Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj III


Ice

Priporočene objave

Včeraj sem šel do Portoroža in nazaj. Nepozaben dan. Lepo vreme, zelo dobra družba :wub: , veliko motoristov.

Na poti nazaj sem se peljal mimo dveh prometnih nesreč.

1. Kjer se začne avtocesta sta se zaletela 2 avtomobila. Zvita pločevina, nekaj šokiranih deklet (potnic v avtomobilu).

2. 10km naprej proti Ljubljani po stari cesti. Nekaj motoristov; zgleda, da je en s TDM-jko zadel avto. Sem se ustavil, če bi potrebovali pomoč, vendar so mu že drugi pomagali. Tipa so dali ležati v travo, in mu držali povezo na glavi, ker mu je tekla kri, vendar upam, da nič drugega. Kmalu zatem (1 min po mojem prihodu) so se pripeljali policaji, tako da sem se odpeljal naprej. Pot nazaj je bila enkratna. Prazna cesta - z motorjem sva postala eno.

Danes je pa idealen dan za čiščenje motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem jih naredila 226km,od doma proti Idriji,Tolminu,Kobaridi(zbor)nazaj na Novo gorico,Vipavo,Postojno,Rakek (PAV) domov prišla ob 22.15.Motoristov na cesti k martinčkov na soncu.Skor eno uro vedrili pod streho in vozili cca 30km po nalivu,motor umazan k prasec,danes sledi mal pucanja in vožnje seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi midva z Desmotom sva se včeraj odločila za pot proti morju... od Ljubljane pa do... Kozine je šlo vse lepo tekoče... na Kozini pa... GUŽVAAAAAAAAAAA iz avtoceste in tudi iz stare ceste... hehe konec lepih fur na slovensko obalo do jeseni :angry: ... odločiva se, da se obrneva nazaj proti Ljubljani... ko se tako lepo peljeva, se pri Postojni (pod avtocestnim viaduktom) pred nama sredi ceste znajdeta "zmedena" policaja... pa kaj a ta dva frajerja ne poznata CPP :wacko: ;) ... oba ustaviva in eden od njiju že živčno čaka Desmotove dokumente in hkrati moli svoj nos v auspuh... malo gleda... in na koncu se oba odločita, da nama zaželita srečno pot in na svidenje :huh: ... v vasi pod Planino zavijeva na Unec in pičiva proti Cerknici in potem na Sodražico proti domu (cca 210 km vsega vkup B) )... in evo ga na, doma na dvorišču še ena dogodivščina... medtem ko malo klepetava o sami furi, se od nekje zasliši mačje jokanje... pa kje za vraga si :blink: ... najdeva ga pri kompresorju... ves prestrašen je ležal na jermenu kompresorja, ki pa je zaščiten z neke vrste "kovinsko kletko"... kako je ta mali vragec zalutal tja ne vem, vendar sva začela reševalno akcijo... tekla je kri in bilo je veliko cviljenja, sosed ne vem kaj si je mislil, ko naju je z Desmotom gledal kako v ledr hlačah zganjava "paniko" in kasneje prav limonadasto tolaživa malo kosmato bunkico :wacko: ... po vsem tem se odločiva, da si zasluživa pivo in hopla greva na Janče... več pa v drugem topiku... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GWC-jevci smo včeraj organizirano napadli ribe in se gugali po morju. Po dolgem času smo se peljali v koloni in organizirano. Bilo je lepo. Tisti, ki smo se vračali danes dopoldne , smo se malo prali. Tudi midva z Mačko in Fat Lady. Stestirala nove Metzeler gume v dežju in dežne kombinezone. Oboje naredilo izpit z odliko.

