Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Nekateri pa resnično dokazujete naslednje: "Če meni koza crkne mora tudi sosedu."

Ne bit pametni:

8. člen

Drugi odstavek 6. člena se spremeni tako, da se glasi:

Zavarovalnica mora Agencijo za zavarovalni nadzor (v nadaljnjem besedilu: Agencija) obvestiti o novih ali spremenjenih zavarovalnih pogojih preden jih začne uporabljati. Če Agencija ugotovi, da zavarovalni pogoji niso v skladu z zakonom, izreče ukrep nadzora v skladu z določbo tretje točke prvega odstavka 181. člena zakona o zavarovalništvu (Uradni list RS, št. 13/2000, 91/2000) pri čemer se lahko prepoved sklepanja novih zavarovalnih pogodb nanaša samo na vrste obveznih zavarovanj navedenih v 1. členu tega zakona. Ukrep prepovedi sklepanja novih zavarovalnih pogodb se lahko nanaša le na tisto vrsto obveznega zavarovanja po tem zakonu, na katero se nanašajo zavarovalni pogoji, za katere je Agencija ugotovila, da niso v skladu z zakonom.“

Črta se tretji odstavek.

pa še informativno, vse si lahko preberete v UL.

Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu /ZOZP/

(Ur.l. RS, št. 70/1994, 29/1996, 67/2002, 13/2005)

Če jih imate jih preberite! Pol pa dajajte naslednje komentarje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Uradnem listu RS številka 35/2005 pa je objavljeno uradno prečiščeno besedilo:

Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu (uradno prečiščeno besedilo) (ZOZP-UPB1).

Parasit nikakor ni hotel smrti sosedove krave, le enakost pred zakonom.

Vsi ostali, ki ga sedaj napadate, igrate dvojno moralo.

Zaradi majhne materialne koristi ste pripravljeni spregledati kršenje zakona.

:SS

(drugače, sam sem zagovornik dvojne morale in to sem v motorsvetu že večkrat zapisal, vendar večina vas ni, vsaj, kadar smo take teme obdelovali) :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah dej no....nikoli ne hvataš krivin (s katerimi TI osebno ne škoduješ nikomur)...??? Sej je bv zgubljat besede...sam :slap: in kar plačuj celo življenje vse po reglcih....jest sem čist, ampak čist razočarana...tut bučnega olja ne kupim več.

Bemti enakost.....jest tut nimam toplic ..pa kaj čem grem tja kjer so in basta...al jih naj rajš kar prepovemo?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zelo pomembna podrobnost, ki sem jo v Zakonu o obveznih zavarovanjih v prometu prebral:

7. člen

bla bla bla

V primerih, določenih z zakonom ali zavarovalnimi pogoji, ima zavarovalnica, ki je poravnala škodo oškodovancu ali plačala zavarovalnino, pravico uveljaviti povračilo izplačanih zneskov skupaj z obrestmi in stroški od zavarovalca oziroma odgovorne osebe.

Pri zavarovanju avtomobilske odgovornosti ima zavarovalnica pravico uveljavljati povračilo iz prejšnjega odstavka od azvarovalca oziroma od odgovorne osebe samo v primerih:

1-vozilo uporabljano v drugačne namene

2-ni veljavnega vozniškega dovoljenja

3-odvzeto ali začasno odvzeto vozniško dovoljenje

4-pod alkoholom ali drogami nad dovoljeno mejo

5-namenoma povzročena škoda

6-vozilo ni tehnično brezhibno

7-voznik po nesreči zapusti kraj dogodka, ne da bi posredoval svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju.

za to zadnjo, 7. nisem vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni šlo zate Brrrm...na dotičnega ,,reglc,, man-a

sej sploh ne morem verjet....še dons ne...res nisem že zelo dolg ne...res sploh ne pomnim česa tako :eek: :blink: :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko nekdo prosim pove kateri člen zakona obravnava cene, popuste in obdobje zavarovanja? Sem iskal pa ne najdem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, sem in to priznam in mi ni nerodno.

Ravno zato sem zapisal tisto v oklepaju.

