Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Vprašanje glede serviserja - Motorjet Maribor ?

ima kdo kakšne iskušnje (dobre, slabe, srednje... priporočila)

hvala

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje glede serviserja - Motorjet Maribor ?

ima kdo kakšne iskušnje (dobre, slabe, srednje... priporočila)

hvala

Motorjet je ok, le pelji tja, nimaš razloga za skrb. (Ne govorim na pamet)

Izkušnje: le pozitivne

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še en, ki je zadovoljen z delom in odnosom Jureta Primca. :OK:

Dečko je na mestu, ni mu tlaka odgovorit na zastavljeno vprašanje ob šraufanju itd.

C-ya na 30k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarman -> OK. Zadovoljen. Servis oz. delo na motorju je bilo opravljeno tako kot treba, ob dogovorjenem času. K njemu od zdaj naprej vozim. Rednega servisa mi še ni delal, tako da to bo verjetno naslednjič ko se bom oglasil.

Elisa -> minus. Žal. Sicer je bilo delo narejeno OK, vendar so mi zraven nardili škodo na motorju, ki je niso hoteli priznati. Po pregovarjanju smo se srečali na pol poti in sem moral kriti polovico stroška pri nabavi nove plastike.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje glede serviserja - Motorjet Maribor ?

ima kdo kakšne iskušnje (dobre, slabe, srednje... priporočila)

hvala

Glede motorjeta je pa tko drgač dobr servis ampk včasih se pa tud zgodi da malo pozabjo nate...npr. jst sm vgradil blokado 14 dni nazaj pa še zdej nism dobil papirjev obljubil so pa da bo že v ponedeljek poslano. Drgač kar se pa pošiljanja po pošti tiče pa nimam komentarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prvi servis je za mano... moj motorčič sem peljala na servisu k Čarmanu. Je blo res uredu, tko da bom motor vozila tja na servise ipd. Naročila sem tudi pokrov za zadnji sedež, ga dobila takoj naslednji dan... odnos majo super, naredl so ok... tko da, men so super :OK:

Se podpišem. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šiler - Pesnica pri MB :worship:

nevem kak ga naj pohvalim da se nebi slišalo preveč osladno ampak..

kapo dol, odnos odliče, serviser odličen, zadovoljen 150% ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No še moja zelo negativna izkušnja in sicer z Borisom Hercigonjo-Balinom. Prvič mi je računal za delo 100E več, kot sva bila zmenjena. Vzel je motor dol, zamenjal tesnilo na glavi in naj bi nastavil motor za optimalno delovanje in sestavil nazaj. Za prvi del je potreboval 14 dni-potem pa še 1 teden da je sestavil skupaj. Ko sem motor končno šla iskat pa problem za problemom. Najprej motor zalaufamo, zalaufa, lepo teče super. Vprašam, če je nastavil vergazer, kot je bilo dogovorjeno in reče motor prede kot muca.Fant ga pelje na tehnični pregled par km stran. Ko motor da na valje od motorja začne tečt. Antifriz. Stric na tehničnem očitno mehankarja pozna, saj je samo zavil z očmi in rekel naj odpeljemo motor ven. :wacko: :( Dobi potrdilo in registriram motor. Fant ga odpelje do prve pumpe natoči vodo, ker je menjalnik nastavljen tako visoko, da jaz ne morem menjat in gremo do doma pogledat kaj je s tem antifrizom (ker se mehanik ne oglasi na telefon). Med vožnjo ugotovi še, da balanco trese, drugače od motorja nič ne teče. Na dvorišču, ko se ustavimo in ponovno prižgemo motor spet iz expanderja meče ven vodo. In topel motor noče vžgati, razen z veligo gasa. Po pregledu motorja moški del ekipe ugotovi še, da se na bloku motorja šrauf vrti v prazno in da je pri šraufanju odrgnil barvo z bloka :angry: . Pri expanderju ena cevka, ki je še nikoli ni videl na tem mestu in en rorček slabo staknjen. Prestavila sta mi menjanik pa lubica je dobila še novo zadno gumo. Po kratki testni vožnji je antifriz ostal tam kjer bi moral, vzroka tresenja pa še nismo odkrili. Balin je klical in ni vedel povedat nič pametnega, kar bi pomagalo rešit situacijo, je pa priznal, da vergazerjev ni nastavil :wallbash: .

Yamaho smo napokali s torbami, naslednji dan je bil odhod na Pag, pred veliko vožnjo sem pa hotela še zjutraj it malo stestirat motor. Hvala bogu.

Ob vožnji sem ugotovila še, da je sklopka nastavljena tako, da imam hude težave s speljevanjem, ker prime tam, kjer mi že rahlo zmanjka prstov, kljub temu, da je ročka na max. blizu. Pri menjanju navzdol je pokalo in topel še vedno ni vžigal.

Ko sem se ustavila in ponovno prižgala motor je od motorja spet začelo tečt. Samo obrnila sem in nazaj do mehanika. Ki me je najprej napizdil, kaj težim tako zgodaj (ob osmih) z nekimi reklamacijami, da on ni noben papak da bomo mi neke roke postavljal do kdaj bo (pogoj da ga bo sploh sestavljal skupaj je bil da bo motor gotov v čet. ker gremo v petek na morje), porem pa le popravil tist antifriz (tista cevka je čudežno izginila) in nastavil sklopko.