Opažala veliko tujcev na naših cestah, a presenetljivo malo potovalcev. Več ali manj Ninja bojevnike in bolj boge čoperiste. Slovenija postaja zatrpana z motorji. Ogromno jih je, ceste pa vse bolj nevarne. Pardon, udeleženci cestnega prometa pa vse bolj nevarni, samemu sebi in drugim. Imam občutek, da če ni policajev za vsakim ovinkom, je takoj priložnost in možnost za "rajanje". Država si je očitno našla lepo možnost za potrebo po svojem delu, nekaj podobnega kot v primeru zakoncev, ki se ločujejo, pa se ne morejo zmeniti, kdo bo skrbel za otroke. Država, jasno, po svoje, da bo še bolj jasno.

Po ribanju in maziljenju Fat Lady je prišlo na vrsto časopisje dnevov vikenda. Bojevnik iz Avstrije odletel v Kokro, na litijskem koncu premlad za umreti v avto, pri veliki hitrosti model še vigujal po cesti - 2,7 promila... Bravo mi motoristi. Mislim, da se bomo morali kar lepo odvaditi, da je za naše zgode in nezgode po pravilu kriv nekdo tretji. Tistim, ki se jim to res zgodi, težko še kdo verjame.

Paz´te nase in imejte se lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, potem ko sem si opomogla od včerajšnjih naporov na Jančah, sem se odločila, da je treba pa še mal tigrčka na sprehod pelat. In to offroad. Kam? Rašico sem imela že en cajt nagledati in hopla se odločim, da jo danes mahnem tja gor. Ampak groza. Ko sem hodila peš tiste skale sploh niso zgledale tako velike in cesta ne tako razrita, sam ko sem bila enkrat na njej se nisem mogla več obrnit vse do koče. O groza, po tej isti poti že ne morem nazaj, No way. Na srečo sem že med potjo navzgor zagledala odcep in sem se odločila, da tista cesta že ne more biti tako grozna. Ali pa vsaj slabša ne. In se nisem zmotila. Tista cestica je lepa makadamska cesta po kateri se je krasno dalo peljat tut mičk hitrej. No, po ne tako dolgih kilometrih ampak kljub temu razbolelih rokah sem se odločila, da dam hondico spat. Do naslednjih dogodivščin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z mojim Cerknica - Sodražica - Kočevska Reka - Dol - KOLPA. Na poti nazaj Pr' Grofu nad Kostelom na pivo (uni), pol pa domov. Veliko motoristov (čoperistov) od Fare proti Dolu, pa nobenga poznala. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnje jutro je bilo v stilu ''korajža velja''. Vreme se je kazalo v precej klavrni podobi, mi pa vseeno nismo hoteli čepeti doma in motorjev glancat :P . Predvidena fura po severovzhodni Sloveniji zaradi pomanjkanja časa ni prišla v poštev. Zjutraj na kavi pade odločitev: Kamnik – Jezersko - Pavličevo sedlo - Logarska dolina – Prebold – Trbovlje – Zagorje – Moravče - domov. Poleg Jezerskega zelo dobri ovinki med Preboldom in Trbovljami! Res dobra fura. Vsega skupaj cca 200 km. Štirje motorji (Aleš, Pero, Drekavac in jaz); solo; moji najbolj "nagnjeni" ovinki doslej B) . Dežja pa komaj za vzorec: nekaj kapljic malo pred Lahovčami, pa potem v Trbovljah 1 km mokre ceste. That's it!

Zanimivost: Na vrhu rid Prebold-Trbovlje s Perotom naročiva kavo. Gospa pravi, da bo skuhala. In to dobesedno. Dobiva turško kavo. Mleko zraven, verjetno direktno izpod vimen (če hočeš 1,6, pa naliješ malo vode, he, he). Dobra kava.

Na taisti točki srečava tudi dva Švicarja z BMW. Se nekaj mučita po karti. Gruntava, kako sta ta dva zašla sem. Čudno, čeprav sva bila tudi midva švicarja (sva švicala čez ovinke), ne moremo nič kaj dosti pošprehati: ateka žal nista znala angleško, najina nemščina pa ''niht verke''.