Zakon gor ali dol, še vedno si lahko pogledaš, da je zakon navedel šele na drugem mestu, zakaj je bilo potrebno zagnati tak vik in krik in zakaj je morala umreti tudi sosedova koza (krava). :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parasit...čist tako eno vprašanje...A če ti mestno redarstvo pusti listek na šajbi in ti ugotoviš, da se je zmotil in mal narobe registersko napisal...a greš vseen plačat, al pokličeš in se sestaneš z redarjem, da zadevo popravi?

PS...tole zz zavarovalnico ni bilo iz strani ,,uporabnika,, popolnoma nič nelegalno oz. kaznjivo in zaradi tega ne bi bil pravnihče prikrajšan za karkoli. Edin če si pri Triglavu v službi (pa to na kar visokem položaju) pol razumem.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri Slovenici je dejansko nekdo delal na svojo roko, saj če bi spremenili splošne pogoje (kar v okviru zakona lahko storijo) in o tem obvestila SZZ ne bi bilo teh problemov...pa še veliko večina motoristov bi pridobili na svojo stran tudi za ostala zavarovanja, ki dejanko prinašajo dobiček...

btw...glede sprememb splošnih pogojev (oz.odstopanja od njih v pogodbah) je pri zavarovanju AO poleg OZ potrebno upoštevati še področno zakonodajo (ZOZP, ZVCP,... )

višina premij za AO zakonsko ni določena, je pa določena višina odškodnine in še nekateri drugi pogoji pri sklepanju obveznih zavarovanj v prometu (poleg ZVCP glej tudi ZOZP )...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

favšija dela čudeže :BUA:

npr. če ti polcaj reče: "eh, naj vam bo, dons vam bom pa napisal, ko sem ravno dobre volje, namesto 50.000 jurjev zaslužene kazni, samo 25.000, če oblubte, da boste v naprej pazili..."..............bi ti zahteval, da naj se ravna v skladu z zakonom in da kr naj napiše polno kazen?!!! O:-)

ne seri!!! :nono:

če se le najde, kdo ki v dobri veri in z nekaj življenskosti nekaj dobrega naredi (ne govorim o korupciji), kar očitno v zbornici oz. na visokih položajih niso sposobni, ga je treba pa zatret! :headbang:

groza...ej to je opravilčljivo, samo, če delaš kot inšpektor ali polcaj in ti je to služba.

mimogrede, lahko se poskusite dogovoriti s svojimi agenti za klasično zavarovanje, ki bo plačano na dva obroka, s tem da bo prvi takoj, drugi pa 6 mesecev kasneje, takrat pa odjavte in naredite poračun!!! :hmm:

tako bi se lahko jst zmenil (pa se uradno :ninja: nisem, da ne bo komu šlo spet v nos kej).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS...tole zz zavarovalnico ni bilo iz strani ,,uporabnika,, popolnoma nič nelegalno oz. kaznjivo in zaradi tega ne bi bil pravnihče prikrajšan za karkoli. Edin če si pri Triglavu v službi (pa to na kar visokem položaju) pol razumem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj še, zakaj pa ne delajo naprej kakor so delali, če je vse legalno? :hmm:

Popravljeno . Popravil parasit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede raznih "ugodnosti" je večina zavarovalnic odprtih (sploh če preko njih zavaruješ še kaj drugega) in če tvoj agent zastavi kako dobro besedo se da vse zmeniti tudi z odovornimi v centrali...samo ne se o tem hvalit naokoli, ker se ti lahko vse skupaj hitro maščuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj še, zakaj pa ne delajo naprej kakor so delali, če je vse legalno?  :hmm:

Napisala sem zate kot uporabnika...pa nisi razumel...me sploh ne čudi.

In kako je z odgovorom na ,,mestno redarstvo?,,

Ali policaju, ki napiše kazen za nepržgane luči, poveš, da ti fali še knofljica v prvi pomoči in da si enga ..poveš vse podatke, potegneš fotko iz žepa, včeraj videl, da se je isto z ugasnjenimi lučmi vozil?

Še enkrat: kaj takega že dolgo nisem vidla...da bi pa še sam povedal, češ, da ni nič narobe...pa še nikol...

PS..Ena dobra stvar pa je le vseen pri vsem tem...ko bo kje kakšna varjanta ,,cenejše,, nabave (pa ne ukradene robe al kaj takega) bom tiho....ker si me ravno ti prepričal, da ima ludih i poslje rata...in močno verjamem, da si vse skupi zakuhal zaradi neke meni neznene (nisem regijsko obremenjene) foušije.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza,

tega v zakonu ni.

