Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

ne se prevec smejati.

toisto prakticirajo tudi na pooblascenem (in najvecjem) servisu za honde na avstrijskem stajerskem v graz-u. in to ze pred 14 leti. kako so sele tukaj napredni, kenede ?! :devil:

konkretno so mi "pozabili" na drugem servisu menjati svecke, olje in oljni filter in zracni filter. placal sem seveda celo ceno za neobavljeno delo.

kot zacetnik takrat sem enako najprej vprasal njih in potem se druge serviserje, kateri so mi povedali kako postopati dalje.

na drugem, prav tako pri njih, kupljenem motorju je nekdo od serviserjev zategnil vijak za izpuscanje olja do te mere, da ko sem ga sam odvil mi je padel vijak, navoj in ca. 5 mm materiala okoli navoja v posodo za staro olje. nepotrebno povedati, da sem lahko nesel karter na varjenje in ponovno vrezovanje navoja. seveda ni na servisu vedel noben nic. krivde jim pa tudi nisem mogel dokazati. a ker vem, da drugi niso vijacili po mojem motorju do takrat in sem sele potem sam zacel brkljariti po motorjih, vem kdo je naredil to napako.

toliko o "tudi serviserji so ljudje in delajo napake". samo ko ne "stojijo" za narejenim. vsaj slabim ne.

ce naredi kdo napako se ni problem; ta nastane ko storilec a pripori zanika povzrocitev napake ali pa napako samo.

Ne vem kako je s hondinim servisom v grazu zato ne bom trdil da je nemogoce to kar si napisal, sem pa preprican da tega v AS-u ne delajo, poznam veliko ljudi ki tja vozijo motorje in kaj podobnega se nikoli nisem slisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao kje je kkšn serviser za kawasaki k ga nujno rabš :BUA: panigaz ma zaprto, sam brez kakšnih obvestil, čarman na dopustu, sam še Elisa mi ostane, da pokličem... upam da vsaj tm delajo. Zgleda pr Elisi tut na dopustu :BUA:

:doze: :doze: :doze:

Popravljeno . Popravil GrCaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa si pol ti na forumu? da jebeš folk v glavo? :rolleyes:

:grrr

........da si "legalno" uredi status izbrisanega. :whistle:

:evilgrin:

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti da hodt v krško, je tam odprto

Že sam se prej najavi. Ne marajo "padalcev".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

........da si "legalno" uredi status izbrisanega. :whistle:

:evilgrin:

:topic:

yes you are :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj neki... Panigaza dobil na telefon, da bo vsaj disk ploščice naroču :) zdej pa čakat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj neki... Panigaza dobil na telefon, da bo vsaj disk ploščice naroču :) zdej pa čakat...

daj še mimogrede povej, a je najboljši al najslabši? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj neki... Panigaza dobil na telefon, da bo vsaj disk ploščice naroču :) zdej pa čakat...

Kaj bi čakal, mal na izlet v Louisa v Graz ali če ti je kje bliže pa maš ploščice :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi čakal, mal na izlet v Louisa v Graz ali če ti je kje bliže pa maš ploščice :naughty:

v temi od disk ploščic sm bral, da so najboljše original ploščice... da ne pobirajo tok diska itd... tko da sm se odloču, da dam gor original

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v temi od disk ploščic sm bral, da so najboljše original ploščice... da ne pobirajo tok diska itd... tko da sm se odloču, da dam gor original

You`ve been brainwashed. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr težki frajerji vsi na dopust za ceu mesec......

potem pa še celo zimo........kar dobro jim gre..... :headbang: :worship: :headbang: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Opravil servis v elisi, zadovoljen z serviserji in osebjem. Sem lahko stal zraven in debatiral z mehanikom, medtem ko je on sraufal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

no če je slučajno kdo mislil peljat motor gospodu iztoku iz zaloga..(btw šraufa tko v svoji delavnici)..močno odsvetujem..

men je košaro sklopke na husqvarni razbilo, mel je motor 2 meseca doma, lahko bi zrihtal v nulo, pa je pustu notr za pol pesti aluminija, posledično preskočila veriga odmične..lahko si mislite kako naprej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lahko stal zraven in debatiral z mehanikom, medtem ko je on sraufal :OK:

upam da si ga dovolj motu da ti je kaj pozabu nardit...da se boš lahko čez dva mesca UPRAVIČENO pizdu nanj ...

KMET!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da si ga dovolj motu da ti je kaj pozabu nardit...da se boš lahko čez dva mesca UPRAVIČENO pizdu nanj ...

KMET!

Ne ni panike, ker mu je tut orodje podaju :lol: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da si ga dovolj motu da ti je kaj pozabu nardit...da se boš lahko čez dva mesca UPRAVIČENO pizdu nanj ...

KMET!

Če je bil Tomaž, tisti bolj čokat, že sam od sebe toliko govori, da ga že težko zmotiš. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kakega serviserja v Celjski regiji kateri bi mi lahko v nulo nastavil fergazer? :whistle:

Če ti nastavi v nulo(o)- sploh nebo laufal.Uplinjač se lahko nastavi samo pravilno,natančno,precizno itd. ,vsekakor pa z obratomirom,testerjem za izpušne pline,pri več fergazerjih (2,3,4) še obvezno sinhro tester. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pač pravilno kolikor se le da.. Imam pa samo en fergazer, tako da teha sinhro testerja ne potrebujem :) Rabim samo kako številko od koga ki to zna dobro nnarediti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pač pravilno kolikor se le da.. Imam pa samo en fergazer, tako da teha sinhro testerja ne potrebujem :) Rabim samo kako številko od koga ki to zna dobro nnarediti :whistle:

Nejc vplinjač,.če je samo eden sploh ni problem nastavit.Najprej nastavi obrate,da lepo laufa na mestu nato privij vijak za mešanico in to tako,da ga najprej zapiraš in ko vidiš,da mašina začne zmanjševati obrate spet malo odpri in tam kjer laufa najlepše je najboljša nastavitev.Predno začneš vrteti na tem vijaku za dodajanje mešanice(goriva in zraka)vijak najprej počasi privijaj do konca in štej obrate izvijača tako,da ga znaš dati vedno nazaj tam kjer je bil OK.Tega vijaka NESMEŠ nikoli premočno priviti ker se zelo rada zatrga iglica v aluminiju in potem je konec tak vergazer nebo noben več nastavil OK.Ravno to,če na ta vijak nereagira potem je ta iglica že zatrgana in je nastavitev nemogoča.Če neveš točno kje se nahaja ta vijak poslikaj vergazer in mi pošlji slike na PM OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pač pravilno kolikor se le da.. Imam pa samo en fergazer, tako da teha sinhro testerja ne potrebujem :) Rabim samo kako številko od koga ki to zna dobro nnarediti :whistle:

Ker tega tomosa skoraj ves čas voziš pod polnim gasom, je najbolj važna prava velikost glavne dize.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa moram pohvaliti Motocenter Ptuj, ki je verjetno že itaq bil samo hvaljen, a jaz ga še nisem.

Prodajalec rezervnih delov ve, za kaj se gre, :worship:

mehaniki itaq, :worship:

šef pa tudi :worship: .

Pa še nadomestni moped se da dobiti brez problema.

Jaz dobil TDM 900.

P.S.

Za nasvete o šraufanju naj bi bila druga tema.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zadovoljen - s samim sabo :worship: ;

zahtevnejša opravila - Moto iGL - kakovostno, hitro in za normalno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!