V okolici Pavličevega sedla pazite na kamenje na cesti ter na bitumenske zalivke, na ridah Prebold-Trbovlje pa na kar številne kolesarje.

Hvala za dobro furo, pa še kdaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal me pa je z neba požegnalo.No šla sem v šolo oz pred šolo kjer sem vidla Gregsa, pol pa sem se šla pelat do Senožeč ter na RIDE prišla Mačica in Tundercat mal smo počvekal pol me je pa grmljevina spodila domov v zgornem delu Rakeka pa so me kaplje dokončno spravile domov.Zdej je pa že čas da se te nevihte nehajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobrem mescu dni spet ena malo daljsa fura. Ob pol7 sem sel od doma - Radgona - Krizevci - MS - in nazaj proti domu. Na cesti vec tovornjakov kot motorjev...sicer pa v Benediktu, na sredi ceste, en vlki kup konjskega dreka (isce se prostovoljec ki bo to spucal :ph34r: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. junij 2003

Danes smo združili mojo furo in družinski izlet. Moji so šli z avtom, he, he -> jaz pa zjutraj v službo za par uric, potem pa nadaljujem do Čateških toplic.

Relacija: Domžale - Vrhnika - Lavrica - Škofljica - Ivančna Gorica - Muljava - Žužemberk - Dvor - Sadinja vas - Staža - Novo mesto - Čatež ob Savi - Žužemberk - Dobrava - Dobrnič - Občine - Trebnje - Ljubljana - Domžale. Skupaj naneslo 330 km.

Zanimivosti:

Končno sem spoznal tukaj toliko opevan odsek Žužemberk - Dvor. Presenetilo me je, da je tako kratek, pa še ni se mi zdel nič kaj očarljiv!? Sem prevozil že dosti lepše in daljše odseke. Npr. odsek Žužemberk - Trebnje se mi je zdel dosti boljši.

Cesta od Ivančne do Žužemberka ima nekaj zelo slabih odsekov (luknje in ostale "dobrote" na cestišču).

Srečal nekaj motoristov, z enim cestakom iz Kočevja sva ga skupaj "žgala" do odcepa za Kočevje.

Nazaj grede sem se hotel izogniti cestnini (izvoz za Bič), pa izvoza ni oz. ga nisem našel, ker je narejen obvoz. Pa sem zaj*** eno kavico+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno sem spoznal tukaj toliko opevan odsek Žužemberk - Dvor. Presenetilo me je, da je tako kratek, pa še ni se mi zdel nič kaj očarljiv!? Sem prevozil že dosti lepše in daljše odseke. Npr. odsek Žužemberk - Trebnje se mi je zdel dosti boljši.

malce si zamešal ... iz Dvora bi moral potegniti do Kočevja ... to je tista "famozna" cesta ... Kočevje - Dvor ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce si zamešal ... iz Dvora bi moral potegniti do Kočevja ... to je tista "famozna" cesta ... Kočevje - Dvor ... :)

Ja, sem že ugotovil, da sem se zmotil...se že posipam s pepelom :ph34r: Ko sem zagledal tablo Dvor, sem avtomatsko pomislil, da je to, to (in to "fiksno idejo" tudi zapisal v post). Se mi je pa res čudno zdelo, kaj naj bi bilo na tem (napačnem) odseku tako famoznega!? Bom pa drugič res sprobal še tisti odsek Dvor-Kočevje.

