Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Mogoče je pregret oz. že "malo" zariban...

Verjetno bi že prej obstal,če bi bil pregret :hmm: Kaj ko je mrzel pa normalno vleče,gre?Po moje je kaj v zvezi z mrzlim vžigom.Kolk pa kaj pije?Ker na mrzlem vžigu popije kr fajn več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko nekdo pove s katerim lepilom naj zalimam reg. tablco na on mini nosilec? Pa kje ga dobim? Rad bi jo dau kar direkt na nosilec brez onga okvirja, ker je ta tanova tablca že dost ogromna, če pa dam še on okvirček gor, pa tak lahk to uporabljam namest blatnika na motorju, pa dam blatnik kr dol :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko nekdo pove s katerim lepilom naj zalimam reg. tablco na on mini nosilec? Pa kje ga dobim? Rad bi jo dau kar direkt na nosilec brez onga okvirja, ker je ta tanova tablca že dost ogromna, če pa dam še on okvirček gor, pa tak lahk to uporabljam namest blatnika na motorju, pa dam blatnik kr dol :D

Prevrti in pršraufi, bo najbl sigurn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi lahko nekdo pove s katerim lepilom naj zalimam reg. tablco na on mini nosilec? Pa kje ga dobim? Rad bi jo dau kar direkt na nosilec brez onga okvirja, ker je ta tanova tablca že dost ogromna, če pa dam še on okvirček gor, pa tak lahk to uporabljam namest blatnika na motorju, pa dam blatnik kr dol :D

Okvirček je obvezen. Če tablice nimaš v zato namenjenem okvirčku ti kak pameten policaj lahko napiše kazen... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okvirček je obvezen. Če tablice nimaš v zato namenjenem okvirčku ti kak pameten policaj lahko napiše kazen... :unsure:

Po katerem členu katerega pravilnika ali zakona?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okvirček je obvezen. Če tablice nimaš v zato namenjenem okvirčku ti kak pameten policaj lahko napiše kazen... :unsure:

ne pametuj..

je bil intervju kjer je "šefe" rekel da celo priporočajo da prišraufaš..vendar pa vrtaš tam kjer ni oznak-se pravi na belo..

pa še kake čudne šraufe uporabi da je ne more vsak ki ima 5 min cajta in si zaželi tujih tablic jih ukrast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pametuj..

je bil intervju kjer je "šefe" rekel da celo priporočajo da prišraufaš..vendar pa vrtaš tam kjer ni oznak-se pravi na belo..

pa še kake čudne šraufe uporabi da je ne more vsak ki ima 5 min cajta in si zaželi tujih tablic jih ukrast

No potem pa kar lepo vprašaj kakega policaja, in če je kolikor toliko načitan z zakoni, ti bo povedal enako... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa kar lepo vprašaj kakega policaja, in če je kolikor toliko načitan z zakoni, ti bo povedal enako... :trance_33_sleep:

ti pošljem intervju od človeka z ministrstva za promet pa boš s sabo nosu in ko ti bo policaj načital ta zakon mu boš pomolu pod nos?

sicer pa je to že bila debata in nihče ni našel predpisa kako mora bit pritrjena tablica..razen da mora bit na vidnem mestu in pod določenim kotom..

okej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pošljem intervju od človeka z ministrstva za promet pa boš s sabo nosu in ko ti bo policaj načital ta zakon mu boš pomolu pod nos?

sicer pa je to že bila debata in nihče ni našel predpisa kako mora bit pritrjena tablica..razen da mora bit na vidnem mestu in pod določenim kotom..

okej?

Glej, delaš kaj češ, meni je prijatelj, ki je pač prometni policist tako povedal... Zaradi mene pa se voziš tudi brez tablice.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, delaš kaj češ, meni je prijatelj, ki je pač prometni policist tako povedal... Zaradi mene pa se voziš tudi brez tablice.. :whistle:

no..naj ti prijatelj policist pove na podlagi katerega zakona te lahko kaznuje če imaš tablico prišraufano ali prilepljeno in ne v okvirčku in nam vsem povej da bo konec teh "ugibanj"..

