Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 13 urami, gradbenik pravi:

 

 

Me pa zanima če kdo ve iz prve roke ali ima izkušnje, kako gre z roko v roki Splošno nezgodno zavarovanje in AO+, če se kaj zgodi oz. pride do nesreče. Oz. Če npr. nimaš AO+ in si dobro nezgodno zavarovan (verjetno odvisno od nezgod. zav ampak kljub vsemu če kdo ve). 

AO+ uveljavljaš v primeru tvoje krivde, najbolje je zadevo predat odvetniku, ki točno ve kaj vse uveljavljat.

NEZGODNO pa v primeru nezgode, neglede na krivca. Kaj boš iztržil pa je stvar poškodb, oziroma, stvar zneskov, ki so zabeleženi na polici in pogajanja z zavarovalnico, ter stopnje tvoje invalidnosti. 

Moje mišlenje, je da nezgodno pomaga res v primeru zelo hudih poškodb.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Kmet2 pravi:

Kontaktiraj Bambi61 ,men je uredil ugodno in korektno ter najcenejše za avto ,za motor mi je pomagal pa PrimožC ,najugodnejša varianta ,sem dobil ponudbe skoraj vseh zavarovalnic ...lej stane te nič pa ga kontaktiraj ,sam sem na motorju privarčeval napram prejšnjemu letu cca 200€ in dobil iste pogoje na polni kasko .

Bambija pa tudi jaz priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DinDiin pravi:

Zmankanje goriva, kako si to razlagajo?

Točno tako. Pridejo s kantico in ti nalijejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snecer pravi:

axamb-2.jpg

mogoče se pa motim, ampak ...

vleka v tujini do 400 eur je, če v tujini uporabiš vleko, recimo do servisne delavnice...

do 2000 pa je vračilo motorja ob nesreči  v slovenijo in to drži

primerjava končnih zneskov tudi pri istem motorju je nemogoča, će ne drugega zato, ker gledajo za nekaj let nazaj, škodne dogodke in če si imel kako nesrečo, ti avtomatsko ne dajo dodatnih komercialnih popustov. tako da niti dva nimata istega zneska na polici in vam čisto nič ne pomagajo tele primerjave :)

pač je treba kazen odslužit :P z višjim zneskom na zav polici :D in ne to nima veze s premijskim razredom

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda gledajo tudi koliko škod imaš, starost, družinski status in podobne zadeve. 

Amerikanci imajo še en zanimiv faktor: gledajo koliko kazni si dobil zaradi prekrškov v prometu. Ne plačaš samo kazni, ampak te tudi zavarovanje stane več, ker si rizičen voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, pajkica pravi:

vleka v tujini do 400 eur je, če v tujini uporabiš vleko, recimo do servisne delavnice...

do 2000 pa je vračilo motorja ob nesreči  v slovenijo in to drži

primerjava končnih zneskov tudi pri istem motorju je nemogoča, će ne drugega zato, ker gledajo za nekaj let nazaj, škodne dogodke in če si imel kako nesrečo, ti avtomatsko ne dajo dodatnih komercialnih popustov. tako da niti dva nimata istega zneska na polici in vam čisto nič ne pomagajo tele primerjave :)

pač je treba kazen odslužit :P z višjim zneskom na zav polici :D in ne to nima veze s premijskim razredom

 

A se nisi ti sklicevala na to tabelo?, sedaj pa je še sama ne razumeš, sem ti obkrožil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, pajkica pravi:

vleka v tujini do 400 eur je, če v tujini uporabiš vleko, recimo do servisne delavnice...

do 2000 pa je vračilo motorja ob nesreči  v slovenijo in to drži

primerjava končnih zneskov tudi pri istem motorju je nemogoča, će ne drugega zato, ker gledajo za nekaj let nazaj, škodne dogodke in če si imel kako nesrečo, ti avtomatsko ne dajo dodatnih komercialnih popustov. tako da niti dva nimata istega zneska na polici in vam čisto nič ne pomagajo tele primerjave :)

pač je treba kazen odslužit :P z višjim zneskom na zav polici :D in ne to nima veze s premijskim razredom

 

 

To že drži, vendar to še vedno ne pojasni tega, zakaj je za motor iste moči pri eni polici ena osnova, na drugi pa drugačna osnova. Pričakoval bi, da ima zavarovalnica nek cenik, npr polna cena za odprti razred motorjev je xx eur. Potem se pa od te polne cene odštevajo bonus, komercialni popusti, razni drugi popusti, tvoja zgodovina, škodni dogodki, itd.. In pride pri posamezniku znesek kakršen pride.

