Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Se mi zdi, da je nekdo pobrisal moj odgovor Issi... Je mogoče vredno izbrisa, če ugotovim glede na misteriozen padec cen, da so nas zavarovalnice prejšnja leta kradla in da žakelj držijo tudi agenti tipa Issi?

Ste od Issi dobil kake procente, da se ve samo zavarovalniška resnica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko odjavim zavarovanje AO za avto, ki sem ga sklenil 2 meseca nazaj pri Triglavu in ga prenesem na Mariborsko ? :?

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenon 900

Preberi tole, samo dva prispevka nad tvojim.

:? :? :? :cry:

Za kazen bi vsakemu nabil še dodatno 100 % premije, ne pa da vas tu posiljujemo s popusti, vam pa se še dva prispevak nazaj ne ljubi pogledati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenon 900

Preberi tole, samo dva prispevka nad tvojim.

:? :? :? :cry:

Za kazen bi vsakemu nabil še dodatno 100 % premije, ne pa da vas tu posiljujemo s popusti, vam pa se še dva prispevak nazaj ne ljubi pogledati.

Hvala za prijazen odgovor. :worship:

Prebral sem vse prispevke vendar nikjer ne piše nič o prenašanju AO zavarovanja za avto iz ene na drugo zavarovalnico.

Piše pa o tem, da ni nujno, da ga preneseš in imaš potem manjši popust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To lahko delas ze od pamtiveka. Odjavis avto in ga nato nanovo prijavis (vmes pa "zamenjas" zavarovalnico).

Popravljeno . Popravil TNT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo čudno vprašanje za Issi, če nekdo prenese oz zavaruje avto pri ZM in ima na njem na osnovnem zavarovanju xy% bonusa ali lahko zavaruje motor, da bi pridobil enaki xy% bonus, če motorno kolo ni na njega pisan (ni lastnik)? Se pravi, da je na prometnem dovoljenju drugi lastnik na zavarovalni polici pa drugi, ki bi pač to storil zato, da dobi xy% bonus kot je na njegovem avtu, zato ker trenutno nima v lasti motorja?!?

Hvala za odgovor!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki polico sklene, podpiše in plača je zavarovaLEC, tisti, ki je upravičenec (koristnik zavarovanja po domače), pa je zavarovaNEC. Zavarovanec je lastnik vozila (tisti, ki je v prometni vpisan kot lastnik).

Bonus pripada zavarovancu...

Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na te popuste,k vsi tko množično navaljujejo k mariborski zavarovalnici.a se je kdo pozanimal kako je s premijami oziroma s poškodbami,če se bog ne daj zgodijo?dnevne odškodnine pa to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne piše nič o prenašanju AO zavarovanja za avto iz ene na drugo zavarovalnico.

Oh :rolleyes:

Piše pa Imlakar sledeče (dva prispevka nad tvojim, 3 ure pred teboj):

Danes odjavil motor, zavarovan pri triglavu (3.2.2007-cena 403 EUR), registriral avto in motor pri Mariborski

In, ča je lahko odjavil motor (prekinil zavarovanje), ki ga je zavaroval 3. februarja 2007 in ga, taisti motor, recimo včeraj, 19. februarja 2007 zavaroval pri drugi zavarovalnici, potem lahko podobno napraviš z zavarovanjem avtomobilske odgovornosti (AO) za tvoj avto tudi ti.

Avtomobile in motorje se obvezno zavaruje na enak način. V postopku pridobitve ali prekinitve zavarovanja ni nobene razlike. Razlike so v premijah in razredih, kako se te premije določajo.

In tole je zapisala Issi:

V kolikor želite med letom menjati zavarovalnico, vas to stane cca. 20€, toliko jer namreč strošek na upravni enoti za odjavo in prijavo vozila. Sklenete novo polico za avto, na podlagi te na prejšnji zavarovalnici zahtevate povračilo neizkoriščenega dela premije, na upravni enoti pa naredite odjavo in prijavo vozila, za kar plačate približno 20€ in to je to. Registrske tablice vam v tem primeru ostanejo na vozilu in jih ne rabite vračati in kupovati nove.

Zato odgovor ni bil ravno prijazen. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na te popuste,k vsi tko množično navaljujejo k mariborski zavarovalnici.a se je kdo pozanimal kako je s premijami oziroma s poškodbami,če se bog ne daj zgodijo?dnevne odškodnine pa to.

Tole sem že napisala nekaj strani nazaj, preberi ponovno, potem pa spet vprašaj, ker nimam pojma o kakšni dnevno odškodnini govoriš:

AO (avtomobilska odgovornost ali, kot rečemo po domače, obvezno zavarovanje) krije odgovornost lastnika motornega vozila do tretjih oseb. To pomeni, škodo na vozilu v katerega se bomo zaleteli, ograjo ki jo bomo spotoma podrli, telesne poškodbe udeležencev v tistem vozilu in naše sopotnike - saj so oni tudi tretja oseba za katere poškodbe smo odgovorni.

Naših poškodb ne krije, saj ne moremo sami do sebe uveljavljati odgovornosti.

AO+ krije naše poškodbe (oziroma voznika našega vozila, ni važno ali smo to mi kot lastnik ali žena, mož, prijatelj - skratka vsakokratni voznik) To zavarovanje krije telesne poškodbe, ne pa strahu, strganih oblačil in podobnega.

