Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Če vas zanima poslovanje zavarovalnic, izplačila odškodnin v primerjavi z plačanimi premijami, deleži posameznih zavarovalnic... si poglejte na straneh Agencije za zavarovalni nadzor

Najzanimivejši podatki so pod: Poročila / Poročilo o stanju na področju zavarovalništva 2002 (2001, 2000) / Struktura slovenskega zavarovalnega trga glede na vrste in osnovne oblike zavarovanj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej tej debati bi pa ja bilo fino,da vse police prenesemo na ZM......

Enkrat bi bilo fino mal Triglavu zmanjšat extra dobičke,pa tisto pokvarjeno bando na realna tla postaviti.

A mislte,da se te barabe nebi zasekiral za tolikšno številko??????

Nisem prepričan, da so od motoristov kakšni "extra dobički". Prej izgube.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :hmm: Zakaj pa ne :? :? :?

Po vsej tej debati bi pa ja bilo fino,da vse police prenesemo na ZM......

Enkrat bi bilo fino mal Triglavu zmanjšat extra dobičke,pa tisto pokvarjeno bando na realna tla postaviti.

Čisti izračun:

2000 članov

motor in avto v 50%

=

cca 3000 zavarovalnih polic

A mislte,da se te barabe nebi zasekiral za tolikšno številko??????

Klemenčičfamilijapress!!!!!!!!!! :xx: :xx: :xx: :SS

klimbra tam je zdaj menda Lenič :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas zanima poslovanje zavarovalnic, izplačila odškodnin v primerjavi z plačanimi premijami, deleži posameznih zavarovalnic... si poglejte na straneh Agencije za zavarovalni nadzor

...

Ta, najzanimivejša tabela (o izplačilih odškodnin napram plačanim premijam) je bila objavljena tudi v novi motoreviji, kjer je v uvodniku tudi nekaj pikrih na račun poslancev ;) ... in zavarovalnic :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, jaz v tem podatku (premije / škode) ne vidim nič slabega. Menda ne pričakuješ, da bodo zavarovalnice delale zastonj? Ugodno razmerje med tema dvema podatkoma je (le) kazalec, da je zavarovalnica poslovala z dobičkom, pa še to pogojni, ker nič ne pove o stroških, ki so za zavarovalnice nastali pri poslovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Optimalno razmerje med plačanimi premijami in izplačanimi odškodninami je 0,7. Če je količnik nad 0,7 potem so premije prenizke, če pa je količnik pod 0,7, so premije previsoko obračunane. Tako menda pravijo zavarovalniški strokovnjaki. :devil: Povprečje v Slo je pa 0,64 ali nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaaa, jaaa, boge zavarovalnice, boge banke....smrk, smrk :devil: :devil:

Meni je najbolj zanimivo to, da so banke in zavarovalnice včasih delale v eni ali dveh velikih bajtah, sedaj imajo pa vsaka po nekaj palač in goro drugih nepremičnin. Včasih so delali "peš", sedaj pa nekaj škatelj z lučkami in televizorčki s tipkami na drugi strani naredijo vse. Pa kljub temu rabijo več folka, več bajt..... ma meni to samo na ekstra profit smrdi. :angry: :angry: Jasno izvlečen iz naših žepov. :angry: :angry: :angry:

Tisti količnik (0,64) se pa da prirediti, verjemite, tako kot si podjetniki ali fizične osebe pred koncem leta priredijo prihodke in odhodke, da je davčna napoved najugodnjša, tako se da tudi to narediti. Nekaj daš v dobrodelne namene, bekaj v stroške vržeš itd, itd... Saj niso nori, da bi javno kazali, da so premije previsoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Obvezno avtomobilsko zavarovanje (AO) bi se za kakšnih 10 do 15 odstotkov lahko podražilo že prihodnji mesec. Predvsem zaradi spremembe zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, ki je na dnevnem redu državnozborske seje. Zavarovalnice, ki so zaradi tega zakona že grozile s 30- ali celo 50-odstotnim povišanjem premij, so umirile ton, kljub temu pa so jasne: podražitev bo.

Vir: Delo, 28.11.2003

Več na:

http://www.delo.si/index.php?lev_0=0&lev_1=0&a_id=25660

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem plačal zavarovanje za avto!

Prvič v 12 letih sem plačal prav toliko kot leto prej... :OK:

Tudi moj prvi avto smo danes peljali že 23 leto na tehničnega pa sem tudi opazil da je oče plačal nekaj sto tolarjev manj kot lani. Saj ne morem verjet.