 

Na moji polici je pa že osnova (začetna polna cena) bistveno višja kakor pri motoloverjevi. Pa nisem nikoli še uveljavljal škodnega dogodka pri tej zavarovalnici (prav tako ne pri drugih) niti imel kakršnekoli druge pizdarije.. In me zanima zakaj je tako glede na to da gre za isti rang motorja kar se tiče moči.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da vprašaš tvojega agenta. Kot sem videl agent vnaša vse v program, ki mu potem vrže ven cifre. Mogoče je narobe vnesel podatke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, glede na to da FZ1 s 110kw spada v najvišji razred po moči, potem tudi če bi se zmotil, ne obstaja višja in dražja kategorija, ki bi jo imel možnost poklikat v programu :) .. V temu primeru bi se lahko zmotil edino pri tebi, in namesto najvišje kategorije izbral eno stopnjo manj :)

Bom pa seveda vprašal, če se da kako prit do nižjega zneska..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ima samo 86 konj, pa sm najdrazji kot vidm :)  Pa nobenih skod se nisem uveljavlal in podobno....

Glede tankanja pa kr uredu, loh mi kr 400 pustijo nekje v vukojebini, bom ze najdu pumpo :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Jure said:

Kaj pa vem, glede na to da FZ1 s 110kw spada v najvišji razred po moči, potem tudi če bi se zmotil, ne obstaja višja in dražja kategorija, ki bi jo imel možnost poklikat v programu :) .. V temu primeru bi se lahko zmotil edino pri tebi, in namesto najvišje kategorije izbral eno stopnjo manj :)

Bom pa seveda vprašal, če se da kako prit do nižjega zneska..

Dal sem ji prometno in staro polico. Ko je vse vnesla sva kakih 15 minut čakala. Ker nisva dobila potrjenega, je poklicala v centralo. Malo sta preverila podatke in stvar je bila potrjena. Tako, da napake najbrž ni, ker je šel še nekdo čez vse skupaj. Kar se mene tiče je s podpisom pogodbe veljavno in ne morejo dodatno zaračunavati če so naredili napako. Tak primer imam s Triglavom in si dopisujemo že pet mesecev, ker so narobe obračunali in si želijo izterjati 160€. Ravno ta teden sem ponovno zavrnil opomin. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jure pravi:

 

To že drži, vendar to še vedno ne pojasni tega, zakaj je za motor iste moči pri eni polici ena osnova, na drugi pa drugačna osnova. Pričakoval bi, da ima zavarovalnica nek cenik, npr polna cena za odprti razred motorjev je xx eur. Potem se pa od te polne cene odštevajo bonus, komercialni popusti, razni drugi popusti, tvoja zgodovina, škodni dogodki, itd.. In pride pri posamezniku znesek kakršen pride.

 

Na moji polici je pa že osnova (začetna polna cena) bistveno višja kakor pri motoloverjevi. Pa nisem nikoli še uveljavljal škodnega dogodka pri tej zavarovalnici (prav tako ne pri drugih) niti imel kakršnekoli druge pizdarije.. In me zanima zakaj je tako glede na to da gre za isti rang motorja kar se tiče moči.

mogoče se pa upošteva tudi cena motorja? oprema? ne sam kw....

jaz samo vem zakaj sem morala plačati 30 eur več kot nekdo z istim motorjem, to je vse, samo zaradi preteklosti :)

@snecer, vse piše, brez obkroževanja ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se sam pri svojem agentu zanimam še za koga drugega, potrebuje samo njegovo starost od osebnih podatkov in pa scan police - osebne podatke lahko lastnik police torej izbriše iz scana. 
Torej verjetno je neka cenovna povezava s starostjo + kot je bilo omenjeno, vrednostjo (sploh kasko, tam tudi dodatna oprema ipd.), močjo in težo motorja, ostalo pa pač individualno.

