Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

N o, to o popustu na starost... se ve, kakšen procent je...?

pr nas, nam je dal 10% za starost in 10% za razmerje moč/masa. tko da zdej sva uradno stara prdca s švohotnimi mopedi :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

134€ AO, AO+, nezgodno in zelena karta. Motor Varadero 1000 94 km

Takšno zavarovanje bi tudi jaz imel!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas, nam je dal 10% za starost in 10% za razmerje moč/masa. tko da zdej sva uradno stara prdca s švohotnimi mopedi :lol1:

Jaz imam oboje 20 %. Kaj sem pol šele jaz? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N o, to o popustu na starost... se ve, kakšen procent je...?

Hm...lenoba... Nisem dobro pogledal -saj piše z drobnim tiskom na računu. 10% na starost in 30% na razmerje moč/teža. Težko železje in star bizgec gor... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam oboje 20 %. Kaj sem pol šele jaz? :ninja:

aha se pravi se da še kak procent spogajat pr tej kategoriji. ker to dvomim da majo kako lestvico je verjetno bolj na sistem lepe oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha se pravi se da še kak procent spogajat pr tej kategoriji. ker to dvomim da majo kako lestvico je verjetno bolj na sistem lepe oči.

Težko. Da v računalnik letnico rojstva in % sam pokaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Za motor imam zavarovanje AO+, udeležen sem v prometni nesrečni kjer pozvročitelj(avto) prizna krivdo. V nesreči imam poškodovano nogo. Ali sem upravičen do kakšne odškodnine iz svojega AO+ zavarovanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Za motor imam zavarovanje AO+, udeležen sem v prometni nesrečni kjer pozvročitelj(avto) prizna krivdo. V nesreči imam poškodovano nogo. Ali sem upravičen do kakšne odškodnine iz svojega AO+ zavarovanja?

Če bi bil ti povzročitelj pol bi šlo iz tvojega zavarovanja AO+ in bi dobil za poškodbo. Ker pa je povzročitelj nekdo drug pa gre odškodnina za poškodbo iz njegove police.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Za motor imam zavarovanje AO+, udeležen sem v prometni nesrečni kjer pozvročitelj(avto) prizna krivdo. V nesreči imam poškodovano nogo. Ali sem upravičen do kakšne odškodnine iz svojega AO+ zavarovanja?

iz ao+ mislim, da ne....: "Zavarovalnica se zaveže izplačati zavarovancu zavarovalnino v višini pravno priznane škode, ki nastane zavarovancu kot povzročitelju prometne nesreče zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči z motornim vozilom." Citirano iz 

 ( DODATNI POGOJI ZA ZAVAROVANJE VOZNIKA ZA ŠKODO ZARADI TELESNIH POŠKODB (AO PLUS) 02-AOP-01/10 - ADRIATIC SLOVENICA )

Ti pa praviš, da je nekdo drug povzročitelj in ne ti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi le odvetnika vprašal, kaj lahko izterja od povzročiteljeve zavarovalnice. Če pa nikogar ne poznaš, pa povprašaj na www.poravnava.si...njihove reklame poslušam non stop po radiu.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ao+ gre iz njegove police. Pojdi v bolnico, vendar ce sta sama spisala porocilo(brez policije), da v trenutku, ko bos v bolnici rekel da si inel prometno nesreco pridejo v bolnico tudi policija, ki zadevo popise ter izda placilni nalog krivcu, saj je to prometno nesrece 2 kategorije.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka, ni moj primer tole :) V petek je bil na urgenci, danes je šel nazaj in je bil potreben poseg na nogi in so mu odprli bolniško od sobote naprej. Je pa takrat v petek prišel policaj na urgenco. Kako sedaj naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ao+ gre iz njegove police. Pojdi v bolnico, vendar ce sta sama spisala porocilo(brez policije), da v trenutku, ko bos v bolnici rekel da si inel prometno nesreco pridejo v bolnico tudi policija, ki zadevo popise ter izda placilni nalog krivcu, saj je to prometno nesrece 2 kategorije.