No, ampak vse ostalo iz tistega zapisa pa drži. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil standardno furo iz Domžal na Vrhniko v službo in nazaj. Ker pa je bilo tako svinjsko vroče, sem se peljal kar v kratkih rokavih, jakno pa nabasal v ruzak (kar sicer ni v moji navadi). Nujno potrebna pa je bila tudi osvežitev v obliki kepice sladoleda v Mantovi (oz. Argos). Kar dober sladoled!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maribor - Sentjur pri Celju - Celje - Maribor - Lipnica - Gornja Radgona - Maribor + se kr` neki = cca. 300km

Zadnjo gumo mi je pa tak pozrlo ko prej v 14 dnevih ne :o :blink: Na cestninski postaji Tepanje bla debela plast olja in me je skoraj skalpiralo, pol pa je oni det v hutici reko da to DNEVNO posipavajo <_< Se kaj? Hm...JA!!! Pelal sem ST2 in...emm...kaj naj recem? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v Crikvenici :D voda je še zmerom mokra in slana ;)

samo da se sedaj ne da več ohladiti v njej, ker je prevroča (24) ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13.30 start: Maribor --> cez tuhinjsko dolino in Skofjo loko v Ziri na motozbor Sairachov. Povratek cez Logatec in Trojane ob 0.45 :P 400km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja sobota je bila pa res en lep dan. (zame se nedelja začne šele ob 8.00).

Najprej sva se zapeljala do Kamnika. Ker se je naša Alenka naveličala svojega

starega priimka in se odločila, da se bo pisala Uršič (tako kot Janko), smo ju na motorjih

pospremili na občino, kjer sta to lahko uradno storila. Bilo je kar veselo, pokalo je in

se kadilo, iz marsikaterega očesa tam zbranih pa je kanila tudi kakšna solzica.

Po opravljenih ceremonijah sem pomislil, da bi bilo dobro, da bi šla malo stran od tod,

da se ne bi naša spomnila, da ta drugi priimek uporablja že dalj časa kot prvega. :rolleyes:

Šla sva v Kranjsko goro na kavico in potem na Vršič. Cesto je zima kar dobro zdelala, tako da

so se poleg tistih ovinkov levo in desno pojavili še tisti gor in dol.

Na vrhu je bilo kar prijetno hladno, v primerjavi s soparo v dolini, pa vendar se je stric v

fluorescentni jakni kar dobro spotil, ko je s kolesom lovil prijatelje gorenjce, ji so hoteli

zastonj parkirat. Motoriste zaenkrat še pustijo lepo pri miru, hvalabogu.

Spust v Trento je bil, kar se ceste tiče, mnogo boljši. Tudi peska na cestišču skorajda ni.

Bovec-Kobarid-Tolmin-Idrija brez posebnosti, samo ogromno motoristov predvsem Nemcev in

Astrijcev, verjetno zato, ker imajo v ponedeljek frajtag zaradi binkošti..

V Idriji sva zavila za Žiri, ampak tega dela poti ne bom opisoval, ker si ne zasluži imena - cesta.

V Žireh sva se za kratko ustavila še na zboru. Lep plac, veliko folka, huda vročina in žeja so

stvari, ki so mi najbolj ostale v spominu. No slednjo smo, čeprav težko, a vendarle, premagali.

Pa še to: kdor ni videl pljuvanja kravjih očes, je veliko zamudil.

S prvim mrakom pa sva se odpravila domov. L'po je b'lo. B)

Tako sva prevozila cca. 300 km, letos že 3800, še 2200 do servisa.

P.S.: Hočko, oceno prosim. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto prevpzili del hočkotove ture, ravne pavličevo sedlo, solčava, pavličevo, jezersko in nazaj na ravne. peska na cesti nijer cesta odlična, le v železni kapli so sfrezali en kilometer ceste, ki jo verjetno danes že asfaltirajo-ko bi bilo le pri nas tako :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

06.06.03 ~ iz Velenja do Sevnice prometna klasika, vključno s slabo cesto in gostim prometom....Nato že skoraj pozabljeni lepi ovinki do Mokronoga, prometa skoraj nič :D (priporočam).... mimo Otočca, Novega Mesta proti Metlika :D :D - še ena odlična cesta +5....