do takrat pa ne govori če nisi 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi že prej obstal,če bi bil pregret :hmm: Kaj ko je mrzel pa normalno vleče,gre?Po moje je kaj v zvezi z mrzlim vžigom.Kolk pa kaj pije?Ker na mrzlem vžigu popije kr fajn več...

motor dela normalno, sej pravim 100km brez problema, ampak potem ko je enkrat vroč, topu, ko že ima nekaj za sabo, ne vžge več....

drugače ko je hladen, prej nevozen, ponavadi kresne v prvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no..naj ti prijatelj policist pove na podlagi katerega zakona te lahko kaznuje če imaš tablico prišraufano ali prilepljeno in ne v okvirčku in nam vsem povej da bo konec teh "ugibanj"..

do takrat pa ne govori če nisi 100%

men je rekla ona ženska na AMZS, čeprau tud ona ni bla zihr, da ni priporočljivo vrtat ali pa lepit, sam to je rekla KAO, na navodilih za tablco sm pa prebrau: tablica mora biti nameščena na za to določeno mesto, drujga pa nč ne piše o kakim obveznem okvirju pa to....tko da jo bom zalepu, pa še z enem šraufu pritrdiu da jo res kdo ne odlima dol...nikakor pa nočm met dvojni blatnik zarad tablce in okvirja na motorju :D..glede onih "ta pamatnih" kopsu pa rečem sam to, da taki ti še kazen napišejo če nimaš WC papirja sabo :D

hvala za nasvet pritrditve vsem skupaj

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor dela normalno, sej pravim 100km brez problema, ampak potem ko je enkrat vroč, topu, ko že ima nekaj za sabo, ne vžge več....

drugače ko je hladen, prej nevozen, ponavadi kresne v prvo

Pa moraš kej potegnt zaug (čok) predn ga mrzuga užgeš, al užge tudi brez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa moraš kej potegnt zaug (čok) predn ga mrzuga užgeš, al užge tudi brez?

Če je napisal, da mu 100 km dela normalno, ne more bit kej z zaugom narobe, ker drugače bi motor trokiral (pač 2T).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor dela normalno, sej pravim 100km brez problema, ampak potem ko je enkrat vroč, topu, ko že ima nekaj za sabo, ne vžge več....

drugače ko je hladen, prej nevozen, ponavadi kresne v prvo

Sem se danes menil z parjimi,ker sem jih klical v zvezi z enim drugim mopedom za kolega....vsi kao pravijo,da je več tega možno..med drugim "cin špula"eden,ki pa več tega šravfa pa je reku,da je tudi možen semering na gredi...in ko se dovolj segreje spušča olje v cilinder in zato...ne vem!Jz se ne spoznam tolk...pač naneslo je,da smo se mal več menli in so tako rekli :unsure:

Vsi pravijo,da če bi bil pregret bi vsekakor obstal prej kot pa po 100km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kot sem napisal sem menjal agregat. V soboto zjutri sem dokončno skupi zmetov, opoldne pa sem se že odpravil na morje. Prvih 400km vse dela BP. Upam da bo tako tudi naslednjih nekaj 50000kmjev :D

aja mašina je vžgala lahko bi se rekl uhprve :) tako da mi je bila ena skrb pršparana...

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi pravijo,da če bi bil pregret bi vsekakor obstal prej kot pa po 100km!

Ok. Sej ne trdim, da je pregret - sam napisal sm eno od možnosti, ki se je meni zdela najbolj vrjetna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri enem prejšnjem motorju je bil podoben primer. Ko se je kar v redu segrel do vklopa ventilatorja nekje, je ugasnil in ni vžgal, dokler se ni kolikor toliko ohladil... Je bila počena ena zadeva na elektroniki. Ni zaznalo vrtenja motorja, posledično ni dalo naprej impulza za vbrizg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no..naj ti prijatelj policist pove na podlagi katerega zakona te lahko kaznuje če imaš tablico prišraufano ali prilepljeno in ne v okvirčku in nam vsem povej da bo konec teh "ugibanj"..

do takrat pa ne govori če nisi 100%

Registrska tablica je uradni dokument in ga ne smeš poškodovati. Podobno, kot ne smeš v osebno izkaznico narediti luknje in jo obesiti na ključe ali vpeti v rednik. Okvir pa ni obvezen in lahko enostavno zalepiš, saj s tem ne poškoduješ tablice. Dvostranski lepilni trakovi so dovolj dobra rešitev, ne poznam pa kvalitete posameznih proizvodov.

