Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ja... manjše kot je razmerje konji/kilogrami, manjša je premija. Verjetno je kakšen zastopnik zavarovalnice, da bi dal konkretne podatke teh razredov...  Ker na uradni strani ni lestvice...

Uuu jebemti potem bo potrebno razmislit o nakupu drekpumpe :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zavarovalni polici so ti te kratice razložene ! je žalostno,da skleneš plačaš podpišeš in neveš kaj si splloh zavaroval ! :hmm:

ja saj zato vprasam ,ker nisem jaz zavaroval  :mellow: AO+ je vredu za motor ali ne?kaj imas ti recimo vse zavarovano oz.kaj je najboljse recimo za voznika motorja?

Popravljeno . Popravil Endurosatan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu jebemti potem bo potrebno razmislit o nakupu drekpumpe :kva2:

No, prijatelj moj lepi... zdaj pa mi razloži, kaj to je ''drek pumpa''... Pa obrazložitev, zakaj se jim reče drek pumpa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj zato vprasam ,ker nisem jaz zavaroval  :mellow: AO+ je vredu za motor ali ne?kaj imas ti recimo vse zavarovano oz.kaj je najboljse recimo za voznika motorja?

Vzameš AO, namesto AO+ pa si plačaš nezgodno zavarovanje pri zavarovalnici Merkur. S tem si zavarovan ne sam na motorju, temveč tudi za primer kakršnekoli nezgode. Pa še prišparal boš nekaj keša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pršparaš pa res ja....nezgodno je 10€ al pa kej več na dan, si 3 mesece v bolniški, bog ne daj da imaš s.p., ker si 30 dni plačaš sam, in ravno z nezgodnim pokriješ pokriješ bolniško pa maš nulo

 

pamet.....

 

z ao+ pa lahko dobiš precej več

 

sicer pa kaj razlagat, če se nimate tok radi, da gledate na 50 € razlike... sploh pa zdravje nima cene

 

aja ponavljam se :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ je bilo in bo, vsaj pri meni. Je že pajkica napisala, da so 'malo' večje odškodnine. Zavarovanje AO+ je danes že tako dostopno, da res ne gre varčevati na parih evrih. Raje dam in pozabim tiste fičnike, kot pa da nimam in bi enkrat rabil... Sicer pa... vsakdo zase najbolje ve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden dobil ponudbo od triglava:

Zavarovanje + AO+ + asistenca in zelena karta = 126 evrov (cena za neodjavo, poln popust, paketni popust, popust na novo zavarovanje, ker sem motor do sedaj odjavljal)

Letos je razlika med odjavo in neodjavo samo še 22 eur, tako da se tega ne bo šel več - oziroma se ne splača več kot prejšnja leta.. (pri odjavi sem imel motor dejansko registriran samo 6 mesecev)

Kar se tiče razmerja moči in mase na informativni polici piše, da je to popust 20% za zmanjšano nevarnost

Popravljeno . Popravil morfej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden dobil ponudbo od triglava:

Zavarovanje + AO+ + asistenca in zelena karta = 126 evrov (cena za neodjavo, poln popust, paketni popust, popust na novo zavarovanje, ker sem motor do sedaj odjavljal)

Letos je razlika med odjavo in neodjavo samo še 22 eur, tako da se tega ne bo šel več - oziroma se ne splača več kot prejšnja leta.. (pri odjavi sem imel motor dejansko registriran samo 6 mesecev)

Kar se tiče razmerja moči in mase na informativni polici piše, da je to popust 20% za zmanjšano nevarnost

 

A si ti to ponudbo dobil od D.M. zastopnika?  Če si dej preveri še pri kakem drugem pri isti zavarovalnici, znaš hitro ugotovit neki zanimivega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prijatelj moj lepi... zdaj pa mi razloži, kaj to je ''drek pumpa''... Pa obrazložitev, zakaj se jim reče drek pumpa.

