Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Samo kot medklic........11% prej za zeleno karto,sp sedaj dodali k obveznemu zavarovanju......in kot mi je dejala OHOLA predstavnica zavarovalnice triglav,se bo to poznalo tudi pri vračilu zavarovalne premije,ko bomo odjavljali......PREJ SE ZA ZELENO KARTO NI DOBILO NAZAJ NIČ SPLOH!!!!!

Glede na to,kako se pri nas tolmači zakone.....pa nisem preveč prepričan,da bo to ISTO veljalo tudi jeseni!!!!!!

Pač vsak Slovenec sebi PRAVNIK!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....PREJ SE ZA ZELENO KARTO NI DOBILO NAZAJ NIČ SPLOH!!!!!

za zeleno karto, ki kosta 1000sit se res ni dobilo, pac pa se je dobilo od tistih 11% doplacila za tujino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zeleno karto, ki kosta 1000sit se res ni dobilo, pac pa se je dobilo od tistih 11% doplacila za tujino.

Jaz pri Triglavu niti pri Adriaticu nisem nikoli niti 1 SIT od tistih 11% nazaj dobil, tisti del kao nikoli niso vračal.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo pri tujih zavarovalnicah mogoče možno registrirati tri motorje na eno zavarovalno polico?

Tadej

...verjetno bo možno, samo ti ta polica v SLO ne bo prav nič pomagala in z njo ne boš mogel registrirati motorja - načeloma namreč lahko skleneš zavarovanje kjerkoli v EU samo:

1. zavarovalnica mora skleniti zavarovoavnje skladno s SLO predpisi

2. najti moraš tako zavarovalnico, ki te bo sploh hotela zavarovati

...mene sedaj bolj zanima, ali bo možno registrirati vozilo kjerkoli v EU, ne glede na stalno prebivališče?

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj, a slovenske zavarovalnice pa ne bodo morale uskladiti predpisov z Evropskimi zakoni? Ali je zavarovalniška dejavnost iz tega izvzeta? Ker tistih 11 % so pa šli spreminjat, kajne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj, a slovenske zavarovalnice pa ne bodo morale uskladiti predpisov z Evropskimi zakoni?

Zakon o obveznih zavarovanjih v prometu so uskladili z direktivami EU - nove določbe so začele veljati 1.5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tistih 11 % so pa šli spreminjat, kajne.

...pravzaprav so vzeli le možnost izbire med zavarovanjem samo za SLO / tudi za tujino - spet po direktivi EU, ko mora obvezno zavarovanje kriti škodo kjerkoli v EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene sedaj bolj zanima, ali bo možno registrirati vozilo kjerkoli v EU, ne glede na stalno prebivališče?

Pozabi.

Tega ni bilo in tudi ne bo.

Ni registracije vozila brez prijavljenega stalnega bivališča.

So avtomobili preveč davčno profitabilni za lokalne oblasti (države) da bi pustile svojim ljudem vozila registrirati izven svojega jurisdikcijskega območja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski trg je odprt

Tuje zavarovalnice že prihajajo

Dunajska zavarovalnica Wiener Städtische bo Agenciji za zavarovalni nadzor v nekaj dneh poslala dokumentacijo

Ljubljana - Tudi pri nas od 1. maja velja evropski zavarovalniški potni list. S tem so se slovenska vrata odprla zavarovalniški konkurenci. Gneče pred vrati sicer še ni in Wiener Städtische, kot so nam sami potrdili, je med prvimi, ki prihaja na slovenski trg. Kakor pravi Jurij Gorišek, direktor Agencije za zavarovalni nadzor, pa seveda lahko gredo zavarovanja na Dunaj ali kamorkoli drugam po Evropi prodajat tudi naše zavarovalnice.

Gorišek je potrdil, da so predstavniki Wiener Städtische agencijo obiskali v sredo in jo seznanili, da ji bo avstrijski nadzorni organ v prihodnjih dneh poslal dokumentacijo, da bo ta avstrijska zavarovalnica pri nas ustanovila podružnico. Upoštevaje slovensko zakonodajo bodo lahko Dunajčani že po dveh mesecih začeli opravljati načrtovane zavarovalne posle. Tudi pri Wiener Städtische so nam potrdili, da načrtujejo vstop na slovenski zavarovalniški trg.

Po vstopu Slovenije v EU se nekoliko spreminja tudi vloga naše zavarovalne agencije. Gorišek je povedal, da bo odslej bolj sodelovala s podobnimi nadzornimi organi iz drugih držav članic. Poslej namreč lahko zavarovalnice, ki imajo sedež v katerikoli od držav EU, opravljajo zavarovalne posle kjerkoli na ozemlju EU. Gorišek: "Za nadzor nad njimi je pristojen nadzorni organ države, v kateri imajo zavarovalnice svoj sedež. V nekaterih primerih pa bo nadzor opravljal tudi nadzornik države, v kateri bo tuja zavarovalnica delala neposredno ali pa prek podružnice."