Očitno boste nekateri razmislili o menjavi agenta oz. se predhodno drugje pozanimali in videli kdo je ugodnejši. Mislim da ne bo problema, ker ste dobili kar nekaj namigov na koga se lahko obrnete.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, motolover pravi:

Dal sem ji prometno in staro polico. Ko je vse vnesla sva kakih 15 minut čakala. Ker nisva dobila potrjenega, je poklicala v centralo. Malo sta preverila podatke in stvar je bila potrjena. Tako, da napake najbrž ni, ker je šel še nekdo čez vse skupaj. Kar se mene tiče je s podpisom pogodbe veljavno in ne morejo dodatno zaračunavati če so naredili napako. Tak primer imam s Triglavom in si dopisujemo že pet mesecev, ker so narobe obračunali in si želijo izterjati 160€. Ravno ta teden sem ponovno zavrnil opomin. 

 

Tudi jaz ne trdim da je, sem zgolj na glas razmišljal, ko si omenil možnost, da bi lahko agenti pri meni naredil napako pri sestavljanju police.

Pa tudi če je, je sedaj narejeno in najbrž ne bo do naslenjega zavarovanja noben več imel zamar tvoje police..

 

pred 32 minutami, pajkica pravi:

mogoče se pa upošteva tudi cena motorja? oprema? ne sam kw....

jaz samo vem zakaj sem morala plačati 30 eur več kot nekdo z istim motorjem, to je vse, samo zaradi preteklosti :)

@snecer, vse piše, brez obkroževanja ..

 

Lahko da se. Še en razlog več, zakaj bi na moji polici morala biti kvečjemu manjša osnova, ne večja, ker težko si predstavljam, da bi moja FZ1 2006 letnik bila vredna več kot karkoli, kar ima 190 konj (kot je to v primeru motoloverja). Tako moč imajo samo novejši in s tem tudi vrednejši motorji, sigurno dražji kot ena 10 let stara fejzrka :)

Tako da vrednost motorja ne more bit vzrok, preteklost tudi ne (ker je ni, skozi vzoren zavarovanec), dodatne opreme pa tudi nismo nikamor zavedli..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Jure pravi:

 

To že drži, vendar to še vedno ne pojasni tega, zakaj je za motor iste moči pri eni polici ena osnova, na drugi pa drugačna osnova. Pričakoval bi, da ima zavarovalnica nek cenik, npr polna cena za odprti razred motorjev je xx eur. Potem se pa od te polne cene odštevajo bonus, komercialni popusti, razni drugi popusti, tvoja zgodovina, škodni dogodki, itd.. In pride pri posamezniku znesek kakršen pride.

 

Na moji polici je pa že osnova (začetna polna cena) bistveno višja kakor pri motoloverjevi. Pa nisem nikoli še uveljavljal škodnega dogodka pri tej zavarovalnici (prav tako ne pri drugih) niti imel kakršnekoli druge pizdarije.. In me zanima zakaj je tako glede na to da gre za isti rang motorja kar se tiče moči.

evo točno to meni ni jasno, tudi pri meni je osnovna cena ornk višja, ne vem od kod. tako da tisto s komercialnimi popusti zagotovo tu nima veze.

še nikoli nisem uveljavljal nobene škode, motorje imam zavarovane pri ZM od APN6 dalje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Jure said:

Lahko da se. Še en razlog več, zakaj bi na moji polici morala biti kvečjemu manjša osnova, ne večja, ker težko si predstavljam, da bi moja FZ1 2006 letnik bila vredna več kot karkoli, kar ima 190 konj (kot je to v primeru motoloverja). Tako moč imajo samo novejši in s tem tudi vrednejši motorji, sigurno dražji kot ena 10 let stara fejzrka :)

Tako da vrednost motorja ne more bit vzrok, preteklost tudi ne (ker je ni, skozi vzoren zavarovanec), dodatne opreme pa tudi nismo nikamor zavedli..