Ne veš kaj je drek-pumpa!? To ja vsak motorist ve!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo po domace razlozi zavarovanje ,ki vsebuje (aod,aop,aka,aas,nmv)in zdaj ne vem ,ce sploh vse to rabim ali ne...prislo pa je vseskupaj z tablico vred okoli 220e :mellow: tnx ;)

 

aod - obvzno zavarovanje

aop - ao+ zavarovanje šoferja

aka - kasko (polni ali delni kasko)

aas - asistenca

nmv - nezgodno zavarovanje sopotnika ali sopotnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti to ponudbo dobil od D.M. zastopnika?  Če si dej preveri še pri kakem drugem pri isti zavarovalnici, znaš hitro ugotovit neki zanimivega ;)

ne razumem, kaj hočeš povedati??? kaj zanimivega bi lahko ugotovil? mi lahko ti razložiš na kaj ciljaš?

agent pri katerem sklepam je uradni agent triglava in z njim posljujem že par let in vedno ga kaj novega naučim :).

D. M. ni moj zastopnik, kdorkoli je že to.

Popravljeno . Popravil morfej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne veš kaj je drek-pumpa!? To ja vsak motorist ve!!

He-he...obstajata dve varianti, kaj to je. In... od obeh sem imel po dva primerka.

Še vedno pa ni nihče nalepil novih tarifnih razredov glede razmerja teža/moč... Prosim, če ima kdo podatke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno ali dve vprašanji.

 

Ali obstaja kakšna varianta za prenos bonifikacije 50% (pr4?) na drug motor istega lastnika...sepravi na enem obdržiš 50% na drugega pa teh 50% po polici prvega preneseš. Ker mi je to drugi motor bi takšna bonifikacija prav prišla. Vem da se lahko prenese z sorodnika (kar sem v preteklosti za prvi motor koristil) in da nekje če gre sorodnik na drugo zavarovalnico ne komplicirajo in ta prenos bonifikacije omogočijo....Vaša mnjenja in kako imate sami to urejeno so zaželjena... :) Hvala.

 

Drugo vprašanje pa je ali je ta novi sistem obračunavanja "razmerje konji/kilogrami",  ki nastopi v veljavo z 28.3.2014 napram prejšnjem ( kW) boljši? Za konkreten primer ( 136kW/208kg ) sicer pa 999cm3.   Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi sistem bo seveda ugodnejši za chopper/touring motorje. Za sportake pa bo verjetno malo dražje... Verjetno naredili študije, kateri motorji so največ udeleženi pri odškodninah. Vedno je pač tako, da nikoli ni za vse prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aod - obvzno zavarovanje

aop - ao+ zavarovanje šoferja

aka - kasko (polni ali delni kasko)

aas - asistenca

nmv - nezgodno zavarovanje sopotnika ali sopotnikov

tnx :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se v primeru nesreče pri naslednjem zavarovanju da ponovno prenesti bonus z avtomobila ali si obsojen na nazadovanje za tri razrede? Ima kdo izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi lahko en od unih k da tolk mal za zavarovanje skup z ao+ pripopu tle gor polico? sel podatke svoje naj zbriše, mene res zanima zakaj jaz nikol ne plačam sam 140 € ?

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi lahko en od unih k da tolk mal za zavarovanje skup z ao+ pripopu tle gor polico? sel podatke svoje naj zbriše, mene res zanima zakaj jaz nikol ne plačam sam 140 € ?

 

hvala

Ja jest sem dal prejšni teden pri zavarovalnici Tri... za 40kW kljuse skupaj z AO+ ter asistenco 136 ojrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slikca manjka, ne verjamem

No ka si glih ti, bom popoldne doma poskeniral jo in ti jo prlimu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja odkup prve škode....

 

Ali se to lahko sklepa "za nazaj"?

 

Citiram s spletne strani Tilie: "Z doplačilom pri tem zavarovanju zavarovanec ne izgubi bonusa, kljub prometni nesreči, ki jo morda povzroči v tekočem zavarovalnem letu." To mi deluje, kot da velja od sklenitve naprej. Ali je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!