Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj III


Ice

Priporočene objave

Danes z boljso 1/2 opravila ogled motozbora Wayski - Zalog, nato odmopedirala oldtimerjem naproti - Skofljica, se potem podala se na dolenjsko in se prikotalila nazaj v LJ...

Lepa in pestra sobota B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem napravil en lep krog: Radovljica - Kranjska gora - Vršič - Nova gorica - skoraj do Kopra (po češnje) :P - nazaj čez ride (okrog 13h, pa ni bilo še nikogar tam) - Radovljica ( se najedel in vzel s seboj še boljšo 1/2) - spet Kranjska gora - Rateče - Trbiž ( na plac) - Begunje na gorenskem - Tržič - Radovljica ;) :D :) :P

Pazite Vršič proti Trenti veliko peska ;)

Okoli 550 km :P :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ne vem, kako lahko folk uživa v tistih zalivkah na kačjih ridah!? Meni so se prav priskutile in se peljem kot po jajcih! Sploh nimam več kakega posebnega veselja v PO hodit.

Sicer sem pa danes naredil bednih 8 km (ne morem verjeti - na tak dan) in to v šlapah, kratkih hlačah in majici: v Domžale na dan mladosti pogledat košarkarje, pa v CC-ja na kavo. That's it! Potem pa z avtom in familijo na piknik v Palovče, kjer je blo pa tud luštno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans je pa Bandit pel, midva pa zraven. B) Smo šli malo v Ljutomer probat vinčeka in proslavit kolegovo tridesetletnico. Radenske spil na litre, vina za vzorec - odličen letnik. Na zbor MK Samorog šli sploh ne! :o Naredila prijetnih 320 km. Mater sovražim mušice. :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kako je blo danes?

Ze zjutraj izvem da gre boljsa polovica na dan odprtih vrat v Humkota v Podvin (ah te roze....) Pridruzi se ji se mlajsa hcerka, vecja pa tako sobotne dopoldneve izrabi za daljse polezavanje.

Lepo, soncno vreme torej idealna priloznost za pobeg z mojim GS-om. Poklicem se Poldija, vendar je revez ravno preoblecen za stihanje vrta (ki mu ocitno pomeni vec kot motor, ....... da te ni sram Polda!!!!)

Torej se odpravim sam, prvi nacrt zamenjam za rezervnega in se odpravim proti Kranjski gori in preko MP Ratece k bratom Italijanom. Vreme idealno, ne prevroce, ne premraz, cesta prazna, tako da se enostavno uziva. Po nekaj ovinkih sem ze na Predilu in zopet vstopim v dezelo na soncni strani.

Sledi obvezen ogled posledic rusilnega plazu iz mosta pod MP in ze se spuscam po prazni ovinkasti cesti proti Logu. Tam obiscem bivsega sokrajana, ki ze nekaj let zivi tam, popijem sok, poklepetava in se pocasi odpravim naprej.

Zavijem do Bovca in prav pocasi, polagano se po ze nekaj bolj polni cesti (veliko motoristov) napotim proti Vrsicu. Ovinke dobro zdelujem, vendar POZOR 6 ovinkov pred vrhom se na cesti pojavi veliko peska (ocitno od posipa ob zadnjem snezenju), ... zato pazljivo.

Na Vrsicu srecam okoli 25 motoristov, ki jo veselo mahajo proti Bovcu. Sam seveda v nasprotno smer. V Kranjski gori se ustavim samo toliko, da z GS-om zajameva zrak in ze drvim nazaj v domaci objem.

Od doma sem odsel ob 09.15, ob 12.10 pa sem v krogu ljube mi druzinice ze srkal domaco juhico.

Kaj naj recem - kratek, na hitro zreziran, - a hudo prijeten izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam prou zavidam.Jaz pa že par dni na bolniški otožno s terase strmim na cesto in gledam soborce kako privijajo plin :( :( :( ...sicer pa za dežjem vedno posije sonce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po kosilu ena krasna adrenalinska Franci z Bebo in jaz z Mašo (mojo adolescentno hčero) Medvode , Kranj, Tržič , Ljubelj, Celovec, tam ženski del med cunjice, moški v senco na pivo, nazaj podobno, le malo več ovinkov smo še izbrali (kot da jih čez Ljubelj še ni bilo dovolj) čez Brnik, Vodice, Skaručno lepo domov. Na cesti ogromno kolesarjev in traktorjev, prevoženih čudovitih 180 km. Aja, pa Ljubelj je je že odprt, brez polovičnih zapor, od včeraj.