Sicer pa to drugo leto najbrž ne bo možno saj so danes objavili (ttx) da se bo zavarovanje zaradi plačila zdravljenja podražilo od 10-15% kar bo vplivalo na inflacijo v višini 0,4 %. Več ne upajo podražit zaradi inflacije. Kaj pa če bi pomislili da bi znižali prispevek za zdravsto pri plačah :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve, kakšno je razmerje med premijo obveznega zavarovanja za povprečen motor in povprečen avto drugod po svetu. :hmm:

Pri nas je takole (tujina + zelena karta, brez bonusa):

Yamaha XJ 600 (600cm3, 44kW) = 86.701 SIT

Xsara 1.4 (1400cm3, 55kW) = 77.205 SIT

Za motor torej 15% več kot za avto! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo prosim ne zdaj vsi tukaj pisat, kolk je kdo plačal zavarovanje.

kdor hoče ,naj preveri pri svojem agentu, ali pa pokliče zavarovalnico, ali pa vpraša koga po PM-u ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte si poiskat agente in se usest in se zment---Ja marsikaj se da zment. Tiste agente, ki so s.p., ki pokrivajo več zavarovalnic in niso samo terenci neke določene zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novela zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, ki jo je DZ sprejel na novembrski seji, predstavlja novo breme za potrošnike, saj bo povzročila podražitev obveznega avtomobilskega zavarovanja, menijo v Zvezi potrošnikov Slovenije (ZPS).

Zato so zavarovalnice prejšnji teden zaprosili za podatke o številu in obsegu škod, ki jih je Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije plačal iz naslova stroškov zdravljenja poškodovanih v prometnih nesrečah v preteklih letih, da bi lahko na podlagi analize ocenili utemeljenost napovedane podražitve obveznega avtomobilskega zavarovanja.

Vir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V eni drugi temi sem prebral, da je najcenejše zavarovanje za Bandita 1200 v Avstriji 130EUR (30kSIT)! Pri nas pa okoli 60kSIT (s 50% popustom)!

Trije možni zaključki:

1. Povprečen slovenski motorist naredi drugim 2-krat več škode :?

2. Popravila škod pri nas je 2-krat dražja kot v Avstriji :?

3. Imamo na tej strani Alp zavarovalnice pač 2-krat rajši :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
V eni drugi temi sem prebral, da je najcenejše zavarovanje za Bandita 1200 v Avstriji 130EUR (30kSIT)! Pri nas pa okoli 60kSIT (s 50% popustom)!

osnovno zavarovanje, kot ga lahko izračunaš na http://www.oeamtc.at pride za motor s 750 ccm 427 EUR (cca. 102.000 SIT), za 850 ccm 513 EUR (cca.121.000 SIT) 1.100 ccm 579 EUR (cca.137.000 SIT) za 1.500 ccm pa 684 EUR (cca.162.000 SIT) - po izračunih na stani http://www.amzs.si pride zavarovanje (s cestnino) za vse motorje nad 750 ccm cca.126.000 SIT

primerjava samo najcenejšega zavarovanja pa ni preveč primerna, saj na izračun premije vpliva preveč dejavnikov in nikoli ne veš če je tisto kar primerjaš res najcenejše..

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ve kdo, kako je z zavarovanjem motociklov v Nemčiji?

A je isto kot pri nas, ko imamo po ccm razredih in se kW ne upoštevajo?

Nekje sem zasledil, da celo vpliva na premijo kategorija motocikla, ABS, ...

NAši nekaj sanjarijo, da bodo spremenili način registracije...kopirajo pa tak večino od Nemcev&Co in me zanima kaj nas lahko doleti...

Lp

Pa da čimprej te zime fertik!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vprašal za zavarovanje proti kraji, pa pravijo da samo s kaskom, pa še to krijejo samo v primeru če je motor ukraden iz zaprtega in zaklenjenega prostora (garaža).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kateri zavarovalnici? Meni so letos rekli pri Mariborski, da lahko tudi drugače zavarujem proti kraji in sicer ob doplačilu 41.000 SIT.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno vprašanje....

Lansko pomlad sem pred semaforjem odzadaj pripalil v en avto. Škoda na avtu pred mano je bila minimalna (panzer), moj avto pa je bil spredaj kar razlupan, pa še vrat me je bolel. :huh: Rezultat vsega je bil, da sem se z avtom pred menoj pogodil (imam vse kupone), sam sem pa uveljavljal AO+ za vrat iz obveznega zavarovanja.

Vprašanje: Ali jaz, ker sem uveljavljal AO+, padem sedaj tri razrede nižje? :?

lp Gujo

PS: Halo Noise... kako kaj tvoj vrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vprašal za zavarovanje proti kraji, pa pravijo da samo s kaskom, pa še to krijejo samo v primeru če je motor ukraden iz zaprtega in zaklenjenega prostora (garaža).

mam pri Adriaticu kasko (B1+C2+C3), kjer je zajeto tudi zavarovanje tatvine in nikjer ne na polici in ne v spošnih pogojih ni omenjeno, da je kakšna omejitev glede na to kje je motor ukraden...možno pa je, da gre v tvojem primeru za "delni" kasko - manjša premija in več omejitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: Ali jaz, ker sem uveljavljal AO+, padem sedaj tri razrede nižje? :?

Ja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!