Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Saj to je sedaj tudi pri triglavu možno. .)

POvej kaj več; jst tut. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko sem se jst dans mal pozanimal pri agentu od triglava, zaenkrat še ni možno zavarovat po mesecih, kdaj bo možno pa nevem, upajmo da čimprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se DA, tut kakav ti ponudjo :OK: , potrebno je le nekaj dobre volje (seveda pa ne škodi če je komplet familija in še kaj zraven zavarovano pri istem agentu in to že nekaj let zapored)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ne vem kako vam to uspeva, mi smo vsi nezgodno zavarovani, hiša, stanovanje 2 avtomobila...pa še kej bi se našlo, no jutri sva zmenjana pa vam poročam, po telefonu mi je zagotovil, da se za pol leta ne da zavarovat!Mate kakšen predlog, kaj mu nej pod nos vržem, da mi da za pol leta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se DA, tut kakav ti ponudjo :OK: ,

(seveda pa ne škodi če je komplet familija in še kaj zraven zavarovano pri istem agentu in to že nekaj let zapored)

točno tko je, sm mal jih je treba stisnt v kot in dejansko zagrozit "OK grem pa h konkurenci" e pa da vidš pol ,.....matr iz roke ti jejo, .....no vsej pr men je blo tko,....

res pa da imam pr njih pa sej točno ne vem , mism da 8 polic......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ne vem kako vam to uspeva, mi smo vsi nezgodno zavarovani, hiša, stanovanje 2 avtomobila...pa še kej bi se našlo, no jutri sva zmenjana pa vam poročam, po telefonu mi je zagotovil, da se za pol leta ne da zavarovat!Mate kakšen predlog, kaj mu nej pod nos vržem, da mi da za pol leta?

Saj za pol leta se ne da zavarovati!! Pa tut zakaj si želiš za pol leta? Mar ni moto sezona daljša? Da se pa zavarovati za celo leto in plačevati po obrokih (položnice), tako sem sam danes plačal v gotovini prvi obrok, naslednjih 11 pa bom po položnicah, ki mi jih bodo pošiljali mesečno -> no sigurno jih ne bo 11 saj bom prej odjavil in takrat ti enostavno nehajo pošiljati položnice (se pravi da plačaš za tolko kolkor se voziš in nič ne čakaš da ti vrnejo). Tako sem imel že lansko sezono in tako imam tudi letos, tako da je možno!!

Je pa res, da se zarad plačevanja po obrokih cena dvigne za 5%.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da se zarad plačevanja po obrokih cena dvigne za 5%.

LP

Pri Triglavu ne, je cena ista ali plačaš takoj ali na obroke. Dobi pa se popust tudi glede na to če imaš pri isti zavarovalnici zavarovan avto in/ali hišo meni je na ta sistem letos padlo skupaj 11% popusta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blabla.

dajte se že enkrat zresnit in pokapirajte, da je vse odvisno, žal, od individualnih dogovorov s posameznimi agenti. Od primera do primera je, žal, drugače. Eni se znajo zmenit, eni ne; eni naletijo na kul agenta, drugi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko sem se jst dans mal pozanimal pri agentu od triglava, zaenkrat še ni možno zavarovat po mesecih, kdaj bo možno pa nevem, upajmo da čimprej!

Meni pa so na Triglavu rekli, da to je možno, vendar pride toliko dražje, npr. za 6 mesecev cca 70% letne premije. Podoben odgovor sem dobil pred par dnevi na Adriaticu. Možno je zavarovanje po mesecih, vendar bi bila v mojem primeru cena za 6 mesečno zavarovanje skoraj 70.000sit, medtem ko bi me celoletno zavarovanje stalo 95.000. Pa še bonusa ne bi dobil.. Skratka, če ne poznaš agenta, ki ti zrihta kakšno bolj ugodno varianto se enostavno ne splača. .)

bLuZoNdrov način se mi zdi še najboljši. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bLuZoNdrov način se mi zdi še najboljši.  :OK:

ne, najboljši se zdi tisti, kjer pri 6 mesecih dobiš še 5-odstotni bonus oz. napreduješ v premijskem razredu... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, najboljši se zdi tisti, kjer pri 6 mesecih dobiš še 5-odstotni bonus oz. napreduješ v premijskem razredu... ;)

Hehe, seveda je to najboljše, vendar če nimaš vez ni nič.. :( Ravno danes sem bil zopet na vseh treh zavarovalnicah v Cerknici in povsod so me gladko zavrnili.. Sj se bom eno sredo oglasil v Firestarterju, da vidim kaj ima ixs za poevdat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte se že enkrat zresnit in pokapirajte, da je vse odvisno, žal, od individualnih dogovorov s posameznimi agenti. Od primera do primera je, žal, drugače. Eni se znajo zmenit, eni ne; eni naletijo na kul agenta, drugi ne.

res je

ne, najboljši se zdi tisti, kjer pri 6 mesecih dobiš še 5-odstotni bonus oz. napreduješ v premijskem razredu... ;)

res je

Hehe, seveda je to najboljše, vendar če nimaš vez ni nič.. 

preberi prvi citat....niso zveze faktor, ampak agent....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vendar tudi veze ne škodujejo. vem za primer, ko je agent, ki je meni zatrdil da boniteta v primeru odjave ni možna, mojemu znancu boniteto kljub temu zrihtal, ker sta pač prijatelja.. Vsak (ali pa vsaj večina) agent bo šel bolj na roko svojemu kolegu kakor popolnemu tujcu.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa zanima, a v slo že kdo dela kej na tem, da bi šla registracija po konjih ne po ccm? To bi bilo bolj fer in tudi rizično gledano bolj pravilno (več KM, večja nevarnost-izpostavljenost nesrečam) - tako jaz mislim. A je tu kaj somišljenjakov?

