Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Posredujem sporočilo od 1-ke...

Od vseh do sedaj zbranih najbolj ugodna Triglav-ska varianta

1 motor zavaroval pri Triglavu za 117.000 Sit letne zav premije, plaèljivo v enakih meseènih obrokih po položnicah - ko odjaviš se poraèuna drobiž od zadnjega obroka tj plaèaš toliko kot se voziš

2 zavarovanje za nesreèo tj poškodbe in to katerokoli (tudi motor) okoli 1000 Sit/mes (in veè) vezano na varèevanje v vrednostnih papirjih pri Triglavu - minimalna varèevalna vsota 20€/mesec

(ys sem jo namenil hèerki) - varèevanje je zelo ugodno, to naj razložijo agentje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali že kdo ve, ali je možno (ali pa bo možno po 1. maju) plačati zavarovanje v tujini in s tem zavarovanjem registrirati vozilo pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali že kdo ve, ali je možno (ali pa bo možno po 1. maju) plačati zavarovanje v tujini in s tem zavarovanjem registrirati vozilo pri nas?

...vplačilo zavarovanja AO v tujini ni in o vsej verjetnosti tudi ne bo možno...že sedaj pa lahko tuje zavarovalnice sklepajo posle tudi pri nas, samo za to ni ravno velikega zanimanja s strani zavarovalnic...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V lepi brošurci, ki nam jo je Rop dostavil na dom sem naletel na eno zanimivo trditev. Po vstopu v EU bo sklepanje obveznega avtomobilskega zavarovanja mogoče kjerkoli v Evropi. Če je to res, potem Triglav, Slovenica in ostala banda oderuška - BYE BYE :kva2:

Rabim info, kje je najceneje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo prej moraš najti tako zavarovalnico, ki ti bo pripravljena skleniti polico skladno s SLO predpisi in ji je Agencija za zavarovalni nadzor potrdila zav.pogoje.

Iz Zakona o obveznih zavarovanjih v prometu - določbe veljajo od 1.5.2004

"Zavarovalnica je dolžna skleniti pogodbo o zavarovanju v skladu z zakonom in zavarovalnimi pogoj...."

"Zavarovalnica mora Agencijo za zavarovalni nadzor obvestiti o novih ali spremenjenih zavarovalnih pogojih preden jih začne uporabljati. Če Agencija ugotovi, da zavarovalni pogoji niso v skladu z zakonom, izreče ukrep... Ukrep prepovedi sklepanja novih zavarovalnih pogodb se lahko nanaša le na tisto vrsto obveznega zavarovanja po tem zakonu, na katero se nanašajo zavarovalni pogoji. "

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...velja za vsa zavarovanja motornih vozil registriranih v SLO...

"Če je za prometno sredstvo predpisana registracija, sme organ, pristojen za registracijo, izdati prometno dovoljenje ali drugo ustrezno listino šele potem, ko lastnik prometnega sredstva, na ime katerega se bo prometno sredstvo registriralo, predloži dokaz, da je sklenil zavarovanje, ki je obvezno po tem zakonu."

do leta 2002 je veljalo, da se lahko obvezno zavarvanje AO sklene le pri zavarovalnici, ki je registrirana za sklepanje teh zavarovanj pri pristojnem sodišču v Republiki Sloveniji, nakar je bila ta določba nadomeščena z določbo, da se lahko vozilo zavaruje pri katerikoli zavarovalnici v skladu z zavarovalnimi pogoji, ki jih je odobril minister za finance, po 1.5.2004 pa veljajo nove (zgoraj napisane) določbe...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tiste brošurice, ki jo je poslal Rop razbral tudi možno podražitev.

Notri piše v smislu, obvezno zavarovanje bomo sklepali za celo EU, ne samo za SLO.

To pomeni obvezni dodatek 11 % za tujino?

Ali ne?

Bomo videli. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj evropa bo ena in ne bo tujine  :lol1:

...to že...samo odškodnine v nekaterih državah EU so nekajkrat večje kot pri nas, kar pomeni zavarovanje za večjo zav.vsoto, iz česar sledi doplačilo zav.premije, ki se je do sedaj (opcijsko) izvajalo preko zelene karte, ki pa znotraj EU ne bo več potrebna in posledično lahko pričakujemo dvig osnovne zav.premije...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce to res pomeni posledicno dvig osnovnega zavarovanja ... A to pomeni, da se zelena karta ukine ali to pomeni, da bo potrebno za npr. hrvasko se vedno placevati tistih 11% ze na tako dvignjeno osnovno zavarovanje!!!! :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni v tujini full cenej zavarovanje za motorje?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ni v tujini full cenej zavarovanje za motorje?? :unsure:

si že 494.283, ki je to vprašal. in nihče še ni preveril ... vsi sam nabijajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tisti avstrijski tabeli mi je 552 EUR prišlo. :kva2: :kva2: :kva2: Tole pa sploh ni pocen.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za Suzie Q bi pri SK prislo € 595.- pa placujem pri HDI € 437.-. SK in ÖAMTC nista merodajna, ker je veliko zavarovalnic in vsaka ima drugacno premijo. obstajajo tudi veliko visje premije za enak motor (€ 650.- in vec) z 1157 ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz danes dopoldne to bral doma :blink:

bi kar en mejl poslal piscem te brošure z naslednjim vprašanjem:

1. Katere tuje zavarovalnice pridejo v poštev po 1. maju za zavarovanje vozil. me prav zanima njihov odgovor :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot jst vem so tuje zavarovalnice še večji lopovi-DRAŽJE. Če dam en primer znanec plača v ITA obvezno zavarovanje za skuter 50ccm, ugani par evrovčkov manj kot 300. :cry: :cry:

Pa da so naše drage.

