Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

nene, nisem še nič razf***l, samo preventivno sprašujem.

sem že na prejšnjem mopedu probal ravnat feltne, z macolo pa gredo, ma ni šo..

diski, hvalabogu še popolnoma ravni.

jaz sem že oboje delu na svojmu z opisanimi sredstvi

feltno moraš podložit, da stoji naravnost, ko jo udrihaš in kar brez milosti bum

za disk pa dva francota, po možnosti večja in ju kontra šponaš na krivem mestu (k69mj-vir)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst vozim svoj motor k Leonu iz GO. rešu mi je še vse do zdej in tudi dal kak pameten nasvet, vedno uporaben. s "pravimi" centri pa nimam izkušenj...pa tako in tako mam motor vedno z druge roke..je vsaj do zdaj zame blo ceneje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni mesec peljal SV-ja na drugi redni servis pri 6.000km k Odarju. Zamenjali so mi olje, filter, namazali ketno (čeprav je ni bilo potrebno in mi je vse po feltni nasvinal-čistil 1h)-vendar vseeno dobra gesta. Prišel me je pa celih 12k SIt, sem kr pogledal saj me je prejšni na 1.000km prišel 18k SIT. Na prvem servisu so mi računali skoraj dve uri, sedaj pa samo eno. Bil sem prijetno presenečen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

copy/paste iz FZ 6:

Na servis,druge ni .)

Sej je motor varetn še v garanciji tko da gre itak varetn zadeva v garancijo!

Hja sej kle je bil problem - na servisu so trdili da mu ni nic. Se je pa nekaj casa po tem ko so ga pogledali (so rekli da niso nic popravljali) normaln obnasal, cez kksne 2 tedna pa spet isto... Pa grem spet tezit na servis, pa mi recejo da je ko nov, amapk sploh se niso z njim dovolj peljali, namrec tezave je imel ce je bil ful segret. No, en kolega mi je reku da je mozno da kej ni v redu z ex-up ventilom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi se pa serviser šel zapelat en krog, da ugotovi kaj je narobe, bi se šla pa ena stranka pizdit, kaj se vozi z njegovim motorjem okoli. :slap:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst osebno vedno pustim ključe serviserju!

Še rečm mu da se naj gre zapeljat en krog pa naj ugotovi če je še kej za poštimat!

Sej če mu že ne zaupaš si pač zapomniš kok km si mel pa kok jih je on naredu...pa če jih je obrnu 200 ga za kravatlc zagrabiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Žal" pri tvojem fz6 nismo ne prvič ne drugič (ko smo se z njim vozili dva dni) našli nobene napake. Saj ne, da sveto trdim, da ni nekaj narobe! Toda, dokler ne slišim "ropota" (ki ga slišiš ti) v motorju, je pač vse O.K.! Tudi ko si potarnala da "ne gre", sem se jaz osebno še v istih minutah peljal z njim 230km/h. Bo treba pač še malo kilometrov narest, pa se bo vidl kaj bo. Ali pa ex-up nastavit :naughty:

Ti se brez skrbi mirno furaj, do danes še noben fz6 ni počaku .)

P.S.

Če si poštena, boš priznala, da sem ti namenil veliko časa (več kot bi bilo potrebno) te poslušal in razlagal,...tako da, ženska gor ali dol, še bolj se potrudimo do nekoga, ki tehnike ne pozna najbolj :whistle:

Kako se že pravi, VSAKA ZGODBA IMA DVE PLATI. Binca pošteno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Žal" pri tvojem fz6 nismo ne prvič ne drugič (ko smo se z njim vozili dva dni) našli nobene napake. Saj ne, da sveto trdim, da ni nekaj narobe! Toda, dokler ne slišim "ropota" (ki ga slišiš ti) v motorju, je pač vse O.K.! Tudi ko si potarnala da "ne gre", sem se jaz osebno še v istih minutah peljal z njim 230km/h. Bo treba pač še malo kilometrov narest, pa se bo vidl kaj bo. Ali pa ex-up nastavit :naughty:

Ti se brez skrbi mirno furaj, do danes še noben fz6 ni počaku .)

P.S.

Če si poštena, boš priznala, da sem ti namenil veliko časa (več kot bi bilo potrebno) te poslušal in razlagal,...tako da, ženska gor ali dol, še bolj se potrudimo do nekoga, ki tehnike ne pozna najbolj :whistle:

Ja če je blo res tko pol ni serviser nič narobe ravnal...

Mogoče pa samo ti misliš da te noben ne jemle resno ker si baba na motorju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Žal" pri tvojem fz6 nismo ne prvič ne drugič (ko smo se z njim vozili dva dni) našli nobene napake. Saj ne, da sveto trdim, da ni nekaj narobe! Toda, dokler ne slišim "ropota" (ki ga slišiš ti) v motorju, je pač vse O.K.! Tudi ko si potarnala da "ne gre", sem se jaz osebno še v istih minutah peljal z njim 230km/h. Bo treba pač še malo kilometrov narest, pa se bo vidl kaj bo. Ali pa ex-up nastavit :naughty:

Ti se brez skrbi mirno furaj, do danes še noben fz6 ni počaku .)

P.S.

