Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Živjo

Sem že prebral ogromno na tem forumu.. pa kolkor vidim iz moje okolice najbolj hvalite Eliso pa Čarmana, oz. Primec se zdej tut pojavlja.

Moja yamahca je pokazala 20k Kilometrov... Torej rabm naredit generalko (olje in filter sm pa že zamenjal) in me zanima kdo ma najboljše cene pa res kakovostno narejeno delo? Elisa/Čarman?

Mam občutek, da v Elisi nimajo nekega super odnosa , ko sm bil parkrat tam.. al ker sm spet en mulc z R6tko... Kolikor prebiram, čarman je pa drag?

LP

V

Popravljeno . Popravil VitalL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si puzabu nulo pripisat blink.gif ?

neki vam ni jasn kle... Ne nism je pozabu

k= kilo = 103 = 1.000

20k = 20000 = dvajset tisoč

generalko mislte? ker pač imam 20.ooo km morm pol reden servis čez dat, da mi pač pregleda cevi, to, un, tret... če je treba kj zamenjat, in poštemplja servisno knjižico.

vredu zdej?

kar me je pa zanimal je pa sam kolk približno na grobo rečete da pride tak servis?

niste resni.. pomoje bom kr do čarmana skoču

Popravljeno . Popravil VitalL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

generalko mislte? ker pač imam 20.ooo km morm pol reden servis čez dat, da mi pač pregleda cevi, to, un, tret... če je treba kj zamenjat, in poštemplja servisno knjižico.

vredu zdej?

niste resni.. pomoje bom kr do čarmana skoču

hm, generalka je vse kej drucga kot reden servis na 20K km. zdej, kdo tle ni resen?

  • Všeč mi je 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, generalka je vse kej drucga kot reden servis na 20K km. zdej, kdo tle ni resen?

Glihkar sem hotu isto napisat, pa si mi z jezika snel. Po moje nima pojma kaj je redni servis, kaj generalna.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar me je pa zanimal je pa sam kolk približno na grobo rečete da pride tak servis?

Odvisno od motorja...računaj okoli 150... (olje, filtri,svečke,delo,.... )

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od motorja...računaj okoli 150... (olje, filtri,svečke,delo,.... )

Ok hvala Frips!! biggrin.gif

Ja reden servis,.. to bo prava beseda jao xD

my bad

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Jure bi res lahko naredil nek sistem naročanja. Saj je fajn kaj počvekat ampak včasih pa le predolgo traja. Sicer pa njemu svaka čast. Dec in mehankar kot se šika.

Ja, samo po eni strani boljše da je za počakat kakšen dan več, pa da je stvar narejena za prav.

Če je nekaj tempirano na uro, se lahko hitro zgodi da na račun točnosti trpi kvaliteta dela...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ampak Čaraman Motorsport morm pa spet pohvalit. Pa fantje so super no, zakon so. Ful so mi vedno šli na roke, pomagali ko sem imel kake težave. Zadnjič pridem tja, pa povem, da nameravam ketno menjati in da bi se naroču za termin. In mi fantje pravijo, da majo lih časovno luknjo in sem motor zapeljal v garažo on smo kar takoj zrihtali. Mislim res, kapo dol. Super so! :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me, kakšne so kaj izkušnje z servisom SMK (storitev, cena,...)). Sem že iskal po temi, pa ne vrže nobenega zadetka.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zelo sem nezadovoljen z moto centrom panigaz iz kranja. imajo zelo slab odnos do kupca, da ne rečem žaljiv ( s tem mislim šefa, mislim da je Frenk) niso se držali obljubljenega termina in so zelo neresni. upam da je to samo moja slaba izkušnja!

Jaz pa imam s Panigazom same dobre izkušnje... učer mel težave s sprestavljanjem iz 2. v 1. prestavo, sem se brez predhodnjega naročanja pripeljal tja in so majstri takoj pogledal v čem je težava, noben nič kompliceral ker nism bil naročen, očistl in namazal zglob za prestavljanje (kdo drug bi me verjetno nategnu za kkšno sklopko :closedeyes: ), svetoval glede zavornih ploščic, zašvasal še odlomljen košček plastike in je blo v kratkem času use zrihtan :trance_27_notworthy:

Z moje strani vsekakor priporočam :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Čaraman Motorsport morm pa spet pohvalit. Pa fantje so super no, zakon so. Ful so mi vedno šli na roke, pomagali ko sem imel kake težave. Zadnjič pridem tja, pa povem, da nameravam ketno menjati in da bi se naroču za termin. In mi fantje pravijo, da majo lih časovno luknjo in sem motor zapeljal v garažo on smo kar takoj zrihtali. Mislim res, kapo dol. Super so! :worship:

Si verigo in zobnike sam prinesel tja?