Lp

kako pa to zgleda :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Za motor imam zavarovanje AO+, udeležen sem v prometni nesrečni kjer pozvročitelj(avto) prizna krivdo. V nesreči imam poškodovano nogo. Ali sem upravičen do kakšne odškodnine iz svojega AO+ zavarovanja?

 

Bo potrebno napisati še kakšen podatek, da se bo lahko izoblikoval odgovor. Kar veselo sprehodi prste po tipkovnici in ne pozabi na nobeno malenkost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj nekaj veliko za napisat ni, povzročitelj je priznal krivdo, njegova zavarovalnica bo krila popravilo v celoti, morda bo celo totalka. Zanima me, če je zaradi poškodbe noge, ki še traja, upravičen do kakšne odškodnine? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj nekaj veliko za napisat ni, povzročitelj je priznal krivdo, njegova zavarovalnica bo krila popravilo v celoti, morda bo celo totalka. Zanima me, če je zaradi poškodbe noge, ki še traja, upravičen do kakšne odškodnine? 

Seveda je. Sam mora poleg poškodb na motorju prijavt še svojo poškodbo na zavarovalnici in pol gre odškodnina s police povzročitelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj nekaj veliko za napisat ni, povzročitelj je priznal krivdo, njegova zavarovalnica bo krila popravilo v celoti, morda bo celo totalka. Zanima me, če je zaradi poškodbe noge, ki še traja, upravičen do kakšne odškodnine? 

 

Če pravilno razumem, potem gre za prometno nesrečo II. kategorije, katero so obravnavali policisti. Enostavna zadeva, saj bo narejen Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče. Po končanem okrevanju pa lepo z vsemi papirji do odvetnika, kateri najbolj ve, kaj in kako iztržiti največ denarja za poškodbe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pravilno razumem, potem gre za prometno nesrečo II. kategorije, katero so obravnavali policisti. Enostavna zadeva, saj bo narejen Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče. Po končanem okrevanju pa lepo z vsemi papirji do odvetnika, kateri najbolj ve, kaj in kako iztržiti največ denarja za poškodbe. 

Tako je, na urgenco sta prišla tudi policista, ker je tak zakon, tako da verjetno je to res II. kategorija. No pa hvala vam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim sem imel jaz pri Triglavu poleg "osnovnega zavarovanja" zavarovane tudi osebe (?) na mopedu in pri moji nesreči "iz tega naslova" dobil okrog 12.000 € ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim sem imel jaz pri Triglavu poleg "osnovnega zavarovanja" zavarovane tudi osebe (?) na mopedu in pri moji nesreči "iz tega naslova" dobil okrog 12.000 € ...

hm...saj jaz man tudi sofer in potnik ali druge osebe ne vem pa ,ce si kdo poleg oz.posebej uredi se kao zivljensko ali rizicno...to je vprasanje:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...saj jaz man tudi sofer in potnik ali druge osebe ne vem pa ,ce si kdo poleg oz.posebej uredi se kao zivljensko ali rizicno...to je vprasanje:)))

da, splača se imeti, ker nikoli ne veš kaj te doleti, sploh tisti ki nam je poklic "na cesti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo nekaj pojasni prosim.

 

Sem življenjsko zavarovan.

Registriral sem motor in to povedal.

Zavaroval. agent mi je dejal, da to ni to, in da je treba AO+ (zavarovati voznika in sopotnika) če se slučajno kaj zgodi, se poškoduješ... ker se iz tega naslova izplačujejo zavaroval. odškodnine (poskodbe itd.)

 

Potem sem padel. Nekdo me je izsilil in izrinil s ceste, ter pobegnil. In....

Zavarovalni strokovnjaki so izmozgali, da mi ne pripada odškodnina, ker se nisem z "izbeglico" zaletel, oplazil, ga nabasal ipd... (Izgleda, da bi moral čelno počiti, da bi mi potem dali tistih nekaj šoldov za direktno pot v nebesa...)

Z eno besedo; Imel sem AO+ in se obrisal pod nosom.

Če mi kdo strokovno to obrazloži, mu bom zelo hvaležen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!