Lp, Onim

Se strinjam popolnoma!

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni gre na jetra samo to, da pri zavarovalnicah mislijo, da posedovanje motorja pomeni neki višji luksuz kot nevem.... imetje Ferrarija :huh: In temu primerne so tudi cene zavarovalnin. Skoraj oderuških 100.000sit za osnovno zavarovanje 600ccm motorja in podobna vsota za registracijo približno 100KS za avtomobil ne pozna nobene logične povezave. Glede na to, da ti iz osnovnega zavarovanja štejejo škodo, ki si jo povzročil drugemu, bi morala biti osnovna zavarovalnina enkrat nižja kot pri avtomobilu (pa še ljudi bi stimulirali k uporabi dvokolesnikov). Če gledam iz čisto praktičnega vidika... Ko se ti z 1300kg avtomobilom pri 50km/h zaletiš v drugi avtomobil, bo škoda neprimerno večja, kot če boš z 200 kg motorjem pri isti hitrosti naredil enako nesrečo. Mogoče se motim, ampak to je zgolj moje razmišljanje... :hmm: Na katero karto igra zavarovalnica? Pomoje na to, da ima motorist pač večjo možnost padca, ker ima samo dve kolesi (pa še drugi dejavniki k temu botrujejo: pesek, olje, drugi vozniki, mi sami itd.)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Na katero karto igra zavarovalnica? Pomoje na to, da ima motorist pač večjo možnost padca, ker ima samo dve kolesi (pa še drugi dejavniki k temu botrujejo: pesek, olje, drugi vozniki, mi sami itd.)...

Če motorist pade brez da bi poškodoval koga ali kaj drugega, zavarovalnice to nič ne stane (vsaj ne na račun obveznega zavarovanja). Če pa že motor odleti v drug avto, pa je - kot si že omenil - škoda verjetno manjša kot če bi se to zgodilo z avtomobilom.

Tako da ni prave logike, zakaj je zavarovanje motorjev tako drago - molzejo nas pač, ker nas lahko.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Ko prebiram tole,vse bolj ugotavljam,da nujno rabin enega fajn agenta... Ga mi kdo posodi? :?

Novost pri zavarovalnici Slovenica.

Motor ti registrirajo za toliko mesecev kolikor hočeš, seveda je nekoliko dražje če motor registriraš za manj kot pol leta. Bonus pridobiš če registriraš za pol leta.

Več informacij na 031795051, Helena

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdajle govoril s ga.Heleno iz zavarovalnice Slovenica.Stvar je taka, da če imate motor zavarovan VSAJ 6 mesecev vam zagotovo pripada bonus(5%).Povedala je tudi, da če ga zavaruješ recimo samo za 7 mesecev, pride mogoče kakšnega tisočaka dražje, kot pa če bi ga zavaroval za celo leto in ga nato po 7 mesecih odjavil.Aja še to, možno je plačilo na 5 obrokov brez obresti če komu kaj pomaga.

Je pa bila izredno presenečena nad hitrostjo širjenja informacije....jo vprašam če je to res(5% za vsaj pol leta registracije) in jo je kar šokiral.Me je začela spraševat, če je dal to info. nek Bogdan že naprej....Skratka očitno povsem nova(še vroča) sprememba, za katero obstaja možnost, da z njo še niso seznanjeni vsi zaposleni v vseh poslovalnicah.Ta gospa je recimo s kranjske poslovalnice.

No pa se je vendarle nekaj premaknilo naprej, brez da poznaš agente......

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdajle govoril s ga.Heleno iz zavarovalnice Slovenica.Stvar je taka, da če imate motor zavarovan VSAJ 6 mesecev vam zagotovo pripada bonus(5%).Povedala je tudi, da če ga zavaruješ recimo samo za 7 mesecev, pride mogoče kakšnega tisočaka dražje, kot pa če bi ga zavaroval za celo leto in ga nato po 7 mesecih odjavil.Aja še to, možno je plačilo na 5 obrokov brez obresti če komu kaj pomaga.

LP :)

Lol, motor dvakrat registriras po pol leta (vsaj tisti ki se "celo" leto vozijo) pa pridobis 10%!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako preverjeno na zavarovalnici Triglav, vendar le franžizna enota Kranj. Gor ti motor zavarujejo in ti po 6 mesecih in 1 dnevu zavarovanja pripada 5% bunusa. Vendar le enota Kranj, medtem ko na naši, Trboveljski, niti slišat o tem nočjo.

Toliko o Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj agent (Triglav)danes brez problema upošteval 5% bonifikacijo.

Samo da imaš zavarovano en dan več kot 6 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!