Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ob 9. 3. 2016 at 18:38, motolover pravi:

To drži. Cene vozil so v programu in ne glede na to, koliko si zanj plačal, vzamejo polno vrednost. Najbrž so izračunali, da na ta način iztržijo več. Meni so za GSA naračunali en znesek, ko sem prišel zavarovati pa 100€ višjega, ker je program dal za 3.000€ višjo vrednost od nakupnega zneska. 

ne vem ce se razumeva. to da imaj zavarovalnica svojo "vrednost" vem. ampak meni so isti 2 leti star avto ocenili dražje kot pred 2 letoma ko je bil nov. in to za cca 400€. kar ni logično in mi noben ne zna pojasnit od kod osnova za takšno podrazitev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče je pa cena letošnjega letnika (isti tip) višja. Vedno vzamejo ceno novega vozila.

 

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes raziskujem kje dobim najbolj ugodno.

Za začetek sem šel na ZM, ki je v sosednji hiši in naračunali so 130€. Štet 50% popust (motoristi 40% + 10% na članstvo v klubu), popust na gotovini, takojšnje plačilo in še nek dodaten popust na "sosede".

AO+, obvezno in odvoz vozila, katerega ne more dati ven. 

Motor 199kg, 192konj.

Zdaj grem še do AMZS vprašati za ostale.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani na Triglavu dal za Tracerja :

Splošni kasko + opcijo proti kraji in obvezno zavarovanje 530€

Letos:

Splošni kasko + opcijo proti kraji + obvezno + asistenco + nezgodno 750€

 

Očitno res hočejo spodit zavarovance stran... da ne omenim da je asistenca 15€ in nezgodno 10€ :sleep2:

 :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, motolover pravi:

Očitno se je Triglav letos odločil spoditi motoriste,naračunali so 224€. Grem urediti k ZM.

Par postov zgoraj sem točno to napisal, jaz sem šel tudi k ZM. Če želiš mi lahko na PM pošlješ scan police pa posredujem kolegu, ki ureja meni, če želiš še en primer. Stane te nič (podatke verjetno lahko zabrišeš če te kaj skrbi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Očitno se je Triglav letos odločil spoditi motoriste,naračunali so 224€. Grem urediti k ZM.

Kontaktiraj Bambi61 ,men je uredil ugodno in korektno ter najcenejše za avto ,za motor mi je pomagal pa PrimožC ,najugodnejša varianta ,sem dobil ponudbe skoraj vseh zavarovalnic ...lej stane te nič pa ga kontaktiraj ,sam sem na motorju privarčeval napram prejšnjemu letu cca 200€ in dobil iste pogoje na polni kasko .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Očitno se je Triglav letos odločil spoditi motoriste,naračunali so 224€. Grem urediti k ZM.

Meni so letos za enako zavarovanje zaračunali praktično enako. Mislim, da je bilo okoli 3 evre razlike. Razlika je morda, da so ti kaj zraven poturili ali pa drugi agent.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Danes raziskujem kje dobim najbolj ugodno.

Za začetek sem šel na ZM, ki je v sosednji hiši in naračunali so 130€. Štet 50% popust (motoristi 40% + 10% na članstvo v klubu), popust na gotovini, takojšnje plačilo in še nek dodaten popust na "sosede".

AO+, obvezno in odvoz vozila, katerega ne more dati ven. 

Motor 199kg, 192konj.

Zdaj grem še do AMZS vprašati za ostale.

nam lahko zaupaš kakšen ja to popust "na sosede". zavarovanje AO in AO+ pri ZM nanese cca 950€ + DDV. praviš da je upoštevana še asistenca.  pri popustih ki so "standard"  (recimo 55% bonifikacije in 50% na neodjavo, 4% takojšnje plačilo) nanese to pribl 230 €. da bi na vse to nekdo dal ŠE cca 40% popusta ne verjamem....?

sam plačujem za podobne konje in bonifikacije in popuste preko 200€. :mad:

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, motolover pravi:

IMG_4180_zpsgw4stm56.jpg

 

to je to, jaz sem lani dodal še za nekih 15€ za dnevno odškodnino, ter nezgodno za voznika in sovoznika (dnevna 5€ (kot kaže bom 200dni doma) smrt 10k€, 100%invalidnost 20k€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo ja saj meni tud podobni ampak pri ZM se ceneje. 10.3 so pri ZM spremenili obracunavanje od takrat je vsaj zame bilo ceneje kot Triglav.