Jaz sem imel originalni nosilec pa se mi je odvil vijak in je nosilec visel le na enem vijaku. Ko sem tablico vzel ven in popravil vijake, mi je na naslednji vožnji tablica padla ven inleži nekje med MB in Piranom. Potem sem se požvižgal na zakon in prevrtal dve luknji pa mi do sedaj na tehničnem in policaji niso težili (res pa je, da sem star preko 50 let, da vozim t.i. čoperja (mašina - ne komentiraj, prosim) in, da sem prijazen s policaji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registrska tablica je uradni dokument in ga ne smeš poškodovati. Podobno, kot ne smeš v osebno izkaznico narediti luknje in jo obesiti na ključe ali vpeti v rednik. Okvir pa ni obvezen in lahko enostavno zalepiš, saj s tem ne poškoduješ tablice. Dvostranski lepilni trakovi so dovolj dobra rešitev, ne poznam pa kvalitete posameznih proizvodov.

Jaz sem imel originalni nosilec pa se mi je odvil vijak in je nosilec visel le na enem vijaku. Ko sem tablico vzel ven in popravil vijake, mi je na naslednji vožnji tablica padla ven inleži nekje med MB in Piranom. Potem sem se požvižgal na zakon in prevrtal dve luknji pa mi do sedaj na tehničnem in policaji niso težili (res pa je, da sem star preko 50 let, da vozim t.i. čoperja (mašina - ne komentiraj, prosim) in, da sem prijazen s policaji)

Te pa sploh ne vem zakaj rabiš tablico ;)

Napisano pa drži!

Imam pa tudi jaz na svojem motorju tabljico ki je na nosilec zanetana, če kdo vprša so mi jo že dvakrat spizdli :unsure: , pol sem jo pa raje prinetal... :)

Upam da nebo kdo kdaj kaj kompliciral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registrska tablica je uradni dokument in ga ne smeš poškodovati. Podobno, kot ne smeš v osebno izkaznico narediti luknje in jo obesiti na ključe ali vpeti v rednik. Okvir pa ni obvezen in lahko enostavno zalepiš, saj s tem ne poškoduješ tablice. Dvostranski lepilni trakovi so dovolj dobra rešitev, ne poznam pa kvalitete posameznih proizvodov.

Jaz sem imel originalni nosilec pa se mi je odvil vijak in je nosilec visel le na enem vijaku. Ko sem tablico vzel ven in popravil vijake, mi je na naslednji vožnji tablica padla ven inleži nekje med MB in Piranom. Potem sem se požvižgal na zakon in prevrtal dve luknji pa mi do sedaj na tehničnem in policaji niso težili (res pa je, da sem star preko 50 let, da vozim t.i. čoperja (mašina - ne komentiraj, prosim) in, da sem prijazen s policaji)

gospod Mitjan Bizjak z ministrstva za notranje zadeve:

Sprememba velikosti je prišla zelo na hitro. V javnosti skoraj ni bilo govora o spremembi velikosti. Pojavile so se popolnoma tehnične težave – okvirjev za namestitev tablice ni bilo mogoče dobiti.

Za tablice je seveda bilo poročano v sredstvih javnega obveščanja – da bodo nove tablice, kdaj se bodo začele predvidoma uporabljat, objavljen je bil tudi javni razpis, da je bil izbran izvajalec. Sam pravilnik je v veljavi že več kot eno leto in dostopen vsem. Ampak vem, da je to premalo. Kar se tiče samih okvirjev – ministrstvo za notranje zadeve ni nikdar podpiralo ali preferiralo teh okvirjev. Registrske tablice naj bi bile praviloma prikovičene ali privijačene na motorno kolo. Mi nismo nikdar z nobenimi predpisi teh okvirjev predpisali ali rekli, da morajo biti nameščene tablice v okvirjih.

Tablica je torej lahko privijačena na motorno kolo. Se pravi se jo lahko »poškoduje« v končni fazi?