Ovir za prihod tujih zavarovalničarjev in odhod naših na tuje tako rekoč ni več. Gorišek je pojasnil, da mora zavarovalniški nadzorni organ države, iz katere prihaja tuja zavarovalnica, ki želi delovati pri nas, našega nadzornika obvestiti o podatkih, ki jih določa naš zavarovalniški zakon v 88. členu. Ta določa pogoje za opravljanje zavarovalniških poslov v državi članici. Hkrati je potrebna tudi izjava, da ima zavarovalnica dovolj kapitala. Vendar kapitalske ustreznosti tujih zavarovalnic ne bo preverjala naša agencija za zavarovalni nadzor, temveč njihov matični nadzornik. Po zakonu mora biti v dokumentaciji tudi potrdilo pooblaščenega aktuarja o kapitalski ustreznosti. Tuji nadzorni organ mora navesti, v kateri državi članici namerava zavarovalnica opravljati zavarovalne posle, predložiti opis poslov, vrsto in njihov obseg in spremembo poslovnega načrta. Če namerava tuja zavarovalnica opravljati zavarovalne posle prek podružnice, mora naši agenciji predložiti še imena oseb, ki bodo pooblaščena za vodenje poslov, in naslov podružnice, kjer bo mogoče pridobiti dokumentacijo o njej.

Zavarovalnici Maribor in Adriatic sta že napovedovali, da se bosta najprej podali v Italijo in Avstrijo. Tako usmeritev zdaj potrjuje tudi Zavarovalnica Triglav, kjer sicer pravijo, da hočejo biti pomembna regionalna zavarovalnica predvsem v jugovzhodnem delu Evrope; računajo predvsem na tržne deleže v državah nekdanje Jugoslavije.

Silva Čeh

Kakor so nam odgovorili v službi za odnose z javnostmi pri Wiener Städtische, še nimajo določenega datuma, kdaj naj bi njihova zavarovalnica nastopila na slovenskem trgu. Pri slovenskem nadzornem organu so zaprosili za potrebna EU določila. V Sloveniji načrtujejo ustanovitev podružnice s sedežem v Ljubljani. Ponujati nameravajo življenjska in premoženjska zavarovanja, ne pa tudi avtomobilskih. V slovenski agenciji za zavarovalni nadzor so pojasnili, da bodo lahko zavarovanci, ki so že sklenili zavarovanja pri tej zavarovalnici, po novem vse posle opravili na sedežu podružnice v Sloveniji.

 

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Že nekaj časa vas prebiram in berem sedaj pa potrebujem informacijo o postopku kritja škode v prometni nesreči na hrvaškem.

Na hrvaškem me je zbil močno vinjen hrvaški državljan, motor sesut kosti cele (hvala bogu vsaj to).

Policija naredila zapisnik, krivec priznal krivdo in napihal kar nekaj.

Povprašal sem na naši zavarovalnici in oni pravijo da s tem nimajo nič in da morem sam urgirat na hrvaški zavarovalnici. Pridem na hrvaško zavarovalnico in mi povejo lih obratno da to urejam na naši slovesnki zavarovalnici. Po verbalnem prerekanju pristanejo na to da lahko prijavim škodo in naredijo zapisnik, povzročitelj je bil z menoj in vse priznal. Hrvaška zavarovalnica pravi naj pripeljem motor k njim da naredijo cenitev. Sam je to malo komplicirano in pol so rekli naj naredim cenitev pri naši zavarovalnici in naj jim dostavim dokumentacijo.

Vsi mi pravijo da se bo to vleklo čez leta in leta pa sploh je vprašanje koliko bom sploh dobil povrnjene škode.

Sedaj me pa zanima če je imel kdo tak primer ali pa če pozna kako rešitev oz. kak dober nasvet.

Hvala vsem in lep pozdrav.

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo ne bil v takšnem zosu.

Kolikor mi je znano, imajo zavarovalnice meddržavne dogovore tako, da posamezne naše zavarovalnice "zastopajo" posamezne tuje zavarovalnice.

Vendar, če so Hrvati pristali na to, da ti cenitev naredijo tukaj, ti pa dostavi dokumentacijo, naredi to.

Če se bodo zadeve začele sumljivo zapletati, pa najemi hrvaškega odvetnika tako, kot pri nas najameš našega odvetnika, če zavarovalnica prične komplicirati.

Torej, najprej pojdi po poti, katero so ti tam preko nakazali, potem pa boš videl, v katero smer se zadeva razvija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je znano, imajo zavarovalnice meddržavne dogovore tako, da posamezne naše zavarovalnice "zastopajo" posamezne tuje zavarovalnice.