Za strah, izgubo dohodka, bolečine, stroške zaradi zdravlejnja, uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem že napisala nekaj strani nazaj, preberi ponovno, potem pa spet vprašaj, ker nimam pojma o kakšni dnevno odškodnini govoriš:

AO (avtomobilska odgovornost ali, kot rečemo po domače, obvezno zavarovanje) krije odgovornost lastnika motornega vozila do tretjih oseb. To pomeni, škodo na vozilu v katerega se bomo zaleteli, ograjo ki jo bomo spotoma podrli, telesne poškodbe udeležencev v tistem vozilu in naše sopotnike - saj so oni tudi tretja oseba za katere poškodbe smo odgovorni.

Naših poškodb ne krije, saj ne moremo sami do sebe uveljavljati odgovornosti.

AO+ krije naše poškodbe (oziroma voznika našega vozila, ni važno ali smo to mi kot lastnik ali žena, mož, prijatelj - skratka vsakokratni voznik) To zavarovanje krije telesne poškodbe, ne pa strahu, strganih oblačil in podobnega.

Za strah, izgubo dohodka, bolečine, stroške zaradi zdravlejnja, uničena oblačila,... lahko zahtevamo odškodnino le, kadar smo udeleženi v prometni nezgodi, katere povzročitelj je nekdo drug. (torej to uveljavljamo iz njegove avtomobilske odgovornosti)

Ti pa maš živce
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, sam smo prou nadležni:)

Sam Issi mene pa še neki zanima... avto mam registriran do maja in plačujem po obrokih zavarovanje.

In zdej, za motor na ZM registrrat nebi čakou do maja in me zanima, kok je tist čas od kerga naprej ti zavarovalnica ne vrne dnarja, a je 1 mesc al več?

ker če prenesem AO od avta na Zm, pa če mi triglav ne vrne oziroma prekine pošiljat položnice, pol se mi že zarad tega ne splača več prenest na ZM usega skupi.

Upam da sm bil dost razumljiv :?

lp, Vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni časovno omejeno. Če bi sedajle prekinil zavarovanje, bi se izračunalo za koliko dni si porabil premijo (letna premija : 365 x dnevi veljavnosti police) K temu znesku bi se prišteli še administrativni stroški (običajno 10€, sicer pa odvisno od zavarovalnice). No, in potem bi se pogledalo, koliko si dosedaj že plačal. Če si plačal več kot porabil, bi dobil razliko nazaj, če pa si plačal manj, bi doplačal razliko...

Razumljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije.

danes sem se sam pozanimal na ZM:

Konkretno:

za 86KS motocikel- plačam plono premijo za celo leto 420 €.

Primeri pri 50% bonifikaciji oz 4PR za avto:

1 nimam avta zavarovanega pri ZM in nisem član nobenega kluba -plačam 257€

2 nimam avta zavarovanega pri ZM in sem član kluba -plačam 150€

3 imam zavarovan avto pri ZM in in nisem član kluba -plačam 128€

4 imam zavarovan avto pri ZM in sem član kluba -plačam 107€

Odjava in prijava vozila na AMZS stane 25€

Odjava in prijava vozila na upravni enoti stane 19€

To je to - navali narode ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je res taka razlika med 1 in 2?

Mene pa bolj zanima če zavarujem motor po sistemu s popustom (se pravi podpisem neodjavlanje), kako je pol če motor prodam??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti pove "popust zaradi nevračila" ? Madona, saj je bilo o tem že toliko napisanega...

Če motor prodaš ali odjaviš iz prometa, prekineš polico in s tem sprostiš bonus, ne dobiš pa povračila neizkoriščenega dela premije.

V kolikor prodaš registriran motor, potrebuješ za prekinitev police (in s tem sprostitev bonusa) fotokopijo police novega lastnika. Če pa motor odjaviš oz prometa, potrebuješ odjavljeno prometno dovoljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

issi, vsa čast za jeklene živce in za vse odgovore na tem forumu.

Le tako naprej, počasi bomo vsi dojeli te bonuse in popuste.

Eni prej drugi pozneje.

Hvala!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni časovno omejeno. Če bi sedajle prekinil zavarovanje, bi se izračunalo za koliko dni si porabil premijo (letna premija : 365 x dnevi veljavnosti police) K temu znesku bi se prišteli še administrativni stroški (običajno 10€, sicer pa odvisno od zavarovalnice). No, in potem bi se pogledalo, koliko si dosedaj že plačal. Če si plačal več kot porabil, bi dobil razliko nazaj, če pa si plačal manj, bi doplačal razliko...

Razumljivo?

Zelo razumljivo, hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je edino prav skrajni cas je da je mal konkurence med zav glede nas motoristov.Sam imam itak na ZM avto zavarvan pa mi je to cist ok fajn prislo.Za ostale ki ma ja pa kaksen triglav se pa slaca mal počakat kot je Perla rekla.Drugac pa vsi hop na ZM pa bo ceneje.

lp :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav bo svojo zanimivo ponudbo menda pripravila do konca tedna.

:hmm: :hmm:

kot sem že zgoraj povedal, če podpišeš da ne boš odjavil ti triglav že sedaj da 50% popusta (ne bonusa!), kaj bodo pa še zraven ponudili bomo pa vidli, vsekekor se na splača sedaj hitet k ZM, treba počakat še malo, mogoče bo še kdo ugodnejši :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!