Torej je bilo vse legalno. :OK:

S poravilnikom zavoravlniškega združenja in raznimi drugimi pravilniki si lahko na sodišču obrišeš rit! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi.....in karavana gre dalje. da bi pa kaj pametnega pogruntali pritisnili na zavarovalnice, o tem pa nočete slišati. razpisujete se pa po nepotrebnem :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi.....in karavana gre dalje. da bi pa kaj pametnega pogruntali pritisnili na zavarovalnice, o tem pa nočete slišati. razpisujete se pa po nepotrebnem :SS

...optimist......pogruntavščin kolikor hočeš, ko pa pride do trenutka realizacije, pa slovenska klasika......nihče nima časa,nihče se noče s tem ubadati,če bojo drugi, bojo tudi oni,itd......

sploh ne razumem, zakaj se jezite čez zavarovalnico, ki vam je poslala za doplačilo....v slučaju prometne nesreče, bi pa zahtevali polno odškodnino, kajne?....in res je,s strani uporabnika ni bilo nič kaznivo in nelegalno.....se je pač uslužbenka na šalterju zmotila in popolnoma upravičeno zavarovalnica terja svoje, kot če bi vi terjali svoje v primeru odškodninskega zahtevka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parasit...čist tako eno vprašanje...A če ti mestno redarstvo pusti listek na šajbi in ti ugotoviš, da se je zmotil in mal narobe registersko napisal...a greš vseen plačat, al pokličeš in se sestaneš z redarjem, da zadevo popravi?

PS...tole zz zavarovalnico ni bilo iz strani ,,uporabnika,, popolnoma nič nelegalno oz. kaznjivo in zaradi tega ne bi bil pravnihče prikrajšan za karkoli. Edin če si pri Triglavu v službi (pa to na kar visokem položaju) pol razumem.

....once Lina, allways Lina.....biser,ni kaj.....ti bi verjetno poklicala redarja in uredila z njim, kajne?....se mi zdi, da so napačnega papeža izvolili v Vatikanu, kajti tule so nekateri bolj papežki......

folk, dajte nekaj razumet.....hvala bogu, da je zavarovalnica urgirala in napako popravila, kajti mirne duše bi lahko ob odškodninskem zahtevku obrnila hrbet stran ,ter izplačala samo procent škode, kajti zavarovanje ni bilo sklenjeno na predpisan način.....a se je kdo vprašal, zakaj zavarovalnica terja za izplačilo nastale škode v celoti preostanek zavarovalne vsote, če si odjavil motor naslednji dan po škodnem primeru, čeprav je ob nastanku škodnega primera bilo vozilo zavarovano.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JE MOGOČE SKLENITI :OK:

PO MESECIH,PO DNEVIH,PLAČAŠ PA TUDI TOLIKO :yea2:

VČERAJ ZAVAROVAL :D

BONIFIKACIJA SE NE PRENESE-POVEČA ZA 5% :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ureditev zavarovalnih pravil za pravičnejše zavarovanje motoristov je eden izmed prihodnjih projektov skupine MotoristiPredParlament.

Kdor je zainteresiran lahko seveda sodeluje in dejansko pomaga reševati težave namesto opletanja po forumu.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam pri Adriatic-u!

:oops:

lepo da si povedal ;)

bom naprej priporočil to zavarovalnico ker ima vestne in poštene ljudi :wub:

nedaj se premza ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrm...nič se ni nihče zmotil....dali so ponudbo ven, kot sem jo napisala...plačaš samo pol leta, zavrvanje velja samo pol leta.....pol leta+dan dobiš 5% bonusa.

Problem je v tem, da tega niso prijavili (baje) na združenje zavarovalnic....police nisem videla, tisti ki je tako zavaroval....naj pove kaj tam piše...da ti slučajno ne krijejo samo pol škode....in mene uporabnika prav malo briga kaj oni prijavijo in kaj ne....ker nisem nadzorni organ česarkoli, samo uporabnik, ki bi rad nekaj prišparal.