Danes pa, no ja, vsem lep Dan mladosti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredu 135 km...do wajskiju pa nazaj ...lepo počasi...danes je pa dan še lepši ma ne bo dosti vožnje...se je treba učt. :( ..mogoče ride popoldne če bom pridn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj smo se odpravil pogledat wayski zbor, ker se ni nič dogajalo smo se odpravili proti Godoviču, nato še malo na ride (kjer so imeli spet policaji kontrolo) nato proti domu po šotor in spalko in spet nazaj na zbor, ker smo malo popili in se poveselili in že je bila tu nedelja

zdele se bom pa odpravu v bohinj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da je včeraj cesta požrla več neumnosti, kot jih sicer zmore, od dvo in štiri kolesnih tlačiteljev, seveda. Začelo se je v Logatcu, ko mi je kombija nevešča dama, odhajajoča iz šopinga v Špar/Mercator meki zapeljala pred kolo. OK , gremo dalje. V Ilirski Bistrici doživel napad od zadaj (prehitevanje) kakšnih pet street bojevnikov po zadnjem mimo mladih mamic z vozički in starih atov, ki še niso dobili doze (pa so jo s tem). OK, moto happening na Grobniku si rečem. V Opatiji kraljevali Švicarji s poštirkano vrsto RR, Ninj, xxx, ... na pločniku. Švicarska urejenost, si rečem. Čez Učko po Istri. Bitumensko zalivko zamenjam za kačo. Bila je kaput, še sreča. Pojdi k okulistu si, rečem. Čez mejo in pred Dekani druga kača. Tokrat živa, ki je ugotovila, da bo šla na pol, če jo povozi pol tone na dveh kolesih. Se je na sredi ceste obrnila, midva z Mačko pa z nogami pri ušesih mimo. Še kače so pop ... si rečem. Dobra papa pri Ribiču. Gremo naprej. Cjaziva proti izolski obvoznici. Honda Coupe, mladec in mladenka, histerija prehitevanja, poskus povoženja od zadaj. Dobil porcijo fukic čez šibedah (sicer ne vem zakaj, mogoče je hotel pokazat, da ima šibedah)Hormoni delajo, si rečem. Cjazim 200 naprej. Na odcepu za Izolo mladec s 15 let staro vespo med obema pasovoma "pade" mimo. Ne rečem in ne mislim nič več. Zapeljem na pumpo, natankam benz, čeprav to niti ni bilo potrebno. Gremo dalje. Vzpon iz Rižane. Kuku lele, končno prazna cesta po dveh letih, Čečo potegn. Pa ne za dolgo. Po Ice-u: neznani voznik Yamahe Fazer se Cecotu javno zahvaljuje, da ni prišlo do čelnega trčenja, čeprav ma 1,36 širok motor pri kufrih. Gremo dalje (nakup češenj na Črnem kalu je odiranje, preskočila) ali prodor do Divače. Dve Ninje za mano, Čečo na desno, pokaže, pejta mim, vse OK. Ta tretji pa postarana Yamaha z očitno postaranim atatom, zadaj pa cca 12 let star sine. Ata je pokazal, kako se to dela. Prehiti me po desni, pa na juriš v desni dolgi zavoj takoj po Divači. Bolj po levi kot po desni. Bravo ata, tako se uči otroke.

Dame in gospodje, serjete ga na lastne stroške. Če ga boste na moje, samo še izstavljam račune, brez opozorila. Zaračunavam tudi nehoteno gledanje odtrganih udov, čelad brez lastnikov in podobne kozlarije. Dejte si že zapomnt, cesta lahko požre le omejeno količino nemnosti, ostalo se plača kot pri oderuhih ali pa še čez.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes (nedelja) sem se po krasem sprehodu po Gorenjski zapodil tudi proti Jezerskem. Vsem ki se ob vikendih nameravate zapeljati tja le nekaj opozoril:

na cesti je veliko kolesarjev, ki vozijo vzporedno, cik - cak ali ob vzponih drugace zasedejo celo cesto. Bodite previdni!!!!! Pogostokrat v ovinku lahko na svojem voznem pasu srecate voznika, ki bo ravno v tem casu prehiteval skupino kolesarjev. Cesta je ozka in umakniti se ni mogoce nikamor.

