Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Mam eno vprašanje glede zavarovanja in registracije pri menjavi motorja.

Torej prodajam motor, ki je registriran in zavarovan do novembra letos. Hkrati bom v kratkem kupil nov motor.

Zanima me sledeče: ali se da karkoli od zavarovanja in registracije s starega motorja prenesti na nov motor, ki ga bom šele kupil.

Ali če prekinem registracijo in zavarovanje - dobim kaj vrnjenega denarja?

Ali lahko prenesem registracijo in zavarovanje na kupca mojega motorja? 

Vem, da se slišijo vprašanja popolnoma laična, ampak sam s temi zadevami nimam nobenih izkušenj.

 

Prenos zavarovanja na kupca motorja ni možen. Se pa lahko prenese cestnino, če se ne motim. Kupec potem sklene novo zavarovanje do obdobja dokler velja tehnični pregled.

 

"Registracije" na nov motor ne moreš prenesti. Stari motor moraš odjaviti, s tem prekineš zavarovanje in cestnino, pri novem motorju pa moraš skleniti novo zavarovanje in plačati cestnino.

 

Preostanek cestnine od starega motorja dobiš povrnjen. Povrnitev zavarovanja je pa odvisna od police, ki imaš sklenjeno. Veliko zavarovalnic ponuja 50% popust na neodjavo motocikla kar pomeni, da že v izhodišču ob sklenitvi zavarovanja plačaš samo polovico cene zavarovanja, ki bi jo sicer moral plačati (upoštevajoč bonuse). V zameno za to ugodnost pa se strinjaš, da pozimi motorja ne boš odjavljal oziroma da v primeru predčasne odjave vozila ne boš dobil nazaj preostanka premije.

 

Če tega popusta nisi koristil in si zavaroval klasično, torej samo upoštevajoč bonus, ki ga imaš, pa enostavno odjaviš, zavarovalnica pa ti povrne preostanek neizkoriščenega zavarovanja.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako nekako kot ti je povedal Jure...odvisno kako imaš sklenjeno polico za obstoječ motor (s ali brez popusta za neodjavo)...

 

je pa še kaka fora...imaš avto ali kdo v družini in s kakšnim bonusom, če imaš na motorju že svoj bonus, lahko za nov motor podvojiš avtomobilski bonus...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje glede zavarovanja in registracije pri menjavi motorja.

Torej prodajam motor, ki je registriran in zavarovan do novembra letos. Hkrati bom v kratkem kupil nov motor.

Zanima me sledeče: ali se da karkoli od zavarovanja in registracije s starega motorja prenesti na nov motor, ki ga bom šele kupil.

Ali če prekinem registracijo in zavarovanje - dobim kaj vrnjenega denarja?

Ali lahko prenesem registracijo in zavarovanje na kupca mojega motorja? 

Vem, da se slišijo vprašanja popolnoma laična, ampak sam s temi zadevami nimam nobenih izkušenj.

Naj enostavneje bo da se pozanimaš na najbližji UO ali tam kjer si podalševal-registriral do sedaj.Sicer je možno,da tvoj motor odjaviš in z odjavljeno prometno dobiš na zavarovalnici vrnjeno razliko.Ravno taklo dobiš povrnjeno cestnino,ki je ponavadi tako majhna,da ti se neizplača pisat formularja za povračilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno taklo dobiš povrnjeno cestnino,ki je ponavadi tako majhna,da ti se neizplača pisat formularja za povračilo.

 sej ne bo on pisal formularja, to nardijo une bejbe tam na okenčku, sam rečt morš, aja številko računa edin morš met sabo :)

niti črke ne rabiš nikamor napisat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj enostavneje bo da se pozanimaš na najbližji UO ali tam kjer si podalševal-registriral do sedaj.Sicer je možno,da tvoj motor odjaviš in z odjavljeno prometno dobiš na zavarovalnici vrnjeno razliko.Ravno taklo dobiš povrnjeno cestnino,ki je ponavadi tako majhna,da ti se neizplača pisat formularja za povračilo.

 

Jah tako malo pa spet ni.. Letno je cestnina 33€. Če odjavljaš recimo po pol leta je to skor 17€. Ni nevem kaj, ampak glede na to, da jih dobiš v zameno, da ne narediš praktično nič, pa tudi ni slabo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če imaš pri zavarovalni polici "popust na nevračilo premije" se da dogovorit za vračilo premije (na določenih zavarovalnicah). Vse pa je odvisno od agenta oz njegove volje, da "pritisne" na odgovorne na zavarovalnici, ki o tem odločajo.

Imajo pa potem totalno zakompliciran izračun za vračilo (pač način, da dobiš čim manj nazaj) - da ne bi slučajno kdo mislil, da npr po pol leta dobiš polovico vplačanega nazaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš avto na lizig si pa res kasko do zob zavarovan jaz nedam toliko za vsa obvezna zavarovanja,cestne takse,tehnične preglede za 2 motorja,2 skuterja in 2 avta eden Toyota Yaris in avtodom Ducato 3l registriram ga vsako leto samo za 3 mesece (Junij,Juluj,Avgust) in še mi ostave,da kupim vinjete za oba motorja in 1 avto !

Eni imate res denar za zavarovalnice avte pa po slovensko,da vidi sosed na "lizing" !

 

 

Bremzer, mogoče si spregledal, toda to, kar je zgoraj napisano, je ponudba Zavarovalnice Maribor. Meni je kolegica na Triglavu naračunala 730€ + zeleno karto. Bi bilo pa sigurno manj, če bi ne imel lizinga, tako pa moram upoštevati pogoje lizing hiše :BUA:  :grim . Se pa ne pišem Serekeš, da bi toliko dajal, kolikor je zgoraj napisano  :grrr . Če bi jaz odločal, bi kupil eno starejšo bavarsko trojko, tako pa sem se moral doma uklonit in kupit ljudskega Passata :smoke: . 