Od Metlike proti Karlovcu tekoče, cesta v popravilu, vendar dobro signalizirano... Karlovac-Plitvice-Gračac KATASTROFA :blink: šleperji, zastoji, popravila cest, skoraj nemogoče prehitevanje (naslednjič bom definitivno izbral drugo relacijo). Gračac - Obrovac lepa 'panoramska' cesta, asfalt soliden, takoj za Obrovcem ponovno šok :blink: , drsališče, nato sledi testna pista za amortizerje do Benkovca proti Biogradu...

08.06.03 ~ Takoj ko se 'odlepiš' mesta Zadar te pozdravi makedam, sledi prenovljena cesta proti Velebitu... Po odcepu za Pag lahko občuduješ gradnjo nove AC Split-Zadar (naj si grejo naši pogledat kako se gradi AC, Hrvati bojo mel prej gotovo 500 km, kot naši 15 km preko Trojan)...

Po Paškem mostu velja opazovat ovce, ker se sprehajajo preko ceste, ob cesti pa zgledajo kot kamenje (so skoraj neopazne), drugače lepa cesta do Novalje... Na Zrčah kopanje :P, nato trajekt na celino. Ta del (Žigljen-Crikvenica) Jadranske magistrale odlično obnovljen, cesta lepa, zavita...

V izogib Reki, dvig proti Gorskemu Kotarju, nato smer Delnice (cesta dobesedno v riti), Brod na Kolpi in bencinska v Petrinji, ki ni imela elektrike :o (ne dela nič). Tu je bilo nabrano lepo število motoristov, ki smo bodisi čakali na bencin, al pa se ohlajali od pasje vročine...

Do Kočevja nekaj adrenalinskih bonbončkov, nato pa gost promet proti Ljubljani in dalje proti Celju. Podvoz AC s Trojan proti Vranskem, kot tudi cela stara cesta v slabem stanju (izgleda da je ne bodo več popravljali). Ob prvem mraku doma. Utrujen. Zelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da je... kako je pa če ga nimaš?

sigurno boljš..... :D :D :P

Za na ride parkirat it najbrž res. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ene čustveno in telesno nabite potovalne štorije. :o

Včeraj se končno dogovorila s sosedom z ulice, da skupno prezračiva motorinčka. Nama to v treh letih, kar imam jaz kaj motorju podobnega, še ni uspelo, sosed pa ima virageca še leto ali dve dlje.

In sva se pod večer odpeljala. Vožnja kot taka nič posebnega, on spredaj, jaz pa vdano sledil.

In je zavil na svoj vikend tam doli pred Dobrno. Jasno, vikend ni vikend, če ni v hribu postavljen.

In po tistem s kamnitimi ploščami obloženem dovozu pripeljeva pred hišico, malo v breg in na levo ovinek. Pogledam, kje bom najlepše parkiral kravo in v tistem mi je v ovinku zmanjkalo hitrosti. Ni kaj, krava se je pričela nagibati od brega navzdol in to z vsemi tistimi 270 ali koliko kilogrami že.

Čustveno (ali bolje, psihološko): kako je lahko človeku več do ropotije, kot do lastnih delov telesa? Namesto, da bi presneto reč pustil pasti, kot to zahteva težnostni popešek, sem jo zadržal z levo nogo, ki je bila močno nižja, ker je bila po bregu navzdol in z levo roko tako, da sem jo zgolj položil. Kot da bi jo dal spati v posteljo.

Telesno: pretegnil mišice v levi roki, da je bolelo kot hudič. Sedaj že malo manj.

No, v tem se tudi skriva opravičilo, zakaj včeraj tu notri nisem pometal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zvečer sem se odpravil na kopanje na Bled in ne boste verjeli - bodoča avtocesta je že odprta, tako da ne bo več tistega zoprnega tresenja (ki slabo vpliva na mehur :P )

skratka zdej se bo končno užitek peljat na Bled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa učeraj od Postojne pa do doma cca 10km kopala na motorju brez šampona in kopalk,ma je pasal hladen tuš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!