Kolesarjev pa je enostavno ogromno in zlasti preko vikenda utegne biti malce nevarno, saj vozijo kot kaksna "teleta". Zato je taksne situacije potrebno vzeti v zakup in jih pricakovati. Kot verjetno pa veste ze sami, je cesta naravnost idealna, moti le nekaj "hinavskih" ovinkov.

Srecno vsem !!!!

Ceco - svaka cast za tisto kar si napisal zgoraj..., se cist strinjam.

Popravljeno . Popravil Cacy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se prvič peljala od Rakeka do Logatca 30-40km na uro,in sicer sem bila v spremstvu kolone,maršala TITA oz Iva Godniča na otvoritev dirke,ampak se je muka voziti tako počasi.Pa tudi za domov je šlo počas k je bila cesta mokra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes (nedelja) sem se po krasem sprehodu po Gorenjski zapodil tudi proti Jezerskem. Vsem ki se ob vikendih nameravate zapeljati tja le nekaj opozoril:

na cesti je veliko kolesarjev, ki vozijo vzporedno, cik - cak ali ob vzponih drugace zasedejo celo cesto. Bodite previdni!!!!! Pogostokrat v ovinku lahko na svojem voznem pasu srecate voznika, ki bo ravno v tem casu prehiteval skupino kolesarjev. Cesta je ozka in umakniti se ni mogoce nikamor.

Kolesarjev pa je enostavno ogromno in zlasti preko vikenda utegne biti malce nevarno, saj vozijo kot kaksna "teleta". Zato je taksne situacije potrebno vzeti v zakup in jih pricakovati. Kot verjetno pa veste ze sami, je cesta naravnost idealna, moti le nekaj "hinavskih" ovinkov.

Srecno vsem !!!!

Ceco - svaka cast za tisto kar si napisal zgoraj..., se cist strinjam.

Ne meči vseh kolesarjev v isti koš. Eni vozijo bolje kot marsikateri motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen številnih motoristov v Logatcu, dirka brez veze. Se pelje tip s formulo po progi ko kšna mama s fičotom po cesti. Dirka za gledalce nezanimiva. Najlepši pa motor z registracijo LJ SEBA. Sanda7 se zihr strinja :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sm naredu cca 400 km iz Celja proti morju in nazaj. Mal preizkusil motor z drugačnim razmerjem zobnikov. Se obnese!

Vtis dneva 1: Dva motorista iz Avstrije sredi regionalne ceste v Logatcu parkirata motorja in gledata na avto karto. Zraven pa več kot 3m širok pločnik in kolesarska steza. A je to v A. dovoljeno?Kakšna je kazen za takšno oviranje prometa?

Vtis dneva 2: Počakam pod Trojanami, da malo pregledam kako je z verigo. Pa se pripelje nasproti en motorist iz CE in je vprašal če rabim pomoč. Ker je nisem potreboval se zahvalim in gerem naprej. Mal presenečen, ker mam več izkušenj z avtomobilom in tam ti nihče ne pomaga sam od sebe. Zelooooo pozitivno!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili danes z Daveom in Andy1 na Grobniku, malce pogledali dirke, se prešvicali in namastili s čevapi, pol pa na postonjske ride, kjer je kraljeval Bladzo s sposojenimi mopedi :D :rolleyes: B) ter praskal asfalt...Pol pa domu, ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOj današnji izlet se je predčasno končal, ker je ribnu skuter. Upam de ni kej hujšga :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko........

