Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Živjo mene pa zanima koliko je razlike v ciklistiki med adv gs in navadnim gs glede na to da ima adv dost večji rezervar kot navad gs. Me zanima ker se kar dobro kaže da bo eden na novo v moji garaži upam da čim prej. Hvala za odgovore in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,imam 1200gsa letnik 07 in  se mi pri zagonu motorja pojavlja čudem zvok-rožljanje, ki  se po vžigu motorja, sekundi-dveh neha..

 

Ima še kdo podobne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po opisu sodeč sklepam da se sliši natezovalec verige odmičnih. Pri 1150 in 1100 je bilo to še dosti bolj očitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mene pa zanima koliko je razlike v ciklistiki med adv gs in navadnim gs glede na to da ima adv dost večji rezervar kot navad gs. Me zanima ker se kar dobro kaže da bo eden na novo v moji garaži upam da čim prej. Hvala za odgovore in Lp

Mam GSA in po večini me vsi SS motorji gledajo v rit na Rakitni in podobnih malo bolj zaprtih ovinkih,toliko o ciklistiki in filozofiranju ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj zanesljivega mora ostati doma  :kva2:

Tako je g. royal,zato mam GSA v garaži vozim se pa z oranžnim krampom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po opisu sodeč sklepam da se sliši natezovalec verige odmičnih. Pri 1150 in 1100 je bilo to še dosti bolj očitno.

Se da to zamenjat, ali je kaj nevarno za motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da to zamenjat, ali je kaj nevarno za motor?

Se da,če pa tega ne narediš je možnost preskoka verige in agregat gre ponavad v maline.....ker pa pri mojem isto tako kovinsko (tik,tik,tik) zaropota pri zagonu ampak samo takrat ko dodam po vžigu malo gasa in takoj tudi neha mi je serviser razložil da takrat oljna pumpa potegne olje in začne mazat in da je to povsem normalen pojav.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da,če pa tega ne narediš je možnost preskoka verige in agregat gre ponavad v maline.....ker pa pri mojem isto tako kovinsko (tik,tik,tik) zaropota pri zagonu ampak samo takrat ko dodam po vžigu malo gasa in takoj tudi neha mi je serviser razložil da takrat oljna pumpa potegne olje in začne mazat in da je to povsem normalen pojav.....

 

Meni zaruži ko motor vžge in po dveh sekundah neha...tudi meni je serviser povedal ,da je to zaradi mazanja in da je ok,mi je pa to zelo moteče..kateri letnik imaš motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam GSA in po večini me vsi SS motorji gledajo v rit na Rakitni in podobnih malo bolj zaprtih ovinkih,toliko o ciklistiki in filozofiranju ....

Ti GS-i so v ovinkih res lahko hitri in tudi mene jezi, ker jim včasih ne  morem slediti.

Pa ni samo ciklistika, tudi vzmetenje in položaj na motorju, ki zagotavljata občutek varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zaruži ko motor vžge in po dveh sekundah neha...tudi meni je serviser povedal ,da je to zaradi mazanja in da je ok,mi je pa to zelo moteče..kateri letnik imaš motor?

2012

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika prednost v zaprtih zavojih je predvsem v velikem navoru v spodnjem območju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po opisu sodeč sklepam da se sliši natezovalec verige odmičnih. Pri 1150 in 1100 je bilo to še dosti bolj očitno.

 

 

Se da,če pa tega ne narediš je možnost preskoka verige in agregat gre ponavad v maline.....ker pa pri mojem isto tako kovinsko (tik,tik,tik) zaropota pri zagonu ampak samo takrat ko dodam po vžigu malo gasa in takoj tudi neha mi je serviser razložil da takrat oljna pumpa potegne olje in začne mazat in da je to povsem normalen pojav.....

 

 

Meni zaruži ko motor vžge in po dveh sekundah neha...tudi meni je serviser povedal ,da je to zaradi mazanja in da je ok,mi je pa to zelo moteče..kateri letnik imaš motor?

 

 

Js isto slišim, najbolj očitno pri hladnem zagonu.

En mi je že grozil, da je nekaj narobe??? Kaj je zdej, a ruži zarad mazanja al zarad šponarja?

Mimgrede, eno zvončkljanje slišim še med 2500 in 3000 obrati, najbolj izrazito tam okol 2700. Še kdo?

 

Motor R1200R, 2007.

 

P.S.: Mimgrede, a ste opazil, da je Snecer lajkal tisto o zvončkljanju? Sigurno mu je všeč :P

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js isto slišim, najbolj očitno pri hladnem zagonu.

En mi je že grozil, da je nekaj narobe??? Kaj je zdej, a ruži zarad mazanja al zarad šponarja?

Mimgrede, eno zvončkljanje slišim še med 2500 in 3000 obrati, najbolj izrazito tam okol 2700. Še kdo?

 

Motor R1200R, 2007.

 

P.S.: Mimgrede, a ste opazil, da je Snecer lajkal tisto o zvončkljanju? Sigurno mu je všeč :P

Ja,jaz tudi pri hladnem zagonu..baje zaruži zaradi mazanja šponarja...med obrati pa ne slišim nič nenavadnega.Kdo ti je grozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej veš, "fantje" grozijo.

Js vem, da je to šponar, no vsaj serviser mi je tako rekel, pa jim kot dama nisem hotela solit pameti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej veš, "fantje" grozijo.

Js vem, da je to šponar, no vsaj serviser mi je tako rekel, pa jim kot dama nisem hotela solit pameti. :whistle:

hehe...razumem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam GSA in po večini me vsi SS motorji gledajo v rit na Rakitni in podobnih malo bolj zaprtih ovinkih,toliko o ciklistiki in filozofiranju ....

 

 

Tako je g. royal,zato mam GSA v garaži vozim se pa z oranžnim krampom :grim

 

-Težko je prehitet, če je pred tabo taka "širina" :kva2:   ..... bi se dalo komentirat še in še :grim

- ne rabim dveh. :grrr ..( no pardon.. imam enega za po blatu samo ne vem če se 250cm šteje za motor :OK: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj je. Pri R1200 tega ni bilo, tudi za 1150 se dobi "updatean" šponar verige da utihne. Očitno pa se je začelo pojavljati, ko so na servisih menjali olje za tega superduper BMW motorrad 15W-50 za 17€ na liter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tocite za eno olje v r1200 btw?

Uno za 17€ :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tocite za eno olje v r1200 btw?

 

 

Uno za 17€ :grim

Tega ja. Če bi si pa sam delal servis doma bi pa nalil Castrol power1 racing.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravte na Motul 5100 15w-50 ?

Tega nalivam v vse druge motorje. Gotovo mu nič ne manjka, ampak za enak denar dobiš Castrol Power1 Racing 10W-50 požegnan od BMW-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš tega dal noter ne boš nič zgrešu, olje narejeno prav za zračnohlajene mašine ki se močno grejejo :

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!