Namrec lani sem odlocil menjat verigo in oba zobnika,se zapeljem do tja (3km imam do tja) se tam posvetujem z gasperjem,recem da hocem gold varjanto in 15/45 razmerje,pravi ni problema,da gre itak nekam na eno dirko za vikend in bo prinesel...uglavem tako je minilo 3tedne,4tedne,klical sem ze mnogokrat,tako da potem sem poslal mail,da ne bom vzel cetudi dobijo robo,da kar je prevec je pa prevec,da bom vzel pri drugem "resnem" dobavitelju,sem narocil pri "sm motocenter"v 3 dneh je bila robo pri meni,zame to ni odnos,ce smo zmenjeni 1teden dobavni rok max,potem kot stranka pricakujem da ce ni v dolocenmu roku,da me poklicejo in se opravici oz pove da zal robe se ni,ne pa da jaz klicem ko budala tja,tisti matej v pisarni mi je pa tudi antipaticen na max,ki bi z svojim pisarniskim znanjem mene mehanika ucil...tako da od mene velik -,konec koncev sem imel itak sam namen servisirat,le pri servis sem peljal tja,da ga pac "strokovno" pregledajo..

To pac moja izkusnja,lahko da je bilo le pri meni tako,pac jaz ne peljem vec tja,cez njihove mehanike pa nimam pripomb.lp

Nimam

Popravljeno . Popravil timson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, so imeli na zalogi.

Škoda da si imel tako izkušnjo. Meni so pa velikokrat pomagali, četudi jim ne bi bilo treba. Tako Matej kot Gašper. Dostikrat bi me lahko po telefonu odslovili s tem, da nimajo časa ali pa naj se oglasim, pa moram rečt, da so vedno poskušali maksimalno pomagati. Pa mi Čarman v Medvodah ni blizu, moram kar pošteno pot do njega narediti, ampak grem vedno z veseljem tja. Mehaniki se pa tudi potrudijo, da je delo narejeno tako kot treba.

Pozitivne izkušnje imajo tudi trije kolegi, ki vozijo tja. Je pa vedno je pa nek procent ljudi, ki nabaše na slab tajming, kako nerodno situacijo ali pa se trofneta dva, ki sta imela slab dan. Ponavadi če je prva izkušnja slaba se ti vse skupaj zameri. Če si imel pa trikrat dober odnos in četrtič ne, ponavadi to pripišeš izjemnemu primeru in se naslednjič vrneš.Vsi smo ljudje - kadar se je treba "skregat" in kadar se dela usluge.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram povedati,da mojo 9-ko najraje servisiram pri Toniju Šegi,ki se nahaja v Cerknici.Pokličem za termin,se pripeljem,mal podebatirava,naredi kar je potrebno in to je to.Možakar je pedanten,korekten in nimam kaj za kritizirat.Skratka,priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, pravzaprav mnenje?

Koliko je po vašem objektivna cena servisa za 600 ccm nakeda, načeloma original komponente:

- olje, filter

- zračni filter

- nova zavorna tekočina

- svečke

- veriga (zobnika tudi, seveda)

Hvala, fantje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, pravzaprav mnenje?

Koliko je po vašem objektivna cena servisa za 600 ccm nakeda, načeloma original komponente:

- olje, filter

- zračni filter

- nova zavorna tekočina

- svečke

- veriga (zobnika tudi, seveda)

Hvala, fantje.

tm okol 500€ +- 100€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, pravzaprav mnenje?

Koliko je po vašem objektivna cena servisa za 600 ccm nakeda, načeloma original komponente:

- olje, filter

- zračni filter

- nova zavorna tekočina

- svečke

- veriga (zobnika tudi, seveda)

Hvala, fantje.

Če vzameš polsintetiko...prvi del cca 150€ + ketna cca 250 (original)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- olje, filter 50€

- zračni filter 20€ oz 70€ za K&N

- nova zavorna tekočina 10€

- svečke 40€ oz 60€ iridium

- veriga (zobnika tudi, seveda) 110€ pa navzgor

minimalno 230€ za material brez dela

z kvalitetnejšimi deli pa od 350€ naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!