Carmagedon. Vsekakor je mnogo odvisno od tvojega agenta in poznanstva ;). Tudi pri zavarovanjih gredo zadeve po osebnih zvezah. Visje kadre poznas vec opcij za dodaten popust imas. Pa ce nam pase ali ne :)

Kot je razvidno iz police Motoloverja ima lep popust tudi pod postavko moto klub ;)

Edino kar me malo moti pri ZM je precej slaba asistenca. Ce me spomin ne vara je imel triglav precej visje kritje kot ta od ZM ki ima za motorna kolesa samo eno univerzalno asist.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

IMG_4180_zpsgw4stm56.jpg

 

to za motor s 192km?

AO za odprti razred (nad 72kw) je pri ZM namreč 592€ in AO+ 357€ ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DinDiin pravi:

Moja lanska.... Ce bi bil v klubu bi bojda se 30 manj placal...

 

kaj če bi še enkrat prebral svojo polico? :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Moja lanska.... Ce bi bil v klubu bi bojda se 30 manj placal...

DSC_0163.JPG

Na polici že piše, da si solorider!  :lol1:pa da si navijač Rossija :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, pajkica said:

kaj če bi še enkrat prebral svojo polico? :)

Ce pogledam Motoloverjevo polico ima 2x napisan klub motoristi, js pa sam 1x, to je zihr razlika :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Ce pogledam Motoloverjevo polico ima 2x napisan klub motoristi, js pa sam 1x, to je zihr razlika :) 

sam res bo treba na obisk k okulistu :P 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgac pa te police....dokler je treba placat je najbols, da je cim manj.....pomembno pa je, kako resujejo zadeve, ko rata pisdarija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, carmagedon said:

to za motor s 192km?

AO za odprti razred (nad 72kw) je pri ZM namreč 592€ in AO+ 357€ ?

 

142kW/999ccm in 199kg. Razmerje kW/kg po prometni je 0,714

2 hours ago, DAMI34 said:

to je to, jaz sem lani dodal še za nekih 15€ za dnevno odškodnino, ter nezgodno za voznika in sovoznika (dnevna 5€ (kot kaže bom 200dni doma) smrt 10k€, 100%invalidnost 20k€)

Sem še kako drugače zavarovan. Sovoznice pa na enosedu ne vozim :)

 

14 minutes ago, DinDiin said:

Ce pogledam Motoloverjevo polico ima 2x napisan klub motoristi, js pa sam 1x, to je zihr razlika :) 

enkrat za obvezno, enkrat za AO+

1 hour ago, gradbenik said:

Edino kar me malo moti pri ZM je precej slaba asistenca. Ce me spomin ne vara je imel triglav precej visje kritje kot ta od ZM ki ima za motorna kolesa samo eno univerzalno asist.

Kritje je 300€, tega ne bi vzel, (če ne bi bilo avtomatsko notri) ker imam članstvo AMZS Plus. Prednost tega je, da velja pri vseh vozilih. Če jih uporabljaš več je brez veze plačevati za vsakega posebej, raje se včlanim in imam še druge ugodnosti. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motolover ce mi zaupaš, kateri agent ti je to izdelal, lahko tudi na pm.

kot sem rekel meni so naračunali polno ceno 592€ osnovnega zavarovanja in 357€ AO+ in na to potem popusti. ti maš pa že v štartu mnogo manj.  tole mi zdaj ni  jasno, wtf.. ?. razumem par evrov razlike sem pa tja in kak procent popusta, samo to je pa ornk razlika.

imam pa 126kw in 205kg po prometni. razmerje 0,615, torej še manj kot ti. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gradbenik pravi:

Scarabeo ja saj meni tud podobni ampak pri ZM se ceneje. 10.3 so pri ZM spremenili obracunavanje od takrat je vsaj zame bilo ceneje kot Triglav.

Edino kar me malo moti pri ZM je precej slaba asistenca. Ce me spomin ne vara je imel triglav precej visje kritje kot ta od ZM ki ima za motorna kolesa samo eno univerzalno asist.

No, jaz sem imel že trikrat opraviti z asistenco. Enkrat ZM in dvakrat Triglav. Ko imaš izkušnje s Triglavsko, je lahko zavarovanje zame  tudi 50 € dražje od ZM, ali pa še krepko več. Ko se zaneseš na pomoč in veš, da jo boš dobil - neprecenljivo.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snec.jpg

sem šel gledat pa niti nimam tako hudo "drugače" od tistih z izjemnimi članskimi popusti, razen, da nimam AO+, kjer pa bi dali isti "popust" kot za AO

moram še to urediti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

 

Kritje je 300€, tega ne bi vzel, (če ne bi bilo avtomatsko notri) ker imam članstvo AMZS Plus. Prednost tega je, da velja pri vseh vozilih. Če jih uporabljaš več je brez veze plačevati za vsakega posebej, raje se včlanim in imam še druge ugodnosti. 

kritje česa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!