To ni poškodovana registrska tablica. Poškodba registrske tablice je nekaj popolnoma drugega. Če je tablica privijačena ali prikovičena, ne gre za poškodbo. Celo priporočljivo je, da se privijačijo. Če danes pogledamo, se ministrstvo ukvarja kar z vrsto tatvin registrskih tablic, s tem povezana pa so tudi kazniva dejanja, ki se potem vzporedno pojavljajo s temi tablicami. Ali pri kraji vozila ali kraji goriva na bencinskih servisih in tako naprej. Jaz bi vsakemu vozniku, ne glede na to, ali gre za osebni avtomobil ali motorno kolo, priporočil, da ima tablice privijačene, da jih ni mogoče enostavno sneti iz okvirja oziroma da ni mogoča izguba. Vzporedno s tem, odkar smo vstopili v schengenski sistem, je vsaka prijava izgube ali kraje registrske tablice tudi vpisana v tem sistemu. Vsakdo, ki si potem naroča registrsko tablico z isto kombinacijo, ima kasneje lahko tudi težave na cesti, kje je potem to tablico dobil in tako naprej. Je pač podvržen večjemu preverjanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gospod Mitjan Bizjak z ministrstva za notranje zadeve:

Sprememba velikosti je prišla zelo na hitro. V javnosti skoraj ni bilo govora o spremembi velikosti. Pojavile so se popolnoma tehnične težave – okvirjev za namestitev tablice ni bilo mogoče dobiti.

Za tablice je seveda bilo poročano v sredstvih javnega obveščanja – da bodo nove tablice, kdaj se bodo začele predvidoma uporabljat, objavljen je bil tudi javni razpis, da je bil izbran izvajalec. Sam pravilnik je v veljavi že več kot eno leto in dostopen vsem. Ampak vem, da je to premalo. Kar se tiče samih okvirjev – ministrstvo za notranje zadeve ni nikdar podpiralo ali preferiralo teh okvirjev. Registrske tablice naj bi bile praviloma prikovičene ali privijačene na motorno kolo. Mi nismo nikdar z nobenimi predpisi teh okvirjev predpisali ali rekli, da morajo biti nameščene tablice v okvirjih.

Tablica je torej lahko privijačena na motorno kolo. Se pravi se jo lahko »poškoduje« v končni fazi?

To ni poškodovana registrska tablica. Poškodba registrske tablice je nekaj popolnoma drugega. Če je tablica privijačena ali prikovičena, ne gre za poškodbo. Celo priporočljivo je, da se privijačijo. Če danes pogledamo, se ministrstvo ukvarja kar z vrsto tatvin registrskih tablic, s tem povezana pa so tudi kazniva dejanja, ki se potem vzporedno pojavljajo s temi tablicami. Ali pri kraji vozila ali kraji goriva na bencinskih servisih in tako naprej. Jaz bi vsakemu vozniku, ne glede na to, ali gre za osebni avtomobil ali motorno kolo, priporočil, da ima tablice privijačene, da jih ni mogoče enostavno sneti iz okvirja oziroma da ni mogoča izguba. Vzporedno s tem, odkar smo vstopili v schengenski sistem, je vsaka prijava izgube ali kraje registrske tablice tudi vpisana v tem sistemu. Vsakdo, ki si potem naroča registrsko tablico z isto kombinacijo, ima kasneje lahko tudi težave na cesti, kje je potem to tablico dobil in tako naprej. Je pač podvržen večjemu preverjanju.

:worship: Maš morda še kak link na to?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz dodal glede tablic. Okvirji mi ne vlivajo nekega zaupanja glede varnosti tablic. Dva mala plastična zobca bi naj držala tablico? Odkar so se pojavili, se je drastično povečalo število izgubljenih tablic, glede na prej ko smo jih lepo vijačili in netali na motor. Jaz sem jih vedno in jih bom vedno privijačil na motor. Problemov do sedaj še ni bilo. Če je lepo privita, da niso poškodovane številke -kje bi bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno en pravi odgovor glede netanja in vijačenja. Je pa vseeno zanimivo, kajti sam še nisem izgubil nobene tablice (pa tudi noben v družini) pa imamo na vseh vozilih navadne okvirje. Tako ste najbrž vi, ki ste jo že izgubili, morali imeti počen okvir ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!