.. :closedeyes: .....dost mamtega že doma :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vzel kar celo barvno paleto, če tok crkuje kot pravte, da se bom saj z enim vozu dokler bodo ostale šraufali

A cilaš na porodne težave? Glede, da je nova generacija... Mah... bo že cajt pokazu svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je ravno citiralo moje mnenje glede original kovčkov za GS: za mene so definitivno slabo projektirani! In slabo izdelani. Stransko odpiranje je popolnoma nepraktično, vpetje je narejeno zanič.

In moped ranga GS kot enduro MORA PRENESTI padec na mestu na kovček! (glej reklamni video!!!) V prospektu nas trgovci prepričujejo, da je to moped za v Afriko in nevemkaj še, če pa se ti prevrne na stran NA MESTU doma na dvorišču, si ga pa najebal!

A je kateri prepeljal 50km po Afriškem brezpotju, ne da bi kavsnil po tleh (beri knjige popotnikov)???

Nisem neka tečna stranka, ampak za pošteno plačan denar pričakujem, da dobim korekten artikel in ne polizdelek, uporaben samo na asfaltu in neprimeren namenu mopeda.

Zanimivo, da lahko tanova mala tenerejka za 3xmanj evrov vrednosti 10xkavsne po tleh na kufre, ne da bi se kaj poznalo njej in kufrom. In ne na mestu!

In da v te iste kufre stlačim precej več :hmm: zaradi zgornjega odpiranja....

In ravno zaradi zaradi novega GSja sem včeraj (danes zjutraj) zeeelo pozno zaspančkal......

....in prepričal prepričanega, da je trenutna situacija v garaži optimalna-glede na trenutne potrebe in želje.....

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se je ravno citiralo moje mnenje glede original kovčkov za GS: za mene so definitivno slabo projektirani! In slabo izdelani. Stransko odpiranje je popolnoma nepraktično, vpetje je narejeno zanič.

In moped ranga GS kot enduro MORA PRENESTI padec na mestu na kovček! (glej reklamni video!!!) V prospektu nas trgovci prepričujejo, da je to moped za v Afriko in nevemkaj še, če pa se ti prevrne na stran NA MESTU doma na dvorišču, si ga pa najebal!

A je kateri prepeljal 50km po Afriškem brezpotju, ne da bi kavsnil po tleh (beri knjige popotnikov)???

Nisem neka tečna stranka, ampak za pošteno plačan denar pričakujem, da dobim korekten artikel in ne polizdelek, uporaben samo na asfaltu in neprimeren namenu mopeda.

Zanimivo, da lahko tanova mala tenerejka za 3xmanj evrov vrednosti 10xkavsne po tleh na kufre, ne da bi se kaj poznalo njej in kufrom. In ne na mestu!

In da v te iste kufre stlačim precej več :hmm: zaradi zgornjega odpiranja....

LP, andrej

Mnogo več , kot 50km sem prevozil pa afriških brezpotjih. Tudi po sipinah! Kako se je pa GS obnesu, ti pa povem enkrat ob pijači. Če bi napisu to tu, bi Snecerju ziher prišlo...

Sicer pa so mopede že davno nazaj nehal sestavljat inženirji! Zdaj jih sestavljajo ekonomisti, zato pa je stanje takšno kakršno je (glede kvalitete). Vseeno pa to stanje zadošča 99% uporabnikom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo več , kot 50km sem prevozil pa afriških brezpotjih. Tudi po sipinah! Kako se je pa GS obnesu, ti pa povem enkrat ob pijači. Če bi napisu to tu, bi Snecerju ziher prišlo...

Sicer pa so mopede že davno nazaj nehal sestavljat inženirji! Zdaj jih sestavljajo ekonomisti, zato pa je stanje takšno kakršno je (glede kvalitete). Vseeno pa to stanje zadošča 99% uporabnikom.