-zjutraj na Črnem kali zbrca(dobesedno) vrata Zagrebčanu........ata ustavil na parkirišču,in mu zagrozil z odhodom tja odkoder je prišel,mami pa striženje po novih modnih smernicah.(skin)

-ob treh dobil polno porcijo zastonj tuširanja na Planini

-ob sedem in trideset minut uprizoril popolni telefonski izpad nad dispečerko hitre hrane na dom PINKY,ki očitno ne jebe otroka,ki si je naročil pizzo na dom in ga pusti čakati 1uro in 45 min z opravičilom,da je dostava šla najprej za Bežigrad.Izgleda,da imajo samo en dostavni avtomobil ob vikendih.

_pred pol ure zbrisal telefonske številke dostave hitre hrane PINKY in to priporočem tudi ostalim.BTW......pizza,ki so jo dostavili je bila neokusna,napačna.....(halo,kraška in feferoni??????????.....te varjante pa še nisem vidu),hladna,.........seveda se otroku ni nihče opravičil,cena pa kot da so jo pripeljali v predvidenem roku 30 minut...........Pri meni nebi prišli tako simpl skoz..........še sedaj razmišlja,da bi pičko napizdil ponovno.....SAMO A SE SPLAČA??????

TOREJ.....ZANIMIV DAN!!!!! :( :( :( :( :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bilo pa veliko bolj pestro, kot tistih 8 km včeraj!

Zjutraj štartam iz Domžal po AC do Rudnika, Škofljica, Kočevje, Petrina, Kuželj, Osilnica, Prezid, Cerknica, Rakitna, vrh Krima, Kamnik po Krimom, Podpeč in domov. Na števcu dobrih 260km. Zelo lep izlet, združil prijetno s koristnim, obiskal nekaj sorodnikov. Krstil sem tudi dežni kondom, ker me je v Gorskem Kotarju hotelo namočiti B). Vmes je nekaj malo slabših odsekov ceste, pa tudi par kilometrov makadama. Za ortodoksne cestake fura ni primerna, s TDM pa je šlo b.p..

Prometa je bilo zelo malo, nobenega radarja na običajnih mestih do Kočevja, srečal pa par dirkaško razpoloženih tipov, ki so verjetno hoteli na speedu (že ogreti) priti na Grobnik.

Zanimivost: naprej od Osilnice se cesta po slovenski strani konča oz. nadaljuje preko maloobmejnega prehoda po hrvaški strani. Vendar pa vam slovenski policist izda Dovolilnico za enkratni prehod državne meje, s katero ima cca 5 minut dela, plačati pa je potrebno 200 sit takse. Glupost, da te kap! Pridem domov, si še enkrat ogledam to glupost z zap.št. okoli 653 (koliko minut dela...) in najdem zapis, da bi moral "Ob vrnitvi na obmejno območje, kjer je bila dovolilnica izdana, jo mora imetnik pri prehodu državne meje oddati pristojnemu obmejnemu organu" Halo!? Komu, kdaj? Seveda dovolilnice nisem oddal, saj sem jo šele doma podrobneje pogledal, pa še to iz čistega firbca. Na to obveznost me sploh niso opozorili, pri prehodu meje v Prezidu me pa itak nihče ni nič vprašal, ker je padal dež. Jih bom ju3 poklical, kaj naj zdaj storim :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.......

Tud jast in moja boljša polovica sva imela kar zanimiv nedeljski dan in na koncu se je nabralo 360 km.

Šla sva pa čez Kranj potem Domžale-Litija-Zagorje-Hrastnik,potem pa čez Zidani most do Krškega,naprej do Novega mesta,Kočevja.

Proti domu sva jo mahnila preko Ribnice ,Grosuplja,Ljubljane in po stari cesti do Kranja in ob 18.30 sva bila zopet doma. :rolleyes: :D

Ceste so kar v redu,da se lepo vozit.Prometa ni prav veliko,razen motoristov seveda :D

V Kočevju se je prav grdo stemnilo ,kot da bo huda ploha pa potem ni blo nič ali pa sva ji ušla(po gasu proti jasnini) :lol: :lol:

Ceste lepe,očiščene peska.

Lep pozdrav vsem!!!!!!!!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj standardna, CE-Strunjan, tudi razlog standarden, malo delat.

Odpeljal ob 7. uri iz CE. Ceste še zgledno prazne. Od Razdrtega do Kozine pa celo popolnoma prazna.