Mogoče so ravno novejši motorji cenejši za obvezno zavarovanje? Manj možnosti za nesrečo zaradi zastaranja materialov in nevzdrževanja, več varnostnih elektronskih pomagal,..

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako si tudi jaz razlagam, možno je. 
Carmagedon, jaz bi ti svetoval, da si najdeš dobrega agenta, oz vsaj pregledaš kako in kaj drugje. Ne vidim razloga zakaj bi bil vedno pri isti zavarovalnici, ravno ko sem urejal zav. za motor, sva se z agentom pogovarjala da veliko ljudi misli kako je npr. Triglav komplet super duper poceni.. Niti ne, lahko je še ceneje če maš vsako stvar drugje, pač odvisno od posameznika. 
Kompleti so pač mamljiva ponudba, ki verjetno tudi da res dobro ceno in potem se večina niti ne trudi več iskati posebej.

Še en primer. Generali in njigov bon za gorivo ali vinjeta... Pogoj, 3 letna vezava (jamčijo da premija ne bo dražja v teh 3 letih + tisti neki odkupi škoda ipd.)... Npr plačaš 200€ za zavarovanje in res fino dobiš še 110€ bonus za vinjeto ali gorivo. Fino ne, "90€ je bilo zavarovanje".

Če pa bi npr. vzel pri naprimer ZM bi dal za zav. 170€, drugo leto 150€ in tretje leto 130€ recimo.. Pri Generaliju pa drugo npr 190 in tretje 190. Sedaj si vsak lahko zračuna kakšna je razlika :) - 20€ je cenej pri drugih. Meni osebno za 3 leta zanemarljiv znesek, enim pač ne. Lahko je razlika večja / manjša, samo prmer in dokaz da nič ni zastonj...

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Jure pravi:

 

Tudi jaz ne trdim da je, sem zgolj na glas razmišljal, ko si omenil možnost, da bi lahko agenti pri meni naredil napako pri sestavljanju police.

Pa tudi če je, je sedaj narejeno in najbrž ne bo do naslenjega zavarovanja noben več imel zamar tvoje police..

 

 

Lahko da se. Še en razlog več, zakaj bi na moji polici morala biti kvečjemu manjša osnova, ne večja, ker težko si predstavljam, da bi moja FZ1 2006 letnik bila vredna več kot karkoli, kar ima 190 konj (kot je to v primeru motoloverja). Tako moč imajo samo novejši in s tem tudi vrednejši motorji, sigurno dražji kot ena 10 let stara fejzrka :)

Tako da vrednost motorja ne more bit vzrok, preteklost tudi ne (ker je ni, skozi vzoren zavarovanec), dodatne opreme pa tudi nismo nikamor zavedli..

AO, AO+, oboje z odkupom  prve škode, axa asistenca, PR3, 75KW , starost 9 let = 180 eur

drugače pa bi bilo lahko tam okoli 135 € ... ampak žal nisem bila pridna v zadnjih x letih, pa tega popusta ni

sicer pa starost vozila ne vpliva na višino zavarovanja? .... itak se vsaka polica vsaj na ZM preveri, preden jo agent lahko sploh da stranki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda kak zav. agent na forumu malo pojasni vsaj pribl. od kod take razlike.. ; )

razni popusti, bonusi, razlike pri kasko so mi logični. popolnoma drugačne cene za AO in AO+ pa nikakor. (za motorje v istem rangu moči)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Eto, učeri podaljšal za eno leto ... Tehnični ( imam pač starino ) in vse ostalo ( Triglav ) = 112 €.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 4. 2016 at 15:10, gradbenik pravi:

Evo tudi GSA (isti kot od Motoloverja) 92kw je sel k ZM.

 

2016-04-01_15.07.10.jpg

men je pa kr 140€ naračunal na ZM. 

razlika edin nezgodno 10, 20 in 10€ dnevna. Vse ostalo isto, baje pa je nekaj več zarad kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

men je pa kr 140€ naračunal na ZM. 

razlika edin nezgodno 10, 20 in 10€ dnevna. Vse ostalo isto, baje pa je nekaj več zarad kw.

Ti si rizična grupa, zato je dražje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • Pervy
    • elbarto
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!