...... " Vseeno pa to stanje zadošča 99% uporabnikom." :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem se jaz uspel pozanimat okrog WC GSa, je serijsko edino in samo ABS, VSE ostalo (od LED luči do ščitnikov rok... ) je ob doplačilu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tud gs wc obstaja?

al je gs=wc (skret po domače)?

:)

.... stari, opažam da si jim že mal podlegu ..... :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem se jaz uspel pozanimat okrog WC GSa, je serijsko edino in samo ABS, VSE ostalo (od LED luči do ščitnikov rok... ) je ob doplačilu!

No, do sedaj tudi ABS ni bil serijsko. In cena 13.800€ je bila le mit. Letos je bil polno opremljen moped (brez kovčkov, navigacije, meglenk, itd), ki ti ga sestavijo v tovarni, cca 16.800€!

Od sedaj naprej pa je takole:

CENIK DODATKOV

Model : 0A01 R1200GS-NEW

Cena + DDV : 14.700,00 eur ABS SERIJSKO

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatek Cena+ddv

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Barva : N44 THUNDER GRAU 0,00

N85 BLUEFIRE 0,00

751 ALPINE WHITE-UNI 0,00

NA5 RACING RED 0,00

PAKETI 230 KOMFORTNI PAKET 655,00

519-GRETJE ROČIC

590-LED SMEDROKAZI

681-NOSILCI ZA KOVĆEK

530-RDC

589-ŠČITNIK ROK

233 TURING PAKET 1.432,00

191-DINAMIČNA ESA

519-GRETJE ROČIC

350-KROMIRAN IZPUH

590-LED BELI SMEROKAZI

681-NOSILCI ZA KOVČEK

221-POTOVALNI RAČUNALNIK » PRO«

272-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

589-ŠČITNIKI ROK

235 DINAMIČNI PAKET 2.118,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

191-DINAMIČNA ESA

590-LED BELI SMEROKAZI

192-LED PREDNJI ŽAEOMET

221-POTOVALNI RAČUNALNIK »PRO«

271-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

236 AKTIV PAKET 897,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

202-DNEVNE LUČI

538-TEMPOMAT

239 DINAMIČNI PAKET 2 2.017,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

191-DINAMIČNA ESA

192-LED PREDNJI ŽAROMET

221-POTOVALNI RAČUNALNIK »PRO«

272-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

DODATKI

285 - SLOVENSKA NAVODILA 00,00

190 - ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA 509,00

191 - DINAMIČNA ESA 754,00

192 - LED PREDNJI ŽAROMET 00,00

202 - DNEVNE LUČI 00,00

221 - POTOVALNI RAČUNALNIK PRO 00,00

272 - PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO 00,00

350 - KROMIRAN IZPUH 82,00

499 - SPUŠČENO PODVOZJE 184,00

519 - GRETJE ROČIC 199,00

530 - RDC- KONTROLA PRITISKA V GUMAH 209,00

538 - TEMPOMAT 316,00

589 - ŠČITNIKI ROK 77,00

590 - LED SMEROKAZI 00,00

603 - ALARM 211,00

681 - NOSILCI ZA STRANSKE KOVČKE 153,00

703 - OMEJITEV MOČI 00,00

771 - KOLESA Z NAPERAMI (ŠPICE) 367,00

776 - NIZEK SEDEŽ ZA VOZNIKA 00,00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Določeni paketi se izključujejo!

Popravljeno . Popravil bladzo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, do sedaj tudi ABS ni bil serijsko. In cena 13.800€ je bila le mit. Letos je bil polno opremljen moped (brez kovčkov, navigacije, meglenk, itd), ki ti ga sestavijo v tovarni, cca 16.800€!