Če si poštena, boš priznala, da sem ti namenil veliko časa (več kot bi bilo potrebno) te poslušal in razlagal,...tako da, ženska gor ali dol, še bolj se potrudimo do nekoga, ki tehnike ne pozna najbolj :whistle:

OK, Binca, naj se prej pohvalim servis Stern, da ne bom sam kritizirala - prezimili so mi motorcek (zal nimam svoje garaze - ehhh) ceprav drugace tega ne pocnejo in to se zastonj! Tko da kar se tega tice so bli ful usluzni. Sicer je blo res 100 km vec na stevcu, amapk ni panike, to bi itak jst v enem dnevu nardila... In tud luknje so mi zastonj zvrtali v nosilec tablice, ker so mi ga zamenjali (lani sm si tablico prisraufala, ker je stalno vun padala :) )

Hja, je pa tko - ce ne bi bla zlo prepricana da motorcek slabs dela kot prej ne bi hodila na servis, k mi je mal od rok in je jeba s prevozom, ce ga tam pustim (moja zlahta pravi namrec da niso taxi sluzba in pol moram fehtat frende alpa pesacit 7 km). In nism navdusena da sm kksen dan brez.

Ne, ni slo za "ropot" like "klonk, klonk" amapk za to da ko je fejst segret zvok dobi eno cudno frekvenco zraven in motorcku pohaja sapa (slabsi pospeski). Sej ni fora v koncni hitrosti, amapk v pospeskih.

Nooo, ex-up ni moja ideja, kr se zal ne spoznam na motomehaniko, to je pac en kolega prijavil... vseen sm zenskega spola pa mi to ne lezi najbolj, men je pac vazn da je "user friendly" B)

Sej ne gre za to da bi pocakal... ce se ze za nov motor skesiras pricakujes da bo tip top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če je blo res tko pol ni serviser nič narobe ravnal...

Mogoče pa samo ti misliš da te noben ne jemle resno ker si baba na motorju :)

ne se ti sekirat zarad tega :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sicer je blo res 100 km vec na stevcu, amapk ni panike, to bi itak jst v enem dnevu nardila... 

Toliko smo se prevozili, da bi odkrili napako. A te sedaj že to moti, da smo motor sprobavali :?

To je tako, kot pravijo na jugi: Da se j...š, pa da ti ne uđe!

Pa hvala za pohvalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko smo se prevozili, da bi odkrili napako. A te sedaj že to moti, da smo motor sprobavali :?

To je tako, kot pravijo na jugi: Da se j...š, pa da ti ne uđe!

Pa hvala za pohvalo .)

Ne, saj pravim da me ne moti. Me veseli, da ste ga se mal sprobavali... ceprav niste nic odkrili...

A tlak v gumah je v redu? Pozabila sem vprasat zadnjic... na bencinsko nisem sla, ker baje ne kazejo v redu tisti manometri.

Se mi pa se zdej zdi da ne laufa glih tekoce (cuka med 4 in 6 obrati), sej si rekel da se sam ni pozdravil :yes: amapk v kratkem bo letni servis pa se boste takrat se mal zapeljal, a ne... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, saj pravim da me ne moti. Me veseli, da ste ga se mal sprobavali... ceprav niste nic odkrili...

A tlak v gumah je v redu? Pozabila sem vprasat zadnjic... na bencinsko nisem sla, ker baje ne kazejo v redu tisti manometri.

Se mi pa se zdej zdi da ne laufa glih tekoce (cuka med 4 in 6 obrati), sej si rekel da se sam ni pozdravil :yes: amapk v kratkem bo letni servis pa se boste takrat se mal zapeljal, a ne... :trance_33_sleep:

To itak .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vseeno mislim(glede na moje iskusnje), da so pri Sternu OK. Da se razumemo, nismo nobeni frendi, se nikoli mi niso nic dali, nasprotno, dragi so, ampak so DOBRI.

Za nasvet. Potrudite se s komunikacijo, povejte kaj poleg tega, kar sledi po servisni knjigi, bi se radi, da vam naredijo, pa bo.

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

newem če je že kdo napisu k ne spremlam ampak deleč najbolši pa naj pošten :OK: seviser za japonske motorje je 100% un na brezovc,nevem točno kako se servis imenuje,vem pa da je Borut tm šef.....če rabte številko...povejte.. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj da sm...aja...hehe...a da bi si reklamo delu...hehe...nene...sm še mau premld da bi meu službo... :D

morm šolo najprej dokončt...hehe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yozo Objavljeno Danes, 07:37 PM

  Kaj pa če si kar sam serviser 

razn če si mislu tko da si sam serviseraš...hehe...to je pa drugo

bo kr to :trance_33_sleep: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko smo se prevozili, da bi odkrili napako. A te sedaj že to moti, da smo motor sprobavali :?

To je tako, kot pravijo na jugi: Da se j...š, pa da ti ne uđe!

Pa hvala za pohvalo .)

100 kilometrov..

HAALOOOO?

če mi kdo vzame moped in nardi 100 kilometrov z njim... hrbet mu polomim..in pol bi morau še servis plačat? svašta.

drgač pa nimam nič čez ta servis, sploh nimam nič čez noben servis.. ampak teh 100 kilometrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 kilometrov..

HAALOOOO?

če mi kdo vzame moped in nardi 100 kilometrov z njim... hrbet mu polomim..in pol bi morau še servis plačat? svašta.

drgač pa nimam nič čez ta servis, sploh nimam nič čez noben servis.. ampak teh 100 kilometrov...

In če imaš težavo, ki se pokaže šele po cca. 100 prevoženih kilometrih pa še to ne vedno?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če imaš težavo, ki se pokaže šele po cca. 100 prevoženih kilometrih pa še to ne vedno?

D.

pol raje ovce past...in ne zajebavat strank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!