Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

1 minute ago, pajkica said:

kritje česa?

stroškov prevoza pokvarjenega ali poškodovanega motorja

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

stroškov prevoza

prevoza česa ali koga?  napiš vse . za slo je to čist dovolj? vse kar je več je oderuštvo, mislim da plačaš za vleko 300 eur v slo??

za tujino pa so pogoji drugi. in ponavadi se izide, no meni se je še vedno, s to asistenco. vse se da, ne rabiš jurja za vleko do prve delavnice? v tujini mislim....

pa še prevoz z reševalnim maš v tem primeru plačan, ne rabiš raznih corisov in podobnih.... sicer je pa par strani nazaj ista debata :)

 

axamb.bmp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motolover pravi:

Kritje je 300€, tega ne bi vzel, (če ne bi bilo avtomatsko notri) ker imam članstvo AMZS Plus. Prednost tega je, da velja pri vseh vozilih. Če jih uporabljaš več je brez veze plačevati za vsakega posebej, raje se včlanim in imam še druge ugodnosti. 

400€ pa v tujini (zelena karta, EU). Ja glede AMZS se strinjam, to nisem vedel da velja za več vozil, to je sigurno prednost, mogoče bom sedaj malo drugače razmislil, ker sem bil vedno mnenja da je članstvo AMZS brez veze. Računam... :)

pred 1 uro, pajkica pravi:

 

 

Poišči si splošne pogoje pdf - AXA MK, vse piše.

 

Me pa zanima če kdo ve iz prve roke ali ima izkušnje, kako gre z roko v roki Splošno nezgodno zavarovanje in AO+, če se kaj zgodi oz. pride do nesreče. Oz. Če npr. nimaš AO+ in si dobro nezgodno zavarovan (verjetno odvisno od nezgod. zav ampak kljub vsemu če kdo ve). 

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

jaz vem kaj piše, je zgori pripet BMP

Ki ima samo grobo osnovo. V pdf-ju je še ogromno mesa ki točno pove :). Če veš potem oprosti, sem mislil da resnično potrebuješ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pajkica pravi:

prevoza česa ali koga?  napiš vse . za slo je to čist dovolj? vse kar je več je oderuštvo, mislim da plačaš za vleko 300 eur v slo??

za tujino pa so pogoji drugi. in ponavadi se izide, no meni se je še vedno, s to asistenco. vse se da, ne rabiš jurja za vleko do prve delavnice? v tujini mislim....

pa še prevoz z reševalnim maš v tem primeru plačan, ne rabiš raznih corisov in podobnih.... sicer je pa par strani nazaj ista debata :)

 

axamb.bmp

 

...vrnitev vozila domov/ do ustrezne delavnice - kritje do višine 2000 €...;) (iz tujine)

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, gradbenik said:

Ja glede AMZS se strinjam, to nisem vedel da velja za več vozil, to je sigurno prednost, mogoče bom sedaj malo drugače razmislil, ker sem bil vedno mnenja da je članstvo AMZS brez veze. Računam... :)

AMZS članstvo (v primeru članstva fizičnih oseb) gre na osebo, ne vozilo. Podobno jemljem AO+ in nezgodna zavarovanja. Če imaš npr. več vozil in pri vsakem plačaš AO+, potem se hitro nabere za kakšno nezgodno zavarovanje, ki pride prav tudi pri kakih drugih nezgodah, kot je npr. smučanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, xtzs said:

AXA zav. Maribor, motorna kolesa, prometna nesreča/ mehanska okvara- iz tujine -kritje do 2k€ :yawn:

Meni je agentka rekla, da do 300€. Ni pa eksplicitno rekla, da to velja za Slovenijo. AMZS ima za prevoz iz tujine 1.500€, zato težko verjamem, da ima ZM 2.000€. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motolover pravi:

Meni je agentka rekla, da do 300€. Ni pa eksplicitno rekla, da to velja za Slovenijo. AMZS ima za prevoz iz tujine 1.500€, zato težko verjamem, da ima ZM 2.000€. 

... glej...ZM, asistenca, dokumenti, prodajna mapa-AXA asistenca, na 5. strani (motorna kolesa) :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xtzs nimaš prav, to nekaj ne štima! AXA ni isto kot AXA MK! MK-motorno kolo.

Jaz imam doma fizični izvod splošnih pogojev, slo 300€, tujina 400, kot na sliki, ki jo je pripela pajkica. Ima pa mislim da Triglav res okoli 1.500 ali 2.000 če me spomin od lani ne vara. To je pač večji plus napram ZM. cena pa ni pretirano višja, sploh ne ker govorimo o 10-20€ razlike

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motolover pravi:

Triglav je naračunal 224€ za isto zavarovanje kot ZM 128€. Za razliko imam AMZS Plus in še par tankov goriva. 

Malo nerodno sem se izrazil. V mislih sem imel ceno asistence pri ZM ali Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem. Asistence sploh ne bi jemal, če mi ne bi bila vsiljena, oziroma naj bi bila v programu in je ne morejo dati ven. Mogoče pa sploh ni res, kdo bi jim vse verjel?  :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gradbenik pravi:

xtzs nimaš prav, to nekaj ne štima! AXA ni isto kot AXA MK! MK-motorno kolo.

Jaz imam doma fizični izvod splošnih pogojev, slo 300€, tujina 400, kot na sliki, ki jo je pripela pajkica. Ima pa mislim da Triglav res okoli 1.500 ali 2.000 če me spomin od lani ne vara. To je pač večji plus napram ZM. cena pa ni pretirano višja, sploh ne ker govorimo o 10-20€ razlike

AXA-MK  (AXA motorna kolesa)

ZM

do 2000 EUR tujina, vrnitev vozila v domovino/do ustrezne delavnice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To brošurico je tudi meni dala in rekla, da je notri vse objasnjeno. Vse lepo in prav, vprašanje je kako deluje v praksi. Recimo, da imaš nesrečo in potem oni potrebujejo en mesec, da pripeljejo motor v Slovenijo. Zagotovo delajo po sistemu zbirnika in ne gredo na pot samo zaradi tvojega motorja. Ima kdo izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motolover pravi:

To brošurico je tudi meni dala in rekla, da je notri vse objasnjeno. Vse lepo in prav, vprašanje je kako deluje v praksi. Recimo, da imaš nesrečo in potem oni potrebujejo en mesec, da pripeljejo motor v Slovenijo. Zagotovo delajo po sistemu zbirnika in ne gredo na pot samo zaradi tvojega motorja. Ima kdo izkušnje?

itak da je "zbirnik" tudi za avte je.... pa ne traja en mesec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!