To je bila vožnja vonjav. Od Ce do Lj dišalo po pokošeni travi in verjetno akaciji. Najslabše na Lj obvoznici, kjer dišalo smetišče. Na avtocesti med Po in Razdrtim na tisti rahlo dvigajoči se ravnini pred počivališčem izredno lepo dišal borov gozd. Pri asfaltni bazi za pri kamnolomu za Razdrtim dišal sveže kuhani asfalt. Tudi sveže kuhani asfalt zelo lepo diši. Naprej zopet dišalo, na Črnem kalu mislim, da zopet akacija, ali pa bezek, saj ne vem točno, a omamno je bilo. Na obmorski cesti med KP in Izolo pa zadišalo morje. Slastno.

Jutranje dišave so močnejše, kot popoldanske. Čez noč se smole in druge aromatske snovi v okrepčujočem hladu zopet prebijejo do por, jutranje sonce pa jih sprosti v okolico. (Razen, seveda, pri asfaltni bazi in Lj smetišču).

Nazaj grede šel po stari cesti. Nič posebnega. Na Riadh na ovinku množica, med njimi spoznal Rudeta in mislim da Bladzota. Jima pomahal, a ne ustavil, ke bil pozen, do doma pa še ura in pol.

Na Vrhniki ustavljal pred semaforjem. Pred menoj dva avtomobila, luč že rumena, ko prvi avto zavrl in midva za njim, mimo nas pa skupina kakšnih 7 celjanov mirnoskozipreostanek rumene luči, zadnji trije pa popolnoma v rdečo. Še dobro, da sta bili stranski cesti prazni in da ni bil nihče hiter v križišče.

Popolna norija. Še dobro, da imam na riti KP in ne Ce.

In pa Ceco. Ti ne kupil češenj na Črnem kalu, jaz pa pustil dve drevesi neobranih češenj v Strunjanu. Po neprekinjenem gradbenem delu od 9. do 17. ure bil preutrujen in preveč naveličan, da bi utrgal eno samo samcato češnjo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pa Ceco. Ti ne kupil češenj na Črnem kalu, jaz pa pustil dve drevesi neobranih češenj v Strunjanu. Po neprekinjenem gradbenem delu od 9. do 17. ure bil preutrujen in preveč naveličan, da bi utrgal eno samo samcato češnjo :(

Naročil domačim kosom atako na Strunjan. Vzeli s sabo moj road book v izdelavi, tako da upam, da ne bojo aterirali na Siciliji.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo imeli, tvoji kosi, težave z domorodnimi. Bil tam včeraj kos na češnji. Pa sem mu rekel, ti kar jej, vse je zate. Pa kaj ne bi. Teden nazaj, se je kos vsedel na vrh telegrafnice in 15 minut žgolel, da je bilo veselje. Sem prekinil delo, se vsedel, pograbil pivo in ga gledal in poslušal. Poezija kristalno čistega glasu. S tem si je prislužil obe češnjevi drevesi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota:

Že ob pol desetih pri Avto Triglavu na testnih vožnjah. Bil med prvimi in brez čakanja prišel do tuonota in maxi skuterja atlantica 500. Oba se peljeta odlično. Atlantic le malo poplesava v daljših, hitrejših ovinkih. Srečal tudi Dava in nekaj ostalih znancev.

Nato odbrzel proti Idriji in v Godoviču zavil do Ajdovščine in Razdrtega. Po stari cesti do LJ in Dožmal. Na Ridah nikogar niti ta plavih, vendar se vseeno držal uzakonjenih 50.

Nedelja:

Poberm prjatla in odvijugava do Kočevja. Pri zadnji pumpi pred Kočevjem povedriva zaradi plohe in si ogledava medote pri Tušku. Ničkolikokrat sem se že peljal mimo pa jih komaj včeraj opazil, ko sem se ustavil. V Kočevju zavijeva na Dvor in veselo skozi ovinke, v desnem pri Starem Logu se ustavim v izletni coni. Nimaš kej, živmu človeku se vse zgodi, naslednjič bom vedel. Nato po vaških cestah do Krke kjer so imeli raftarji svoj dan in počasi domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... S tem si je prislužil obe češnjevi drevesi. :)

Preklical misijo. Vrnili road book. Kaj bi drugega.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!