Za motor bomo pa videli, upam, da ne bo veliko naneslo, hehe.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja informacija.

Na Triglavu so zavarovanje spremenili na: razmerje teža - moč motorja in po tem sedaj plačuješ. 

Kasko se je pocenil in je mogoče sedaj sprejemljiv za koga. Vem, da je bilo govora že prej o njem. Morda bo koga zanimalo.

 

Primer: zavarovalna vsota 8300 evrov.

 

Zavarovanje + AO+ in zelena karta = 145 evrov (poln popust)

Kasko in kraja z 1% odbitno franžizo 385 evrov (40%popust)

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja informacija.

Na Triglavu so zavarovanje spremenili na: razmerje teža - moč motorja in po tem sedaj plačuješ. 

Kasko se je pocenil in je mogoče sedaj sprejemljiv za koga. Vem, da je bilo govora že prej o njem. Morda bo koga zanimalo.

 

Primer: zavarovalna vsota 8300 evrov.

 

Zavarovanje + AO+ in zelena karta = 145 evrov (poln popust)

Kasko in kraja z 1% odbitno franžizo 385 evrov (40%popust)

 

Scarabeo

 

zanimivo... hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja informacija.

Na Triglavu so zavarovanje spremenili na: razmerje teža - moč motorja in po tem sedaj plačuješ. 

Kasko se je pocenil in je mogoče sedaj sprejemljiv za koga. Vem, da je bilo govora že prej o njem. Morda bo koga zanimalo.

 

Primer: zavarovalna vsota 8300 evrov.

 

Zavarovanje + AO+ in zelena karta = 145 evrov (poln popust)

Kasko in kraja z 1% odbitno franžizo 385 evrov (40%popust)

 

Scarabeo

Dobra informacija!

Ker ne vem kako prideš na 145 EUR??! To namreč lahko stane od15-500 EUR odvisno od KW!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalna vsota  je samo 8300€. Kaj pa ko povzročiš večjo škodo,seveda plačaš sam!!

To je vsota vrednosti motorja in ne povzročene vsote ! Morate pa ZELO pazit kajti vsi zastopniki ponavadi seveda,če ga ne opozoriš zaračunajo kar dvojno zavarovanlno vsoto kot pri avtih tako tudi pri motorjih gre lahko v par 100K € kar v primerjavi z avtom z motorjem NIKOLI nemoreš povzročiti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to res vsi zastopniki nardijo, da ti dodatno spuljo tist procent al dva večjo premijo...dejte zastopniki se javt....

Popravljeno . Popravil cisco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to res vsi zastopniki nardijo, da ti dodatno spuljo tist procent al dva večjo premijo...dejte zastopniki se javt....

Če nam nebi pulili nebi zavarovalnice kot npr. Trglav takih profitov skoval si nebi mogli vodilni take nagrade, odpravnine dajati,in nebi bili zraven pri raznih delničarskih in nepremičninskih poslih-krajah  ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še pri kateri drugi zavarovalnici (zavaroval pri Triglavu) po novem AO obračunava po razmerju moč/teža? Sem bil včeraj kar malo presenečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še pri kateri drugi zavarovalnici (zavaroval pri Triglavu) po novem AO obračunava po razmerju moč/teža? Sem bil včeraj kar malo presenečen.

 

 

pozitivno???

Popravljeno . Popravil cisco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cisco -pozitivno, ja. V končni fazi pa... če voziš 30 let brez enega samega uveljavljanja škodnega zahtevka, bi lahko bilo zastonj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa trik z clanstvom v moto klubu? je 30 evrov cnej zavarovanje.... :eek: Seveda, da nism v klubu.... :evilgrin: Sm pa AO+ vzel, pa upam, da ga nau treba koristit. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo več povedat o tem razmerju teža.moč, namreč imam 16.04. podaljšanje registracije in zavarovanje pa bi rad prišel ceneje skozi. Trenutno imam na Adriaticu 55% popusta. Tm okrog 100€ naj bi prišlo na Adriaticu brez AO+. Seveda bom AO+ vzel brez razmišljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte malo več povedat o tem razmerju teža.moč, namreč imam 16.04. podaljšanje registracije in zavarovanje pa bi rad prišel ceneje skozi. Trenutno imam na Adriaticu 55% popusta. Tm okrog 100€ naj bi prišlo na Adriaticu brez AO+. Seveda bom AO+ vzel brez razmišljanja.

Ja... manjše kot je razmerje konji/kilogrami, manjša je premija. Verjetno je kakšen zastopnik zavarovalnice, da bi dal konkretne podatke teh razredov...  Ker na uradni strani ni lestvice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden zavaroval pri Triglavu...zelena karta, AO+ (50% popusta) = 148€

Zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo po domace razlozi zavarovanje ,ki vsebuje (aod,aop,aka,aas,nmv)in zdaj ne vem ,ce sploh vse to rabim ali ne...prislo pa je vseskupaj z tablico vred okoli 220e :mellow: tnx ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo po domace razlozi zavarovanje ,ki vsebuje (aod,aop,aka,aas,nmv)in zdaj ne vem ,ce sploh vse to rabim ali ne...prislo pa je vseskupaj z tablico vred okoli 220e :mellow: tnx ;)

Na zavarovalni polici so ti te kratice razložene ! je žalostno,da skleneš plačaš podpišeš in neveš kaj si splloh zavaroval ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!