Imam pa idejo, odpremo mi eno pa bom plačeval tud jst kakih 10EMU za mojega bandita :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste že prebrali petkovo (novo) Delo, v njem prvič piše, da ne bo več treba doplačati 11%, saj naj bi se zavarovalno območje razširilo iz Slovenije na celo Evropo + ostale podpisnice (torej na območje zelene karte). V bistvu so prvič napisali, kako naj bi bilo po 1.5. in to samo en dan prej :hmm:

Zdej se pa meni poraja samo eno vprašanje, a je tole resnično, al ne, če je tole preverjena informacija od Triglava (ki btw pred enim tednom še vedel ni, da obstajajo ta določila v zakonu) al si je model sam razložil zakon, ker se sliši prelepo, da bi bilo res.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se pa meni poraja samo eno vprašanje, a je tole resnično, al ne, če je tole preverjena informacija od Triglava (ki btw pred enim tednom še vedel ni, da obstajajo ta določila v zakonu) al si je model sam razložil zakon, ker se sliši prelepo, da bi bilo res.

model ima zagotovo ime, potem je njegov e-mail ime.priimek@delo.si . Ce ga vprasas, ali celo poklices, ti bo zagotovo odgovoril. Delovi novinarji so namrec prijazni ljudje. Ce je bil Boštjan Okorn, je zagotovo preverjeno, prav tako si upam trditi za kogarkoli iz avtomobilistične redakcije tam.

no, v primeru, če si želiš zgolj debate o morebitni resničnosti trditev nekega novinarja, pa lahko tu teoretiziramo še nekaj tednov ... zagotovo bo pestra debata... ampak najhitreje je pa res, če ga direktno povprašaš... razen, če imaš raje, da to stori kdo drug namesto tebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izračun zavarovanj za avstrijo - ÖAMTC-Kfz-Haftpflicht motorno kolo = kraftrad

hmm, a je s tem podatkom končno konec natolcevanj v smislu "v tujini je vse ceneje, slovenske zavarovalnice pa nas haraj odo onemoglosti ... "

no, samo, da ima EU tudi prednosti za Slovenijo. Namreč, domače zavarovalnice bodo z lahkoto še malce podražile premije (na evropski nivo). :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ze enkrat napisal: zavarovalne premije v AUT se lahko razlikujejo tudi do 75% za eno in isto stvar pri razlicnih zavarovalnicah. nekatere so cenejse pri vozilih, druge pri zivljenskih zavarovanjih, tretje spet pri nepremicninah itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, v primeru, če si želiš zgolj debate o morebitni resničnosti trditev nekega novinarja, pa lahko tu teoretiziramo še nekaj tednov ... zagotovo bo pestra debata... ampak najhitreje je pa res, če ga direktno povprašaš... razen, če imaš raje, da to stori kdo drug namesto tebe?

Mi ni treba ravno panike delat, ker je sin od urednika moj kolega (tud pravnik :yea2: ), sam gre za to, da je članek napisan nejasno, in se ne ve al bo vključena tujina v zavarovanje brez ali z 11% doplačila se prsvi da bo to moral plačat tud oča za fičkota, ki niti od Vintarjevca do Litije ne pride, kaj šele v Evropo.

Pa da ne bom v prazno klatil, sem se odpeljal na Triglav (kako naključje, ravno danes se jim je sesul računalniški sistem :hmm: ) in zavaroval avto v naprej brez 11% doplačila. Bom po 1. maju poročal, a je ratalo al ne.

Ne, tudi danes jim še vedno ni jasno, kako bo po 1. maju in ali bo potrebno doplačat al ne tistim, ki dosedaj niso, preverjeno pred parim minutam.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, a je s tem podatkom končno konec natolcevanj v smislu "v tujini je vse ceneje, slovenske zavarovalnice pa nas haraj odo onemoglosti ... "

no, samo, da ima EU tudi prednosti za Slovenijo. Namreč, domače zavarovalnice bodo z lahkoto še malce podražile premije (na evropski nivo). :(

hmmm, a Avstrija je pa zate ena in edina tujina? :hmm: Odpri oči, od jutri nas je v EU 25. :lol1: Ko bo pa eden naredil primerjalno tabelo povprečnih cen zavarovanj v VSEH državah EU, bomo pa naprej nabijali. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!