To je res sam ta hrvaška zavarovalnica nima sklenjenega sporazuma z nobeno našo zavarovalnico :cry:

Bomo vidli kako se bo odvijalo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj elegantno in nekomplicirano bo da kr dol na Hrvaskem najames odvetnika in nej on naredi vse namesto tebe, skoda tvojih zivcev in stroskov:

.) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel tocno tak primer pred 6 leti v varazdinu s croatia osiguranje iz cakovca.

po mojih izkusnjah ne cincaj in takoj pooblasti advokata, da te zastopa. jaz tega nisem naredil in sem cakal tri in pol leta na denar, ceprav je bilo vse jasno, tudi pijanec je vse priznal in kljub najvisji vezi na varazdinski policiji. kljub temu so mi na koncu odtrgali ~ 15% "kvazi sokrivde", katere ni bilo nikjer omenjene v nobenem aktu ali zapisniku.

na koncu je pomagalo samo to, da sem jim zagrozil, da pridem s kombijem in jim spraznim pisarne celotne tehnike in pohistva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel tocno tak primer pred 6 leti v varazdinu s croatia osiguranje iz cakovca.

po mojih izkusnjah ne cincaj in takoj pooblasti advokata, da te zastopa. jaz tega nisem naredil in sem cakal tri in pol leta na denar, ceprav je bilo vse jasno, tudi pijanec je vse priznal in kljub najvisji vezi na varazdinski policiji. kljub temu so mi na koncu odtrgali ~ 15% "kvazi sokrivde", katere ni bilo nikjer omenjene v nobenem aktu ali zapisniku.

na koncu je pomagalo samo to, da sem jim zagrozil, da pridem s kombijem in jim spraznim pisarne celotne tehnike in pohistva.

.....kot vedno...ICE...fini čovek...

BTW...pozanimaj se najprej pri naši zavarovalnici,kako se te stvari urejajo, kajti mislim, da lahko škodo in vse ostale stvari urejaš pri nas, naša zavarovalnica ti povrne vse,nato pa zavarovalnica terja ta denar od tuje zavarovalnice....

pa tudi kakšen odvetnik ne bi bil odveč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil sem omenit da je motor star dva meseca! kaj pa zahtevek za povračilo zaradi izgube vrednosti?! kakšne izkušnje imate z tem?!

in kako je pa z uveljavljanejem telesnih poškodb, kakšne argumente je treba podat za zahtevek?!

več vas omenja odvetnika, zakaj na Hrvaškem zakaj ne v Slo.??

kakšne stroške imam jaz z odvetnikom?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLO zakonodaje ne poznam, v AUT bi imel pravico do novega motorja (glanc novega z 0 km iz stacune!).

odvetnika si izberi tam kjer mislis, da bo najbolj efektivno. osebno bi se bolj nagibal k slovenskemu odvetniku. vec ti lahko kaksen iz stroke pove (rudib ce se ne motim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš, in očitno se boš, ker nimajo sporazuma s SLO zavarovalnico, pogajal neposredno s hrvaško zavarovalnico, potem rabiš hrvaškega odvetnika zato, ker slovenski odvetniki na hrvaškem nimajo licence in torej tam pač niso odvetniki, kot hrvaški odvetniki niso odvetniki pri nas.

Čisto enostavno in samo zato rabiš na hrvaškem hrvaškega odvetnika.

Lahko vzameš našega odvetnika, pa bo potem ta podnajel hrvaškega kolego. To je seveda rahlo dražja varianta, ker bosta oba hotela denar zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi šel do našega odvetnika, če ne zaradi drugega zaradi teg ad amio svetuje hrvaškega kolega.

Ti pa škodo kolikor vem lahko prijaviš na svoji zavarovalnici(vsaj jaz sem jo lahko ) res pa je da ni bilo tujine vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo borci...

Tudi jaz sem mojo yamaho registriral 31/5... in brez zelene karte.... Mi pa nihče ni znal povedat če jo bom moral doplačat.... Tako da bom še mal počakal, če se bo tukaj pojavil kakšen pameten odgovor...

Glede jodlarjev in pa Nemcev je pa tam tako, da zavaruješ lahko več vozil na isto tablico (za to imajo nemci tavelke flehe na motorjih) in jih potem zamenjuješ.

Primer: Moj kolega ima avto in motor - plača celo leto najdražjega... itak se pa ne sme (in ne more) z obema naenkrat vozit. Drug ma pa en avto pa en kombi (potovalni) in celo leto plača za kombi, večinoma se pa voz z avto... Ga še vedno ceneje pride kot oba posebej zavarovat....

Ko bo pa kdo za zeleno karto točno vedel, naj pa napiše....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ko je motor ocenjen od cenilca, in vsa dokumentacija na hrvaški zav. kdaj začnem jaz lahko z popravilom motorja??

vzemimo primer da se zadeva res zavleče, denarja za nove nadomestne dele nimam (4000 eur) motor popravim z čim nižjimi stroški, na hrvaški zav. pa je bila vložena zahteva za nove dele.... oziroma določena vsota denarja.

lahko za nazaj zahtevajo račun, dele??!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko samo za info iz prve roke: v It za motor 600 cc polno zavarovanje 370 EUR,ko sem pa za avtič vprašal,me je pa slabost obšla:suzi samurai 1400cc 64 KM 990 EUR!Še zdaj ne vem ali je zavarovanje mopedov tako poceni ali avtov tako drago..LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdejle ne vem če paše semle tale zadeva... ampak...

Zelena karta.

Kdor je registriral pred 1 majem brez zelene karte mu zdaj ni treba plačat še 11% ampak samo jurja za karto... torej.... meni se je splačal....

LP vsem, upam da bo komu kaj pomagal, saj zavarovalnice imajo itak preveč $...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!