Od sedaj naprej pa je takole:

CENIK DODATKOV

Model : 0A01 R1200GS-NEW

Cena + DDV : 14.700,00 eur ABS SERIJSKO

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatek Cena+ddv

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Barva : N44 THUNDER GRAU 0,00

N85 BLUEFIRE 0,00

751 ALPINE WHITE-UNI 0,00

NA5 RACING RED 0,00

PAKETI 230 KOMFORTNI PAKET 655,00

519-GRETJE ROČIC

590-LED SMEDROKAZI

681-NOSILCI ZA KOVĆEK

530-RDC

589-ŠČITNIK ROK

233 TURING PAKET 1.432,00

191-DINAMIČNA ESA

519-GRETJE ROČIC

350-KROMIRAN IZPUH

590-LED BELI SMEROKAZI

681-NOSILCI ZA KOVČEK

221-POTOVALNI RAČUNALNIK » PRO«

272-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

589-ŠČITNIKI ROK

235 DINAMIČNI PAKET 2.118,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

191-DINAMIČNA ESA

590-LED BELI SMEROKAZI

192-LED PREDNJI ŽAEOMET

221-POTOVALNI RAČUNALNIK »PRO«

271-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

236 AKTIV PAKET 897,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

202-DNEVNE LUČI

538-TEMPOMAT

239 DINAMIČNI PAKET 2 2.017,00

190-ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA

191-DINAMIČNA ESA

192-LED PREDNJI ŽAROMET

221-POTOVALNI RAČUNALNIK »PRO«

272-PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO

DODATKI

285 - SLOVENSKA NAVODILA 00,00

190 - ASC IN IZBIRA DELOVANJA MOTORJA 509,00

191 - DINAMIČNA ESA 754,00

192 - LED PREDNJI ŽAROMET 00,00

202 - DNEVNE LUČI 00,00

221 - POTOVALNI RAČUNALNIK PRO 00,00

272 - PREDPRIPRAVA ZA NAVIGACIJO 00,00

350 - KROMIRAN IZPUH 82,00

499 - SPUŠČENO PODVOZJE 184,00

519 - GRETJE ROČIC 199,00

530 - RDC- KONTROLA PRITISKA V GUMAH 209,00

538 - TEMPOMAT 316,00

589 - ŠČITNIKI ROK 77,00

590 - LED SMEROKAZI 00,00

603 - ALARM 211,00

681 - NOSILCI ZA STRANSKE KOVČKE 153,00

703 - OMEJITEV MOČI 00,00

771 - KOLESA Z NAPERAMI (ŠPICE) 367,00

776 - NIZEK SEDEŽ ZA VOZNIKA 00,00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Določeni paketi se izključujejo!

kot da kupuješ ali sestavljaš letalo, mater kakšne cene :eek: pa si privošči če lahko, ajde narode zdaj pa takoj naročit z vsemi dodatki, te pride ko da kupuješ garsonjero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da kupuješ ali sestavljaš letalo, mater kakšne cene :eek: pa si privošči če lahko, ajde narode zdaj pa takoj naročit z vsemi dodatki, te pride ko da kupuješ garsonjero.

Še vedno me pride ceneje kot Ducati Multistrada...

In hvalabogu, da obstajajo firme, ki ti lahko ponudijo dodatno opremo. Men gre pa ravno to pri japoncih na živce. Ni izbire, tam kjer pa je, je pa mnogo dražja kot pa pri BMW!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da kupuješ ali sestavljaš letalo, mater kakšne cene :eek: pa si privošči če lahko, ajde narode zdaj pa takoj naročit z vsemi dodatki, te pride ko da kupuješ garsonjero.

Lepo piše da se določeni paketi izključujejo. Ne moreš kar seštevat.

Osnovni model 14.700€

Komfort paket 655€

Dinamični paket2 2.017€

Pa imaš praktično vso opremo za 17.372€

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo piše da se določeni paketi izključujejo. Ne moreš kar seštevat.

Osnovni model 14.700€

Komfort paket 655€

Dinamični paket2 2.017€

Pa imaš praktično vso opremo za 17.372€

Toliko je stal tudi moj 4-cil. K vodno hlajen z vso opremo pred 6-timi leti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pol je pa res cenejši (15.355€) od ta starga (15.700€); le kdo jih bo še kupu....???

Ne skrbi za to,imajo toliko naročil,da jih naredit sprot ne morejo in to ti pravim resno!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!