Na poti do Paga mi je v Karlobagu motor začel delat na 3 cilindre. Na Pagu ga je dragi razstavil in iz vergazerjev čistil še neke ostružke (zelo fajn, če preden sestaviš motor sploh ne očistiš delov-bo gotovo bolje delal). Potem pa prišel do svečk. Hvala bogu je bil razlog okvare, da je nova svečka (500km) začela prebijat. Dve od štirih svečk sta bili čisto sajasti- se pravi res čisto razštelan motor. Potem pa še ena šlamparija. Na tretjem cilindru se loputka ne odpira do konca.

Moram rečt, da tako razočarana nad kako storitvijo pa nisem bila še nikoli. Toplo odsvetujem komerkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevam da je možakar avtomehanik in ne motomehanik.

motomehanik, ma pa zraven sinko avtomehankarijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moja zelo negativna izkušnja in sicer z Borisom Hercigonjo-Balinom.

Ma tale Balin je itak ena baraba...

Na Brniku mu je pa uspel zjebat še motokros...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga tudi poznam. Znosil sem mu velike denarje za kawasaki zxr, ki mi ga je popravljal. Računal je mnogo preveč npr. 500 eur ko je zamenjal agragat (tega sem mu jaz prinesel), pa tudi 500 eur ko je moral razdreti mašino zaradi odlomljene svečke in pol nazaj sestavil. Kokr je takrat rekel (točne cifre se ne spomnm) je ure dela računal precej manj kot na uradnem servisu. Ne vem pol kolk časa je šravfal da je naklepal 500 eur :slap:

Tudi napak na motorju ni znal odkriti, motor mi je nekaj trokiral on pa je vztrajno trdil da so to uplinjači in da ne more popravit, nakar smo odkrili da so prebijali kabli od elektrike. Drugič je bilo ko mi je motor zaribal, on pa je postavil diagnozo da je šel šponar. Jaz sem potem ta nadomestni del kupil za džabe.

Držal se ni popolnoma nobenega roka, dvakrat me je opeharil da nisem mogel na grobnik. Drugače je bil on dirkač včasih, zdej pa šravfa motorje. Samo k njemu ga jaz ne bom več peljal. Mene je tolk opeharil da sem ga hotel celo prijavit, tožit itd.. vendar potem nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevam da je možakar avtomehanik in ne motomehanik.

Z neuoradnimi serviserji ni popolnoma nič narobe, če izbereš pravega.. Isto kot pri uradnih.. Jaz osebno sem imel še največ problemov z enim izmed uradnih Serviserjev za Hyosunga, daleč več kot z vsemi neuradnimi s katerimi imam izkušnje in to kar se tiče motorja in avta..

Pri izbiri serviserja moraš bit pač previden.

Me pa veseli, da teh problemov nimam več, ker svoj avto in motor šraufam izključno sam, če je potrebno, grem pa do kolega, ki ima oreng delavnico z vso opremo in naredim tam :) Še gume si menjam sam od letos naprej. Vsaj vem kako in kaj je narejeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

prosim za pomoč. opraviti moram servis na 12.000 na svoji hondi hornet 600 (garancije ni več). kateri servis priporočate?! sem iz okolice celja, zato bi seveda rajši videl, da je kaj iz okolice (ni pa nujno). sem zasledil da nekateri hvalijo čarman-a. vaše izkušnje?!

še to. okvirna cena za te vrste servi se giblje okoli ??€ (da, me ne "opizdijo", tko ko mehaniki znajo)!?

Hvala in lp,

M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cbr600rr, uradni pred 2 tedni,sintetika, filter, delo cca 120€ huh. Če nimaš garancije, naredi doma. Najceneje.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motocenter Yogi, XT660R, menjava olja (Motul 5100) in filtra. 90€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motocenter Yogi, XT660R, menjava olja (Motul 5100) in filtra. 90€

oj

Elisa Domžale; identičen motor: 20.000 km, menjava olja, oljnega filtra, svečke, montaža (prinesenih) zavornih ploščic, čiščenje zračnega filtra ( K&N ) pregled .... 85€ .

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

Elisa Domžale; identičen motor: 20.000 km, menjava olja, oljnega filtra, svečke, montaža (prinesenih) zavornih ploščic, čiščenje zračnega filtra ( K&N ) pregled .... 85€ .

lp g.

Zmotil sem se pri ceni. Bilo je 80€. No še vseeno si imel ti dosti ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z neuoradnimi serviserji ni popolnoma nič narobe, če izbereš pravega.. Isto kot pri uradnih.. Jaz osebno sem imel še največ problemov z enim izmed uradnih Serviserjev za Hyosunga, daleč več kot z vsemi neuradnimi s katerimi imam izkušnje in to kar se tiče motorja in avta..

Pri izbiri serviserja moraš bit pač previden.

Me pa veseli, da teh problemov nimam več, ker svoj avto in motor šraufam izključno sam, če je potrebno, grem pa do kolega, ki ima oreng delavnico z vso opremo in naredim tam :) Še gume si menjam sam od letos naprej. Vsaj vem kako in kaj je narejeno :D

A kuhaš tud sam? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst tud svojo mašino šravfam sam. Temu je v začetni fazi botroval predvsem finančni primankljaj v mojem proračunu, zdej sem pa začel prov uživat v tem :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!