Pa spet, redarstvo ni bilo namenjeno tebi......in jest ne bi nič urejala...lepo bi spravla tisti grd rjav škrnicelj...in si ga naslednič ko bi ,,kritično,, parkirala sama zataknila na šipo....zdej če je redar čist v poslu se bo spomnil, da je ni gor dal...vendar....možnosti je manj...

Sedaj pa te prosim, da še enkrat prebereš

premza

Zavarovanje je možno tudi za X dni in še cukerček, za vse kar je več kot pol leta se poveča bonus! 

Yamaha Fazer 600 za 7 mesecev (do 22.11.) s 40% popustom in dodatnim AO+ => 53jurjev.

lina

NEHAJTE ZAVAJAT....vse je isto kot je bilo...noben nima polletnega zavarovanja.

Vzameš na obroke...pol ko odjaviš dobiš še nekaj nazaj (odvisno kok so ti že potrgal in koliko časa imaš registrirano)in prenehajo z nadakljnim trganjem. Bonusa ni.

TO JE ŽE SKOZ.

Torej nobena zavarovalnica nima 50% cene v štaru za 6 mesecov.

Bila včeraj...klicala TILIO, TRIGLAV, z.MARIBOR

premza

Aja, zavarovalnica je pa SLOVENICA!

Menda je to čisto na novo. Sem tudi sam prej preveril na centrali, ker vsakemu za šalterjem tudi ne verjamem. OK, da mi je zavarovala za 7 mesecev po ceni 7/12 celoletne cene sem verjel (sem imel polico pred sabo) za bonus sem pa preveril! Bonus se poveča, če je motorno kolo zavarovano 6 mesecev+1 dan! Velja pa to samo za motorna kolesa.

lina

RES JE...Hvala za PM Premza.....palčaš 50% cene za pol leta....ne 80 in ne 65...točno 50%...in pol leta+dan.....priznajo tudi bonus.

Pri SLOVENICI---SE DA.

Oprostite prosim...včeraj so mi na Triglavu povedali tisto o obrokih in 80% zneska da obdržiš bonus in bla bla bla....na moje zatrjevanje, da se da samo 50%...me je strokovno podučil o Zduženju zavarovalnic in da to ni mogoče, ker so tako odločili in velja za vse...in NIHČE nima nič drugače......

parasit

Vse bi lepo prosil, da se tema zaklene, ker zavarovanje ni mogoče, vsi ki ste pa plačali tako zavarovanje pa boste dobili po pošti, da boste morali doplačati razliko 35% za zavarovanje za krajše obdobje, ker so agenti delali na lastno pest! Vse to sem v petek predelal pri Slovenici v Ljubljani, samo s principa, zakaj je to možno v ljubljani pa ne v drugih krajih! Zakonsko je določeno, da se zavarovanja znotraj poslovalnic ne smejo razlikovati! Na žalost boste tako krajše potegnili vi! Če nekaj velja naj velja za vse, ali za nobenega! Korupcija!

Premza

Tudi sladoled se ne prodaja povsod za isto ceno in pod istimi pogoji.

Včasih so se cene določalo centralno plansko, danes pa kartelno, najebemo pa itak vedno potrošniki. In slovenclni smo še veseli, da nas jebejo, ampak morajo nas vse, bog ne daj, da koga spustijo, ker to ni pravično... 

Parasit, a si ti drezal v tole vse do Zavarovalnega združenja?

Parasit

Sem! Ampak ne da bi te oškodoval, princip je v tem! V Ljubljani je standard krepko pred pomurjem, pol pa še imajo samo izrecno samo za Ljubljano posebni pogoji ki jih noben drug ni bil deležen! Poleg tega pa morajo imeti zavarovalnice kot je zakonsko določeno urejeno tudi razmerje za bonifikacijo! Vsaj 10 mesecev za 5%, če pa nisi seznanjen pa si lahko nalo na internetu pogledaš ali pa prebereš kak uradni list Slovenije, jaz jih morem vsak dan sproti prebirati, zato sem pa vrtal tako daleč! Še srečo so imeli da niso pristali v kakšnem Preverjeno ali Tedniku! Če bomo plaševali vsi enako je enakopravno! Sem pa takoj za da naredijo zavarovanje za pol leta za 50 % premije in še dodatnih 5% bonusa, pa še brez njega bi vzel!

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!